Linia czasu z Depeche Mode

Awatar użytkownika
gjon
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2007 23:48
Lokalizacja: Kalety, Górny Śląsk
Kontakt
Strona WWW

Linia czasu z Depeche Mode

Post 02 lut 2007 01:01

uwielbiam zasypiać. i miałem sen... że dyskografię DM widzę jako linię czasu wyskalowaną najprzeróżniejszymi datami związanymi z tą formacją. takimi jakie tylko uda się znaleźć, z wytłuszczeniami tych najważniejszych zdarzeń i widocznymi na kolejnych przybliżeniach szczegółami, typu narodziny dziecka Gahana, złamana ręka teściowej sąsiada Andy'ego, przyszłoroczny koncert w Włoszczowej - wszystko co uda się nam znaleźć w pamięci, sieci, mediach. tak, by było tym i trochę statystyki, suchych informacji oraz mnóstwo naszych emocji (np. nasze komentarze do wpisu o dacie urodzin Martina - może ktoś się również wtedy pojawił na świecie, albo wybuchła gdzieś bomba atomowa). taki GoogleMap planety DM opisany w blogu ;)

ale potem znalazłem dzięki tutejszej dyskografii stronę http://www.depmod.com, zajrzałem na dół strony głównej i sen się skończył.... nie ma to jak wymyślić koło.

cała ta chęć zorganizowania losów DM w czasie, wzięła się z mojego obecnie najsilniej przeżywanego okresu ich istnienia, czyli czasów Devotional Tour. chciałem po prostu wiedzieć kiedy to się zaczęło, gdzie się rozpełzło i kiedy zakończyło - łatwiej byłoby ogarnąć ogrom tego "szaleństwa" zamknięty w fioletowych klamrach na takiej właśnie "linijce".

cholerka, a taki fajny pomysł miałem ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 02 lut 2007 09:08

Może nie do końca o dyskografii, ale też mamy tutaj "linie czasu" a i o narodzinach coś tam się pewnie znajdzie. ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
gjon
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2007 23:48
Lokalizacja: Kalety, Górny Śląsk
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lut 2007 12:07

nie ma to jak podwójny falstart ;) posypać się popiołem i zaryć pod glebę przyjdzie mi teraz tylko. siara na maksa...
leniwa i półślepa lama macha biała choragiewką :)

ps. gratuluję, fajnie zrobione owo kalendarium - mnie wystarczy, znalazłem co chciałem. a nawet troszkę więcej :) doskonałem uzupełnienie przekoszmarnie szczegółowej dyskografii na depmod.com
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lut 2007 23:00

a wlasciwie jest gdies miejsce gdie mozna by bylo opowiedziec, co zarzylo sie szczegolnego w moim zyciu w tym samym czasie gdy cos dzialo sie w / z Depeche Mode ?
Awatar użytkownika
Pędzel
Posty: 1492
Rejestracja: 20 sty 2006 19:08

Post 02 lut 2007 23:06

O kurcze, fajny pomysł cajka! :fletch:
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lut 2007 23:15

no bo np 12.06 to moje urodziny, a tu Dave skoczyl sobie w tlum...
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 04 lut 2007 00:29

czy zauwazyliscie, ze pewne fakty w waszym zyciu sa powiazane data z wydarzeniami w Depeche Mode?

dla mnie caly 1993rok byl rewolucyjny, dziwny, zakrecony. pojawila sie na swiecie moja pierwsza corka Wiwiana, malo obydwie nie znalazlysmy sie po tamtej stronie.... moje fanowstwo zawislo na jakis czas na kolku. ominely mnie plyty SOFAD i Ultra. odkrylam je duzo pozniej, byc moze bardziej docenilam ich wartosc z perspektywy czlowieka ktory przezyl cos bolesnego.
22.03.1993 to data terminu porodu - data wydania SOFAD,
12.06.1993 pamietny skok Dave'a w tlum pod scena - szalona impreza na moich urodzinach , o malo niezakonczona tragedia...

moze akurat te przyklady nie sa zbyt wesole, ale chcialabym, byscie opowiedzieli swoje wlasne historie splecione z kalendarium Depeche Mode.
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 04 lut 2007 11:40

Do Violatora poznałem płyty z lat 80 "hurtem", z kaset. Od Violatora już śledziłem główną dyskografię na bieżąco - tak, każda płyta z lat 90 to jakiś obraz, jakieś obrazy i okoliczności w głowie. SOFAD od jakiejś przelotnie podrywanej panienki,w czasie szalonych przemian między podstawówką a LO :D Ultra przesłuchiwana x razy w dziale muzycznym Biblioteki Miejskiej, w skupieniu i ze słuchawami, po pewnym prywatnym powrocie do świata zewnętrznego. Exciter, bardzo intymna płyta, słuchany przy świecach z obecną żoną, a wtedy jeszcze było tłumaczenie jej tekstów, kiedy się poznawaliśmy :P PTA, płyta dziwna nostalgiczna i nierówna - poznawana w okresie mocno przejściowym, po przeprowadzce do Wroca, w okresie też bardzo przejściowym dla Martina i całego zespołu.

Można się wiele doszukać, ale Twoja zbieżność dat narazie rządzi w tym temacie.
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 04 lut 2007 15:00

23.04.2001 - data wydania singla "dream on" (mojego ulubionego z excitera), a tym samym moje jedenaste urodziny.
Awatar użytkownika
evlina
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2007 18:29
Lokalizacja: warszawa

Post 04 lut 2007 16:30

hehe :D a ja mam urodziny 9 czerwca :) chyba nie mogłam sobie lepszego prezentu wymarzyć

:P
Awatar użytkownika
satelitka
Posty: 566
Rejestracja: 18 kwie 2005 20:26
Ulubiony utwór: I Feel You
Lokalizacja: Podkowa Leśna/Pruszków

Post 08 lut 2007 12:09

Są dwie daty związane z DM, które zmieniły całkowicie moje życie.
02.09.2001 - koncert - wtedy zachwyciłam się tą muzyką i całą subkulturą, dzięki czemu wyszłam z szeregu zwykłych, szarych ludzi. Czasem się tak zastanawiam, co bym w tym momencie robiła? Kim bym była? Jak wyglądałoby ostatnie 6 lat mojego życia, gdyby nie to wydarzenie?

28.04.2002 - pierwsza depoteka i spotkanie osoby, która spowodowała mój upadek, ale przy tym dała lekcję - lekcję, którą odrabiałam długo, ale dzięki której niewiele już rzeczy może mnie dotknąć.....
Awatar użytkownika
słuchacz
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2006 21:44
Lokalizacja: POZNAŃ

Post 08 lut 2007 15:51

eeeeeeee ciekawy temat.......

1.09.2003 - poznałam osobe która mnie zaraziła DM

mysle ze to jest najważniejsza data w tym wszystkim
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 358
Rejestracja: 15 paź 2006 18:59

Post 09 lut 2007 19:35

Na upartego zawsze znajdzie się coś co można podpiąć pod jakąś ważną datę: dla mnie np. są to moje urodziny (11.05) czyli blisko urodzin Gahana :) ale pewnie jak bym sięuparł to jeszcze parę rzeczy bym znalazł...
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 09 lut 2007 20:04

no i o to uparcie mi chodzilo, bo ja tez poczatkowo zupelnie nie kojarzylam tych faktow ze soba... to nie znaczy, ze wiaze z tym jakies magiczne klimaty, przesady, nie... po prostu fajnie sie czyta o takich rzeczach :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 lut 2007 19:09

w marcu 2006 wyszedł singiel "Suffer Well" i bylo to akurat niedługo po kolejnej zyciowej porażce, więc uznałem że to nie przypadek, wręcz uznałem ten utwór za mój ówczesny hymn, bardzo sie z nim identyfikowałem...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup