Best of Forum V

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Best of Forum V

Post 11 gru 2023 10:00

Beatka Kontratakuje.

Spokojnie, jeszcze nic nie wrzucamy, ale trzeba przegadać pewną kwestię. Od piątej bestki schodzi embargo na duble, ale oczywiście na określonych zasadach, i te zasady chciałbym z Wami omówić zanim zaczniemy. Dyskutuję na ten temat z Murzynem od dłuższego czasu, pojawiły się różne pomysły, zatem przenoszę to teraz na forum, żeby każdy się wypowiedział. Moja wstępna propozycja jest taka, że dozwolone są 3/4 duble na bestkę, czyli na plus minus pół roku. Ponadto jeden wykonawca może się powtórzyć tylko raz na konkretną bestkę, czyli np. Wujek może powtórzyć Taylor Swift, ale z następną Taylor musi czekać do bestki nr VI. Ponadto proponuję przynajmniej miesiąc odstępu między dublami, żebyśmy nie utonęli w powtórkach. Proszę o komentarze, czy to za mało, czy za dużo, czy za ciasno, czy może restrykcje powinny być większe lub mniejsze. Z kolejnymi "edycjami" te ograniczenia będziemy zmniejszać.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 gru 2023 10:20

Ja liczyłem wcześniej że to będzie nawet 5 miejsc i wtedy dajmy na to nie częściej niż co 5 kolejek jeden dubel ale ciśnienia też nie mam, 3 też przyjmę z otwartymi ramionami. Znając mnie czy byłoby to 3 czy 10 to pewnie bym wszystkie wykorzystał, taki ze mnie już typ
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 10:26

No ok, może tak być nawet, ale też się nie rozhulajcie, bo trochę za wcześnie na festiwal powtórek.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 gru 2023 10:39

To może być 5 czy 10? XDDDD

żartuję, nie mam ciśnienia jak mówię i rozumiem co wolałbyś żebyśmy tu prezentowali, jaka jest idea tej bestki, bo to miało być creme de la creme a jak zaczniemy sadzić duble to trochę jakby znaczyło że ch*j a nie najlepsze numery dawaliśmy dotąd
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 10:44

Bestka ewoluuje, tylko rzecz w tym, że u każdego w innym tempie. Ja mam jeszcze całe stosy wykonawców i utworów bardzo ważnych i dla mnie nadal to jest faktyczne best of życia, ale nie każdy tak ma. Jesteśmy w fazie przejściowej z absolutnego best, do tematu reko. No i dopuszczam też, że niektóre duble są po prostu bestką życia, a nie tylko efektem braku innych propozycji.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 gru 2023 11:13

Mnie pasuje to, co proponujecie. Jeszcze trochę utworów mam w zanadrzu. Na pewno nie tyle co Hien, ale jednak. Dodatkowo cały czas na bieżąco odkrywa się nowe rzeczy, które potrafią szturmem wedrzeć się do bestki życia. Ba, przyjdzie czas, że zacznę wrzucać utwory wykonawców, których poznałem dzięki Wam i waszym bestkom.
Co do dubli - myślę, że każdy ma taką grupę wykonawców, których tak bardzo lubi, że wybranie tego jednego najlepszego utworu jest rzeczą prawie niemożliwą. Ja proponując dubla na pewno nie zrobię tego z konieczności lub braku innych propozycji, tylko z czystego przekonania, że warto. Są wykonawcy, którzy w przeciągu swojej kariery nagrywają różne albumy, czasami nawet odmienne gatunkowo. Nie raz się pewnie też będzie można zdziwić, że pierwszy utwór jakiegoś wykonawcy się nam nie podobał, a drugi i owszem. Albo wręcz na odwrót. Myślę też, że ograniczanie tych dubli do kilku na bestkę jest dobrym pomysłem.
Mam jeszcze nadzieję, że po zakończeniu 4-tej tury nie przejdziemy z marszu do 5-tej, tylko że te sto kolejek uczcimy jakimś grubszym podsumowaniem. Sto kolejek to w końcu niezły jubileusz.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 11:16

No nie wiem, i tak Beatka ostatnia się ostro wlecze i wyjdziemy na rok 2024. Podsumowania to sobie można równolegle pisać. Możemy zrobić tydzień przerwy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 gru 2023 11:29

Ok, w sumie bestka może sobie lecieć, a podsumowania można zrobić w międzyczasie. Choć z drugiej strony to nic nas przecież nie goni. Sami sobie narzucamy te terminy. Ale to Twój temat, a ja mogę jedynie coś zasugerować. Jak zarządzisz, tak będzie kierowniku naczelniku. ;)
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8072
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 11 gru 2023 12:25

Zgadzam się z shodanem. Po setce przydałaby się przerwa, nawet wspominany tydzień zrobi różnicę. Zapisałem sobie to, co jeszcze powinienem wrzucić i jest tego całkiem sporo już teraz. Na poważniejsze podsumowania nie będę miał czasu przy nakurzaniu z obecną prędkością do końca roku.

