Speak & Spell

Najlepszy utwór na płycie S&S?

New Life
0
Brak głosów
I Sometimes Wish I Was Dead
2
3%
Puppets
5
8%
Boys Say Go!
2
3%
Nodisco
1
2%
What's Your Name?
0
Brak głosów
Photographic
25
38%
Tora! Tora! Tora!
7
11%
Big Muff
2
3%
Any Second Now (voices)
3
5%
Just Can't Get Enough
10
15%
Dreaming Of Me
0
Brak głosów
Ice Machine
3
5%
Shout
2
3%
Any Second Now
3
5%
Just Can't Get Enough (schizo mix)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 65
Awatar użytkownika
80'sMan
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2010 15:55
Ulubiony utwór: Photographic

Re: Speak & Spell

Post 18 lut 2010 02:45

Moja ulubiona plyta Depeche bo taka mlodziencza... Ktos powie ze naiwna ale taka wlasnie jest mlodosc - bez kalkulacji i wyrachowania. Gdy wypelnialem ankiete przy rejestracji na Forum wskazalem utwor Photographic - z kilku powodow. Bardzo przebojowa syntezatorowa melodia i zarazliwy refren ale nade wszystko tekst z ktorym co bardziej niesmiale i romantyczne dusze moga sie identyfikowac... Robie zdjecie a lampa blyskowa rozswietla mroczny pokoj... Obiecywalem ze napisze ten list ale nigdy nie znalazlem na to czasu.... A dzis zyje chwila... [luzne tlumaczenie z pamieci wiec z gory przepraszam purystow jezykowych]. Coz, ilez niewyslanych listow sprawilo ze ominela nas milosc ? I czy gdy zrobimy zdjecie pustego pokoju to poczujemy sie lepiej ? Nowy Romantyzm w klasycznym wydaniu wiec w ankiecie zaznaczam ten utwor. I jeszcze jedno - ten patent zeby dosc smutny tekst sprzedac okryty chwytliwa melodia kilka lat pozniej powtorzyli chlopcy z Pet Shop Boys. I tez odniesli sukces...
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 18 lut 2010 17:54

Photographic zagrany w Royal Albert Hall 30 lat po nagraniu wciaz wszystkim podnosi adrenaline. Czemu nie jest singlem?
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 18 lut 2010 18:01

Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 18 lut 2010 18:57

slick, w tamtym temacie tez sie wypowiadalem, tu jest o S&S i takie pytanko retoryczne samo sie cisnie. Nie czepiaj sie.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 03 maja 2010 22:06

Dreaming Of Me! Nagle mnie oświeciło jaki to dobry utwór! Jak to możliwe że ten kawałek ma najmniej głosów w całej ankiecie? Bardzo niesprawiedliwie potraktowany utwór.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 maja 2010 22:20

pomijając fakt, że nie powinno go być w ankiecie...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 03 maja 2010 22:41

Na remasterze z 2006 roku jest jako pełnoprawny utwór (jako jedyny z kawałków, które na poprzednich wydaniach były bonus trackami, bo nie było ich na oryginalnym wydaniu), więc akurat DoM zostawiłbym w ankiecie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 maja 2010 22:57

Remaster nie jest pełnoprawnym oryginałem :] nie dopisuje się notek do starego pamiętnika, porzadek musi być. Dreaming Of Me to singiel.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 04 maja 2010 00:13

Jedyne takie wykonanie Photographic,na płycie
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
Lucza
Posty: 368
Rejestracja: 11 wrz 2010 19:08
Ulubiony utwór: Shake
Lokalizacja: Tu i tam

Post 14 wrz 2010 21:20

New Life oczywiście, bo jest bardzo pocieszny :mrgreen: Może mógłby to być Photographic, ale denerwuje mnie ten "bit", trochę mi pod techno podchodzi (tylko mnie nie zlinczujcie, bez tego bitu byłby dobry) :P
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 14 wrz 2010 23:25

Photographic płytowy to cienizna, za to w wersji z "Some Bizarre" i wszystkich wykonaniach live to najlepszy kawałek DM z okresu "krawatowego". :tak:
RadioactiveTangerine

Post 15 wrz 2010 00:37

Mi się w ogóle podoba zarówno S&S jaki i sam Photographic. W każdej wersji. Chociaż troszke naciągnąłem te 5* dla Boys Say Go to nie żałuję ich dla wersji z 1982. Te dodatkowe klawisze mnie rozwalają. I "New Life" - nie wiem czym (jeśli w ogóle) różni się zwykły od remixu (poza długością).
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 15 wrz 2010 10:39

SinnerInMe pisze:Dreaming Of Me! Nagle mnie oświeciło jaki to dobry utwór! Jak to możliwe że ten kawałek ma najmniej głosów w całej ankiecie? Bardzo niesprawiedliwie potraktowany utwór
I sam tez glosu nie oddales :D
Hien pisze:pomijając fakt, że nie powinno go być w ankiecie...
zgadza sie :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 15 wrz 2010 19:55

Czez pisze: I sam tez glosu nie oddales :D
Bo wcześniej zagłosowałem na Puppets. :)

W sumie to S&S całościowo podoba mi się o wiele bardziej niż ABF, na tej są raptem trzy dobre (ale za to naprawdę dobre) kawałki, reszta jest okropna - to najsłabsza płyta DM. A S&S poza koszmarkami What's Your Name i I Sometimes Wish I Was Dead daje radę.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 16 wrz 2010 19:59

Ja tez glosowalem na Puppets. Nie zgodze sie jednak z opinia, ze ABF to lipa.
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 06 mar 2011 15:30

JCGE zawsze mi się podobało i to na niego oddałem głos. Ciągle mam polewkę z teledysku... :D
Ale także ostatnio Photographic przypadło mi do gustu...
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 10 lut 2013 09:29

Głos na "Any Second Now" choć lubię wszystkie utwory. Bardzo dobre wydawnictwo.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 29 lip 2013 15:01

W sumie to nie jest zła płyta. Ma z 2-3 słabe utwory, ale tak to można ją chętnie przesłuchać. Zagłosowałem na ''Boys Say Go!''
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 05 kwie 2014 20:27

Według mnie Depesze dokonali rzeczy niebywałej mając takie a nie inne instrumentarium stworzyli TAKI album. Z tego co pisze Steve Malins, duża zasługa tu Vince'a Clarke'a, gdyż to wielki pracuś i jedyny w tym czasie uwielbiał pracę w studio. Postrzegam go jako takiego introwertycznego pracusia. Mam wrażenie, że bardziej od występów scenach z setkami tysięcy fanów, on woli zaszyć się w studio i godzinami doszlifowywać piosenki. Nie wszyscy z zespołu to lubili ale on tak.

Album wybitny, to co robił Clarke po nim też było wspaniałe, ale już wtórne, bo Dm byli pierwsi. Którą piosenkę bym wyróżnił? Chyba każda mi się podoba. :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 kwie 2014 21:20

Peter pisze:Album wybitny, to co robił Clarke po nim też było wspaniałe, ale już wtórne, bo Dm byli pierwsi.
lol. zabawne zdanie :D

DM byli pierwsi - mając Vince'a za głównego kompozytora na pierwszej płycie...

Po prostu się chłopak nie rozwinął zbytnio już później i tyle. Nie jestem pewien czy to był taki pracuś i perfekcjonista jak Wilder (bo tak to opisałeś) ale z tego co wiem zwyczajnie nie przepadał za blaskiem fleszy i całą otoczką związaną z nowo zdobytą przez zespół popularnością, wrócił więc sobie do cienia gdzie nagrywał bardziej zwyczajne synthpopowe numery (chyba przez większość dalszej kariery, choć nie wiem bo nie śledziłem zbytnio ale tak postrzegam to co znam z Yazoo i Erasure).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup