Jak odbierane są u Was ballady Martina?

Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Re: Jak odbierane są u Was ballady Martina?

Post 12 mar 2011 12:13

oj Shodan, nie psuj dnia :P
FREE STATE

Post 20 mar 2011 18:31

Shodan, po prostu Kesja napisała prawdę o Martinie. A że ty wiesz o tym od dawna, to akurat nie musiałeś się chwalić... :/
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 mar 2011 14:00

Cisza mi tu. :P
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 21 mar 2011 17:04

O tym wiedza Wszyscy, ale...
shodan pisze:Wszystkie Gorowe utwory od MFTM do Ultra to dla mnie prawdziwe brylanciki.
nie tylko od MFTM. A gdzie miejsce na It Doesn;t Matter Two czy nawet Somebody?
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 21 mar 2011 17:57

Shodan nie lubi Somebody. To tak BTW.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 23 mar 2011 21:56

Nie lubi to może za mocno powiedziane.
Chyba że nie lubi - w porównaniu z innymi utworami Gora.
FREE STATE

Post 30 mar 2011 19:52

To powiedz mi, co dokładnie ci w nim przeszkadza (na tle innych ballad Martina, oczywiście)???
Za spokojne, za nudne, czy jakie?
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 30 mar 2011 23:15

Pitu pitu na pianinku i nic poza tym.
FREE STATE

Post 03 kwie 2011 22:09

Coś w tym jest. Ja sam wolę od Somebody sporo innych kawałków śpiewanych przez Marta.
Takie np. Home, Macro, I Want You Now, One Caress, AQOL, The Bottom Line, Blue Dress, World Full Of Nothing... oj, dużo tego. :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 kwie 2011 21:28

A propos ballad Martinowych, ostatnio stwierdziłem (lub przypomniałem sobie) że I Want You Now to bardzo dobry kawałek. Shodan pisał w temacie o albumach lat 90-tych że Blue Dress czy The Things You Said są lepsze od Home, ja bym się kłócił, i dodał że I Want You Now nawet bije te utwory.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 kwie 2011 21:49

Oj, nie bije :)
Do Blue Dress to daleko większości utworom śpiewanym przez lokersa.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 kwie 2011 23:04

Zgadzam się, bo przecie Blue Dress to mój nr 1 w dyskografii DM.
Świetny utwór, świetna warstwa instrumentalna i świetny wokal. Może nawet najlepszy ze wszystkich utworów śpiewanych przez Gora.
Do tego cudne połączenie z Clean.
Pamiętam jak przez wiele lat lekceważyłem ten utwór. Myślałem sobie, że na płycie z tak wieloma hiciorami, takie Blue Dress nie może się wybić. Aż w końcu poszedłem po rozum do głowy i nauczyłem się doceniać w DM to, co rzeczywiście na to zasługiwało.
Najbliżej Blue Dress wg mnie jest właśnie wspomniane The Things You Said.
I Want You Now też bardzo lubię oczywiście. Choć to na pewno nie ta sama liga.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 kwie 2011 23:13

Mi się w Blue Dress podoba tekst, co w moim wypadku rzadko ma znaczenie.
Ale tutaj jest po prostu uroczy. Bez tego napuszonego patetyzmu w stylu In Your Room czy Fly on the windscreen.
Najtrudniej poetyzować na banalne tematy, a chyba nikt tak pięknie nie zaśpiewał o namawianiu laski do włożenia kiecki, która go kręci. Takie kawałki załamują ( na szczęście) wizerunek smutnych, ubranych na czarno ludzi, którzy mają ciągle depresję i najpewniej śpią w trumnie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
FREE STATE

Post 25 kwie 2011 19:57

No to Stripped (i reszta, jeśli też chce), zapraszam do dyskusji, tak jak sam prosiłeś... :)

Zacznę tym razem od tego, że wg mnie najlepszą balladą Martina jest A Question Of Lust. Na tą chwilę.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 kwie 2011 22:53

Git. Spoko i luz. Tylko jak piszesz coś to od razu zawczasu napisz jakiś powód, dlaczego i co i jak ^^ Inaczej ciężko o dyskusję wszcząć. Ja miałem zwykle mieszane uczucia co do A Question of Lust, najpierw bardzo nie lubiłem, potem polubiłem gdy poznałem tekst lepiej, ale ogólnie taki trochę tani popowy numer to jest... Teledysk lubię nawet, podoba mi się to jak grają tam na tych dzwonkach i rurkach a Dave naparza w werbel :D No ale generalnie nie porusza mnie ten kawałek jakoś, mdły i niewyraźny jakby.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 25 kwie 2011 23:10

AQOL to po prostu 101% Martina i jeśli słyszę tę piosenkę, to od razu go widzę z makijażem, w perłach, skórach i półnago, jak najpierw wyciąga i śpiewa głosem jak z chóru ministrantów, a następnie odpowiada nosowe "thank you" (jak na 101, zawsze się śmieję z tego po Somebody). Utwór cukierkowaty i trochę wyidealizowany w warstwie tekstowej, ale z drugiej strony jest tu wszystko, co lubię w utworach Martina i mam do tego sentyment.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 kwie 2011 23:20

A Question Of Lust to wg mnie naprawdę piękna piosenka. Jednak w warstwie dźwiękowej na pewno nie dorównuje takiemu Home czy Blue Dress.
Najmocniejszą stroną tego utworu oprócz samej melodii jest za to wokal Gora.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 kwie 2011 23:27

Bo Gore nie walił wtedy jeszcze tak zwanej stolcówy (żargon muzyczny) czyli gardłowego tremola, które na starość mu się pojawiło.
Kiedyś tego nie było.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
FREE STATE

Post 26 kwie 2011 14:19

stripped pisze:Git. Spoko i luz. Tylko jak piszesz coś to od razu zawczasu napisz jakiś powód, dlaczego i co i jak ^^ Inaczej ciężko o dyskusję wszcząć. Ja miałem zwykle mieszane uczucia co do A Question of Lust, najpierw bardzo nie lubiłem, potem polubiłem gdy poznałem tekst lepiej, ale ogólnie taki trochę tani popowy numer to jest... Teledysk lubię nawet, podoba mi się to jak grają tam na tych dzwonkach i rurkach a Dave naparza w werbel :D No ale generalnie nie porusza mnie ten kawałek jakoś, mdły i niewyraźny jakby.
Widzisz, lubię AQOL z kilku powodów:
- muzyka (wersja albumowa jest po prostu piękna)
- słychać głos pana Wildera! :D
- cudowny śpiew Martina (chyba nie ma wykonania na żywo AQOL, które nie byłoby co najmniej bardzo dobre :))
- teledysk! (werbel! :))
- bo nie jest nudny!
- sentyment do wersji live z TTA

Wystarczy? :D :D
Wiem, że się czepiam, ale serio: wystarczy??? :D
Awatar użytkownika
MC
Posty: 81
Rejestracja: 17 sie 2009 22:11

Post 26 kwie 2011 17:20

FREE STATE pisze:- słychać głos pana Wildera! :D
Tylko w wersji live :)