W kwestii dubli absolutnie uznaniowo proponuję 5 różnych powtórek na każdą serię po 25, tyle że trzecia propozycja danego artysty dopiero w następnym roku. Przykładowo wrzucam SIKSĘ w styczniu '24 to mógłbym ją rzucić kolejny raz dopiero w 2025 w razie co. Oczywiście to na dzień dobry. Z każdą kolejną serią można luzować limity o kolejnych 2-3 wykonawców.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 12:26

No ja jedynie mam wrzuty rocznicowe, których nie chce odkładać na przyszły rok, ale myślę że nie ma problemu żeby tydzień sobie zrobić przerwy, tak żeby najpóźniej w ostatnim tygodniu stycznia lecieć dalej. Inna sprawa, że ja sobie mogę ustalać co chcę, ale i tak jak Wy chcecie wymusić przerwę to i tak to robocie i wydłużacie kolejki na dwa tygodnie xD A podsumowania to polecam zaczynać już teraz. Ja i Murzyn już sobie niezobowiązujące powtórki i zapiski robimy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8072
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 11 gru 2023 12:33

Wy? Każdy ma swoje incydenty, na razie nie zapowiada się na poważniejsze opóźnienia przynajmniej tutaj. Co innego w innych miejscach, przy tylu wątkach nie da się tego uniknąć.

Może po 20 grudnia miałbym czas na nadprogramowe pisanie rzeczy. Może.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 gru 2023 12:55

Dragon pisze:
11 gru 2023 12:25
Przykładowo wrzucam SIKSĘ
Musiałeś? Nie odgrażaj się tak bo zaraz żadnych dubli nie dostaniemy ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8072
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 11 gru 2023 13:22

totalnie losowy przykład przecież...
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4337
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 11 gru 2023 20:48

Jakiś tydzień przerwy nie byłby złym pomysłem, bo w sumie to chyba nawet i takiej nie było tu przez te dwa lata. xd W kwestii zniesienia ograniczeń to to ja bym widział to toćsamo jak OP.
W sumie moglibyśmy wyskoczyć z czymś specjalnym z okazji 100 oraz 101 (bo wiecie hehe) kolejki, ale ja nie mam pomysłu. Ja np. planowałem wrzucić gdzieś w okolicach tych kolejek jeszcze raz recenzje pierwszych wrzut z obecnej perspektywy, tak w sumie z czystej ciekawości, by sprawdzić jak mi się zmienił gust czy podejście do muzyki czy nawet to w jaki sposób o tejże piszę, ale znając siebie zapomnę
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 11 - EDYCJA BERLIŃSKA
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
TERMIN: 30 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 21:06

W sumie nie jest to zły pomysł. Można osobny temat założyć na podsumowanie setki, bo powiem szczerze, że podsumowanie bestki IV, to u mnie będzie raczej zwięzłe. Zauważyłem, że powtarzam w kółko to samo, więc opisy personalne będą krótkie i skupię się na jakiejś topce.

No dobra, to tydzień przerwy po ostatniej kolejce i dopiero zaczynamy wrzucanie (chyba, że ktoś chce wcześniej, to może sobie wrzucić wcześniej, ale zaczynamy jak wszyscy wjadą). Tylko nie przeciągajcie tej ostatniej kolejki pls, chciałbym pod koniec stycznia wjechać z konkretnym numerem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 gru 2023 21:14

Kurde człowieku nie znasz litości, okazuje się zatem że jedziemy ekspresowo grudzień żebyś w styczniu zmieścił jeden numer, potem zaczniesz cisnąć w lutym żebyś się z wrzutkami wakacyjnymi zmieścił xdddd

Pomysł z reckami pierwszej kolejki interesujący ale czy będzie mi się chciało - teraz nie wiem. Ale osobny temat na podsumowanie setki tak, myślę że warto zrobić.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 gru 2023 21:18

Nie no, ja wiem, że żarty, ale żeby nie było, ciśniemy grudzień żeby nie marnować kolejek i muzyki i żeby wszyscy byli zadowoleni, zwłaszcza Ci którzy szykują coś na święta i sylwestra. A i tak na początku stycznia będą jeszcze dwie wrzuty i dopiero przerwa. Mam też nadzieję, że te wolne 7 dni, wszyscy wykorzystają na słuchanie aktualnego albumu xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 gru 2023 07:36

Dragon pisze:
11 gru 2023 12:25
W kwestii dubli absolutnie uznaniowo proponuję 5 różnych powtórek na każdą serię po 25, tyle że trzecia propozycja danego artysty dopiero w następnym roku
Miałem oponować ALE z drugiej strony 1 numer Siksy na rok mi w zupełności wystarczy :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11443
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 sty 2024 07:08

Po zastanowieniu tak sobie myślę że może powinniśmy inaczej zrobić, że póki co powinno być zezwolenie na tylko jeden dubel danego artysty a nie tak żebyśmy dajmy na to co roku dawali kolejny (trzeci, czwarty itd) numer tego samego artysty bo to już zrobi się trochę dalekie od best best best of ;( w sensie druga szansa - ok, ale żeby każdy się nad tym zastanowił a nie rzucał dowolny numer mając w myślach że a ch*j tam najwyżej poprawię za rok, za dwa itd. MOŻE kiedyś jak już naprawdę by nam się bestka wypalała (nie wcześniej niż za X lat mam nadzieję) dopiero wtedy znowu nieco bardziej poluzować zasady.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 sty 2024 08:38

Za daleko wybiegasz chyba do przodu. Zobaczymy za rok, jak to będzie. Ile ludziom jeszcze zostanie w ogóle zasobów.
Zresztą nie wiem, czy ktoś tu wrzuca utwory bez zastanowienia.