Delta Machine kontra Sounds Of The Universe

Który album jest lepszy?

Sounds Of The Universe
5
31%
Delta Machine
11
69%
 
Liczba głosów 16
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Delta Machine kontra Sounds Of The Universe

Post 23 mar 2013 16:29

Nowa ankieta, nowy temacik.

Delta Machine kontra Sounds Of The Universe, ktory album lepszy?
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 23 mar 2013 17:07

Jednak ten poprzedni. SOTU to lepsza produkcja prawie pod każdym względem, jedynie nie pod względem piosenek Gahana.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 mar 2013 19:08

SOTU był brzmieniowo płaski jak deska, to chyba kwestia miksu... Głos na Deltę, nie ma na niej prawdziwych koszmarków jak Spacewalker czy skrzywdzone Come Back, poza tym są numery najlepsze od wielu lat - Angel czy Happens All The Time który możliwe że zostanie moim ulubionym kawałkiem z ich dyskografii. Martin też postarał się naprawdę z balladami tym razem, poziom najlepszy od czasów Ultry w tej kwestii. Poza tym płyta stanowi zgrabną całość, na SOTU czułem pewien nieład jakby, no i ważny jest fakt że chyba bardziej przemyślane są analogi znów, bardziej okiełznane i nie ma takiego nakładania na siebie rzeczy aż uszy zaczną boleć.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 23 mar 2013 22:38

Chociaż na początku SOTU strasznie mi się podobało, to potem z czasem nieco jednak straciło w moich oczach ze względu na parę utworów, które nie wytrzymały próby czasu.
Nie chcę wyrokować niczego przedwcześnie, ale na tę chwilę wydaje mi się, Delta jest płytą dużo równiejszą, bez takich wpadek, jakich parę jest na SOTU.
No i bonusy na DM są o niebo lepsze, bo z SOTU to zainteresował mnie jedynie Ghost.
Głos na Delta Machine.
Awatar użytkownika
Rob=t
Posty: 83
Rejestracja: 21 wrz 2008 19:12
Lokalizacja: Pruszków

Post 24 mar 2013 18:16

Pewny głos na Delta Machine. Może dlatego że nie przepadam po prostu za SOTU.
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 24 mar 2013 20:28

ja nie przepadam za "Exciterem" i PTAkiem tam bym wybrał Deltę, ale tu nie ma porównania, SOTU jest bardziej dopracowany, jest po prostu lepszą produkcją.
Awatar użytkownika
Rob=t
Posty: 83
Rejestracja: 21 wrz 2008 19:12
Lokalizacja: Pruszków

Post 24 mar 2013 20:58

A ja z tej trylogii wybrał bym bez zastanowienia PTA ale nie o tym temat.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 mar 2013 22:53

Peter pisze:SOTU jest bardziej dopracowany, jest po prostu lepszą produkcją.
Co uważasz za niedopracowane na Delcie?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 25 mar 2013 15:09

Piosenki Martina. Niektóre brzmią dla mnie jak dema, np "Welcome To My World" czy "Angel". Gahan takiej siary od jakiegoś czasu nie odwala. Bardziej się tu przyłożył.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 mar 2013 15:48

Welcome To My World jest po prostu nieco minimalistyczny ale wg mnie broni się zastosowanymi brzmieniami, trochę jak Macro z Playing The Angel. Mi tam się podobają te dźwięki rodem z elektrowni, a gdy w drugiej zwrotce wchodzi delikatny syntezator w tle to nawet brzmi to nieco jak z Excitera. Swoją drogą zaskoczony jestem że ten utwór Ci się nie podoba a równie minimalistyczne My Little Universe jakoś Ci podeszło. Angel początkowo mnie odrzucał bo instrumentarium niewiele odstaje od brzmienia Sounds of The Universe ale ten numer jednak dobrze buja, jest fajny blues w tym, Dave śpiewa całkiem elegancko, utwór ma fajną budowę - leci normalnie zwrotka, utwór spowalnia na refren i potem uderza ze zdwojoną siłą żeby na koniec znów wygasnąć i spokojnie odpłynąć. Nie jest tu zastosowane jakieś szerokie instrumentarium ale utwór jest przejrzysty i melodyjny moim zdaniem. Co do numerów Gahana to nie rozpływał bym się tak nad nimi bo nikt z nas na razie nie wie jak one brzmiały w wersji demo a ile zrobił przy nich Mart potem. Tak czy siak nie są jakimiś perłami dla mnie, Secret To The End i Should Be Higher oba brzmią prawie jak jakieś Gahanowe dema (kojarzą mi się z wyciekami dem Come Back i Hole To Feed 4 lata temu). Powiedziałbym że większość albumu brzmi (jak byś to określił) "niedopracowanie", ale jestem z tego zadowolony bo w muzyce czasem mniej znaczy więcej i wolę jak te numery opierają się na gitarowej melodii albo samym bicie (Slow, Should Be Higher) niż stercie analogowego brzmienia, chętnie np. okroił bym Soft Touch z tych wściekłych analogów i wpuścił tam więcej powietrza w mix tego kawałka. Soothe My Soul mógłby mieć mocniejszy, bardziej wyrazisty bit, dziwię się że ten numer został tak zmiksowany że brzmi w taki przytłumiony sposób, stracił na tym.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 25 mar 2013 16:58

"My Little Universe" jest - jak dobrze określiłeś - minimalistyczne. Nawet bardzo ale to co mnie tam urzekło to te smaczki w drugiej połowie, coś jak uderzenia metalu w "Landscape Is Changing". Wiem, nie ten poziom, ale takie wspomnienie mi się nasunęło. A piosenki są naprawdę niezłe i skoro mówisz, Gore coś wyciągnął to niby dlaczego nie zrobił tego ze swoimi utworami, które w większości są gorsze.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 mar 2013 17:19

Po prostu zwracam uwagę na to że nie mamy wiedzy jak wyglądał proces twórczy przy jego kawałkach a ja nadal mam w pamięci nieszczęsne Come Back z poprzedniego albumu. Reszta to już kwestia gustu, dla mnie Angel, My Little Universe, Alone czy nawet The Child Inside są lepsze od kawałków Dave'a z tej płyty, za to Happens All The Time z bonusów jest dla mnie perłą która zmiata resztę, więc na ten moment uważam że Dave nie jest wcale lepszym tekściarzem i kompozytorem ale ma szczęście do numerów wybitnych, raz na jakiś czas potrafi przyćmić Gore'a (Nothing's Impossible i Happens All The Time, Come Back mogło poszerzyć to grono ale Gore zazdrośnik musiał się wpieprzyć ze swoim wiosłem :D ).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 25 mar 2013 17:49

Peter Ty wyciągaczu :evil: :idea: :co: :shock:

niezbadane są ścieżki Twojego słuchu i umysłu
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 25 mar 2013 18:20

Kiedyś może nie byłoby tematu, ale z biegiem lat Gore zdaje się, że się wypalił a Gahan jest jako kompozytor w miarę świeży więc może tak być jak piszę...... Płyta DM jest dobra, ale tamta była minimalnie lepsza.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 mar 2013 18:47

bARREL pisze:Peter Ty wyciągaczu :evil: :idea: :co: :shock:
He he, wyluzuj, nie sądzę by porównywał to brzmieniowo, raczej chodziło mu o fakt jakiejś fajnej, zaskakującej końcówki w utworze.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 25 mar 2013 19:35

Jakikolwiek był efekt początkowy starań Gahana to mam wrażenie, że to właśnie jemu udało się przywołać ducha "Violatora". Martinowi jest raczej bliższe brzmienie PTA....
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 25 mar 2013 20:17

ja Was podziwiam, że potraficie słuchać i rozmawiać o SOTU.
mnie to nie jest dane ;(

Cieszę się, dla mnie po PTA, Delta jest pierwszym albumem zespołu który mogę słuchać i mieć z tego przyjemność
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 25 mar 2013 20:20

Ja Was podziwiam za to, że potraficie ciągle gadać o DM. ;(
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 25 mar 2013 20:35

Co się nie udało na SOTU? Za słabe były kompozycje Dave'a ale płyta była świetna, dużo lepsza od PTA. podziwiam was, ze potraficie rozmawiać o takich płyciwach jak PTA.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 mar 2013 21:00

Po prostu wolisz synthpopowe brzmienie 80's a ja wolałbym żeby jednak poszli do przodu zamiast cofać się na start ze swoim brzmieniem...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup