Tangerine Dream

Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Tangerine Dream

Post 03 maja 2017 13:48

Jest miejsce dla Żara, dla Kraftwerk, jest i kupa miejsca dla progrocka - no to ja przyszykuję temacik dla kolejnych weteranów z Niemiec, czyli Tangerine Dream. ;)

W latach 70-tych i 80-tych były momenty, w których potrafili wyprzedzać swoją epokę. Do 1987 roku, czyli odejścia drugiego filaru zespołu, Christophera Franke, właściwie nie zdarzały im się słabe produkcje. Od eksperymentalnego krautrocka, przez pierwsze ambientowe płyty, elektronikę w nurcie Berlin School i progrock mocno inspirowany Floydami w końcówce lat 70tych. Do elektroniki z lat 80tych, w której jako jedni z pierwszych używali cyfrowego sprzętu i muzyki inspirowanej new age. W okresie największej popularności nagrywali też sporo muzyki filmowej.

Muzyka do najłatwiejszej nie należy, ale ja dałbym jej szansę.

https://www.youtube.com/watch?v=oiTBccgJBCQ

https://www.youtube.com/watch?v=jfDmyktGim0
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 12 maja 2017 22:11

Przez 12 lat nikt nie zalozyl o nich tematu? :O
Bardzo szanuje ten ich złoty okres, Phaedra, Stratosfera czy koncertowy Rykoszet to bardzo dobre płyty, do których wracam dość często, generalnie czego bym się ich nie tknął i co było wydane do lat 80 podobało mi się bardzo (z późniejszych rzeczy słyszaxłem tylko tragikomiczny cover album z 2010, i to też fragmentami). Ehhh, aż sobie ich puszczę, bo w sumie dawno jakos ich nie słuchałem
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 13 maja 2017 23:59

Dzisiaj sobie odświeżyłem Rubycon. Doskonały album, taki niespieszny, zresztą wszystkie ich nagrania z lat 70. są znakomite!
Kruna

Post 06 cze 2017 12:11

Płyty z lat 70 to czysta magia, ale nie ma co narzekać na te z lat 80, też są dobre. Może przez to że wiele utworów z tego okresu mi się podoba, no nie wiem. Później w latach 90 strasznie polecieli, to już nie było to samo i stąd mniejsze zainteresowanie zespołem. Mówisz cover z 2010? To oni tak długo nagrywali? :D
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 cze 2017 17:11

Cover album z 2010 odstrasza mnie już samą selekcją materiału. Legenda elektroniki znalazła sobie wokalistę na jeden album, na którym grają i The Model i Everybody Hurts i... Precious. Aż strach to włączyć. Podobnie jak z remake'ami starych albumów. Wieje chęcią takiego zarobku. :/

TD warto słuchać tak od samego początku do końca lat 80-tych - a później to już dopiero 2014 rok i zupełnie inny skład - ale muzyka znowu nabrała wyrazu, brzmi dość nowocześnie, a przy tym jest naprawdę przemyślana.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 sie 2017 17:38

Będzie. W 50 lat po założeniu zespołu (dokładnie 29 września), dwa lata po śmierci jego założyciela, pozostali członkowie wydadzą najprawdopodobniej ostatni długograj Tangerine Dream o nazwie Quantum Gate. Dodam, że w składzie mocno odmłodzonym. Na przystawkę rzucę tutaj remake głównego tematu Stranger Things z ostatni EPki zespołu, Particles.

https://www.youtube.com/watch?v=4md6cxgb6Zw
Awatar użytkownika
Niefalas
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2019 11:59

Post 13 mar 2019 10:58

Dawno temu słuchałem. Fajna, klimatyczna muzyka.