Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Delta Machine

Post 18 lut 2016 01:02

stripped pisze:Dla mnie numery w stylu Corrupt i Should Be Higher są dla tru depeszy tkwiących w epoce Songs of Faith and Devotion, "prawdziwe MROCZNE DEPECHE"
Co to w ogóle za argumentacja stripped. Nigdy nie polubię niczego mrocznego, bo ktoś mnie posądzi o zafascynowanie twórczością Wildera? Corrupt szczerze uwielbiam za to Should Be Higher jest mi zupełnie obojętne. Jeden utwór mi się podoba, drugi już nie. I na pewno nie ma na to wpływu ani ich mrok, ani moja sympatia do Wildera. Zresztą ani jeden ani drugi utwór nigdy nie wydawał mi się ani mroczny, ani tym bardziej wilderowski.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 lut 2016 11:53

Wg mnie Corrupt, Martyr, Should Be Higher są tanie, infantylne, przesadzone, choć z tych trzech i tak wolę Martyra jeśli chodzi o produkcję bo lubię taneczną muzykę, lubię jego groove i energię w tym pulsującym podkładzie. Stylistycznie są to moim zdaniem kawałki pod niedojrzałych fanatyków zespołu trochę, tak samo Soothe My Soul. Może jadę po bandzie wrzucając to do jednego wora, upraszczam mocno, nie bijcie :p

Jak sam Hien powiedziałeś - POZORNIE podobne numery, zgadzam się że lukrowe ale od początku hejtowałem FT za wokal plus słabą produkcję jak dla mnie, nudny pierdzący synth, gitara z dupy jak na mój gust (to samo w Come Back) i ten śpiew sprawia że ciągnie się to jak flaki z olejem, Precious jest doszlifowany i wychuchany a FT leniwe i od niechcenia.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 12:04

Should Be Higher to rzeczywiście tani numer, bo nudził mi się jeszcze zanim na dobre zaskoczył. O Soothe My Soul już nie wspomnę. To nie jest muzyka jakiej oczekuję po DM.
Martyra kiedyś bardzo nie lubiłem. Od jakiegoś czasu aż tak mi nie przeszkadza. To utwór który jednocześnie odrzuca i jakoś dziwnie zaciekawia. Sam nie wiem jaki mam tak naprawdę stosunek do niego. Nie słucham raczej, ale jak już leci to nie mam ochoty przeskoczyć dalej.
Corrupt uwielbiam od samego początku. Nie wiem czy jest to utwór tani czy nie, ale nic a nic mnie to nie obchodzi. Lubię go i już. Ani odrobinę nie czuję się nim znudzony (tego oczekuję od muzyki DM). Utwór na pewno z mojego top 10. Widocznie jestem niedojrzałym fanem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 lut 2016 12:15

A ja właśnie Corrupt bardzo lubię - za tę lekkość, pewność siebie w tekście (człowiek, który dorósł, który wie, na co go stać i co może zdziałać) i głosie Gahana, bez wątpienia jeden z najlepszych utworów tego zespołu. Martyr to raczej podobny jest do Suffer Well, ten podkład rytmiczny w każdym razie kojarzy mi się z tamtym kawałkiem. I obydwa są raczej kiepskie (nie przepadam, w przeciwieństwie do Ciebie, za muzyką taneczną; ona musi zawierać w sobie coś więcej niż tylko podkład pod zabawę na parkiecie dla mnie).

Soothe za to nie lubię, płytkie to (do tej samej grupy zaliczyłbym kawałki z PTA robione pod "mroczny i zły nastrój" - APTIUT (brzmi jak prośba jakiegoś masochisty, który męczy się, ale dalej brnie w bagno), JTR - bądźmy groźni i źli, no, zwłaszcza te dwa). Should Be Higher wydaje mi się przeciętne, nie rozumiem fenomenu tego utworu wśród fanów.

Sporo jeszcze jest piosenek z SOTU, za którymi nie przepadam (Peace - tego być nie powinno, Perfect, Fragile Tension, Come Back, Hole To Feed, może nawet Wrong... sporo tego - ale wynagradzają to świetne Corrupt, In Chains, Miles Away, Little Soul, dobra Jezebel, bonusy Ghost i Light). Bardzo nierówna płyta.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 lut 2016 12:17

@shodan - Z wymienionych przeze mnie nie jest najgorszy na pewno więc rozgrzeszam Cię. Po prostu widzę w nim małą dozę dziecinady, w tym zgrywaniu złych chłopców ;) a muzycznie mnie znudził z czasem tak jak Nothing's Impossible a oba kawałki uznawałem swego czasu za nieśmiertelne klasyki.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 12:21

Mudżyn, Ty dużo używasz przymiotników, ale nigdy nie piszesz dlaczego tak uważasz, nie dajesz argumentów, nie podpierasz twierdzeń konkretami :D
Nie mam jak pociągnąć tej dyskusji ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 12:26

stripped to, że Corrupt Cię znudził jak najbardziej rozuniem. Ale nie rozumiem tego zgrywania złych chłopców. Jakiego zgrywania? Każdy utwór ze - jak to kiedyś Hien świetnie nazwał - złowrogim klimatem jest zgrywaniem czy udawaniem czegoś tam? :roll:
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 lut 2016 12:35

Myślę, że chodzi o to, że momentami panowie próbują nawiązać do swoich dawnych dzieł i te właśnie utwory odstają poziomem od pozostałych, które są zanurzone w ich teraźniejszości.
Też mi to czasem przeszkadza (ze względu na jakość piosenek; Soothe poza tym nie pasuje klimatem do Delty, jest zbyt "rozrywkowy").
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 12:37

Malkolit pisze:Myślę, że chodzi o to, że momentami panowie próbują nawiązać do swoich dawnych dzieł .
I niby Corrupt nawiązuje do dawnych dzieł? Których?
Panowie, bądźmy poważni, lol. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby Gore pisał sobie na szczycie kartki "to ma brzmieć jak stare mroczne DM".
Takie granie siedzi od zawsze w stylistyce Martina, czy on naprawdę MUSI do czegoś nawiązywać żeby pisać takie numery?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 12:57

Dokładnie. Corrupt tak naprawdę nie kojarzy mi się z żadnym innym starym utworem DM.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 lut 2016 12:58

To Stripped napisał o Corrupt! Mnie się z niczym starym nie kojarzy.
Być może mimowolnie mu to wychodzi, tak raczej przypuszczam, ostatecznie pomysły zostają w głowie i istnieje pokusa, by do nich wracać.
Zresztą, to jest dosyć bezpieczne.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 13:01

Ale do jakich pomysłów wraca? Od kiedy pisanie posępnych kawałków jest "pomysłem"?
To jest rzecz tak potwornie ogólna, że ja naprawdę nie rozumiem do czego zmierzacie.
Martin zawsze pisał takie numery, to jest jego stylówa. To nie jest pomysł, jakieś świadome działanie.
On zawsze pisał takie numery. Równie dobrze można im zarzucić, że od Broken Frame pozowali na złych chłopców.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 13:04

Racja. A nawet jakby, to niech sobie wracają o ile będzie to na wysokim poziomie. Lubię nowe pomysły, nie mam też nic do opierania się na czymś starym i sprawdzonym.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 lut 2016 13:06

Dobra, chciałem zrozumieć, co miał na myśli Stripped i wyszło na to, że sam myślę podobnie, a nie widzę aż tylu nawiązań, co on.
Nie sądzę, by to było celowe, ale może robić wrażenie "nawiązywania" itd.

Ze "starych i sprawdzonych" to pasuje mi całkiem Goodbye. To jest git - twórcze rozwinięcie pomysłu.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 lut 2016 13:27

Melki skumał czaczę, o to to mnie biega, celowo lub nie brzmi to dla mnie zabawnie dzisiaj gdy te dziadki jeszcze tak o bałamuceniu kobitek się rozśpiewują, rozumiałbym ten numer w 1990 roku ale teraz? Iii :p
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 14:00

Akurat bałamucenie kobiet to raczej nie jest dziedzina, w której decydujący jest wiek lol.

Z resztą o czym mają śpiewać? Że ciężko się po schodach wchodzi w tym wieku? Że ich strzela w krzyżu jak sięgają po rolkę? :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 15:03

E Hien nie przesadzaj, oni są zaledwie o ok. 10 lat starsi ode mnie. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 15:15

Ale to Mudżyn sugeruje, że oni są już za starzy :D
A 10 lat to wieczność ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 lut 2016 15:45

Niestety w pewnym wieku każde kolejne 10 lat jest coraz krótsze. ;(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2016 16:57

Zaczynam to zauważać, ale pamiętaj, cały czas masz 10 lat przewagi ;p
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