Dzisiaj jest 26 kwie 2018 05:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wasz najlepszy kawałek
Barrel Of A Gun 16%  16%  [ 15 ]
The Love Thieves 3%  3%  [ 3 ]
Home 11%  11%  [ 10 ]
It's No Good 17%  17%  [ 16 ]
Uselink 1%  1%  [ 1 ]
Useless 20%  20%  [ 19 ]
Sister Of Night 11%  11%  [ 10 ]
Jazz Thieves 1%  1%  [ 1 ]
Freestate 5%  5%  [ 5 ]
The Botton Line 6%  6%  [ 6 ]
Insight 9%  9%  [ 9 ]
Junior Painkiller 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 95
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ultra
Spanish Taster
Spanish Taster
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing
Genialny album, głosuję tu na "It's No Good". O dziwo bez Alana, a Wilderowy poziom utrzymany.

Master
Master
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: When The Body Speaks
Ostatnio znów dużo słucham Ultry; coraz bardziej podoba mi się Bottom Line, które zawsze traktowałem trochę po macoszemu. Ta gitara jest piękna, podobnie jak "mruczący indiański fragment" (nie wiem, jak to nazwać). Jak Bottom jest zagrane z pazurem, tak Home jest ujmujące. Dociera do mnie powoli, jak bardzo pozytywny wydźwięk ma Ultra, muzycznie bardziej niż tekstowo (Love Thieves, Home, It's No Good, Freestate, Bottom, Insight... dużo tego!) Boska płyta...

Spanish Taster
Spanish Taster
Awatar użytkownika

Też myślę, że to bardzo dobry album. Od razu jakoś do mnie trafił. Kompozycje Martina są tu naprawdę na wysokim poziomie. pamiętam jak wielkie wrażenie wywary na mnie singlowe hity. :) Najlepsze kawałki to te singlowe + "Bottom Line". Nie lubię tylko tego country.

Master
Master
Awatar użytkownika

Jakże to? Piszesz, że do najlepszych utworów zaliczasz The Bottom Line, a potem, że nie lubisz country.
To jak to w końcu jest (Hien mnie uświadomił, że Bottom właśnie ma naleciałości country).

Freestate to utwór bardziej bluesowy (jeśli to o niego chodzi), ze znakomitą gitarową końcówką zresztą.

Trochę mi zgrzyta na Ultrze It's No Good - nie, żebym nie lubił, bo to bardzo dobra piosenka, ale nie pasuje stylistycznie. Jest takim czymś pomiędzy SOFAD a Ultrą, trochę zbliżonym do Higher Love. No i Sister Of Night - dużo gorsza od pozostałych piosenek.

Spanish Taster
Spanish Taster
Awatar użytkownika

Ale ja country nazywam utwór "Free State", którego bardzo nie lubię."The Bottom Line" jest świetne.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Surrender
Często ostatnio słucham Ultry. A szczególnie Useless. Jeszcze nigdy nie miałem takiej fazy na ten numer. Wersja singlowa wyraźnie lepsza od albumowej, bo na albumie bas jest taki jakiś przytłumiony i mniej wyrazisty niż na singlu.
Useless z Ultra Party też robi na mnie ogromne wrażenie.

Master
Master
Awatar użytkownika

Ja właśnie wolę powolną, stateczną wersję albumową. Od pierwszego odsłuchu Useless jest u mnie w czołówce utworów DM. Genialna zagrywka gitarowa, świetna solówka i jeszcze ten wstęp na perkusji... sam miód. Ale Ultra to cholernie równa płyta... Ostatnia trójka jest znakomita, Insight wspaniale wieńczy dzieło. I jeszcze cudne Love Thieves... trochę nie pasuje mi It's No Good - piosenka znakomita, ale stylistycznie... to coś między SOFAD a Ultrą, przypomina Higher Love.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Stripped
Useless w wersji singlowej o ile jest bogatsze o syntezator w refrenie o tyle całościowo słabsze, niby dodali żwaszą perkusję ale jest ona przy tym taka lekka i płaska, na albumie ma o wiele większą moc no i kolejny minus - chyba przefiltrowali wokal czy coś na singlu bo na albumie jest o niebo lepszy, duuuuużo głebszy, bas wg mnie też na albumie tłustszy, może masz takie wrażenie shodan że na singlu brzmi lepiej dlatego że bardziej się wybija przy słabszej perkusji.

Clean
Clean
Awatar użytkownika

Sorki, że w przeciwieństwie do szanownych przedmówców nie będę się doszukiwał zawartości cukru w cukrze.
Tylko z kronikarskiego obowiązku przypominam, że wczoraj minęła szesnasta, okrągła rocznica, jak cieszymy się tym krążkiem.
I z każdym rokiem ( ... oraz kolejnymi wydawnictwami spod znaku DM :/ ) utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo panowie otarli się wtedy o absolut i stworzyli dzieło niemal kompletne ... :)

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

Stworzyli, stworzyli, wtedy to już trzeci raz z rzędu nawet. To była ich najlepsza dekada, trzy wyśmienite płyty, każda w innym stylu, praktycznie żadnych badziewnych wypełniaczy, wiele doskonałych remiksów na singlach, wizualnie też w szczytowej formie :)

Clean
Clean
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Kaczuchy
Wszystko z tej płyty mogę słuchać - oprócz dość długiego koszmaru Freestate i remixów. Ultra jest moją ulubioną płytą. B side'y też, w ogóle wszystko z okresu 97-98 jest fantastyczne.

Personal Jesus
Personal Jesus
Awatar użytkownika

No Panie, bluźnisz, Freestate koszmarem? Remixy też były całkiem całkiem, ogólnie Home i Useless bez jednego złego remiksu chyba, Barrel of a Gun (Underworld Soft Mix) cudo, It's No Good najsłabiej, ale Hardfloor Mix ujdzie, jak dla mnie wszystkie albumy z lat 90. są na bardzo podobnym poziomie łącznie z B-Side'ami i remiksami do singli z tych czasów.

Clean
Clean
Awatar użytkownika

Ulubiony utwór: Kaczuchy
Oczywiście, że koszmar. Freestate jako jedyny omijam z Ultry zupełnie, a jak wchodzi fragment "Let yourself go", to chcę wyrzucić radio przez okno.

A remixów nie słucham, bo nie lubię w żadnej postaci.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Mnie też z reguły remiksy niezbyt grzeją.
Za to Freestate jest przepiękne. :P

Master
Master
Awatar użytkownika

Freestate jest śliczne, zwłaszcza ta solówka gitarowa pod koniec i dźwięki, które pojawiają się, gdy utwór powoli wycisza się...
Podobnie The Love Thieves.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

Kiedyś była to moja ulubiona płyta, ale nawet wtedy nie ceniłem jej chyba tak bardzo, jak ostatnimi czasy.
Wreszcie przemówił do mnie utwór Sister of Night. Nie lubiłem tego nigdy, aż tu nagle zwrot o 180 stopni.
Na nowo odkryłem cudne Insight. Jazz Thieves i Uselink to instrumentale, za jakimi tęsknię.
Na Ultra nie ma słabego choćby momentu.

Devotee
Devotee
Awatar użytkownika

shodan pisze:
1. Freestate
2. Insight
3. The Bottom Line

Tak pisałem 3 lata temu i przez te 3 lata w sumie nic się nie zmieniało. Od pewnego czasu jednak dwa inne utwory zaczęły dochodzić do głosu. I to dwa single, co jest jak na mnie trochę nietypowe, a mianowicie Useless i Barrel of a Gun. Ten drugi rozpoczął swój marsz w górę moich notowań dzięki graniu go na ostatniej trasie.
Teraz miałbym spory problem z ustaleniem top 3. Na pewno znalazłyby się tam teraz wspomniane: Useles, Barrel i Freestate. Ale w jakiej kolejności? Naprawdę nie wiem.
W ogóle Ultra ma u mnie od paru miesięcy branie. Uwielbiam słuchać jej w nocy, kiedy nic innego mnie nie rozprasza. Te ciche, wręcz ledwie słyszalne i niepokojące dźwięki we wstępach do Jazz Thieves i The Bottom Line robią wrażenie. Ultra ma naprawdę świetne brzmienie.
Hien nie na darmo pisał, że jakościowo to chyba najlepsze dzieło DM.

New Life
New Life
Awatar użytkownika

Dzisiaj Ultra ma już 17 lat i z każdym jej odsłuchaniem utwierdzam się w przekonaniu, że to płyta pełna emocji i mroku. Nie potrafię wskazać niestety mojego faworyta (ogólnie słaba w tym jestem, nawet całej twórczości DM nie potrafię sobie ustawić w jakiś ranking :roll: ). Nie słucham Ultry jak mi smutno i źle, bo wtedy się jeszcze bardziej staczam. Uwielbiam The Love Thieves, Freestate i Sister Of Night, które są kompletnie niedoceniane (usłyszeć wykonanie Gaha live- ojj byłyby ciary).
Śmiało mogę stwierdzić, że to płyta całkowicie spójna, od pierwszego dźwięku do ostatniego wszystko jest tak jak być powinno :D

Spanish Taster
Spanish Taster
Awatar użytkownika

Też ją ostatnio słuchałem. Świetny i równy album rockowy. Swoją drogą mnie zawsze zastanawiało jak takie albumy z pazurem mogla stworzyć tak delikatna i wrażliwa istota? Jedyna piosenka, która tam nie wyszła to "Freestate".

Master
Master

Cytuj:
Dzisiaj Ultra ma już 17 lat

Mam nadzieję, że przesłuchałaś ją 17 razy. :=) #prawdziwifaniDM

Cytuj:
Swoją drogą mnie zawsze zastanawiało jak takie albumy z pazurem mogla stworzyć tak delikatna i wrażliwa istota?

co

Cytuj:
edyna piosenka, która tam nie wyszła to "Freestate".

Chyba "Sister of Night"

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]