Rok 2009-ty a Depeche Mode (wady)

Rok 2009-ty a Depeche Mode (wady)

Sounds of The Universe
1
6%
Singiel Wrong
1
6%
Klip Wrong
0
Brak głosów
Singiel Peace
1
6%
Klip Peace
0
Brak głosów
Singiel Perfect
0
Brak głosów
Klip do Hole To Feed
7
39%
Tour of The Universe (odwoływanie koncertów)
1
6%
Tour of The Universe (przetasowania setlisty, usunięcie m.in. F, S, M&S)
6
33%
Tour of The Universe (brak kolejnego, wolnego terminu dla odwołanej Warszawy)
0
Brak głosów
Sounds of The Universe "deluxe" (dojenie pieniędzy)
1
6%
Coś innego
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 18
Awatar użytkownika
kano
Posty: 45
Rejestracja: 03 maja 2006 12:22
Ulubiony utwór: People Are People
Lokalizacja: Wrocław

Rok 2009-ty a Depeche Mode (wady)

Post 01 gru 2009 08:52

A za co powinniśmy im nawtykać? :mrgreen:
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 gru 2009 16:12

Szkoda ze mozna tylko 1 opcje wybrac ;-D

bo bym wybrał:
Sounds of The Universe "deluxe" (dojenie pieniędzy)
Tour of The Universe (przetasowania setlisty, usunięcie m.in. F, S, M&S)
Klip do Hole To Feed
Singiel Peace
Klip Peace
Sounds of The Universe

pochwały aby nie było że na nich wsiadłem:
Wrong
Jari

Post 01 gru 2009 17:24

Zbyt mało elastyczna ankieta... powinno być kilka możliwości odpowiedzi albo inne odpowiedzi np. 'Cała Trasa' jako rozczarowanie, a nie poszczególne jej elementy...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 gru 2009 18:07

Akurat box jako dojenie pieniędzy to średni punkt bo nikt nikogo nie zmuszał go kupować. Kto chciał to kupił i jest zadowolony, kto chciał i ściągnął to wyszedł najlepiej, kto nie chciał to nie kupił. Proste.

Ja im wytykam:

Wrong (to nie powinno istnieć, to nie powinno powstać)
teledyski (ten element już dla mnie nie istnieje)
przeginanie pały z akustykami na trasie

to wszystko.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 01 gru 2009 19:15

Klip do Hole To Feed.
W ogóle nowe klipy to słabizna. :(
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 01 gru 2009 21:56

Album mi wisi. Przesluchalem moze z 5 kawalkow. Reszty nie dalem rady. To nie na moje sily. Widzialem klip to tego calego Wrong i sekundy innych. Nawet nie wiem jak brzmi Peace czy Perfect. :twisted: Serio! Prowokuje? :twisted: :) Naprawde nie dalem rady. Produkcje tego roku to szroty ktorych malo. Wszystkie utwory zasluguja na utylizacje. Wszystkie klipy, single i ich klubowo-zalosne remiksy rowniez (jak bede chcial takowych gowien posluchac to pojde do Diverse'a do galerii handlowej czy np. House'a). Zalosny trend na house'owe brzmienia. Won! Niech fiftisenta (ten murzyn z zelazem na szyji) tak remiksuja a nie klasyke elektroniki. :/

Trasa - sraczka moze dopasc kazdego wiec za bardzo wtykac nie bede ale w tym obszarze zaznaczylem glos w ankiecie. Fly, Master i Strange - wywalenie tych utworow to naprawde zalosc. Te przetasowania i absurdalne wywalanie utworow Gahana. Ja nie wiem co sie dzieje. Ewenement. A setlista TOTU to bedzie chyba jedyna setlista z trasy koncertowej Depeche Mode, ktorej nie bede w stanie sie nauczyc na pamiec.

Wrong!
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 gru 2009 23:35

Głos na Sounds of the Universe, powinien nie nazywać się SOTU a SOS chyba, kuniec tej bandy no, głos na album bo tym samym jest to praktycznie głos na całą resztę też, trase i badziewne klipy, nie byłoby albumu to nie byłoby całego tego g*wna. Dla mnie w tym roku wyrobili jakieś 10-15% normy.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 gru 2009 02:35

slick pisze:Przesluchalem moze z 5 kawalkow. Reszty nie dalem rady
Gdybym ja zniechęcał się po jednorazowo przesłuchanych pierwszych pięciu utworach z płyty, to chyba w ogóle nie słuchałbym DM. :/
Jari

Post 02 gru 2009 09:27

E... to Slick jest jednak większy twardziel niż myślałem.... Dał radę i przyjął na klatę 5 numerów - to jest gość. Ja nie dałem rady po drugim i padłem jak mrówka... I do dzisiaj mogę się poszczycić nie odsłuchaniem w całości 'Ultry' (po jednej piosence a i owszem dałem radę ale całościowo tego jeszcze nigdy nie ogarnąłem bo mnie nudzi) a co do SZROTU... tak po minucie każdego i styka... Nawet nie znam tych miksów czy dodatkowych piosenek bo mi się tego słuchać nie chciało kompletnie. Jakiegoś Ghost'a słyszałem i nawet fajnie buja do momentu, aż nie wchodzi jakiś kretyński refrenik, który burzy całą dajną melodykę tego numeru. Ten cały Ben Hitler czy jak mu tam to strasznie skrzywdził ten zespół zresztą na ich własne życzenie. I tu wracamy do punktu wyjścia czyli odejścia Alana :8 Jako producent Al nie pozwoliłby na wiele rzeczy, które miały miejsce... Historycznie rzecz ujmując to 4 ostatnie płyty to taka jazda w dół jeśli chodzi o produckję: Ultra dała jeszcze radę (ale słuchana pojedynczo :D ), Exciter do połowy fajny, PTAngel - pojedyncze wybrane piosenki są OK, SZROTU słuchać się nie da... nuda, nuda, nuda Jezebel, nuda, nuda, nuda, znowu jakaś Jezabel, nuda, nuda, nuda.... itp itd.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 gru 2009 12:59

Jari pisze:Ja nie dałem rady po drugim i padłem jak mrówka...
Jari mówię Ci nie ściemniaj. Pierwszym utworem z SOTU jest In Chains, który nawet chwaliłeś swego czasu, więc jak mogłeś odpaść już po drugim - zakładając nawet, że HTF Ci się nie spodobał?
Ty stary bajkopisarz jesteś. :8
Ale lubię ten twój dowcip. :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 gru 2009 13:19

a Jari dalej wkleja teksty sprzed pół roku :D Tak się rodzą forumowi nabijacze :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 gru 2009 23:56

Jari pisze:I do dzisiaj mogę się poszczycić nie odsłuchaniem w całości 'Ultry' (po jednej piosence a i owszem dałem radę ale całościowo tego jeszcze nigdy nie ogarnąłem bo mnie nudzi)
u la la la... la! a miałem Cię kiedyś spytać co sądzisz o tej płycie i już chyba nie muszę. Ale to strange dla mnie i tak, bo choć nie tak zakombinowana jak SOFAD to ma mnóstwo dobrych brzmień i mocna od strony produkcji jest wg mnie. Ale nie ma co strzępić języka w końcu Ty ze starej gwardii (nie kojarzyć ze stadionem) depeszów jesteś że tak powiem. No ale to niziutki próg tolerancji waść masz widzę, bywa ;) jeden wielki off-top, sorry, musiałem, nie przenoście tego od razu do topicu o Ultrze.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Jari

Post 03 gru 2009 00:48

Moja awersja do Ultry wynika z dwóch rzeczy:

1. nie znoszę jak przesadza się z syntezatorami analogowymi na jednej płycie
2. nie znoszę jeszcze brdziej jak korzysta się z gotowych presetów z syntezatorów i kolekcji sampli
3. nie znosze najbardziej jak stosuje się do bólu efekty typu telefon komórkowy, melodyjka puszczona od tyłu itp itd. To mogą być smaczki ale nie baza produkcyjna.

A poza tym nie lubię twórczości T. Simenon i tego jego Bomb The Bass.... za dużo basu a za mało bomb w tej jego nucie... Tu akurat samo DM niczemu nie jest winne, to sa nawet fajne piosenki, ale nie w jednorazowej dawce jak dla mnie.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 gru 2009 01:30

Jari możesz podać jakiś przykład użycia telefonu komórkowego na Ultrze, bom ciekaw które to właściwie dźwięki.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 gru 2009 07:49

Oj Jari, zycze Ci żeby udało Ci się kiedykolwiek nagrać z Cabaretem, tak przłomową i perfekcyjną płytę jak "Future Chaos" Bomb The Bass. To najwyższa poprzeczka.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 03 gru 2009 10:28

Dla Ciebie dodaj.... co nie znaczy, że dla mnie...
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 gru 2009 11:01

No i co z tymi komórkowymi dźwiękami? Czy może pomyliłeś Ultrę z PTA?
Jari

Post 03 gru 2009 11:08

Nie pomyliłem, i na jednym i na drugim to jest. Nie mam teraz zbytnio czasu żeby ci to odnaleźć, poza tym zmusiłbyś mnie do przesłuchania całej płyty a tego jak wiesz nie dałem rady uczynić. jak mi się trafi kiedyś przy słuchaniu to dam ci znać ok?
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 gru 2009 11:14

Ok. Ja sam nie mogę tych dźwięków wychwycić i jestem ciekaw, które to są.
Chyba że moje ustawienia korektora to dobrze kamuflują.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 gru 2009 11:52

Super Panowie, super. :) Mnie tez piekielnie ciekawia sample i takie dyskusje. Oby tego wiecej ale... aby nie bylo burdelu: mamy od tego istniejacy temat - Szczególne dźwięki w utworach (sample itp.). Prosze dalej tam o samplach z ultry. Tutaj piszemy o wtykaniu na Depeche Mode. :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: