Recoil

ODPOWIEDZ

Najlepszy album Recoil to?

1+2
2
7%
Hydrology
0
Brak głosów
Bloodline
6
21%
Unsound Methods
9
31%
Liquid
7
24%
Subhuman
5
17%
 
Liczba głosów 29
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 24 kwie 2006 22:32

Myślę, że mimo wszystko panowie z DM żałują odejścia Alana... Recoil jest trudny ale fantastyczny! Szczególnie Unsound Methods i Liquid. Płytki genialne...Pomyślcie jaką muzę mogli by teraz RAZEM tworzyć: Gore + Gahan + Wilder... Na samą myśl chce mi się wyć!!!! Mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi....
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 25 kwie 2006 09:35

Biskup pisze:Dlaczego Alan odszedl? Bo jego geniusz byl chamowany poniekat przez reszte skladu. Fakt, ze Alan przez swoje 13 lat w zespole wiele sie nauczyl - (mimo, iz juz przy castingu z Melody Maker'a pokazal ze wiele umie) to jednak jego solowe projekty byly o schodek wyzej. Nie chcial z nich rezygonowac na rzecz DM i tutaj chwila zastanowienia... zrobil i dobrze i zle... :|
Racja :)
Żle to chyba dla fanów jest,mówie też o sobie :| Brakuję mi go w DM,jak diabli brakuje :(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2006 00:41

odejscie Alana z dM to była dobra decyzja dla Niego.
Szanuje Go ,ze się na to zdecydował. A i wyszło mu to na lepsze, bo płyty Recoil to jednak wyższa półka muzyczna niż dM.
Moja ulubiona płyta Wildera to "Hydrology"...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 21 maja 2006 00:44

Wyższa czy poprostu inna :roll:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2006 00:46

To zależy. W końcu Wilder to część dM a i to słychać na niektórych płytach (1+2, Bloodline). Mozna się bawić w dzielenie i szufladkowanie ale dla mnie jest jedna szafa co się zwie muzyka. I ma wiele półek. Sa wysokie ale sa też wyższe :}
Oczywiscie to moja szafa i każdy może mieć inne zdanie ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 21 maja 2006 01:12

wg mnie właściwym określeniem jest określenie Hiena - wyższa.

Bethoven jest wyższą półką od Gore'a, ale chyba wszyscy tu wolimy DM :) więc wyższa nie znaczy gorsza
Można też rozpatrywać to w kategoriach "przyswajalności" danej muzyki, jej "hitowości"... no i tu dm jest na dość niskiej półce, Martin nic nie ukrywa, atakuje z całą brutalnością, całość dopieszczając boskimi motywami muzycznymi - więc ich hity, w specjalnie dobranym zestawieniu spodobają się większej części losowo wybranej setki osób niż hity recoil :arrow: stąd niższa półka. Oczywiście nie każda "trudna muzyka" jest "stopień wyżej od xxx" - to jasne jak 2 na 2
np kjur jest na podobnej półce co dm, mooże minimalnie wyżej, ale na pewno sporo niżej niż Recoil... Madonna, co by o jej hitach nie mówić dobrego jest na dość niskim stopniu, Pink Floyd wyżej a np Papa Dance czołga sie po ziemi.. ale lubię ich w przeciwnieństwie do hiphopu który zajmuje podobną półkę
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 21 maja 2006 08:25

Jak ja nie cierpię hip-hopu :evil:
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 21 maja 2006 11:20

Ja też nie :/ :/
MontanaDM

Post 21 maja 2006 15:04

Wiem że za to co tu napisałem rozerwiecie mnie na kawałeczki ale Recoil mi się nie podoba. Alan gra wg mnie bardzo nie depeszowsko.
Awatar użytkownika
DM-1618
Posty: 33
Rejestracja: 15 maja 2006 22:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt
Strona WWW

Post 21 maja 2006 15:30

No fakt, jego projekt znacznie różni się artstycznie od DM. Kilka utworków mi się podoba, co do reszty...są poprawne (a nawet o wiele więcej) same w sobie, ale gatunek troche mi nie leży.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2006 16:45

