Exciter

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na płycie Exciter?

Dream On
13
12%
Shine
12
11%
The Sweetest Condition
11
10%
When The Body Speaks
11
10%
Dead of Night
14
12%
Love Theme
0
Brak głosów
Freelove
12
11%
Comatose
4
4%
I Feel Loved
8
7%
Breathe
4
4%
Easy Tiger
1
1%
I Am You
11
10%
Goodnight Lovers
12
11%
 
Liczba głosów 113
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 358
Rejestracja: 15 paź 2006 18:59

Post 18 gru 2006 18:34

Ogólnie Exciterowi brakuje klimatu PTA-ka. Nie mówie, że album jest słaby ale ja wolę bardziej dołujące klimaty.
Awatar użytkownika
Ania Depeszka
Posty: 455
Rejestracja: 01 lis 2006 16:12
Lokalizacja: Szczawnica
Kontakt
Strona WWW

Post 18 gru 2006 18:36

No pod względem "dołowatości"to PTA jest w pierwszej trójce najbardziej dołujących albumów DM.EXCITER tak na szarym końcu.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 358
Rejestracja: 15 paź 2006 18:59

Post 18 gru 2006 18:41

Jak dla mnie gdyby akurat nie wsłuchiwać się w teksty z Excitera to wyszłoby coś raczej śmiesznego niż dołującego... Nie wiem, nigdy nie przepadałem za tym "czymś". Klimatem bardziej pasuje mi do Paper Monsters, niż DM.
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 18 gru 2006 21:47

no fakt, klimatem odbiega od poprzednich wydawnictw. ale mi bardzo odpowiada, u mnie jest razem z Violatorem na 1st miejscu. ale to wasze zdania, które szanuję i nie będę ich tu negować :) każdy ma inny gust.
Awatar użytkownika
Blazkowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2006 10:28

Post 18 gru 2006 22:44

No pod względem "dołowatości"to PTA jest w pierwszej trójce najbardziej dołujących albumów DM.EXCITER tak na szarym końcu.
Na końcu to jest raczej Speak & Spell, przedostatni jest A Broken Frame, a dalej to już jak tam kto sobie poukłada.
Moim zdaniem album ten bardzo odbiega klimatem od dotychczasowych wydawnictw zespolu. Jest najbardziej komercyjny
Ma rzeczywiście kilka ciut komercyjnych piosenek (Dream On, I Feel Loved i Freelove) ale są to tylko trzy piosenki więc problemu nie widzę. Poza tym jakby cała ten chłam który puszcza się na MTV czy w RMFFM był jakością choć zbliżony do tego co jest komercyjne na Exciterze to wrzeszcie dało by sięw tym kraju spokojnie słuchać radia i programów muzycznych w TV. A najbardziej komercyjną płytą w dorobku DM jest chyba Speak & Spell. Wtedy przecież były dopiero początki ich kariery i nagrywali głównie dla kasy, niezależnie jak bardzo lubili to co robią.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 gru 2006 18:27

wiecie co? słucham tego Excitera już jakiś czas, lubię go, ale jest zbyt... wyrównany! nie potrafię zagłosować na jeden konkretny utwór!!! żaden jakoś bardziej wybitnie na mnie nie działa od pozostałych i wciąż się wacham :/ zgadzam się, przy tej płycie dobrze się zasypia :lol: zwłaszcza przy When The Body Speaks czy Goodnight Lovers, totalne kołysanki, wcześniej tylko Waiting For The Night tak na mnie dzialało, właczałem na odtwarzaczu i prawie zasypiałem a potem BUM! Enjoy The Silence i ostre przebudzenie :lol:
szkoda że wersja labumowa Freelove jest inna od singla, byłby to zdecydowany faworyt dla mnie a tak to... :?:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 19 gru 2006 19:36

ta.. z freelove dali ciała... Flood Mix rlz^^.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 gru 2006 16:26

spełniłem swój obywatelski obowiązek i w końcu zagłosowałem :)
ostatecznie wybrałem Freelove, bo wersja albumowa też ma swoją magię, można się zatopić w morzu rozmytych dźwięków, choć brak tego cudownego mruczącego syntezatora z singlowej wersji ;( ale piosenka sama w sobie jest dobra, dobry tekst, wspaniałe brzmienie gitary która w wersji albumowej brzmi momentami ostrzej, to jest lepsze niż na singlu :8
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 26 gru 2006 20:47

Dla mnie Exciter jest bardzo dobrą płytą, można powiedzieć, że ma klimacik. Taki nastrojowy album, a zagłosowałam na Shine. Jakoś przypadł mi bardzo ten kawałek od początku do gustu.
Pasadena

Post 04 sty 2007 16:57

Mnie najbardziej podoba sie Freelove - nastrojowy utwór który działa mi na zmysły :D Ale zaraz po niem jest Shine Goodnight
lovers i I Feel Loved :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 sty 2007 19:31

zapomniałem dodać że Freelove (wersja singlowa) to jedyny wolny kawałek DM przy jakim miałem dotychczas przyjemność tańczyć... :wstyd: fajowo było :roll:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Złota
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2006 22:08
Lokalizacja: Katowice

Post 04 sty 2007 20:11

A ja lubię tą płytkę :D pewnie, że nie jest najlepsza w dorobku DM, ale posłuchać od czasu do czasu z przyjemnością można! Mój faworyt na płycie to Shine, uważam, ze ma niesamowity tekst...
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 05 sty 2007 14:00

Ale na tej płycie najbardziej rozwala mnie trzecia zwrotka Breathe (tł. słyszałem to od mary, a ona od ruty.........). :D
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 05 sty 2007 16:49

nie lubie tej plyty :|

ale wypadaloby w koncu na cos zaglosowac :roll: oddaje swoj glos na <i>The Sweetest Condition</i>. Oprocz tego z tej plyty dosyc lubie <i>Dead of Night</i>, od czasu do czasu <I>Freelove</i>. I na tym sie konczy niestety :|
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
DT
Posty: 1267
Rejestracja: 18 lut 2005 06:50
Lokalizacja: The Middle of Nowhere

Post 27 lut 2007 14:53

ma moze ktos informacje kiedy wyszedl ten remix?
zalozylem nowy temat bo nie moglem wyszukac tamatu o I feel loved
fu..'em and their law
Awatar użytkownika
Mrs.G
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2006 16:32
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt
Strona WWW ICQ

Post 27 lut 2007 15:00

W temacie topiku jest data, czy o to chodzi? http://www.trancehits.com/viewtopic.php?p=118035#118035
Awatar użytkownika
gjon
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2007 23:48
Lokalizacja: Kalety, Górny Śląsk
Kontakt
Strona WWW

Post 28 lut 2007 23:49

zawiedziony IMHO nieudanym PTA wróciłem do słabo mi znanych poprzednich dwóch krążków. po kilkukrotnym zanurzeniu się w Ultrze, odłożyłem ją na później, bo czegoś jeszcze w niej nie rozumiem - nadejdzie czas i na nią.
za to ze strachem w uszach zabrałem się za prawie wyklętego Excitera. sam kiedyś go kompletnie olałem, bo było to "trendy" wśród fanów, a i słuchałem wówczas lekko innych klimatów.

Exciter to przepiękna płyta. dawno nic mnie tak nie zaskoczyło w krainie deem, jak zawarta na niej muzyka. cieszę się, że dorosłem do jej odsłuchania, na kolanach i z czołem przy ziemi.
rozpostarty pomiędzy świętym When The Body Speaks i zmysłowym Freelove, rozchylam wymiętą, brudną i nieufną świadomość na światło Doskonałości. porażające, jak Martin wysoko zabrnął na skali swego talentu i gdzie moglibyśmy go znaleźć, gdyby nie wdepnął w gnijące PTAsie truchło, popchnięty przez Dave'a. wreszcie głównym celem stał się nastrój. i wzór na doskonałą piosenkę. charakterystyczne, że znaczniej mniej tu dbałości o nasycenie przestrzeni dźwiękiem, ale w zamian łatwiej nam jest doświadczyć siły najgorętszej, najintymniejszej części dzieła stworzenia.

to wariacja na tematy, które kilka lat później powtórzyły się na PTA, ale tam splątane drutem kolczastym wizji hillera drażnią mnie swoją zbyt naiwną chęcią połączenia broczącego rozpaczą ducha SOFAD i elektronicznej uciechy sprzed ponad dwóch dekad. tutaj tymczasem "schizowanie" zamknięto w kagańcu The Dead of the Night czy Comatose, pieprzny przebój do "potupania" zmieścił sie w słoiku opisanym jako I Feel Loved, a "przeciąganie_się_o_słonecznym_poranku_u_boku_sparaliżowanej_miłością_kobiety" bez trudu zmieściło się w Goodnight Lovers czy Freelove.

zmiażdżył mnie za to WTBS, bo takiej piosenki w karierze DM jeszcze nie było. bliżej zwyczajnej popowej ballady być już nie można, jeśli chce się nadal być widzianym jako zespół wytyczający nowe ścieżki. wyszło to olśniewająco. arcymistrzowskie posunięcie z pulsującym basem i nałożoną na niego melodyjką gdzieś z dala od rytmu i rozszalałych kompozytorskich wizji.

E. to wyraźna chęć powrotu w elektronikę, tyle że tym razem już o wiele ambitniejszą, choć rozumianą nadal jako pop. PTA wszystko to zaprzepaściło, zapędzając talent Martina dzisiejsze rozumienie muzyki popularne, czyli mnóstwo fajerwerków wbitych w mało treściwą kupę z popeliny. a mogło być tak zmysłowo i klimatycznie...
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 01 mar 2007 08:09

gjon, chwała Ci za te słowa. piękne. :)
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 01 mar 2007 10:40

gjon pisze:E. to wyraźna chęć powrotu w elektronikę, tyle że tym razem już o wiele ambitniejszą, choć rozumianą nadal jako pop. PTA wszystko to zaprzepaściło, zapędzając talent Martina dzisiejsze rozumienie muzyki popularne, czyli mnóstwo fajerwerków wbitych w mało treściwą kupę z popeliny. a mogło być tak zmysłowo i klimatycznie...
Piona, uważam dokładnie tak samo.

Właśnie dzisiaj rano słuchałem Exciter na mieście. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu dla kunsztu Marka Bella. Miło że pozwolili mu przemycić wiele ze stylu LFO w I Feel Loved [brzmi trochę jak depeszowa wersja Freak :D] czy w Dead Of Night. Pohasał tam sobie ładnie, uzyskał super drapieżność.
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 mar 2007 13:30

Oj bardzo długo się zastanawiałam na oddanie głosu :) Jednak zagłosowałam na Goodnight Lovers.Od czasu do czasu lubie sobie posłuchać całej płyty Exciter'a i naprawde miałam problem na oddanie głosu jakiejkolwiek piosence z tego albumu.
ODPOWIEDZ