Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
MackoTRR
Posty: 33
Rejestracja: 08 kwie 2015 18:00
Ulubiony utwór: Only When I Lose Myself
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta Machine

Post 29 sie 2015 09:22

Z tego co czytałem na innych forach, większość uważa, że My Little Universe jest najgorszy z Delty. Według mnie to dość przyjemny kawałek :D i zdecydowanie lepszy od najsłabszego Soft Touch.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 sie 2015 13:30

Soft Touch jest bardzo spoko.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 29 sie 2015 17:59

MackoTRR pisze:Z tego co czytałem na innych forach, większość uważa, że My Little Universe jest najgorszy z Delty. Według mnie to dość przyjemny kawałek :D i zdecydowanie lepszy od najsłabszego Soft Touch.
Dla prawdziwych "Depeszufff" to Delta mogłaby się składać pewnie z 10 Soothe My Soul'ow i 3 Should Be Higherów, bo reszta chyba nie jest w ogóle "Depeszofa", a tak w ogóle to "Alan wróć". :8

Soft Touch to fajny kawałek, krótki, hałaśliwy, o to chodziło i efekt mi się podoba. Na plus też wersja z trasy.
Awatar użytkownika
MackoTRR
Posty: 33
Rejestracja: 08 kwie 2015 18:00
Ulubiony utwór: Only When I Lose Myself
Lokalizacja: Lubelskie

Post 29 sie 2015 18:15

Ja tam lubię praktycznie całą Deltę :D Niech Alan nie wraca :8
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 sie 2015 22:42

Dragon pisze:Dla prawdziwych "Depeszufff" to Delta mogłaby się składać pewnie z 10 Soothe My Soul'ow
Jak ten utwór jest depeszowy, to ja jestem Jaruzelski. :/
A My Little Universe jest akurat bardzo dobre.
Awatar użytkownika
MackoTRR
Posty: 33
Rejestracja: 08 kwie 2015 18:00
Ulubiony utwór: Only When I Lose Myself
Lokalizacja: Lubelskie

Post 29 sie 2015 23:03

shodan pisze: Jak ten utwór jest depeszowy, to ja jestem Jaruzelski. :/
Chyba troszkę przesadzasz Shodan :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 30 sie 2015 00:24

Shodan pisze:Jak ten utwór jest depeszowy, to ja jestem Jaruzelski. :/
Jak dobrze pamiętam było sporo porównań do Personala, zresztą to był jedyny kawałek z Delty na trasie, na którym bawiły się całe stadiony i hale. Więc chyba "Depeszofcom" przypadł do gustu. :8
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 30 sie 2015 09:14

Takie dziadostwo nie może być depeszowe. A porównywanie go do Personal Jesus jest obrazą dla tego drugiego.
Depeszowy to jest np. Behind the wheel albo WIME :mrgreen:
Awatar użytkownika
MackoTRR
Posty: 33
Rejestracja: 08 kwie 2015 18:00
Ulubiony utwór: Only When I Lose Myself
Lokalizacja: Lubelskie

Post 30 sie 2015 11:56

Chyba jedyny depeszowy kawałek po 1999 to Precious. ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 30 sie 2015 14:40

shodan pisze:Jednakże jako całość, jako płyta, nie ma takiej klasy jak np. Exciter czy Ultra.
O to to ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 30 sie 2015 16:08

shodan pisze:Takie dziadostwo nie może być depeszowe. A porównywanie go do Personal Jesus jest obrazą dla tego drugiego.
Depeszowy to jest np. Behind the wheel albo WIME :mrgreen:
Jak to? Przecież teledysk taki ładny, czarny, depeszowy. :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 sie 2015 16:13

stripped pisze:
shodan pisze:Jednakże jako całość, jako płyta, nie ma takiej klasy jak np. Exciter czy Ultra.
O to to ;)
Też się zgadzam, ale mi to w zasadzie nie przeszkadza. Nie chce już od DM epickich płyt bo są na to za starzy.
IMO powinni iść dalej w stronę bluesowej elektroniki, ale bardziej skoncentrowanej bo jednak na Delcie panuje stylistyczna mieszanka.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 06 wrz 2015 14:52

W sumie to popieram, to jest coś w czym potrafią być nieźli i jest to coś ichniego, nikt tak raczej nie gra, jeśli będą robić numery w stylu Angel czy Heaven albo Personal Jesus czy I Feel You to jestem za pod warunkiem żeby było to po prostu dobre (Soothe My Soul odpada).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 17 lut 2016 12:27

Dużo psioczę na Deltę głównie ze względu na jej nierówność, prawdę mówiąc mało jej słucham ale gdy włączam przypominam sobie że jest tu jednak dużo dobrej muzyki. Postanowiłem zrobić sobie na szybko porównanie Delty i pozostałych płyt z Hillierem, ale bez bawienia się w dokładne wyliczenia, ułamki itp, prosty schemat:

kolor niebieski - świetne, klasyk
kolor zielony - dobre, lubię
kolor żółty - średniak, nie mogę się zdecydować
kolor czerwony - słabe, nie lubię

Playing The Angel:

A Pain That I'm Used To
John The Revelator
Suffer Well
The Sinner In Me
Precious
Macro
I Want It All
Nothing's Impossible :o (kiedyś uznawałem za klasyk, hm.)
Introspectre
Damaged People
Lilian
The Darkest Star

Sounds of the Universe:

In Chains
Hole To Feed
Wrong
Fragile Tension
Little Soul
In Sympathy
Peace
Come Back
Spacewalker
Perfect
Miles Away
Jezebel (hah, od początku był moim numerem jeden, potem się to zmieniało a w końcu przetrwał próbę czasu)
Corrupt (w sumie nic specjalnego, kawałek zrobiony pod tru depeszów, "uuu jesteśmy tacy źli" :8 )

Delta Machine:

Welcome To My World
Angel
Heaven
Secret To The End
My Little Universe
Slow (wokal... :co: )
Broken (takie Lilian 2)
The Child Inside (cudo :roll: )
Soft Touch (śmieć :/ )
Should Be Higher (takie Corrupt 2...)
Alone
Soothe My Soul (tru depesze tańczą, juhuu)
Goodbye (takie Peace 2, tym razem na gitarce okraszonej przaśną elektroniką ;( plusik za outro po pauzie, ale to za mało by go ocalić)

Jak widać Delta Machine wywołuje u mnie skrajne emocje, SOTU prezentuje się słabo i dlatego z braku laku jako całość wolę wyrównane, niezłe PTA. Choć te kilka utworów z Delty plus kilka z bonusów w kupie śmiało dorównuje u mnie PTA. Zły jestem na zmarnowany potencjał Delty, wśród kilku przebłysków jest parę gniotów, sam już nie wiem co lepsze - żeby nagrali wyrównany album po który czasem kiedyś sięgnę czy nierówny z paroma perełkami których będę często słuchał... :/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 lut 2016 18:40

Goodbye jak Peace? To akurat ciekawe porównanie. Choć oczywiście Peace lepszy. :8 Goodbye miałby lepsze zastosowanie jako ten ostatni utwór nagrany przez Depeche Mode, a tak to tylko kolejny dobry utwór na zakończenie płyty obok Clean, Highera czy Goodnight Lovers.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 lut 2016 19:48

stripped pisze: Corrupt (w sumie nic specjalnego, kawałek zrobiony pod tru depeszów, "uuu jesteśmy tacy źli" :8 )
/
Aleś popłynął Mudżaj :D Nie wiem, który tru depesz trzepiący kapucyna do Violatora i 101 powie Ci, że "Corrupt" jest tru :D Mam nadzieję, że żaden :D Lubię takie granie u DM, nie wiem czy oni są tacy "źli" w tym kawałku.
stripped pisze: Should Be Higher (takie Corrupt 2...)
Ja nie rozumieć. Ty wytłumaczyć moja.
stripped pisze: Goodbye (takie Peace 2, tym razem na gitarce okraszonej przaśną elektroniką ;( plusik za outro po pauzie, ale to za
Też żeś dopiero popłynął. Jeszcze porównanie z "I Feel You" bym zrozumiał, ale "PiS"? :D

W ogóle masz kosmiczne porównania Mudżyn, nie ogarniam tego Twojego kosmosu :D
Fascynujące jest jak pozornie podobne numery dostają u Ciebie skrajnie różne oceny, a do tego jak przy całym pędzie do popowych, lukrowych kawałków, ukochałeś sobie wszystkie ballady Martina (co sam rozumiem bo są dobre).

Na przykładzie tego posta widzę, że nie ma sensu żebym robił własne zestawienie. Nikt go nie zrozumie, tak jak do mnie kompletnie nie trafia mudżynowe, ani większość typów, ani argumenty, ani nic :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 17 lut 2016 21:03

Mudżyna chyba kosmity podmieniły. :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 17 lut 2016 22:32

Dla mnie numery w stylu Corrupt i Should Be Higher są dla tru depeszy tkwiących w epoce Songs of Faith and Devotion, "prawdziwe MROCZNE DEPECHE", o :grins: Pojęcie "tru" miało odnosić się do Analowych fanatyków, to chyba jasne :P Goodbye i Peace mają oba ch.owe refreny, brzmią jak kościelne pieśni. W sumie dziwię się że podoba Ci się Hien takie Corrupt a Martyra hejtujesz bo to po jednych pieniądzach kawałki jak dla mnie, tylko Martyr jest zrobiony po bandzie ;) Ciekaw jestem za to jakie to niby pozornie podobne numery dostały u mnie skrajne oceny, podrzuć przykład a Mudżyn objaśni ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 lut 2016 23:22

Ale gdzie ten Should Be Higher jest "mroczny"? Chyba nie w refrenie, to naprawdę ciekawe. :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 00:07

Ale co ma Martyr do Corrupt? Że w obu jest elektronika i gitara? To w takim razie poza Martyrem oni mają jeszcze trochę numerów podobnych do Corrupt :D
stripped pisze:Ciekaw jestem za to jakie to niby pozornie podobne numery dostały u mnie skrajne oceny, podrzuć przykład a Mudżyn objaśni ;)
np Precious i Fragile Tension. Jeden i drugi ocieka lukrem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