Wersje Demo i remixy z Sounds of the Universe (boxu)

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Wersje Demo i remixy z Sounds of the Universe (boxu)

Post 18 kwie 2009 01:19

Jakie macie zdanie na temat demówek z SOTU box-u

Mnie się podoba stories of old,stara piosenka zaśpiewana na nowo,a może zagraja to na trasie.
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 18 kwie 2009 01:37

Co do wersji demo, co Martin śpiewa w demówce WIMS, "The scapegoat DAVE made of me"? :lol: Tak zrozumiałem. :lol: W każdym razie tam jest coś innego niż "fate's" w normalnej wersji.

EDIT: A może chodzi o "they've"? ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 kwie 2009 11:57

"they've", jakie Dave? bez przesady :]
Samo demo WIMS uważam za pomyłke, rzygac się chce.
Za to Clean i Sweetest Perfection bardzo ładne!
Judas z dęciakami zajebisty, Nothing's Impossible w porażającej wersji, znacznie lepszej niż ta z Playing. Mam nadzieje ,że Flecz nie kłamał ,i że wydadzą reszte z tych setek pozostałych dem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 18 kwie 2009 12:09

Czyżby Wilder był tak wspaniałomyślny i oddał im wszystkie demówki z garażu? Niezłe musieli zatem prosić o ten material. ;) W sumie bardzo bym chciał żeby powstało takie typowo techniczne wydawnictwo DM - dema wszystkich kawałków, ułożone chronologicznie, wokale osobno, zbiory wszystkich sampli obowiązkowo z komentarzami calej piątki członków zespołu (cos w stylu filmów jakie dali na Remasters Edition), zamiast coverów jakieś pierwsze szkice Griffina, Corbijna itp. za to bym dał kasę. :8 Nad tym całym boksem jak i SOTU jeszcze się wacham. Kupić wypada choćby do kompletu, ale specjalnie to mnie nie urzekli tak abym bez zastanowienia wydal pieniądze (choć pewnie prędzej czy później wydam).
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 kwie 2009 14:23

Fleczer w wywiadzie mówił ,ze zwrócili się do Alana ale on wiekszość dem gdzieś upchnął i nie mógł znalesć tak więc Fletcher wygrzebał coś ze swoich archiwów ale też pare rzeczy zgubił (m.in. Personal Jesus). Wszyscy razem znaleźli grubo ponad 100 demek i Andy twierdzi, ze wszystkie prędzej czy później się ukażą. Ja bym bez namysłu wydał kase na taki box 10CD z samymi demami jak również z alternatywnymi wersjami (Policy Of Truth, Clean na przykład). Byłoby w tym pewnie sporo siary ale pewnie perły by się też znalazły. Jak można było tak zepsuć "Nothing's Impossible" na płycie?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 18 kwie 2009 15:44

Co do Nothing's Impossible
w skali od 1 do 10
wersja albumowa: 10 (bo to mój ulubiony kawałek z płyty)
wersja demo: (i tu mam kłopot bo skala jest do 10) a daje 20 :)

Wersja demo niesamowita absolutna rewelacja :D
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
astiz

Post 18 kwie 2009 20:15

Wszyskie wersje demo zaprezentowane w boxie SOTU są gorsze od wersji finalnych. Nie rozumiem też tego rozpływania się nad demem Nothing's Impossible? :?: Moim zdaniem jest... tandetne. Demo Jezebel też jest gorsze, muzycznie wypłaszczone. Jednak uważam wydanie takiej płytki z demami za bardzo dobry krok. Z niecierpliwością czekam na kolejne takie wydawnictwa. W końcu Flecz obiecał :)
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 18 kwie 2009 20:29

Fletcher wiele rzeczy już obiecywał. :lol:
astiz

Post 18 kwie 2009 20:34

Ale tym razem, na prawdę narobił mi smaka :8
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 kwie 2009 21:30

newdress pisze:Nie rozumiem też tego rozpływania się nad demem Nothing's Impossible? :?: Moim zdaniem jest... tandetne.:)
tandetna to jest wersja z płyty, która sili się by być w tak oczywisty, prostacki wręcz sposób "mroczna" chyba po to żeby nastolatki przez przypadek tego mroku nie przegapiły. Demo jest subtelne, po prostu lepsze, wstawki gitarowe na końcu są przepiękne.
Nie moge się tez nadziwić jak genialnie wypada Gore śpiewając "Clean".
Czasami kluczem do sukcesu jest dobrze ujęty minimalizm a nie przepych.
Na ten moment nie mam ochoty wracać do oryginalnych wersji z "Violator".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 18 kwie 2009 23:51

"Peace" demo fajne, Mart tak smiesznie ale i fajnie zaczyna walić sopranem tuż przed refrenem (ale wole jak to spiewa Dave).
No i znowu słuchałem Stories of Old bardzo fajne, te organy (czy coś) kojarza mi się z bajka sasiedzi :D :D
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 kwie 2009 02:13

Podobają mi się bardzo wersje demo Sweetest Perfection, Judas i Little 15.
Nothing's Impossible świetne zarówno w wersji demo jak i albumowej.
Remixy natomiast w ogóle mi się nie podobają.
astiz

Post 19 kwie 2009 19:30

Ale remix Jezebel jest rewelacyjny :P
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 kwie 2009 15:01

Remixy takie sobie, chyba Jezebel najlepsza ale nie chce mi się ich słuchać raczej, co do dem to Walking in My Shoes to porażka, cud że zrobili z tego tak wspaniałe dzieło, najlepsze demo to Nothing's Impossible, fajne jest też Only When I Lose Myself które brzmi dla mnie jak jakieś r'n'b :P Lubię też Corrupt i I Feel You - dzięki Bogu za tą gitarę :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
angel with silver wings
Posty: 262
Rejestracja: 01 wrz 2006 20:57

Post 22 kwie 2009 15:04

Remixy słabizna... no, jedynie Jezebel ujdzie. :|

Ale za to demówki... Rarytasy w kolekcji. :D Demo Only When I lose Myself, Nothing's Impossible, czy Walking In My Shoes - cudo! :o
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 kwie 2009 15:10

Walking katuję bez przerwy. :P Gdyby SOFAD został z takim WIMS'em to byłaby dobra płyta… :twisted: ogólnie świetne demo Gore'a. :tak:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 kwie 2009 15:19

No co wy??? :o to przecież jakieś kurka disco z wokalem Marta który jak śpiewa przywodzi mi na myśl (nie wiem czemu) karykaturę Michaela Jacksona z South Parku, brrr :/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 22 kwie 2009 15:20

Te demówki to prawdziwy rarytasik , chce wiecej i jestem w stanie za to zapłacić ( co napeno niektórych to zdziwi ) ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 kwie 2009 15:24

Gdyby Alan* poszedł z elektroniką na WIMS w druga stronę (bez samplowania tylu klasycznych instrumentów) to aż boję się pomyśleć co pięknego by powstało. Głowę by urwało. :mrgreen:

*.ulubione zdanie Hien'a (?) :D ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 kwie 2009 15:37

Możliwe ale samo demo mnie nie porywa, poza tym uważam że żywe instrumenty jak smyczki, fortepian czy dudy stworzyły brzmienie Songs of Faith and Devotion, nadały unikatowy i podniosły klimat płycie :tak:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup