Petycja w sprawie dystrybucji filmu "Control" (Gutek Film)

Awatar użytkownika
Imbir
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006 18:32
Lokalizacja: Saska Kępa

Petycja w sprawie dystrybucji filmu "Control" (Gutek Film)

Post 26 maja 2007 21:31

Witam!

Pragnę starać się razem z wszystkimi fanami twórczości Corbijna o dystrybucję jego najnowszego filmu pt. "Control" w Polsce. Mam nadzieję, że się przyłączycie :)

Plan działania:
  • 26 maj 2007 - 1 czerwca 2007: ustalanie ostatecznego kształtu petycji.
  • 1 czerwca 2007 - 10 czerwca 2007: rozpowszechnienie petycji w mediach oraz uruchomienie specjalnej strony internetowej, na której będzie można zamieszczać swoje poparcie.
  • 10 czerwca 2007 - 30 czerwca 2007: zbieranie podpisów.
  • 1 lipca 2007: przesłanie petycji do GutekFilm / kilku dystrybutorów.
Narazie pracuję nad tekstem petycji - obecnie wygląda tak:
My, fani twórczości Joy Division oraz Antona Corbijna, autora filmu biograficznego o liderze tego legendarnego zespołu,

zwracamy się do jednego z niewielu naprawde odważnych dystrybutorów kina niezależnego w Polsce - Romana Gutka - aby podjął się dystrubucji filmu "Control", którego premiera miała niedawno miejsce na festiwalu w Cannes.

Swoją prośbę argumentujemy istnieniem licznej grupy fanów twórczości Joy Division (New Order) w Polsce oraz Antona Corbijna (która zawiera się także w wielbicielach zespołu Depeche Mode), którzy z niecierpliwością oczekują premiery tego filmu w Polsce, a także niezwykle entuzjastycznym przyjęciem na festiwalu w Cannes. Uważamy, że pierwszemu długometrażowemu filmowi Corbijna należy się dystrybucja w Polsce - szczególnie przy tak pochlebnych opiniach krytyków na tego filmu.

W niecierpliwości oczekujący na premierę filmu w Polsce,

Niżej wymienieni...
Macie jakieś uwagi co do kształtu petycji? Co myślicie o tej inicjatywie? Do jakich dystrybutorów wysłać petycje - GutekFilm wystarczy (moim zdaniem osiągniemy większą skuteczność kierując petycje tylko do jednego adresata)?

Pozdrawiam,

Grzegorz Simborowski
[email protected]
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 26 maja 2007 21:33

Sprawa większej wagi toteż przenoszę do "Ogólnych". Życzę powodzenia i oczywiście jestem "za".

PS. Daj znać jak będziesz miał ostateczny projekt petycji. Opublikuję ją w newsie na depechemodeforum.pl.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Imbir
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006 18:32
Lokalizacja: Saska Kępa

Post 26 maja 2007 21:39

OK, spoko. Może nawet przygotuje ją ciutke wcześniej - chcę tylko skonsultować się w sprawie dystrybutora (ja stawiam na GutekFilm ale chce się dowiedzieć co wy o tym myślicie) i sprawdzić społeczne poparcie.

No i oczywiście zapraszam do współpracy czarujących piórem :)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 27 maja 2007 10:07

Gutek to .... ....... i tyle.

Nie wiem po co błagać polskich dystrybutorów o to, żeby ten film mieli u nas wyświetlać, bo im się to "nie będzie opłacać" a przetłumaczą pewnie też dupnie.

Wolę ściągnąć z torrenta niż dać zarobić naszym polskim złodziejom.
Awatar użytkownika
Imbir
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2006 18:32
Lokalizacja: Saska Kępa

Post 27 maja 2007 10:59

Bartini pisze:Gutek to .... ....... i tyle.
Może chociaż uargumentujesz, bo jakoś mnie nie przekonują te kropki :roll: .
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 27 maja 2007 15:14

Chodzi o wrzask jaki podniósł Gutek w sprawie serwisów z napisami do filmów, to wystarczy.
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 27 maja 2007 20:56

O, dokladnie dokladnie, popieram przedmowce :roll:
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 27 maja 2007 23:18

Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 27 maja 2007 23:56

Ale Gutek Film przecież ostatnio broniło zatrzymanych przez policję:
Przypomnijmy, iż nie są to pierwsze problemy witryny. W minionym roku na działalność serwisów z napisami - napisy.org oraz napisy.info uwagę zwróciła firma dystrybucyjna Gutek Film. Dziś dystrybutor znowu zabrał głos. Jakub Duszyński, który wówczas wystosował do internautów żywo dyskutowany list, czwartkowe wydarzenia komentuje: - Jestem bardzo zaskoczony decyzją o zatrzymaniu internautów. Nie znam szczegółów tej sprawy, ale nawet walcząc z tego typu piractwem, nie wyobrażałem sobie nigdy, że będzie to rozwiązywane w taki sposób. Przestraszyłem się jako człowiek. To nie jest metoda, którą tę kwestię trzeba rozwiązywać. Trochę mnie zmroziło, że ktoś, kto kocha jakiś film i go przetłumaczy, może trafić do aresztu - mówi.
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 28 maja 2007 01:12

...a pare miesięcy wcześniej Gutek o mało co się nie zesrał za przeproszeniem, składając publicznie "donosy" na serwisy z napisami.

Zastanawia mnie kiedy ludzie zrozumieją że w epoce elektronicznej, kiedy wszelka "własność intelektualna" może zostać zapisana w postaci elektronicznej, skopiowana i rozpowszechniona, prawa autorskie jako takie są bez sensu?
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 28 maja 2007 02:47

Wzrastają szanse na dystrybucję po festiwalu w Cannes: :mrgreen:
Wiele wyróżnień, w tym za świetny i poruszający debiut, odebrał słynny fotograf Anton Corbijn za swoje pierwsze dzieło "Control". To biograficzna opowieść o Ianie Curtisie, legendarnym wokaliście Joy Division, który popełnił samobójstwo. W roli neurotycznego artysty wystąpił debiutant, Sam Riley. Czarno-białe dzieło holenderskiego twórcy powstało w oparciu o pamiętniki "Touching From A Distance" autorstwa wdowy po muzyku. W obrazie zagrali ponadto Samantha Morton i Alexandra Maria Lara. Na ścieżce muzycznej znalazły się utwory Sex Pistols, Davida Bowie czy Roxy Music, jak również zmienione wersje nagrań kultowej manchesterskiej kapeli.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 27 wrz 2007 15:54

Troszkę informacji na last.fm.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 22 lis 2007 16:32

Już wiadomo, że film będzie dystrybuowany przez Gutek Film. Polska premiera 7 marca, ja obejrzę w najbliższych dniach :grins:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 17 sty 2008 22:17

Zachęcam do przeczytania zapowiedzi filmu.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: