Stripped

W jakiej wersji najbardziej lubicie Stripped?

albumowa
8
33%
singlowa (krótsza)
2
8%
Highland Mix
0
Brak głosów
Black Celebration Tour
1
4%
Music for the Masses Tour
5
21%
World Violation Tour
0
Brak głosów
Devotional Tour
5
21%
The Singles Tour
0
Brak głosów
Touring the Angel
1
4%
Tour of the Universe
2
8%
 
Liczba głosów 24
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Stripped

Post 10 maja 2009 15:00

W sumie nie wiem dlaczego ten utwór nie doczekał się swojego topicu jeszcze he he :P Jaką wersję tego utworu najbardziej lubicie? Ja jeszcze trochę pomyślę i przesłucham to i owo przed oddaniem głosu ale pewien typ już mam. Nie zamieszczałem wersji Rammsteinu bo wtedy musiałbym też zamieszczać wszelkie istniejące covery by było sprawiedliwie a pytanie tyczyć ma się tylko wersji w wykonaniu DM. W sumie wersje koncertowe niewiele różnią się z biegiem czasu a największa zmianą było użycie żywej perkusji od 1998 roku ale jako że to mój ulubiony utwór to musiał doczekać się swego tematu :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 15:37

Zagłosowałem na wersję singlową. dlaczego? Bo mimo ,że ogólnie jest krótsza to końcówka utworu jest dłuższa. I w takiej formie mi ten utwór pasuje najbardziej.
Poza tym jednak studyjna robota to studyjna robota. Żadna wersja live, wydana na czym kolwiek nie ma tak pięknego i czystego brzmienia. W idealnym swiecie ten utwór byłby tym czym w na realu jest Enjoy. To jeden z tych utworów, które sa u mnie na liście kandydatów do miana tego najlepszego utworu DM na który nie mogę się zdecydować. Jeżeli chodzi o wersji "na żywo" to najbardziej podoba mi się ta z Black Celebration Tour. Bardzo fajna metaliczna coda (znacznie lepsza niż ta z Music4TheMasses i Violation). Lubie też niektóre wykonania z Devotional Tour, za przykład podałbym te z San Francisco 1994 gdzie bas ostro wchodzi na dzień dobry i perkusja Alana jest dobra.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 maja 2009 17:12

To teraz mnie zaskoczyłeś, to już na Exotic Tour '94 zagrali to z żywą perką???
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 17:27

Tak, na Exotic i US Summer Alan już nawalał w "Stripped" :)
Jego partie klawiszowe leciały z tasmy i przepuszczono je w dodatku przez fajny phaser!

BTW jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości gdzie Alan grał na perkusji (chociaż backup z tasmy też miał):
odpowiednio > Rush, In Your Room, Never Let Me Down Again, Halo, I Feel You ... i potem doszły Stripped i A Question Of Time (chyba nic nie pomyliłem).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 maja 2009 17:48

Mhm a masz może gdzieś takie nagranie Stripped 94 do udostępnienia ale tak w postaci odrębnego video lub mp3? bo nie mam chyba tera dość miejsca na dysku żeby cały bootleg jaki ściągać. A co do dłuższego zakończenia wersji singlowej to jak mniemam masz na myśli dłuższy refren, bo po ostatnim refrenie muzyka dłuższa jest na albumowej. Ale dzięki że zwróciłeś na to uwagę swoją drogą, bo sam o tym zapominam ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 18:01

Poszukam jakiejś dobrej wersji i zarzuce dzisiaj, niestety mam tylko mp3.
A w singlowej chodziło mi o tą cześć z "let me see you crying", czyli chyba tak jak napisałeś, przedłużenie drugiego refrenu.
BTW wersji na żywo, podoba mi się jeszcze tremolo na basie w wersji Violation.
Mała rzecz a cieszy chociaż i tak mocne wejście Devotionalowskie robi większe wrażenie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 maja 2009 19:23

Kurczę no przesłuchałem te mp3 od Ciebie (wielkie dzięki, uzupełniłeś mi biblioteczkę "stripped'ową", szkoda tylko że najlepiej słychać akurat tę wersję z tym nienajlepszym wokalem :D) i widze że wersja z Exotic Tour różni się dość od wersji Devotional Tour (Alan pododawał jakby takie echo czy cos do melodii syntezatora w momencie gdy wchodzi wokal Dave z 2 zwrotką, brzmi nieco jakby kilka lini grało w kanonie czy coś) i żałuję że nie zrobiłem dla nich osobnych opcji w ankiecie ale zupełnie się tego nie spodziewałem że zmienią aranżację w ciągu tournee bo Exotic w sumie był częścią Devotionala jakby. Ale blisko jestem zagłosowania na Devotional Tour wersję przyznam, jeszcze przestudiuję tylko 101 i poszukam gdzies z WVT i podejmę decyzję, bardzo ważną przecież :P
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 19:27

Jeżeli chodzi o Music For The Masses to najlepsze Stripped jest z San Francisco (wersja 101 jednak została podpicowana w studio) tylko ,że akurat nie wiem gdzie mam ten koncert, może Slick pomoże bo mu wieki temu ten bootleg wysyłałem ;)
BTW widze ,że ludzie głosują a nic nie piszą, mówcie coś bo sam jestem ciekaw co się sądzi o tym kawałku.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 10 maja 2009 19:52

