Depeche Mode Live Wiki

Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Depeche Mode Live Wiki

Post 04 maja 2020 19:12

https://dmlive.wiki/wiki/Main_Page

Pamiętam studenckie czasy we Wrocławiu. Zafiksowany totalnie na wersjach live DM, słuchałem tylko botów (najczęściej okres 85-90). Wszystko po to, aby porównywać sample z poszczególnych koncertów itp. Totalny fanatyzm-pierdolec. :lol: :nlmda: Wtedy wszystko było ciężkie do zdobycia. Hub DC++ i te sprawy. Dzisiaj jest łatwiej…

Wyżej wymieniona strona agreguje wszystkie boty live, co ciekawe, można je pobrać bez żadnych ograniczeń. Teraz prześledzenie wybranej trasy z gigu na gig to kwestia wygodnego fotela i dobrych słuchawek.

Polecam tą stronę. :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9012
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 04 maja 2020 19:28

Niezly bajer
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 04 maja 2020 20:56

Hien dość regularnie korzysta z jej dobrodziejstw. :D Co ciekawe, do bootlegów z TTA/TOTU trzeba się trochę mniej oficjalnie dokopać - no i brakuje całkiem sporego wycinka z dwóch ostatnich tras. Na szczęście to jedyny i nie taki duży mankament przy TAKIM zasobie.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 maja 2020 21:34

Oni uzupełniają materiały na bieżąco. To nie jest skończony projekt. Owszem, boty z TTA zostały opublikowane dość niedawno.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2020 21:43

Kiedy zaczynałem przygodę z bootlegami DM był 2001 rok. Niektóre koncerty można było znaleźć na stronach, mp3 były do zassania pojedynczo, bo nikt nie miał takiego neta, żeby pobrać całość na raz. Można było zapomnieć o naprawdę rzadkich bootlegach, więc wiele z nich kupowałem od kolekcjonerów na cd-r. W dobie DMLiveWiki można się z tego śmiać, ale 20 lat temu nie za bardzo było inne wyjście jeżeli samemu gówno się miało na ewentualną wymianę. Gość, który stoi za tą stroną wykonał niesamowitą robotę. Wszystko pod ręką, wszystko świetnie opisane, tylko najlepsze możliwe źródła. Facet dzieli się wszystkim co ma i nie cwaniaczy jak bootlegerzy typu SlickMode (nie związany oczywiście z Mateuszem ;)). Fajnych czasów dożyliśmy (głupi moment żeby to mówić, ale jednak).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 05 maja 2020 00:13

slick pisze:
04 maja 2020 21:34
Oni uzupełniają materiały na bieżąco. To nie jest skończony projekt. Owszem, boty z TTA zostały opublikowane dość niedawno.
Z najnowszych lat jeszcze kupa pracy - mógłbym podesłać im parę bootów, ale raczej w mp3'kach nie przyjmą. :D
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9012
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 05 maja 2020 01:20

A co Ci szkodzi Dragon. A moze akurat sie przyczynisz ;)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 07 lis 2021 20:35

Dragon pisze:
07 lis 2021 20:21
Odbiłem się od prymitywnego poziomu dyskusji na kresce i zawitałem tutaj. Niestety z tamtego czasu nie zdążyłem pobrać paru bootlegów z trasy promującej Deltę, jedyna strata.
Kreska czy cokolwiek innego nie ma niczego, czego nie ma na https://dmlive.wiki/wiki/Main_Page, także niczego nie straciłeś.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 lis 2021 20:39

Akurat z trasy Delta dmlivewiki miał spore braki.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 07 lis 2021 20:57

I ma je cały czas. Kreska dysponowała świeżutkimi linkami do wielu rarytasków dzisiaj nie do znalezienia, przede wszystkim brakujące drugonocne koncerty z Dusseldorfu czy Wantagh, ale też komplet koncertów z Los Angeles np. Tych pierwszych naprawdę szkoda, pewnie ktoś i tak to ma zabunkrowane u siebie, ale nie prędko puści...

Sam dysponuję bootlegami z Łodzi, Londynu (jedyny wykon Leave In Silence) czy drugim LA (ostatni Higher Love, ostatni pełny drugonocny set z Behind The Wheel i World In My Eyes), których na dmlivewiki nie ma.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 lis 2021 21:12

Jak Cie to pocieszy, to wszystkie tamtejsze linki nie działają.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2812
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 07 lis 2021 21:16

Ja tu trafiłem przez użytkowniczkę o nicku Pędzel. Wcześniej siedziałem na kresce i po rejestracji tutaj uderzył mnie dysonans poznawczy. :D Kompletnie dwa różne światy.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 07 lis 2021 21:22

Hien pisze:
07 lis 2021 21:12
Jak Cie to pocieszy, to wszystkie tamtejsze linki nie działają.
Wtedy byłem bardzo zainteresowany tematem, one już zdechły po paru miesiącach, ale no nie brałem wtedy tego w ogóle pod uwagę.

Dla uzupełnienia dodam, że znacznie lepiej w temacie najnowszych tras radzi sobie podlinkowany niżej portal, jest m.in. Anaheim z ostatniej trasy, z pierwszym po 30 latach The Things You Said w godnej jakości. To takie małe dopowiedzenie na koniec ;)

http://www.depeche-mode.be/files/catego ... 2013-2014/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 lis 2021 21:25

Dramat to jest z totu, bo jak wyszły lhny to ludzie masowo zaczęli kasować bootlegi z publiki. Był taki jeden super koncert z wczesnej trasy, z którego pochodziło zajebiste Stripped. Nie mogę tego nigdzie znaleźć, a miałem na starym stacjonarnym.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 07 lis 2021 21:30

I tu jeszcze dmlivewiki jest świetna, ale właśnie, od momentu, w którym przestali maszynowo jechać z LHNami. W niektórych nagraniach taki Miles Away wyrywa z kapci, np. Zurych.