Nasze depeszowe "błędy młodości"...

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Nasze depeszowe "błędy młodości"...

Post 02 sie 2010 22:06

Myślałem, że to Gore ale nie słuchałem tej wersji od kupna boxa (czyli jakieś 6 lat).
Ale tak to jest z DM, kiedyś byłem pewien, że Fools śpiewa Wilder.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 sie 2010 20:42

ja myślałem że GTBR śpiewa Wilder, ahh te błędy młodości ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 sie 2010 21:02

A ja myślałem kiedyś, ze Shout Tears For Fears to Depeche Mode i byłem wstanie sobie za to dać obciąć rękę. :) Słyszę ten kawałek to jakbym słyszał Gahana. :grins:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 03 sie 2010 21:10

Kiedyś myślałem dokładnie tak samo o tym kawałku, jest na maksa "depeszowy". Natomiast jeśli chodzi o moje pozostałe "błędy młodości" to nie wiem jak mogłem sądzić, że Home śpiewa Gahan a nie Gore. Teraz kiedy słucham tego utworu zachodzę w głowę jak mogłem tkwić w takim błędzie. Poza tym myślałem, że Get The Balance Right śpiewa Wilder. Acha no i jeszcze pomyliłem Gore'a z Gahanem kiedy pierwszy raz słuchałem Judas z SOFAD Live. Ale byłem wtedy bardzo młody i niedoświadczony, więc o pomyłki było łatwo. ;)
Awatar użytkownika
MC
Posty: 81
Rejestracja: 17 sie 2009 22:11

Post 03 sie 2010 21:13

Kurde. "One Caress" jako śpiewane przez Gahana. Tfu!
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 sie 2010 21:17

Ja miałem odwrotnie, myślałem, że Depeche Mode to Tears For Fears (nie pamiętam tylko jaki kawałek). Zwyczajnie Tearsów znam dłużej. Kiedyś za to, po ś.p. Audiogalaxy, latał plik o nazwie "Depeche Mode - All Roads - bside.mp3", coś w tym stylu. Pewnie niektórzy kojarza utwór. Łyknałem, że to Depeche Mode, siła sugestii :) A wokal w ogóle nie przypomina Gahana.

Na samym początku złapałem się tez na to, że Gahan śpiewa Route 66 (ale tylko przez chwile, to wina trasy z 1990). Ten sam problem miałem z Pipeline, nie pytajcie czemu, nie wiem. Nie byłem jeszcze osłuchany.
Alana Wildera posądzałem o wokal do, kolejno: Two Minutes Warning (oprócz refrenu, myślałem że śpiewaja to razem), The Landscape Is Changing, Fools (ręke bym sobie dał uciąć) i zdaje się coś jeszcze ale nie pamiętam już co.

No i oczywiście "Get the Balance Right" ale to wina teledysku.
Prawdopodobnie to przez to, że później Gahan przestał śpiewac tak wysoko i jak się człowiek nasłuchał "The Singles 86>98" to potem nie wierzył. A Wilder głos ma łudząco podobny na live'ach.
Dużo było tez pomyłek z serii - kto co gra na koncertach.
Długo myslałem, że główny motyw z "Policy Of Truth" jest grany na gitarze przez Gore'a. Dopiero jak zobaczyłem bootleg to mnie oświeciło. Nie wierzyłem, że to może leciec z klawisza.
No i oczywiście tradycyjna wtopa, którą zalicza połowa ludzi nie znających DM a słyszących Enjoy The Silence... myślałem, że w refrenie śpiewa kobieta :D

Jak sobie przypomne coś więcej (a pewnie przypomnę) to jeszcze tu wrócę.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 sie 2010 22:07

Na początku myślałem, że Blue Dress śpiewa Gahan.
Hien pisze:No i oczywiście tradycyjna wtopa, którą zalicza połowa ludzi nie znających DM a słyszących Enjoy The Silence... myślałem, że w refrenie śpiewa kobieta :D
Że co? Pierwszy raz słyszę o takiej pomyłce. :/
Awatar użytkownika
MC
Posty: 81
Rejestracja: 17 sie 2009 22:11

Post 03 sie 2010 22:08

Może Hienowi chodzi o chórek Martina w refrenie?
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 sie 2010 22:09

A gdzie w ETS'ie jest chórek? To raz. :lol: A dwa - kobiecego wokalu w ww. utworze w ogóle nie dostrzegam. :grins:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 sie 2010 22:14

Chórek jest w wersjach live. Może o to Hienowi chodzi, bo rzeczywiście Gore tam kwili jak niewiasta. :mrgreen:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 sie 2010 22:16

Aaaa, może chodzi o te "anielskie wycie"? Wiecie, który sampel mam na myśli?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 03 sie 2010 22:20

Wiem co masz na myśli. W czasie TTA leciał dokładnie wtedy kiedy Martin grał swoja solówke gitarową w czasie ETS.
Rzeczywiście na pierwszy rzut ucha brzmi jakby zawodziła jakaś anielica, ale o takiej pomyłce jeszcze nie słyszałem. :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 sie 2010 22:32

Ku.rwa ludzie :P
Chwile mnie nie ma a Wy tu rozprawke piszecie na temat jednego zdania :lol:
Chodzi mi o harmonie Gore'a w refrenie.
Jak byłem mały i słyszałem Enjoy The Silence (i nie wiedziałem wiele o DM) to myślałem, że z głównym wokalistą śpiewa kobieta.
No wiecie, coś w stylu "Sweet Harmony" The Beloved lub "7 Seconds" Cherry i Youssou N'Doura ;)
Jak sie człowiek osłucha to trudno sobie to wyobrazić ale Gore ma momenty kiedy zapiewa jak baba i to jest taki przykład. Wiele osób mnie pytało co to za baba tam piłuje.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 04 sie 2010 18:58

slick pisze:A ja myślałem kiedyś, ze Shout Tears For Fears to Depeche Mode i byłem wstanie sobie za to dać obciąć rękę. :) Słyszę ten kawałek to jakbym słyszał Gahana. :grins:
Tez się nabrałam. Tym bardziej, że DM też ma Shout.
Moja mina po pierwszym osłuchaniu Shout by DM - bezcenna ;(

Odnośnie błędów to na samym, samiutkim początku DM istniał w mojej świadomości jako Gahan, Gore + skład towarzyszący (Fletch) :lol: Alan Wilder to było jak odkrycie Ameryki.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 07 sie 2010 20:04

Przypomniałem sobie, że jeszcze nim zacząłem ich słuchać, właściwie to kiedy byłem jeszcze kilkuletnim dzieckiem to zdarzało mi się mylić Depeche Mode z De Mono. ;( Tak jakoś nazwy tych zespołów mi się mieszały. :roll:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 sie 2010 17:11

De Mono jest zajebiste :)
"Statki na niebie" znałem na pamięć zanim na dobre zacząłem słuchać DM :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 sie 2010 15:00

Dziwny topic, przeczytałem jak się zwie i sobie myślę: "Co oni tu kurka, wypisują jak to zażywali prochy, chlali nałogowo, cieli się itp?"

No gdy pierwszy raz słuchałem albumu DM (SOFAD) no to jeszcze nie wiedziałem że jest 2 wokalistów i się nawet nie zastanowiłem że to nie Dave śpiewa Judas i One Caress nawet. Możliwe że nawet przez to pedalskie mi się wydawały te numery, dopóki nie zaczaiłem że jest i pan od śpiewania falsetem i już było git :D

No i klasyczny, wymieniony przez Hiena - sądziłem że motyw z Policy of Truth jest w całości gitarowy, a tam w sumie jest tylko 1 brzęknięcie ostatnie gitarowe w refrenach, które i tak z taśmy leci live.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 15 sie 2010 00:02

no widzisz Stripped ja też źle zrozumiałam. :P i nie nabijać mi się tu proszę! :D
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 20 sie 2010 00:40

Kiedyś podobał mi się "Martyr".

No i standardowe pomyłki odnośnie tego, kto wykonywał dany kawałek. Szczerze mówiąc, gdyby nie internet, to do dziś bym nie wiedział, że "Route 66" i "Pipeline" (swoją drogą, ten drugi kawałek przypomina mi "Revolution nr. 9" Beatelsów) wykonuje Gore.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 sie 2010 23:06

No rzeczywiście niezły błąd z tym Martyrem. :mrgreen: