Playing The Angel

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Re: Playing The Angel

Post 14 paź 2012 23:11

Pozwolcie Waszmosci, ze i ja wtrace swoje 3 grosze. Otoz teza o wokalu Martina w TDS wydaje mi sie calkiem interesujaca. Ci ktorzy tego nie popieraja nie twierdze ze sa glusi, ale w przeciwienstwie do mnie tego po prostu nie slysza :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 paź 2012 02:44

Ciekawe o czym to świadczy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 15 paź 2012 07:21

Hien, zgrywusie! :D
Wiadomo, że o supremację Czeza na polu gustu się rozchodzi.
Ehh, same problemy z Tobą Świnko H.

Hehe - specjalnie dla Czeza - też potrafiem sobie wyobrazić Martina i the darkest STAR.

http://i.minus.com/ibwm11lxfbVeL.png
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 21 paź 2012 23:30

A co bysmy bez Hiena zrobili :D. No Rajcuch, ale nie podejrzewalem, ze masz zdolnosci takie jak Beethoven :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 13 sty 2013 13:34

Nie mój ulubiony muzycznie album, drażni mnie ten Fletcherowy początek w jednym z utworów, ale są piosenki które mi się podobają, szczególnie "Lillian" i piosenki pisane przez Dg i także śpiewane przez Mart'a.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 13 sty 2013 19:46

Fletcherowy początek w jednym z utworów...? Nie słyszałem żeby jakiś kawałek na PTA zaczynał się od klaskania ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lut 2013 12:00

Przy okazji premiery nowego singla i dyskusji o nadchodzącym albumie postanowiłem wygrzebać Playing The Angel, album za którego to premiery poznawałem DM i który uważam za ostatni ich dobry album... i nie mogę wyjść z podziwu jak dobry ten album jest. Brzmi dość współcześnie, jest fajną mieszanką synthpopu z lekkim industrialnym brudem, kompozycje są składne i melodyjne, przeszkadzajki/uzupełniacze zastosowane całkiem zręcznie, motywy na gitarze moim zdaniem najlepsze od czasów Ultry a najważniejsze chyba że te utwory razem stanowią jakąś całość, mają jakiś wspólny mianownik, podobną paletę brzmień. Kawałek dobrego współczesnego popu i tego oczekiwałem od tego zespołu od tamtej pory.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2013 12:25

stripped pisze:motywy na gitarze moim zdaniem najlepsze od czasów Ultry
bitch please, które niby? ;(
Brzdąkanie na jednej strunie w NI czy brzdąkanie na jednej strunie w JTR?
A może brzdąkanie na jednej strunie w APTIUT?
Chyba, że takie lubisz to cofam przytyk.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lut 2013 12:37

Widzisz, cieszę się chyba że nie gram na gitarze jak Ty to nie mam takiego zboczenia i nie liczy się na mnie czy melodie gra się na jednej strunie czy czterech. Widzę że masz taki problem jak Jari że im więcej wiesz/umiesz zagrać tym bardziej wyostrza Ci się gust, dla mnie te plumkania są lepsze niż plumkania z SOTU (ostrzejsze zagrywki z In Chains i solo z Corrupt są jeszcze ok).

Jak się domagasz szczegółów to chyba wszystkie lubie, spokojne plumkanie w I Want It All bardzo cenię, gitarę na końcu Nothing's Impossible też, w A Pain That I'm Used To też jest dobra gitara - wszystkie te są proste ale nadają ładnej melancholijnej nutki, klimacik robią. Johnny i Suffer Well ładnie oba na gitarze lecą a i na końcu Precious jest ostrzejsza przygrywka która jest dla mnie wisienką na torcie tego numeru. Nie mam wymagań takich że musi coś być skomplikowane by być miłe dla ucha, riff z "Come As You Are" Nirvany jest banalny a robi swoje, działa i zawsze będę go lubił.

Przytyk się cofa.

