Dzisiaj jest 21 kwie 2018 09:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Następna

Najlepszy utwór z SOTU?
In Chains 14%  14%  [ 8 ]
Hole To Feed 3%  3%  [ 2 ]
Wrong 19%  19%  [ 11 ]
Fragile Tension 7%  7%  [ 4 ]
Little Soul 2%  2%  [ 1 ]
In Sympathy 7%  7%  [ 4 ]
Peace 3%  3%  [ 2 ]
Come Back 2%  2%  [ 1 ]
Spacewalker 2%  2%  [ 1 ]
Perfect 3%  3%  [ 2 ]
Miles Away / The Truth Is 5%  5%  [ 3 ]
Jezebel 2%  2%  [ 1 ]
Corrupt 31%  31%  [ 18 ]
Liczba głosów : 58
Autor Wiadomość
Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Surrender
Czasami puszczam z wieży, choć częściej z kompa, bo mogę wtedy zmontować playlistę z dowolnych utworów.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: twoja stara
Co mi przypomina jak robiłem sobie kiedyś takie playlisty na kasetach. Ile było roboty ze zrobieniem jednej takiej playlisty, nagranej na amen. Ale też więcej czasu się nad taką playlistą zastanawiałem. Teraz na noc zazwyczaj wrzucam coś na 6 godzin i włączam shuffle.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Stripped
49 odtworzeń Esque, Hien czego Ty słuchasz ;(

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Zajebisty kawałek.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Ale tam nie ma co słuchać prawie, gorzej niż albumowy Easy Tiger ;(

Master
Master
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: When The Body Speaks
No nie przesadzaj, Easy Tiger to bardzo miły, bezpretensjonalny utwór, świetnie się go słucha.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

No Goły, nikt tam nie rapuje, to się zgadza ;(

Clean
Clean
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Kaczuchy
Esque jest całkiem porządny w porównaniu do tego czegoś na S na albumie. Oszczędnie, ale i przyjemnie.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

stripped pisze:
Ale tam nie ma co słuchać prawie, gorzej niż albumowy Easy Tiger ;(
Easy Tiger to mój ulubiony instrumental DM. Oszczędnie nie znaczy, że nie ma co słuchać.
Ostatnio z dużą ochotą słucham SOTU. To taka płyta, że czasami całymi tygodniami nie mam ochoty jej tknąć, ale potem po dłuższej przerwie potrafi sprawić przyjemność.
Nawet In Sympathy po dłuższej rozłące słucha się z przyjemnością.
Są tu jednak wa utwory, które mocno zaniżają poziom. Peace - przynudza dosyć mocno, zaś Come Back to utwór, którego nijak nie mogę zdzierżyć. Na 10 przesłuchań SOTU 9 razy w przypadku Come Back wciskam FF.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Syndrom Shodana w końcu da o sobie znać i Come Back wyląduje na szczycie :D jest taka fajna wersja CB z radia, na żywo, ale w studiu (zasadniczo wersja live bez publiki). Jest trochę mniej jazgotliwa, może Ci bardziej podejdzie.
Mnie ostatnio nawiedza myśl, że Miles Away i Corrupt to chyba najlepsze co wyszło pod szyldem DM.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Corrupt na pewno jest w moim top 10, może 5, a Miles Away w dwudziestce.
A co do Come Back - już pisałem, że głównym problemem jest beznadziejna aranżacja. Robili ją chyba po pijaku. Wersja live jest napewno dużo lepsza.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Niby jestem zarejestrowany od 2006, a jeśli miałbym wskazać ile na prawdę siedzę an tym forum to dzisiaj (plus minus) będzie 5 lat. 25/26 marca 2009 wyciekło Sounds of the Universe, a ja je tu podrzuciłem i jakoś zostałem na dłużej.
Zdziadziałem potwornie od tamtej pory, słucham tej płyty i wspominam tamtego studenta, który teraz po prostu tonie w rutynie. Aż się robi smutno. No, ale wspomnienia są zajebiste i płyta nadal po 5 latach się w moich uszach broni.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Nagle sobie przypomniałem o takim utworze jak The Sun and The Moon and The Stars. Zapomniałem o nim na śmierć, nie słyszałem chyba rok, dwa, trzy? Szaleństwo. Uwielbiam. W ogóle dochodzę do wniosku że ballady Martina to najlepiej zrobione numery z dwóch ostatnich płyt, a i Macro też jest mega na PTA.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Remix też bardzo dobry.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Muszę przyznać że z perspektywy czasu ten album w końcu mi się "uleżał" w uszach, wydanie Delta Machine sprawiło że zacząłem dużo chętniej do niego wracać i dostrzegać więcej plusów by w końcu go zaakceptować w całości. Poza tym pomimo ogromnego hejtu na tą płytę od początku z mojej strony to czuję do niej duży sentyment bo to w sumie pierwszy album DM na jaki czekałem od początku i którego postępy w powstawaniu obserwowałem (moje zainteresowanie DM zaczęło się jakiś czas po wydaniu PTA). Zawsze będzie mi przypominał wiosnę ze względu na czas wydania, w ogóle dla mnie to drugi taki album obok Excitera który odbieram jako taki inny, dość słoneczny i pogodny jak na nich. Lekki, plastikowy w brzmieniu a przez to chyba łatwiejszy w odbiorze, sam nie wiem czy przez to częściej ostatnio po niego sięgam niż po klasyki czy to kwestia mniejszego osłuchania z płytą, a może po prostu taki wiosenny sentyment już - tak samo jak latem sięgam częściej po SoFaD którym się zafascynowałem latem 2006 r. Ciekaw jestem czy teraz potrzeba kolejnego albumu DM żebym zaczął wracać do słuchania Delty :D

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Powiem szczerze, że Sounds i Delta wydają mi się być rodzeństwem. Wyszły prawie w tym samym czasie (Delta wyszła pod koniec marca, a Sounds pod koniec marca wyciekło), a ich brzmienie jest w sumie zbliżone. Takie "Long Time Lie" to praktycznie SOTU2. Wiem, że cała płyta taka nie jest, ale echa Sounds pobrzmiewają bardziej niż echa innych płyt na innych płytach DM (lol?).

Natomiast mój stosunek do SOTU się nie zmienił, obok Excitera, to moja ulubiona płyta DM i podejrzewam, że się to nie zmieni nigdy.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Ja się nie całkiem mogę zgodzić, z perspektywy czasu rzekłbym że z tym Long Time Lie było odwrotnie - rozumiem że nawiązujesz do brzmienia Ghost które raczej było odmienne od całego SOTU i myślę to Ghost raczej było wybiegiem w przyszłość ku brzmieniu Delty a że nie pasowało do płyty skończyło na bonusie. Na SOTU nie było właśnie tak tłustej elektroniki, wszystko raczej lekkie, często pierdzące ale nie tak wyraziste w brzmieniu jak Ghost. Wg mnie to prawie połowa Delty tkwi w brzmieniu SOTU (Secret To The End, Soft Touch, Soothe My Soul, trochę może Broken i The Child Inside, elektronika w Goodbye), reszta to albo ta tłusta elektronika albo blues, miejscami wymieszane po równo. A ogólnie to dla mnie najbardziej chaotyczna brzmieniowo płyta chyba, nie chodzi nawet o gatunki czy style ale właśnie jakby rozdarcie produkcyjne, tak jakby w trakcie nagrywania zmienili brzmienie i płyta nie brzmi jednolicie jak dla mnie.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Może jest jak piszesz. Tak czy inaczej, te dwie płyty mają ze sobą wspólnego więcej niż inne albumy DM. Zobaczymy co będzie teraz.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Życzyłbym sobie by nagrali coś odmiennego tym razem. Prawdę mówiąc cała trylogia z Hillierem ma wspólne zazębiające się brzmienia, pierdzące analogi, różne przeszkadzajki i jazgoty robiące sztuczny tłok (te są obecne już od Excitera w sumie), niezłe ballady Marta :D ciekaw jestem co ich tym razem zainspiruje (PTA brzmi jak inspirowane ówczesnym NIN, SOTU to obsesja analogów a Delta czerpie z bluesa). Ja gadałem o bardziej elektronicznej płycie ale odkładam to między bajki bo Mart się wypstrykał na MG pewnie i na klawisze już popowych numerów nie robi prawie., bardziej elektroniczne kawałki brzmią raczej efekciarsko, dawno nie nagrali melodyjnego numeru klawiszowego.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Lepiej się miło zdziwić niż niemiło rozczarować. Dlatego póki co nie obiecuję sobie po nowej płycie cudów.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]