Oszuści na allegro

Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 17 maja 2007 07:39

A ja też mam frapującą sprawę, mianowicie czy zgłosić do Allegro podbijanie aukcji. Wczoraj wzięłam udział w 3 licytacjach u jednej osoby, dziewczyna ma w tej kilkanaście aukcji aktywnych. Dziś rano wchodzę, patrzę, a na aukcje, w których biorę udział włączyła się druga osoba (na wszystkich trzech ta sama!). Żeby było śmieszniej, osoba ta logowała się na Allegro o 6:57, o 7 znalazła pierwszą aukcję (co już jest podejrzane, bo do końca jeszcze sporo czasu i żeby znaleźć przedmiot trzeba przerzucić kilkanaście stron) i zalicytowała, o 7:01 drugą, a o 7:03 trzecią :/
Mam obiekcje, żeby zgłosić podbijanie, bo idzie o śmieszną kasę, ale mnie denerwują takie przysługi wbrew regulaminowi :x

edit: po dalszym rekonesansie widzę, że nawzajem sobie aligancko podbijają na bezczela, tym razem nie 3, a 7 aukcji :grins:
Awatar użytkownika
depmodew
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2005 20:03
Lokalizacja: stąd

Post 17 maja 2007 10:18

EveS spokojnie zgłaszaj, jeśli powiążą te dwie osoby to dostaną ostrzeżenie lub mogą nawet zawiesić konto na allegro tym osobom, oczywiście zrób to jeśli naprawdę cię to tak bardzo denerwuje, ja bym wpierw napisał do klientki, niech się wytłumaczy.

pytanie, wygrałaś te aukcje?
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 17 maja 2007 21:21

Właśnie strzeliłam maila z zapytaniem, ciekawe co odpisze. Na razie specjalnie mnie to nie denerwuje, bo idzie o małą kasę. Niemniej jednak przedwczoraj te same aukcje były z opcją kup teraz, a wczoraj w nocy gdy chciałam zakupić, co by mieć z głowy, to okazało się, że zostały zakończone i na nowo wystawione BCM. Obecna kwota już przebija nieznacznie kwoty sugerowane ostatnio w kup teraz, także niech jeszcze raz sobie podbiją, a obudza się z ręką w nocniku :grins: (do końca jeszcze 4 dni)
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 19 maja 2007 12:35

Gdybym mial zrobione screeny - uderzalbym od razu do administracji. Pisanie do takich ludzi malo da, poza wyzwaniem od takich owakich.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 22 maja 2007 16:15

Nie dość , że na różnego rodzaju aukcjach internetowych można paść łupem oszustów to jeszcze sam rząd zamierza sięgnąć nam do kieszeni (oczywiście pod płaszczykiem prawa) długie macki fiskus'a w niedługim czasie sięgną i w strone handlujących za pośrednictwem internetu , ale wiecej to już TU
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 10 cze 2007 01:46

http://allegro.pl/my_page.php?uid=7348573

Schodzą jak ciepłe bułeczki! ;( Koko Szanel, Jugo Bos, Krystian Fior, Żiwenszi - takich opakowań bym się raczej spodziewała ;(

A propos, kupował z Was ktoś perfumy na Allegro? Znacie jakichś wiarygodnych sprzedawców, którzy sprzedają oryginały? Ja się trochę peniam jak widzę, że coś w Sephorze kosztuje 300 zł a na Allegro 150 :|
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 10 cze 2007 10:25

nie warto, chyba że lubisz kupować spirytus w ładnym opakowaniu. Pewniejszy zakup byłby u cygana w przejsciu podziemnym na placu Dominikańskim :p
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 10 cze 2007 21:04

Jednak definitywnie zrezygnuję z zakupów perfum na Allegro, ciekawe jest to, że nie ma żadnego Super Sprzedawcy oferującego perfumy. Administratorzy serwisu doskonale zdają sobie sprawę, że większość aukcji to lewe produkty, ale nic z tym nie robią - kasa z prowizji leci, biznes się kręci.
Najgorsze jest jednak to, że w perfumerii też można naciąć się na podróbę. Intimately Beckhama zakupione w Douglasie po miesiącu zamieniło się w olej :/
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 10 cze 2007 21:19

O-o. Wlasnie. To moze ja was spytam, co zrobic w przypadku, kiedy nie do konca rozumny czlowiek (ja :D) kupuje rzeczy na allegro.

Moja znajoma poprosila mnie, zebym kupila jej karte do aparatu na allegro. Znalazlam jakiegos supersprzedawce i kupilam. To bylo bodajze jakos w okolicach 26 maja, moze troche wczesniej. Napisalam maila do sprzedajacego, ze potrzebuje karty na 1 czerwca, podalam adres kolezanki i forme zaplaty (przy odbiorze). Nic nie odpisywal, no ale jakos mnie to nie zastanawialo, bo przeciez juz pare razy sie zdarzylo, ze sprzedajacemu nie chcialo sie pisac maila tylko po to, aby potwierdzic, ze zrozumial moja wiadomosc ;) w poniedzialek bodajze (28 maja) zalogowalam sie na allegro, zeby spytac go, czy wyslal juz karte. co sie okazalo? ze konto zostalo zawieszone :x zadzwonilam do znajomej i jej to powiedzialam, bo ona naprawde potrzebowala tej karty na piatek i kupila sobie juz sama, z innego zrodla. jednoczesnie probowalam sie skontaktowac ze sprzedajacym - oczywiscie nic. napisalam do allegro. odpowiedzieli, ze nadal obowiazuje nas prawna umowa blabla, ze oboje musimy zakonczyc transakcje. napisalam do sprzedajacego, zeby ew. wycofal moja oferte, jako ze potrzebowalam tej karty wczesniej i musialam ja kupic z innego zrodla. dzwonilam do niego, pisalam maile - nic. a potem dostalam wiadomosc od allegro, ze sprzedajacy ubiega sie o zwrot prowizji, i ze moge dostac upomnienie albo zaplacic te cholerna prowizje za nich :x

:x
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 11 cze 2007 01:13

Jeśli kupowałaś kartę w opcji Kup Teraz, to sprzedający nie ma technicznej możliwości wycofania takiej oferty kupna. I siłą rzeczy ma prawo do żądania od Ciebie zwrotu prowizji, czyli kosztu wystawienia aukcji. Inna sprawa to kultura tego "Super Sprzedawcy", który to tytuł jest notabene przyznawany za m.in. za wzorową obsługę klienta. Teraz pewnie jeszcze przyklepie Ci negatywa :|
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 11 cze 2007 06:52

Kij mu w oko :evil:
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 14 lip 2007 22:46

Co to za scierwo cuchnace mi oszustwem? Ktos wie?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 29 lip 2007 14:06

Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 31 lip 2007 00:09

http://allegro.pl/item221068300_rozdaje ... land_.html

Zeszły wszystkie w ciągu godziny. Czy trzeba być Einsteinem żeby wpaść na, iż wypadałoby sprawdzić faktyczny numer konta hospicjum, a przede wszystkim zadzwonić i się zapytać? Ludzie łykają wszystko, niczym pelikan marmeladę :|
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 02 sie 2007 15:43

http://slask.naszemiasto.pl/wydarzenia/755427.html

Kompletna amatorka, pewnie jakiś licealista zapragnął sobie dorobić do kieszonkowego ;(