P.S. Nigdy nie byłem wielkim fanem muzyki rockowej, ale lubię dobry pop z gitarą.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lut 2013 13:10

Dla mnie też się nie liczy, czy brzdąka się na jednej strunie czy kilku, czy gra się na klawiszach jednym palcem czy dziesięcioma. To jest nieważne. Ważne jest to, czy mi się utwór podoba.
A PTA cholernie mi się podoba. Każdy utwór jest o wiele lepszy od Heaven.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2013 13:17

stripped pisze:Widzisz, cieszę się chyba że nie gram na gitarze jak Ty to nie mam takiego zboczenia i nie liczy się na mnie czy melodie gra się na jednej strunie czy czterech. Widzę że masz taki problem jak Jari że im więcej wiesz/umiesz zagrać tym bardziej wyostrza Ci się gust, dla mnie te plumkania są lepsze niż plumkania z SOTU (ostrzejsze zagrywki z In Chains i solo z Corrupt są jeszcze ok).
Masz trochę racji, ale nie do końca. Porównanie z Nirvaną trochę słabe bo to był zespół, który oddychał gitarą, a w DM ta gitara jest czasami dodana na siłę, żeby Gore miał co robić na koncercie. To słychać.
Nawet gdybym nie grał na gitarze to wyżej ceniłbym sobie riffy z Ultry (a nawet SOTU).
W ogóle widać kto tu jest fanem DM, a kto ich tylko lubi :D
Nie nadaję się tutaj do dyskusji.

btw, Shodan przypominam Ci, że jesteś mistrzem w łykaniu utworów po latach ;)
Za 5 lat uznasz, że "Heaven" jest świetne i byłeś głuchy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lut 2013 13:28

Możliwe. Na razie piszę to, co myślę na tę chwilę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2013 13:29

A jakie miałeś oczekiwania?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lut 2013 13:43

Oczekiwałem dobrych piosenek, których doczekałem się już zresztą w postaci All That's Mine czy Angel.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lut 2013 14:43

Hien pisze:Nawet gdybym nie grał na gitarze to wyżej ceniłbym sobie riffy z Ultry (a nawet SOTU).
Jeśli źle się wyraziłem - jak najbardziej riffy z Ultry cenię sobie najwyżej w historii całego DM, miałem na myśli że PO roku 1997 najbardziej lubię przygrywki z PTA, na SOTU jedynie w In Chains i Corrupt naprawdę dają radę, w Perfect i In Sympathy jest ok ale bez szału, poza tym w wielu utworach gitara jest trochę na przypał moim zdaniem (Little Soul, Come Back, Fragile Tension, Wrong). A, o jednym zapomniałem - w Jezebel jedynie jest jeszcze spokojne plumkanie które lubię, i brzmi to BARDZO w stylu PTA (teraz rozumiem dlaczego to był pierwszy kawałek jaki polubiłem z tej SOTU).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 20 lip 2013 14:44

PTA - album nawet taki sobie. Ani nie przebija najlepszego "Excitera", ani "Ultry", ale ma perełki. Bez takich piosenek jak "I Want It All", "Macro" czy "The Darkest Star" PTAk byłby słabo oceniony przeze mnie.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 lip 2013 21:37

O, następny miłośnik Exciter? :fletch:
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 20 lip 2013 22:07

Miłośnik, a jakże, bo jest co miłować. :)
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 21 lip 2013 22:10

Excitera i Ultrę trudno przebić, PTA się do nich nawet nie umywa (ani do Delty).
Nie lubię tej płyty, nigdy nie przesłuchałem w całości.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 lip 2013 22:35

PTA przemawia do mnie od samego początku.
To była miłość od pierwszego zasłyszenia.
Najpierw ceniłem tę płytę za jej pierwszą część, teraz jeszcze bardziej cenię za drugą połowę (I Want It All, Nothing's Impossible i przede wszystkim The Darkest Star).
Wielu ludziom ona nie pasuje, ale dla mnie to płyta z bardzo atrakcyjnymi kompozycjami w świetnych aranżacjach. Klimat jakby stworzony dla mnie.
Kwintesencja DM.
ODPOWIEDZ