MontanaDM pisze:Alan gra wg mnie bardzo nie depeszowsko.
a jak cos jest "nie depeszowskie" to oznacza ,ze jest do kitu?
Ja się BARDZO ciesze ,że alan nie gra jak dM (może to wynika z mojego powolnego obrzydzenia tym zespołem). Nie stara się kopiować zespołu ,który opuścił bo najzwyczajniej w świecie, to nie są jego klimaty.
Jak chcesz dM w Recoil to zapusć sobie "1+2" tam jest dM aż nadmiar.
DM to muzyka głównie komercyjna a czasem wręcz podchodzaca pod pop (vide Enjoy). Recoil to coś bardziej intymnego. Szanuje zdanie każdego choćby nie wiem jak odmienne było ale skreślenie Alana bo gra "nie depeszowsko" po prostu mnie bawi i tyle :]
DM-1618 pisze:ale gatunek troche mi nie leży.
Tutaj akurat musze się sprzeciwić szufladkowaniu Recoil do jakiegoś określonego gatunku. Jak do tej pory każda płyta Recoil było o 360 stopni różna od poprzedniej/nastepnej. "1+2" to bardzo eksperymentalno wręcz industrialna płyta, nie dla każdego. "Hydrology" stawia na klimat, bardziej gotycko brzmiąca elektronika, choć nadal eksperymentalna. "Bloodline" to już zupełnie inny świat. Dla fanów bardziej komercyjnej strony alana i charyzmatycznych wokali. Mrok i elektroniczna wywrotność to "Unsound Methods". No i synth-liryka mówiona, wiejąca chłodem, strasząca ludzi to całe "Liquid"... Recoil nie da się zakwalifikować to jakiegokolwiek gatunku nawet tak wszechstronnego jak "elektronika". Recoil to Recoil.
Musze ostrzedz ,że ocenianie Recoil po wysłuchaniu jednej płyty kaleczy i wprowadza w błąd. Nie odnosze się do ostatnich postów ale daje rade na przyszłość...

pozdrawiam :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
DM-1618
Posty: 33
Rejestracja: 15 maja 2006 22:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt
Strona WWW

Post 22 maja 2006 09:00

Powiem inaczej...słuchanie Recoila nie sprawia mi jakiejś większej przyjemności, chociarz przesłuchałem wszystkie płyty.
MontanaDM

Post 04 cze 2006 04:49

Recoil nie lubię, ale Alan w okresie bycia w DM jest spoko. A do Recoila się dalej nie przekonam.
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 10 cze 2006 15:20

Lubię słuchać Recoil'a, ze względu na jego odmienność od stylu DM, ale nie trawię (i prawdopodobnie nigdy nie będę) 'Lucius Aparatus' -Maggie Estep i 'Stalker' - Douglas'a McCarthy'iego.
Awatar użytkownika
TRUE LADY
Posty: 43
Rejestracja: 06 cze 2006 18:37
Ulubiony utwór: Rush

Post 17 cze 2006 12:30

Wiem, że Alan już wrócił z powrotem do studia nagrywać. Czy ktoś wie jak tam się posuwają pracę? LP ma zostać wydany najwcześniej na początku chyba przyszłego roku a jego strona jest ponoć w przebudowie i za wiele informacji niestety tam nie znalazłam... :idea: Ktoś wie więcej?
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 20 cze 2006 15:42

Póki co nic nie wiem na ten temat. Szczerze mówiąc sama byłam zaskoczona. Jak tylko coś znajdę, od razu napiszę.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 01 lip 2006 01:29

Czy zauważyliście , że w utworze The Sermon jest radiowa wstawka w języku polskim , bo ja choć to nagranie znam od dawna dosluchałem sie do tego dopiero dziś (może dlatego , że nocami słucham muzy w sluchawkach) - jest tam mowa o tym , że ojciec swiety mianowal kogoś prowancjuszem apostolskim w Tailandii i pózniej coś jeszcze , ale nie wiem co coś o arcydiecezii warszawskiej .
Awatar użytkownika
Hell Bent For Lederhosen
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2006 00:37
Lokalizacja: Wlkp.
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lip 2006 00:50

Nie mogę się już doczekać nowego krążka który wyjdzie spod sztachety Wilder'a. Czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
Customers Suck
Posty: 84
Rejestracja: 08 lip 2006 21:09
Lokalizacja: Berlin

Post 09 lip 2006 23:40

No i co? :o Ostatni news na recoil.co.uk z 6/6/6 ( :twisted: ) i dalszych wiesci brak... :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 lip 2006 11:13

Wiadomo ,ze Alan nagywa, widocznie jeszcze nie czas aby o czymkolwiek informować.

Chciałbym ,zeby ta płyta krążyła w rejonach "Unsound Methods" i "Bloodline" bo raczej na instrumental w stylu "Hydrology" nie mam co liczyć. Drugiego "Liquid" nie chce. Wydaje mi sie jednak ,ze to będzie zupełnie co innego niż poprzednie dokonania Wildera.
Czas pokaże...

pozdrawiam
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