Sprzęt grający

Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Sprzęt grający...

Post 02 maja 2010 18:56

devotional pisze:a nie ma jakichś zakłóceń jak się zbyt oddalimy od źródła?
Jak zejdę piętro niżej albo między mną a wieżą jest kilka ścian to pewnie, że szumy są większe i czasem jakieś zakłócenia. Ale mimo to mogę słuchać muzyki robiąc coś np. w garażu czy podlewając ogród. I wtedy na pewno więcej i lepiej słyszę niż bym załączył na kolumny (nie denerwuję przy tym żony).
Gdy nastawiam się natomiast na spokojne słuchanie muzy, to siadam wieczorem w tym samym pokoju co wieża w odległości 3-4 m. i wtedy jest naprawdę ok, bo między słuchawkami a wieżą nie ma żadnych przeszkód.
Chociaż myślę, że w przewodowe słuchawki też jednak zainwestuję jak zagospodaruję parę groszy.
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 18 sie 2010 14:41

ogólnie dźwięk z kompa odtwarzam poprzez wieże, a do tego głośniki oryginale od wieży plus dwie duże kolumny, które zrobił mój brat. :)
RadioactiveTangerine

Post 18 sie 2010 20:40

Wieża (Elta 2566) do płyt + ipod 80 gb do muzy ogólnie. Prawie zapchany ;)
Awatar użytkownika
JurasGno
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2010 19:40

Post 27 lis 2010 19:45

Witam mam pewien problem zastanawiam się nad wymianą sprzętu grającego,na razie wiernie służyły mi creativy t6100,ale przyszedł czas na zmianę.Zastanawiam się nad kupnem mikro wieży oknyo cs325 lub głośnikami komputerowymi creative g500 gigaworks.Oba nowe produkty są w tej samej cenie czyli ok 750zł.Sprzęt ma generalnie służyć do słuchania muzyki oraz filmów.wymiary pokoju 2x5 (10m2)zależy mi żeby sprzęt był podłączony pod Tv oraz pc.Słucham od dramsów,hip hop po lekkiego rocka. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010 19:49 przez Rajca, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nawet nie miałem pomysłu gdzie to wydzielić... Na pewno dział Ogólne - Depeche Mode nie był odpowiedni ;)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 gru 2016 06:12

Przeczytałem ostatnio wieść, która mnie mocno zasmuciła. Po 70 latach istnienia kończy swój żywot austriacka firma AKG, legenda myśli akustycznej. Od paru lat używałem słuchawek nausznych właśnie od AKG. Można powiedzieć, że jestem miłośnikiem ich brzmienia.
O ile na swoje K550 i tak już chuchałem i dmuchałem, to teraz w tej sytuacji będę w ogóle traktował je jak świętość.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 gru 2016 12:33

Też mnie to smuci chociaż od lat nie korzystam już z AKG, tylko z Kossa.
Niemniej to była dobra firma i dobry sprzęt. Jestem zaskoczony, że taka legenda musi zwijać żagle.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 lip 2021 18:47

Ciekawi mnie panowie za pomocą jakiego sprzętu słuchacie muzyki.
Od dawna interesuję się sprzętem audio. Mam nawet taki ulubiony blog:

http://www.audiofanatyk.pl/

gdzie entuzjasta i znawca sprzętu audio, a w szczególności sprzętu słuchawkowego, zamieszcza świetne recenzje tegoż sprzętu. Właściwie zawsze przy zakupie czegoś nowego kieruję się tymi recenzjami i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
Piszcie więc, na czym słuchacie muzyki. Czy ktoś używa jeszcze przenośnych playerów jak ja? Jakich słuchawek używacie? A może ktoś ma jakiś poważniejszy stacjonarny sprzęt grający? Coś kiedyś chyba Hien o takim wspominał (5.1).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 lip 2021 22:30

Powiem szczerze, że dawno odpuściłem już ładowanie w sprzęt audio. Mam dwie pary dużych, wypaśnych słuchawek Kossa, ale praktycznie ich nie używam, bo najwięcej czasu na słuchanie mam paradoksalnie w pracy, gdzie zabieram zwykłe pchełki Panasonica. W domu mam prosty zestaw 5.1, ale odkąd zwaliło mi się dvd, to używam go jako stereo pod tv. Nie posiadam odtwarzacza CD, płyt słucham (jeśli już mnie najdzie) z PlayStation 2. Gramofon mam podłączony do zestawu, więc najczęściej słucham tego typu fizycznych nośników. Na PS4 mam zainstalowane Spotify, ale korzystam z niego tylko jeśli chce czegoś posłuchać na kinie domowym. W innym wypadku, laptop lub telefon i słuchawki, ew laptop + głośniki od kompa. Mam jeszcze mały głośniczek na blufiut, czasami go zabieram w podróż, ale korzystam rzadko. Kiedyś miałem porządną wieżę, ale została u rodziców. Nie czuję już potrzeby posiadania takiego sprzętu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 lip 2021 23:07

Sportify na PS4? To takie cuda już się dzieją?
A co to za modele Kossa?
Ja mam od 1998 wieżę Technicsa, ale z uwagi na to, że płyt cd się już prawie nie kupuje, to rzadko z niej korzystam. Najczęściej jest to konfiguracja: Shanling 2 + słuchawki (pełnowymiarowa Audio-technica lub maleńkie i tanie, aczkolwiek naprawdę przyzwoite Philipsy. W pracy laptop + głośniczki Genius. A gdy chcę zaszaleć to w grę wchodzi konfiguracja: wieża + AKG 550K.
Wciąż jednak myślę nad udoskonaleniem brzmienia. Tylko wiecznie kasy brak.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 lip 2021 23:17

PS4 ma system operacyjny, można instalować aplikacje w wersjach dedykowanych konsoli, takie jak YouTube, Netflix, HBO Go, Eurosport i właśnie Spotify.
To samo mają nowsze telewizory ze smart tv. Dam znać jutro jakie mam te modele, muszę je wykopać. Generalnie, w moim mieszkaniu, nie opłaca mi się już konstruować jakiegoś poważniejszego soundsystemu, bo nie planuję tu zostać na stałe. Na tym etapie życia, moje wymagania dotyczące sprzętu audio video mocno zmalały, wole inwestować w inne rzeczy. Ale na kinie domowym mi zależało, jednak otoczenie się w pokoju głośnikami i oglądanie Aliens, to jest fantastyczne doświadczenie. Płyty CD kupuję cały czas, ale tylko ze względów kolekcjonerskich. Trafiają prosto na, mocno zapchaną, półkę i zazwyczaj tam zostają.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9036
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 04 lip 2021 23:53

Shodan, mam bardzo dobrego znajomego, ktory jest ekspertem w dziedzinie audio. Jak chcesz to Cie z nim skontaktuje.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 lip 2021 06:49

Ja żadnym ekspertem nie jestem, ale gdy planuję zakup czegoś, to lubię się rozeznać w sytuacji.
Czez czy jest w ogóle ktoś, kogo Ty nie znasz? :roll:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9036
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 05 lip 2021 08:46

Kilka miliardow ludzi 🤣🤣🤣
Enjoy The Silence