Dzisiaj jest 19 sie 2018 03:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Master
Master

Siedzę sobie na forum, kliknąłem przypadkowo na "Nieprzeczytane posty" i wyskoczyły mi 3 strony postów FREE STATE'a ... Le massacre

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: twoja stara
chyba nie będziesz tego wszystkiego czytał?

Master
Master

Po przeczytaniu trzech dałem sobie spokój.
Swoją drogą, przypomniałem sobie, jak na innym forum po zarejestrowaniu pisałem posty w niemal wszystkich tematach. Z perspektywy czasu nie wiem, po jaką cholerę to robiłem.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Niektórzy tak mają, że wchodzą na forum i jadą po tematach jakby odhaczali obecność w klasie.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Cala masa
Ich prawo :)

Master
Master

Coś o tym wiem. Dawno, dawno temu byłem jednym z aktywniejszych użytkowników forum o Simpsonach. Kiedyś to było bardzo przyjemne forum, ale niestety niedawno coś się zepsuło. Większośći starych aktywnych użytkowników znudziło się forum/zabrakło tematów/znudził im się serial (niepotrzebne skreślić), a na ich miejsce przyszła armia dzieciaków z podstawówek/gimnazjum, która za cel postanowiła sobie zrecenzjowanie KAŻDEGO z 420 odcinków. Dodam jeszcze, że większość z tych recenzji wyglądała tak:

Cytuj:
Siema, fajowy odcinek, daje 10/10, najlepsze bylo jak ten dziadek spadl z kszesla

Oczywiście wszystkie moje apele o zamknięciu działu z recenzjami zostały zignorowane...

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Internet powinien być dozwolony od pewnego wieku, albo lepiej - po badaniu u lekarza.
U nas na szczęście nie jest tak źle. Generalnie wyznaję zasadę, że czasami lepiej nic nie napisać niż napisać za dużo.
Wiadomo, zdarza się granicę przekraczać, ale to zawsze potwierdza regułę.

Master
Master

Dobrym rozwiązaniem także może być wyłączenie licznika postów. Ograniczyło by to bardzo nabijaczom pole popisu, bo ludzie musieliby ich kojarzyć nie z wysokiej liczby postów, ale z mądrych wypowiedzi.
Swoją drogą, potrzebowałem kilku lat w internecie by się przekonać, że małe fora z kilkunastoma aktywnymi użytkownikami (jak to)>>>>>>>>duże fora z setkami userów.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Na małych forach tworzy się rodzinna atmosfera. Wchodzisz na forum po ciężkim dniu i wiesz, że nie będziesz miał do przeczytania 10.000 postów tylko 40 i istnieje spora szansa, że przeczytanie 3/4 z nich nie będzie kompletną stratą czasu. W przypadku dużego forum, te proporcje są odwrotne.
Wyłączenie licznika postów zabiło by Erwa ;)
Nie róbmy mu tego!

Master
Master

Święte słowa, na dużych forach tworzą się grupy, grupki i podgrupki, nowi użytkownicy piszą bezsensowne posty we wszystkich tematach tylko po to by były, a moderacji niekiedy odpierd.ala, gdy mają władzę nad czymś więcej niż swój pulpit i banują za offtopy (gdyby tutaj slick chciał za to dawać bany, to mnie by tu już dawno nie było ;() a czasem nawet za literówki (autentyk!).
Pamiętam, że wiosną ub. roku, szukając jakiegoś ciekawego forum, zarejestrowałem się tutaj i na Forum CD-Action. Tutaj zostałem na dłużej (choć na początku trochę bałem się pisać ;P, a stamtąd uciekłem po tygodniu...

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Jak ja pomyślę jakie tutaj z Rajcą i Devotionalem jebaliśmy offtopy swego czasu, to aż mi się micha cieszy.
Niestety na dużym forum posty są jakie są. Przy takiej ilości ludu, zawsze znajdzie się 1000, które będzie musiało napisać "uwielbiam Enjoy The Silence, to moja ulubiona piosenka", bo inaczej nie zaśnie. I takie teksty są wałkowane non stop, czasami przez te same osoby. Sam się nieraz łapię na tym, że o czymś już pisałem (vide nieoglądanie Devotionala) w 2006 albo w 2009 roku, ale to są wyjątki.
Swoją drogą, nigdy nie rozumiałem faszystowsko sumiennego moderowania forum.
Są tacy ludzie, którzy wszędzie widzą odstępstwo od regulaminu i płoną chęcią egzekwowania go przy byle pretekście.
To głupie. Gdzieś zawsze jest moment kiedy trzeba się zatrzymać. Kiedy dzieci neostrady wypisują bzdury, nie ma osoby, która wzięłaby takich za ryło. Z drugiej strony, ludzie potrafią być banowani z absurdalnych przyczyn.
Cieszę się, że na tym forum modami są ludzie-ludzie a nie ludzie-boty.
Inna sprawa, że w tej chwili nie ma na tym forum żadnego w pełni aktywnego moderatora :P

Master
Master
Awatar użytkownika

Ooo mi się off top bardzo podoba :P

Na początku owszem odchaczałam każdy temat, bo w końcu jako świeżynka miałam coś do powiedzenia na większość tematów. Z tym, że starałam się żeby to było w miarę sensowne i cokolwiek wnoszące.

A teraz to hmmm, niektórych tematów nawet nie czytam, bo ostatnio nie słucham DM, a na niektóre tematy nie wyrobiłam sobie jeszcze opini. Czekają na kiedy indziej.

Bywały momenty, kiedy czułam się tutaj nieswojo, wiadomo nieporozumienia się zdarzają ;), ale tych fajnych momentów jest więcej.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Everything Counts
Wydzielone. Forumowy chleb powszedni... czyli Wasze przemyslenia na temat stajni Devotees.
Zapraszam do dyskusji.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Mam takie przemyślenie...podoba mi się ta nazwa.
Chleb powszedni, brzmi tak...domowo ;)

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Stripped
Ano, ludź-ludź slick po przeczytaniu pochlebnej opinii na swój temat postanowił zamiast ukarać off-topowców wydzielić nowy wątek (być może z ciekawości czy popłyną kolejne peany) :D

Każdy chyba nowy forumowicz zalicza wstępnie okres rozpisywania się na wszelkie tematy (gdy wchodzę na forum i widzę że w dziale Dyskografia jest cała strona nieprzeczytanych postów to od razu wiem że mamy nowego członka, no albo to Czez postanowił napisać update i powiadomić nas jak zmieniło mu się zdanie po roku na dany temat :P )

Ja kiedyś też sumienniej jakoś podchodziłem do tego i cholera wie po co. Od jakiegoś czasu jednak nie zaglądam już do Strefy Devotees uznając ją za stratę czasu. Właściwie to w 95% zaglądam tu by podyskutować w dziale Dyskografia, ale staram się nie pisać w kółko tego samego. Prawdę mówiąc gdyby nie FREE STATE to nadal pisałbym 1-4 postów na miesiąc jak do niedawna bywało.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Surrender
Hien pisze:
Na małych forach tworzy się rodzinna atmosfera.
Właśnie. Cytasz posta i wiesz, kto go napisał. Ktoś dobrze znany.
Z niektórymi z tego forum naprawdę czuję się mocno związany.
stripped pisze:
Właściwie to w 95% zaglądam tu by podyskutować w dziale Dyskografia
I chwała Ci za to. Naprawdę stripped lubię ludzi takich jak Ty, którzy mają tu coś konkretnego do powiedzenia.
Oczywiście jest jeszcze kila takich osób.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ja mam coś konkretnego do powiedzenia....w mało konkretnych tematach ;(
ale to chyba nie jest tak znowu źle.

shodan, dzisiaj myślałam sobie 'o, ciekawe kiedy shodan wpadnie, bo jakoś mi go tu brakuje ostatnio', serioo :)

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

stripped pisze:
Ja kiedyś też sumienniej jakoś podchodziłem do tego i cholera wie po co. Od jakiegoś czasu jednak nie zaglądam już do Strefy Devotees uznając ją za stratę czasu. Właściwie to w 95% zaglądam tu by podyskutować w dziale Dyskografia, ale staram się nie pisać w kółko tego samego. Prawdę mówiąc gdyby nie FREE STATE to nadal pisałbym 1-4 postów na miesiąc jak do niedawna bywało.

Dyskografia to jest dopiero strata czasu. Tak naprawdę ciągle piszemy tam to samo, te same teksty o tych samych piosenkach. Jeżeli miałbym wskazać najbardziej rozwojowe miejsce na forum to z pewnością nie Dyskografia (przynajmniej nie w tym momencie).
Zdecydowanie wolę "czego słuchasz", bo można czasami podłapać dobrą muzykę.
Z resztą i tak najważniejszy jest temat o Porcupine Tree :D

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Cala masa
Na szczescie nie musialas dlugo czekac, zreszta nie tylko Ty.

Master
Master
Awatar użytkownika

O tak !
Zgodzę się 100% że najlepszy jest temat "Czego słuchasz" na równi z "Statystyki", a potem Porcupine. :D
Swego czasu wchodziłam tutaj tylko dla tych tematów.

Mi się odmieniło w drugą stronę :P
Na początku leciałam konkretnie po dyskografii i obiecałam sobie, że nie będę wypisywać "bzdur" w strefie devotees :lol:

Teraz nic nie zakładam, a w dyskografii się nie wypowiadam, bo musiałabym odkurzyć dm.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]