Głosowałem na wersję z Devotionala;cięzko w ogóle jest wskazać najlepszą wersję.Sam utwór jest po prostu wybitny;jeden z najlepszych w ich dyskografii i jeden z mioch ulubionych.Ogólnie sama płyta BC,jest wybitna.Po prostu uwielbiam :P
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 10 maja 2009 20:52

Hien pisze:może Slick pomoże bo mu wieki temu ten bootleg wysyłałem ;)
1988.04.29 - Mountain View (CA) - Shoreline Amphitheatre - Stripped: http://depechemodeforum.pl/viewtopic.ph ... 62#p104962. :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 maja 2009 21:42

dziękuję slicku za kolejny materiał do analizy, wyciągnąłem wnioski i głos na Devotional Tour bo:

- chyba ma najmocniejszy bas i elementy perkusyjne ze wszystkich
- wokal Dave'a nareszcie dojrzał do tego kawałka, na wcześniejszych trasach jego wokal brzmiał za wysoko jeszcze, zbyt młodo, on strasznie wył przy tym moim zdaniem
- podoba mi się jak Dave artykułuje sylaby na tym tour, zazwyczaj śpiewał:
łer ewrytyngs ałrs, for a fiu ałrs a na devotionalu śpiewa bardziej ałers :D
- no i jeśli o części exotic tour wersji mowa to te myki Alanowe (zapewne jego sprawka) z tym syntezatorem są super, taka bardziej psycho wersja przez to :twisted:
- no i Dave chyba najbardziej się wczuwa na tej trasie

co do innych wersji to co chyba najbardziej je wyróżnia to:

Black Celebration Tour - syntezator ten o wysokim brzmieniu który gra w intrze (te smyczki powiedzmy) nie jest grany ciągle, tzn. słychać przerwy pomiędzy poszczególnymi nutami, takie krótsze nuty są grane - nie podoba mi się to
MFTM Tour - walenie w rury dodane, na pewno wiecie o co kaman
WV Tour - taka jak MFTM Tour ale jeszcze czasem w niektórych wersjach to tremolo na basie charakterystyczne dla końcówki wersji albumowej jest grane na początku utworu, dowód tutaj
The Singles Tour - jedyne co wyłapałem poza żywą perką to to że na początku jeszcze Eigner gra na talerzach przez moment budując napięcie :D ogólnie też chyba jedna z lepszych wersji do obejrzenia tutaj

Co do wersji TOTU i PTA to za mało emocji w tym jest jak dla mnie. a w Highland mix Flood niepotrzebnie dorzucił jeden syntezator przy refrenie wkurzający i nie ma pogłosu przy wokalach zdaje się.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 23:04

stripped pisze: Black Celebration Tour - syntezator ten o wysokim brzmieniu który gra w intrze (te smyczki powiedzmy) nie jest grany ciągle, tzn. słychać przerwy pomiędzy poszczególnymi nutami, takie krótsze nuty są grane - nie podoba mi się to
na płycie jest tak samo tylko pogłos trochę to maskuje.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 08 cze 2009 14:26

Jeszcze nikt tego nie napisal, to ja bede pierwszy i powiem, ze na poczatku Stripped slychac odglos odpalanego silnioka porszaka Dejwa :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 cze 2009 16:21

Nikt nie pisał bo wszyscy wiedzą ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 08 cze 2009 19:01

OOO, Hien wladca umuslow :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 cze 2009 19:05

kosiarz "umuslow" :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 cze 2009 23:59

Wersja albumowa. :fletch:
stripped pisze:Black Celebration Tour - syntezator ten o wysokim brzmieniu który gra w intrze (te smyczki powiedzmy) nie jest grany ciągle, tzn. słychać przerwy pomiędzy poszczególnymi nutami, takie krótsze nuty są grane - nie podoba mi się to
Mnie też nie, jeżeli o tym samym myślę.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 cze 2009 00:09

No ale co najciekawsze jak ktoś zwrócił uwagę w albumowej tak samo jest tylko pogłos to maskuje, aż dziw że na albumówkę głos oddałeś :P No ale jednak w studio wszystko można zaczarować, live już mamy pewną sztywność jeśli o elektronikę chodzi, nie zbajeruje się tak dobrze dźwięku.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 cze 2009 00:48

Teraz już by się dało tylko nie chce im się zmieniać.
Kiedyś nie każde brzmienie dało się wgrać do syntka.
Najlepszy przykład to Strangelove i koszmarne brzmienie klawisza w wersji na żywo z lat 87/88/90.
Podobnie melodia "Black Celebration" miała inny klawisz na i Exciter Tour dopiero wgrali brzmienie z płyty.
Nawet nie będe wspominał o "Waiting For The Night" i wielu innych kawałkach.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 cze 2009 12:01

Zaglosowalem na MFTM Tour, w koncu jakis postep :D
Hien, nie podoba Ci sie moje U, moze mialo byc zamkniete :)
Enjoy The Silence