Różne ciekawostki

ODPOWIEDZ
Jari

Re: Różne ciekawostki

Post 08 sie 2009 12:46

Wilder odszedł z powodu złej atmosfery w zespole, traktowania go gorzej niż Fletchera, który w DM nie robi nic poza zbijaniem bąków (zapewne w rytm A Question Of Time). Ale przede wszystkim odszedł bo nie widział dalszego sensu współpracy na ówczesny okres z pijakiem, który ma wszystko w dupie, gościem, który nie umie zagrać nawet prostej gamy i ćpunem bo takie wtedy było DM. I trzeba mieć jaja, żeby z takich powodów opuścić zespół, który zarabia miliony, a przede wszystkim trzeba mieć jasno ukształtowane poglądy i postawę życiową. Zarabiać miliony i tyrac jak wół + tolerować pewne rzeczy, albo pozostać sobą, tworzyć to co się czuje i pracować z kim się chcę pracować - wybrał jak wybrał i chwała mu za to.
shodan pisze:Ale on odszedł podobno z powodu złej atmosfery w zespole i kłótni, a nie przez to, że nie widział sensu dalszej działalności w DM. Sam gdzieś powiedział, że odszedł z ciężki sercem, bo musiał to zrobić w momencie, gdy wydali świetny SOFAD, który pokazał jak wielkie możliwości nadal drzemały w Depeche Mode. Ale mimo, że chyba nie zarabia tyle co Gore i spółka, na biedę narzekać nie może. Mógł sobie pozwolić na opuszczenie żyły złota, jaką był DM, bo i tak był zapewne wystarczająco bogaty, więc o kasę się martwić nie musiał.
Fletcher tez może sobie pozwolić na opuszczenie szeregów a jakiś powodów tego nie robi od wielu lat. to samo Gore i Gahan. Tak, Wilder nie narzeka na biedę, nadal czerpie nawet zyski z DM, ale... mógł zacisnąć zęby i dalej odwalac popelinę za grube miliony a zachował się jak facet z jajami! Wybrał mniejsze zarobki, mniej intratne propozycje i muzyczny niebyt na rynku tzw. masowym na rzecz tego aby być w zgodzie ze sobą. I nie jest prawdą, że zwlekał z decyzją rok co wiele osób przytacza. Alan chciał już odejść w 1991 roku po trasie World Violation i mówił w wywiadach, że nie wyobraża sobie siebie w szeregach DM w 2000 roku! To była bardzo przemyślana decyzja i bez całego splendoru jaki się wytworzył wokół SOFAD i Devotional. O... i mamy to o czym jest temat - ciekawostkę. :)
Awatar użytkownika
soultaker
Posty: 255
Rejestracja: 04 wrz 2005 11:52
Ulubiony utwór: In Your Memory
Lokalizacja: Kassel
Kontakt
Strona WWW

Post 08 sie 2009 14:37

To akurat nie jest dla mnie ciekawosta. Wiadomo bylo (choc nikt w to tak naprawde nie wierzyl) ze Alan chcial opuscic DM po WVT. Bynajmniej chodzily takie ploty w prasie. No a ze po SOFAD miarka sie przebrala... Ale to i pare innych postow juz chyba nie tu, tylko tu.
Spreading the news around the world...
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 sie 2009 15:06

To niech ktoś z żółtych przeniesie posty, ale mimo wszystko ciągnijmy wątek tutej.

Soultaker praca się sama wdarła w prywatne życie, więc temu nie można było zapobiec w tamtym okresie.
Wracając do ideałó Wilder jest wierny swoim przekonaniom od ponad 20-stu kilku lat - "Two Minute Warning", "The Landscape Is Changing" 1983 r., subHuman 2007 r.

Kontynuując ze strony DyyM nie spodziewałem się takiej bujdy promcyjnej SOTU - dźwięki wszechświata. Czy nie można było przygotować lepszej kampanii promocyjnej.

