Songs of Faith and Devotion

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na płycie SOFAD?

I Feel You
5
5%
Walking In My Shoes
19
19%
Condemnation
4
4%
Mercy In You
4
4%
Judas
2
2%
In Your Room
32
33%
Get Right With Me
2
2%
Rush
12
12%
One Caress
2
2%
Higher Love
16
16%
 
Liczba głosów 98
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Songs Of Faith And Devotion

Post 08 gru 2009 01:19

Wiele razy próbowałem zrozumieć przyczynę zachwytów tak wielu fanów nad Higher Love. Ale nie potrafię znaleźć w tym utworze czegokolwiek godnego mojej uwagi. To chyba dla mnie najgorszy utwór z SOFAD.
A raczej na pewno. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 01:34

Jeżeli miałbym wybrać utwór z SOFAD, który omijam szerokim łukiem to będzie "In your Room". W tej wersji, bo Zephyr Mix uwielbiam.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 09:31

Widzisz jak to jest? Dwóch miłośników DM: Ty omijasz IYR szerokim łukiem, dla mnie to absolutny nr 1 na SOFAD. Właśnie w tej wersji. Utworów w takich klimatach chciałbym więcej.
W sumie to bardzo dobrze, że fani tego samego zespołu potrafią mieć tak różne gusta w obrębie tej samej muzyki. Dzięki temu każdy chyba utwór ma szansę, że się jednak komuś spodoba.
Podobno są ludzie, którzy lubią nawet Martyr. :o :mrgreen:
Jari

Post 08 gru 2009 11:38

Hien pisze:Teraz zaczynają koncerty od "In Chains" a to bliźniak "Higher Love" więc jest namiastka.
?! :shock: :o :/ Z całym szacunkiem ale nie przyrównuj tego koszmarka ze szrotu z Higher Love - wziosłą pieśnią z cudnym majestatycznym aranżem... In Chains bliźniakiem HLove - dobre, dobre, ale dział z humorem jest nieco niżej na forum. :D
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 12:45

Parę miesięcy temu In Chains był wg Ciebie dobrym utworem, a teraz nagle koszmarek? :roll:
Jari

Post 08 gru 2009 13:15

Był dobry w zestawieniu z jeszcze gorszym chłamem na tym albumie, ale sam w sobie jest średni poza tym słuchając 3 utworów na cały album może się znudzić i zbrzydnieć. Natomiast zestawianie go z HLove to już gruba przesada. To się ma jak 'maluch' do Mercedesa....
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 13:52

Z tym, że wg Ciebie.
Dla mnie tym "maluchem" jest niestety nudny HL. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 16:43

shodan pisze: Podobno są ludzie, którzy lubią nawet Martyr. :o :mrgreen:
Oczywiście, że są i ja nawet takich ludzi znam :(
Ale szacun dla nich.

Jari, to kawałki z tego samego, klimatycznego kojca. Nie napisałem, że są równego poziomu (chociaz ja je stawiam na równi). Jest bardzo dużo podobieństw między jednym a drugim, sposób śpiewania Gahana, melodia, to jak ten utwór jest prowadzony. Który lepszy, to już kwestia gustu.

A Higher Love wzniosły? Majestatycznie zaaranżowany znaczy zapchany intrumentami ponad miarę? Wzniosły bo... no właśnie... wzniosły?
Dla mnie to po prostu dobra piosenka, podobnie jak In Chains.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 08 gru 2009 16:58

shodan pisze:Z tym, że wg Ciebie.
Dla mnie tym "maluchem" jest niestety nudny HL. :mrgreen:
Ma prawo, ale świat chyba jednak bardziej ceni Higher Love... Wiem jak smakuje kiedy słucha się tego live, jak uderzały pioruny, scena była roświetlona na fioletowo a na kurtynie majaczyły sylwetki muzyków DM. Podejrzewam, że w Łodzi dane mi będzie usłyszeć to drugie, będę miał pełne porównanie, ale nie sądzę aby miał to samo uczucie mrowienia na skórze...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 17:27

Ale piszemy tu chyba o utworze samym w sobie a nie o wykonaniu live i towarzyszącym mu bonusom, efektom wizualnym i koncertowym emocjom?
Do tego świat ceni też Sounds Of The Universe, płyta całkiem nieźle się sprzedaje. Wątpię żeby wpłynęło to na Twoje zdanie o niej.
A In Chains na żywo raczej z kapci nie wyrwie. Projekcja jest brzydka, wokal Gahana raczej nie w formie...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 08 gru 2009 18:42

A pisanie o jego interpretacji koncertowej to już nie pisanie o utworze...? Dziwna interpretacja tematu ale OK. Studyjna wersja HLove wyrywa z kapci a studyjna wersja In Chains usypia, zapowiada nudę wiejącą z tego albumu i pierwsze oczarowanie nią mija tak szybko jak i piekno płynące z SOTU. Pasuje Ci teraz? :/ Happy? :o
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 19:16

Jeśli rozmawiamy o utworze muzycznym to rozmawiamy o tym co słyszymy, nie wiem co ma do tego fakt, że "scena była rozświetlona na fioletowo".
Podobnie, rozmawiając na temat jakiegoś kawałka, nie biorę pod uwagę teledysku kiedy oceniam jego walory dzwiekowe.
To są wyraźne podziały. Jest utwór na płycie, jest teledysk i jest wykonanie na żywo razem z jego walorami wizualnymi lub ich brakiem.
To temat o SOFAD więc gadamy o płycie, temat o Devotional Tour jest gdzieś indziej. Dziwna interpretacja tematu?

Teraz czekam na wypowiedź Shodana, którego Higher Love usypia a In Chains wyrywa z kapci. Ciekawe jak dojdziecie do porozumienia.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 08 gru 2009 19:22

A to nie Ty pisałeś ostatnio, że jakaś tam piosenka zyskała koncertowo dla Ciebie w odróżnieniu do jej studyjnej wersji??? Więc chyba jednak aspekt interpretacji i podania utworu tez ma znaczenie bo to nadal ten sam utwór, ale zaraz znajdziesz jakieś super wytłumaczenie tego, że jednak nie... :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 21:38

Pokaż gdzie pisałem, że wizualne aspekty numeru granego na żywo zmieniły moje podejście do niego. Bo mówię tu tylko o wizualnych aspektach, przytoczonych przez Ciebie świateł i kurtyn. Muzycznie to jest praktycznie to samo co na płycie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 21:38

To chyba akurat ja pisałem ostatnio, że dzięki świetnej koncertowej wersji Halo zwróciłem należytą uwagę na ten numer.
Jari pisze:świat chyba jednak bardziej ceni Higher Love...
Nie przeczę przecież. Ja wyraziłem tylko moje osobiste zdanie, że HL mnie nudzi.
A na In Chains naprawdę jednak nie ma co tak narzekać. Utwór ten z góry jest chyba lekceważony, bo pochodzi z SOTU.
Jari

Post 08 gru 2009 21:47

A już samo to, że coś pochodzi z SOTU i jest lekceważone nie świadczy o tej płycie dobitnie?!
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 21:59

No ale mówimy o pojedynczym utworze. Nawet na złej płycie mogą trafić się fajne utwory.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 22:18

Przypominam, że nie dla każdego jest to zła płyta.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 22:22

Ja o złej płycie tylko tak dla przykładu.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 lut 2010 19:47

Od samego rana dzisiaj miałem przepotężną ochotę na SOFAD. Więc załączyłem i na co drugim utworze miałem dosłownie ciary.
SOFAD to właśnie taka płyta, na którą muszę mieć nastrój. Wtedy jest genialna i nawet IFL nie przeszkadza. A jak nie mam nastroju, to przez całe tygodnie jej nie włączam.
I jeszcze jedno - Get Right With Me jest WIELKIE.
ODPOWIEDZ