Znienawidzone zespoły, utwory oraz gatunki muzyczne.

ODPOWIEDZ
FREE STATE

Re: Znienawidzone zespoły, utwory oraz gatunki muzyczne.

Post 12 mar 2011 18:22

Fen. pisze:Ja nie rozumiem tego co leci obecnie w większości stacji radiowych. Świat chyli się ku upadkowi. :8
Zwykle była wyliczanka: nowy-dno, stary, nowy-średniak, nowy-dobry, dno

A teraz głownie: dno, dno, dno :o
Dodam do tego moje przemyślenia o radiu: "Najlepsza" jest jeszcze promocja na siłę typu "Ja (prezenter[ka]) zapewniam Was, drodzy słuchacze, że ten "kawałek" Was rozgrzeje (typowa Lady Sraka albo Ruchanna). A tymczasem klikajcie "Lubię to!" na naszym facebookowym profilu..."
Na szczęście Marek Starybrat z Zetki przyznaje się do DM i chwała mu za to! Nawet głosował na PJ w głosowaniu na hit wszechczasów... :)

A do reszty komercyjnych piosenek: Shakirę i Cheryl Cole zniosę (bo mi się podobają :D), ale Gaga, Rihanna, Bruno Mars (chyba tak się nazywa ten gniot :/) - no comment at all.
Zgodzę się z Fenem, świat chyli się ku upadkowi.
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 12 mar 2011 19:51

Mnie najbardziej zastanawia to dlaczego tak jest, że w latach 70tych, 80tych, 90tych powstawalo duzo wiecej wartosciowej muzyki niz obecnie. Teraz wszystkie kawałki są do siebie podobne, cukierkowe, z tekstami traktującymi o dupie maryny. Ogólnie poziom żenujący. Oczywiśćie nie można powiedzieć, że obecnie nie powstaje nic wartościowego bo to była by ignorancja. Tyle, że w mediach coraz mniej dobrej muzyki. Ja z tego miejsca sie pytam czemu taka popularnoscia ciesza sie osoby, które nie maja swoja muzyka nic konstruktywnego do przekazania, nie wnosza zupelnie nic godnego uwagi??? Zastanawiam sie nad tym i chyba jestem za glupi zeby to ogarnac.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 12 mar 2011 20:50

A czemu ludzie jedzą w Fast Foodach? Czemu chipsy schodzą tonami w marketach? Czemu ludzie żłopią przeciętne piwa z wielkich browarów? Nie od dziś tak się dzieje, dziać się będzie. Zwykła popkultura :)
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 12 mar 2011 22:59

To czemu ludzie jedzą Fast Foody jest zrozumiałe. Jeśli komuś się nie chce gotować, nie ma na to czasu, wraca mocno wypity na gastro fazie z imprezy to taki fast food jest jak znalazł. Poza tym mimo, że wartości odżywcze są żadne to jednak jest to ogólnie smaczne żarcie. Ludzie żłopią piwa z wielkich browarów bo są najlepiej rozreklamowane i powszechnie dostępne a najlepszą zagrychą do piwa są chipsy. :) Wracając jednak do tematu... Mówisz popkultura, ale jest to zjawisko, które nie narodziło się kilka lat temu ale kilkadziesiąt lat temu i patrząc na historie popkultury chyba nie będę jedynym, który przyzna, że się ona solidnie spauperyzowała. ;)
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 12 mar 2011 23:40

czytałam kiedyś ciekawy artykuł właśnie na ten temat... jak znajdę to podrzucę, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie on był
FREE STATE

Post 16 mar 2011 17:43

Who the fuck is Justin Bieber?
I to samo pytanie odnośnie tych promowanych dziwadeł w telewizji i radiu.
Nie wiem, kim są, ale już wiem za to, że ich nienawidzę.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 17 mar 2011 18:45

To jest dopiero komercha w wielkim wydaniu.
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 18 mar 2011 19:54

Czy pisałem już, że nienawidzę Guns 'n' Roses? I Chylińskiej?
Jeśli nie, to teraz piszę. :)
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 18 mar 2011 20:02

U mnie jest kilka rzeczy, których nie zdzierżę, jeśli usłyszę. Możecie mi puścić nawet ultra brutal death metal (mój tata czasem słucha :mrgreen:), ale jak wyjedziecie z reggae, to dosłownie lepiej uciekać. Nie ogarniam takich klimatów, i choć nie mam nic przeciwko osobom, które słuchają takiej muzyki, to po prostu jej nie trawię.
Druga sprawa to wszystkie łupanki z dyskotek, śląski folklor (mimo, że jestem z tych stron), disco-polo i większość tego, co leci obecnie na stacjach typu Viva czy 4FunTV. A już zupełnie rozwala mnie Ke$ha (czy jak jej tam). Wolę czasem z nudów pooglądać tvn meteo, niż męczyć się tą sieczką.
FREE STATE

Post 18 mar 2011 20:04

Czyli jest nas dwoje. Bo jesteś płci żeńskiej, tak? :)
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 18 mar 2011 20:15

Ech, a mogłam sobie wziąć na nick "Karolina" i nie byłoby wątpliwości... Zgubiła mnie fantazja :mrgreen:.
Ostatnio zastanowiłam się, że skoro wszyscy narzekają na to, co ostatnio dzieje się z muzyką, dlaczego obroty tych stacji nie spadają? Czy tych dzieci z podstawówki, którym podoba się Kesha jest więcej, niż nas? Ot, dygresja.
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 18 mar 2011 22:16

My jesteśmy niszowi. ;)
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 18 mar 2011 23:12

A sluchajac DM to nawet bardzo niszowi :) Jesli chodzi o reggea to mi co najmniej nie przeszkadza, tak jak wiekszosc gatunkow muzycznych. Jesli chodzi o Guns N' Roses to zawsze mi sie bedzie kojarzyl z Axlem a dla niego nie mam szacunku za grosz.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 mar 2011 23:15

Miri pisze:Ostatnio zastanowiłam się, że skoro wszyscy narzekają na to, co ostatnio dzieje się z muzyką, dlaczego obroty tych stacji nie spadają?
My narzekamy. Bo komuś, kto słucha takiej muzyki jak DM czy Recoil trudno polubić ową sieczkę z telewizji.
Wierz mi, że jednak miłośników owej sieczki jest znacznie więcej od nas.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 18 mar 2011 23:48

To prawda, a szkoda.
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 19 mar 2011 09:31

To jest bolesna prawda. Znienawidzona przez naród komercja zaczyna ogarniać wszystko. :(
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 20 mar 2011 17:50

Znienawidzona przez naród komercja? Ale to naród wybiera gałką/guzikiem stację radiową. Naród przyciskiem na pilocie i myszką w komputerze wybiera treść audiowizualną.
Cóż za elityzm przez was przemawia...
Równie dobrze miłośnik jazzu - bo o muzyce klasycznej nie wspomnę - może widząc forum Depeche Mode zacząć zrywać boki ze śmiechu i rzucać "komercją, sprzedajnością" i całą paletą podobnych słów.
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 20 mar 2011 18:02

Elityzm, nie elityzm. Ja nie twierdzę, że jestem jakimś "wybrańcem", który słucha muzyki zbyt wysublimowanej dla motłochu. Za to uważam, że kiedyś w mediach było więcej dobrej muzyki. Tyle. ;)
FREE STATE

Post 20 mar 2011 18:28

Podzielam Twoje zdanie, dejmien.

A Ty, Rajca: zaczynasz trochę dramatyzować... :/
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 mar 2011 13:52

Rajca pisze:Cóż za elityzm przez was przemawia...
Równie dobrze miłośnik jazzu - bo o muzyce klasycznej nie wspomnę - może widząc forum Depeche Mode zacząć zrywać boki ze śmiechu i rzucać "komercją, sprzedajnością" i całą paletą podobnych słów.
Nie o to chodzi Rajca. Lubię ludzi, którzy mają jakieś konkretne upodobania, jakiś styl, ulubiony zespół czy gatunek - choćby wspomniany jazz.
Na przykładzie jednak mojego środowiska w pracy zauważam, że 90% moich znajomych nie ma żadnych upodobań. Po prostu micha się im cieszy przy czymkolwiek, co brzmi jak umc-umc czy łup-łup. Nie potrafią wskazać żadnego faworyta, żadnego ulubieńca. Po prostu ma tylko beztrosko łupać i tyle.
ODPOWIEDZ