Hien co jest dobrego w ostatnio w muzie DM? Napisz mi rzeczowo aspekt producencki, estetyczny? Dzięki poczciwemu Wilderowi, nasze trio gra koncerty choćby z wykorzystaniem perki. Wilder był i jest ważnym ogniwem historii pisanej DM, na głos której black swarmy dostają orgazmów, czy to ci się podoba czy też nie.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 sie 2009 15:13

Alan ładnie mówi o swoim odejściu na filmie z remastera "Ultra".
To normalne, że odszedł w momencie kiedy praca w zespole i z zespołem, nie dawała mu radości.
Reszta zespołu miała widać z tego więcej frajdy bo nie były udupiana.
Wilder odszedł bo miał dosyc ale to wszystko. To czy wyszedł na tym lepiej czy gorzej to już subiektywna opinia. Gdyby zostal w DM (nie wiem po co ale powiedzmy, że został) to tez miałbym do niego szacun.

I pomysleć, że ta cała dyskusja wyszla z tego, że muzyka DM będzie w grze video. LOL.

@Prej - to nie są tego typu kwestie. Juz na tym forum ustaliliśmy, że jeżeli chodzi o muzykę to obiektywizm nie istnieje, jeżeli ci się nie podoba to ja nie sprawie cudu, nie będzie Ci się podobać. Ale mi sie podoba. Nie oznacza to, że automatycznie ma być dla wszystkich dobra ale jednoczesnie nie jest dla wszystkich zła. Kwestia gustu po prostu.
I ja nie neguje tu wkładu Wildera, zawsze go ceniłem za wszystko co robił w DM i nie chce mi się tego pisac po raz setny...
Ale obecna muza chłopaków tez mi pasuje (może poza PTA), zdecydowanie wolę muzyczny styl Ultry i Excitera.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 sie 2009 15:26

Hien trwa dyskusja więc nie wiem skąd ten twój grymas i wiele innych :8 Moje pytanie dotyczyło SOTU, bo w kwestii produkcyjnej jest to porażka na całej linii, spoglądając wstecz. A o gustach można rozmawiać.

Kanały dystrybucji - gry, ajpody, znaczki, kondomy, lizaczki nie zakryją niedostatków płyty. To tak jak z szałem koncertowym wokół jutu -koncert był świetny bo była dobra muzyka, czy ze względu na zabaweczki będące na scenie z pająkiem na czele?
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 sie 2009 15:39

prey pisze:shodan napisał(a):
Ale on odszedł podobno z powodu złej atmosfery w zespole i kłótni, a nie przez to, że nie widział sensu dalszej działalności w DM.


Jedno przeczy drugiemu.
Nic nie przeczy, tylko może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Odszedł nie dlatego, że uważał, iż dm muzycznie obniżyło loty i nie ma pomysłów na dalsze granie. Zadecydowały zupełnie inne względy wymienione bardzo trafnie przez Jariego.
Jari pisze:Fletcher tez może sobie pozwolić na opuszczenie szeregów a jakiś powodów tego nie robi od wielu lat.
Tylko co Fletcher miałby robić po odejściu z DM? Wilder dalej gra z powodzeniem, a Andy może pograć co najwyżej na grzebieniu. Gore natomiast nie odejdzie z zespołu, którego jest "szefem" i w którym tak gra, jak mu się podoba. Poza tym myślę, że mimo chciwości, jaką im zarzucacie oni jednak naprawdę mają jeszcze ochotę na tworzenie muzyki. A że nie wszystkim się podoba? Violator też nie wszystkim się podoba.
prey pisze:co jest dobrego w ostatnio w muzie DM?
Wg mnie cały Exciter, PTA, FT, Corrupt, Ghost, Miles Away. Wystarczy, żeby wytłumaczyć dalsze istnienie DM.
Awatar użytkownika
soultaker
Posty: 255
Rejestracja: 04 wrz 2005 11:52
Ulubiony utwór: In Your Memory
Lokalizacja: Kassel
Kontakt
Strona WWW

Post 08 sie 2009 19:03

Jari - specjalnie dla Ciebie ;) Ohhh ta komercja... Ale widac ze maja beke z tej reklamy :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=GyHDRLceC8Q
Spreading the news around the world...
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 14 lis 2009 18:06

W ramach ciekawostek, wycinek z dzisiejszego kalendarium DM
Saturday, November 14th:
Live Show - Southend, Technical College (1980)
Live Show - Leicester, University (1981)
Live Show - Bordeaux, Patinoire Meriadeck (1990)
Live Show - Sacramento, Arco Arena (1993)
Live Show - Orlando, Arena (1998)
Single Release - Master And Servant 12 inch, USA (1984)
Video Release - 101, USA (1989)
Album Release - The Best Of Depeche Mode, Volume 1 USA (2006)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 mar 2010 22:17

Jade sobie samochodem, slucham radia i...
Uslyszalem arcyciekawa historyjke, jak to Gahanowi odmowiono sprzedania piwa w hotelowym barze, a takze jak chlopakow nie wpuszczono na dyskoteke. To wszystko przy okazji TOTU :)
Posluchajcie od 1:07:40
http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/p0 ... 9_03_2010/
Jak ktos nie bedzie rozumial to wolac, potem przetlumacze :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 15 cze 2010 19:38

Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 20 cze 2010 15:17

Stare, nie wiem czy ktoś już nie pokazywał tego tutaj.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 20 cze 2010 22:29

Ja nie widzialem tego :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 20 cze 2010 22:58

http://tuba.pl/tubapl/1,103887,8037454, ... _Mode.html

Wystawiłem już bilety na allegro :lol: ;( :lol:
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 20 cze 2010 23:57

prey pisze:http://tuba.pl/tubapl/1,103887,8037454, ... _Mode.html

Wystawiłem już bilety na allegro :lol: ;( :lol:
Nie pamiętam już dokładnie gdzie to czytałam, ale chyba ten musical ma nie dojść do skutku. Reżyser nie dogadał się z DM odnośnie wykorzystania ich muzyki. A mogło być tak fajnie ;(
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 21 cze 2010 07:05

Ludzie, już druga osoba to tutaj wkleja. To nie ten temat!
To są ciekawostki o zespole a nie newsy. Od tego jest ten temat: http://depechemodeforum.pl/viewtopic.ph ... 02#p130102

No nie róbcie bałaganu. :/
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 21 cze 2010 15:45

http://www.youtube.com/watch?v=QCs6ec8i ... re=related

/ świetnie jej wychodzi. ;) jestem pod wrażeniem ;)

oraz to:

http://www.youtube.com/watch?v=RGi3ERyN ... re=related

/ nie wiedziałam w jakim topicu to umieścić.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 21 cze 2010 15:47

slick pisze:Ludzie, już druga osoba to tutaj wkleja. To nie ten temat!
To są ciekawostki o zespole a nie newsy. Od tego jest ten temat: http://depechemodeforum.pl/viewtopic.ph ... 02#p130102

No nie róbcie bałaganu. :/
to przynajmniej już wiem, gdzie to czytałam :lol:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 21 cze 2010 20:44

No niezle tej dziewczynie idzie spiewanie Martinowych songow, zreszta Wrong tez jest chyba dobry, ale jakosc odsluchu mialem slabiutka.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 15 lis 2010 15:34

Moze to to wiecie, ale jakos tego na forum nie zauwazylem, wiec pomyslalem sobie, ze ciekawostka ( co najmniej ) jest fakt, ze m.in. Alan i Vince beda remiksowali DM, a album ma sie ukazac w polowie przyszlego roku.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 lis 2010 19:21

Ja pierwsze słyszę chyba, poprosiłbym o jakieś źródło tego info...

Chętnie bym posłuchał jak Alan remiksuje jakieś post-Alanowe kawałki :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
ODPOWIEDZ