Sprzęt Depeche Mode

Jari

Sprzęt Depeche Mode

Post 22 sie 2006 20:23

Ot kolejny przykład komercjalizacji DM czyli oficjalny Depeche Mode jako oficjalny reprezentant firmy M-Audio, tej od sterowników i kontrolerów MIDI na trasie TTAngel.

http://www.m-audio.com/artists/en_us/DepecheMode.html

Tytuł tego topicu brzmiał: Depeche Mode & M-Audio i chciałbym aby był taki jakim go stworzyłem... Obecny (nie wiem czemu zmieniony został na: 'komercja') wskazuje jakobym miał coś przeciw komercji... Nie mam i nie widzę negatywnego zabarwienia w tym określeniu... A związek DM i MAudio jest po prostu konsekwencją ich polityki promocyjnej kilku ostatnich lat - rozwój techniki sprawił, że sprzęt muzyczny jest tani i łatwo dostępny a MAudio wyspecjalizowała się w produkcji klawiatur sterujących coraz częściej goszczących w domowych studiach nagrań... Liczyłem tylko na to, że DM uchroni się przed tego typu działaniem marketingowym jak związek z jedną firmą, jakoś to do nich nie bardzo... Zwłaszcza, że lata całe grali na sprzęcie firmu EMU, Yamaha czy Roland i nigdy nie szły za tym kampanie promocyjne a tym razem wystarczyła jedna trasa aby stać się 'twarzą firmy'... :/
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 23 sie 2006 07:24

Nie wiem co Cię tu tak dziwi , DM to już nie chłopcy mający po "naście" lat tyko "starsi panowie" których kariera sięgneła zenitu pare dobrych lat temu . Ktoś mógłby powiedzieć , że przecież napewmo dochrapali się już takiej kasy , że więcej im nie trzeba , a to błąd - natura ludzka jest już taka , że łaknie wciąż więcej i więcej , a gdy ciało i umysł nie są już tak płodne ( chodzi mi tu o twożenie nowych płyt , granie prawie niekączących się tras itp. ) przychodzą na takie dość proste zagrywki jak zostanie twarzą takiej czy innej firmy . Myśle (wiem) , że nie oni pierwsi i nie ostatni .
Czy to jest taka firma czy inna nie robi to żadnej różnicy , a kto wie może kiedyś robiąc zakupy w markecie dojżymy "nasz" kochany zespół na opakowaniu papieru toaletowego , kto wie , kto wie ;)
Jari

Post 23 sie 2006 07:54

Tylko, że MAudio nie jest ani firmą drogą tzn ich produkty można już nabyć za niecałe 800 PLn - tyle kosztuje jeden klawisz, który miał na scenie np. Fletcher czy Gore... Nie kumam jak przekładają się rozliczenia między DM a MAudio... Owszem mają jeszcze w swoim katalogu produkt o nazwie Ableton Live i ProTools ale to nadal mało w zestawieniu np z takim Kurzweil'em (cena klawisza dochodzi do 30 000 PLN), Yamahą czy Rolandem... A jest jeszcze Clavia, Access itp. Coś musi być na rzeczy (może będzie miało przełożenie w niedalekiej przyszłości), że akurat DM zdecydowało się na te produkty.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 23 sie 2006 08:05

Czy myślisz , że tu chodziło o to z jaką firmą zespól podpisał kontrakt , czy bardziej o to , że damy kotrakt został podpisany na interesującą zespół sume pieniędzy ???

"Uścisk ręki pieczętuje kontrakt
Od umowy nie ma odwrotu
Punkt zwrotny w karierze..."
;)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 23 sie 2006 10:24

Jari pisze:A jest jeszcze Clavia, Access itp.
@Jari: O ile dobrze widziałem, to na tych cudeńkach gra chyba Agim, czyż nie? :)
Jari

Post 23 sie 2006 11:57

Z tego co wiem to na pewno Access Virus, Clavię chyba też ma... Natomiast mój osobisty wybór to będzie MAudio 49 + Nord Lead rack. Viruss jest OK, ale jakoś brzmienia Clavi bardziej mi leżą...
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 23 sie 2006 13:22

Ja się za bardzo nie dziwię. Fletch już od kilku tras używa klawiszy jako stojaka pod piwo i kiepownicę a Martin woli szarpać struny. Jego granie ogranicza się do 3-4 piosenek… wiec to że używają M-Audio mnie nie dziwi. Co do Access Virusa (którego używał tylko Gordeno), to z ciekawości spojrzałem na jego cenę i mała to ona nie jest, więc wnioskuję, że zespół wychodzi z założenia, iż droższy stuff idzie do tego, który umie z niego korzystać. Wilder by nie dostał do studia / w trasę zabawki za $200… Fletch dostał… :twisted:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 02 lis 2006 13:26

Z okazji 1 rocznicy instrumetu Virus TI firma Access Virus zorganizowala konkurs, którego nagrodą jest właśnie specjalny limitowany do jednej sztuki instrument Access Virus TI Gold wraz z brzmieniami, które wykorzystywalo Depeche Mode na trasie Touring The Angel. Szczegoly (oraz brzmienia do odsłuchania): http://access-music.de/

http://access-music.de/events/11-2006/D ... _Index.jpg

Do tego na stronie wywiad z Kerry Hopwood'em - kierownikiem muzycznym trasy Touring The Angel.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 02 lis 2006 14:54

W jakiej formie (nośnik) są wgrywane sample w obecnie produkowanych klawiszach? Na jakim nośniku się je wczytuje do pamięci samplera? Domyślam się, że programując dźwięki na komputerze, można je swobodnie kopiować na klawisze. Czy taki AV posiada coś jak wejście USB? Jak juz gramy z cyklu "Sto pytań do…" to w jakim formacie zapisywane są dane programujące klawisz? Pytam o wszystko czysto z ciekawości.

BTW. News juz wisi na http://depechemodeforum.pl/index.php?a=109.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 02 lis 2006 15:28

Powoli... aby nie mylic pojęć. Sampl to fragment muzyczny zawierający bądć całą frazę muzyczną (często jest to loop) bądź brzmienie jedyni ejednego instrumentu odtworzone na jednym dźwięku np C. Taki sampl ładuje się do samplera sprzetowego np firmy AKAI, EMU, Roland, Yamaha lub softwareowego np. Native Kontakt, Steinberg Halion 3, Sonic Synth 2, Sample Tank 2 lub Giga Sampler i rozkłada na całą klawiaturę. W ten sposób podłączając jakąkolwiek klawiaturę obsługującą MIDI można zagrać dowolną melodię korzystając z brzmienia tego jednego sampla załadowanego wcześniej. Prośćiej: nagrywamy w postaci wav'e uderzenie czegoś o szklankę. Mamy dźwięk, który ładujemy do samplera, tam obrabiamy go (wydłużamy jego wybrzmieniawanie, ustawiamy paramtry typu: attack, release, fade in, fade out, loop) i rozkładamy na klawiaturę i w ten sposób gramy sobie do-re-mi-fa-sol-la-si-do korzystając z takiego brzmienia szklanki odpowiednio rozłożonego na klawiaturze. Druga metoda użycia sampla to odtwarzanie całej frazy muzycznej np. zdania mówionego przez kogoś znanego z TV lub sequencji. Wtedy nie rozkłada się takiego dźwięku na klawiaturę a przypisuje do konkretnego klawisza i tak uwalnia na scenie. W momencie odtwarzania półplaybacku klawiszowiec naciska jeden wyznaczony klawisz i odgrywana jest cała fraza na zasadzie jakby magnetofonu 'play-stop'.

Sample dostarczane są w kilku formatach: Wav'a, Akai AIFF, ASF, Kurzweil itp. Dostarcza się na nośnikach CD, DVD, Floppy, USB, ciągnie via MIDI.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 02 lis 2006 15:49

Jari pisze:Powoli... aby nie mylic pojęć. Sampl to fragment muzyczny zawierający bądć całą frazę muzyczną (często jest to loop) bądź brzmienie jedyni ejednego instrumentu odtworzone na jednym dźwięku
Dobra, to wiedziałem.
Jari pisze:nagrywamy w postaci wav'e
O to mi chodziło - format w jakim są zapisane dane.
Jari pisze:Mamy dźwięk, który ładujemy do samplera
Przez co go ładujemy? (EDIT: już wiem po ostatnim cytacie) :P
Jari pisze:w ten sposób gramy sobie do-re-mi-fa-sol-la-si-do korzystając z takiego brzmienia szklanki odpowiednio rozłożonego na klawiaturze.
Coś jak pokazówka Alana z Black Celebration na filmie 101?
Jari pisze:Druga metoda użycia sampla to odtwarzanie całej frazy muzycznej np. zdania mówionego przez kogoś znanego z TV lub sequencji.
Czyli jedna z wersji live Master and Servant z Music For The Masses Tour? Dokładnie chodzi mi o intro: "MAS, uderzenie w pada, MAS, uderzenie w pada, MAS uderzenie w pada i cala fraza: MASTER AND SERVANT". To to? :) :P (Albo "I'm not crazy anymore" w Personalu)?
Jari pisze:Sample dostarczane są w kilku formatach: Wav'a, Akai AIFF, ASF, Kurzweil itp. Dostarcza się na nośnikach CD, DVD, Floppy, USB, ciągnie via MIDI.
Dziękuję za odpowiedź na wszystkie pytania. :beer:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: