1993-12-20 Wembley Arena, London, England, UK

Awatar użytkownika
esque
Posty: 84
Rejestracja: 29 kwie 2009 17:42
Ulubiony utwór: dream on

1993-12-20 Wembley Arena, London, England, UK

Post 26 maja 2009 10:35

Mam pytanie dot. Higher Love. Czy ta piosenka była wykonywana na żywo po roku 2000?

Przeszukałam co mogłam i nie mogę znaleźć żadnej informacji. :(
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11280
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 maja 2009 12:01

No ostatnio to chyba Exotic Tour 1994, tylko podczas jednej trasy Devotional/Exotic było to grane jeśli się nie mylę.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 26 maja 2009 12:15

Higher Love to tzw. utwór jednej trasy. Był grany tylko w '93 roku jako pierwszy utwór otwierający koncert (nie licząc intra z Life's Too Short).

Ostatni raz zagrany 1993-12-20 Wembley Arena, London, England, UK. Podczas Exotic i US Summer '94 start był od Rush. Higher Love już nigdy się nie pojawił na żywo.

Tak to wyglada…
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
esque
Posty: 84
Rejestracja: 29 kwie 2009 17:42
Ulubiony utwór: dream on

Post 26 maja 2009 13:43

Dzięki za odpowiedź :) No i trochę szkoda, że piosenka nie pojawiła się później. Odkryłam ją w sumie niedawno, tak jak większość piosenek z płyty (oprócz Walking in my shoes i Condemnation, których słucham już sporo czasu) i się zadurzyłam, ostatnio HL leci niemal non stop łącznie z Judas i In your room. Może trzeba było dorosnąć - w znaczeniu, że dojrzeć? Teraz widzę, że są po prostu piękne.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 maja 2009 15:21

A rozwlekajmy, w sumie wciąż jest na temat :)
Nie chciałbym po prostu słyszeć obecnego wykonania "Higher Love" wole mieć w pamięci tamto, idealne.

Chyba, że...

Zagraliby mały koncert dla wybrańców (100 soób na przykład) na spokojnie i Dave zaśpiewałby tak jak na promocyjnych koncertach Hourglass. W takim wypadku mają u mnie zielone światło. W innym szkoda niszczyć rewelacyjny numer...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
esque
Posty: 84
Rejestracja: 29 kwie 2009 17:42
Ulubiony utwór: dream on

Post 26 maja 2009 15:36

A to jest wspaniała myśl, ale pewnie tzw. "nie w tym życiu" :D
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 wrz 2019 11:38

Trasy koncertowe to to, co mnie w tym zespole zawsze interesuje najbardziej. Stary temat a i sezon ogórkowy trwa więc pozwolę sobie podbić topik po latach.
slick pisze:
26 maja 2009 12:15
Ostatni raz zagrany 1993-12-20 Wembley Arena, London, England, UK.
Oczywiście na chwilę obecną to co napisałem powyżej jest już nieaktualne. Ku zdziwieniu wielu, Higher Love ponownie zostało zagrane podczas Delta Machine Tour. Ktoś powie, że sukces połowiczny, bo śpiewał Gore a nie Gahan, ale warto odnotować, że piosenka nie była akustykiem co (mnie osobiście) cieszy.

Aby doprecyzować, Higher Love zostało zagrane na Devotional Tour oraz na Delta Machine Tour:
  • pierwsze wykonanie w historii (oraz pierwsze na Devotional Tour): 1993-05-19 Espace Foire, Lille, France
  • ostatnie wykonanie na Devotional Tour: 1993-12-20 Wembley Arena, London, England, UK (czyli koncert w którego temacie właśnie jesteśmy)
  • pierwsze wykonanie na Delta Machine Tour: 2013-05-04 Palais Nikaia, Nice, France (video z YouTube)
  • ostatnie wykonanie na Delta Machine Tour i na chwilę obecną (data tego posta) ostatnie w historii: 2013-09-29 STAPLES Center, Los Angeles, CA, USA
Higher Love po razy pierwszy (i jedyny) zostało zagrane w Polsce w Warszawie (2013-07-25 National Stadium, Warsaw, Poland). Podczas Devotional Tour, utwór był w podstawowym secie przez cały czas trwania trasy, ale jak wszyscy dobrze wiemy, w 1993 zespół nie koncertował w Polsce. Podczas amerykańskiej części Delta Machine, Higher Love wyleciał po 4 zagranych koncertach, tak więc więcej szczęścia mieli fani z Europy.

Aby pozostać w temacie koncertu z Londynu, wrzucam wpis z dziennika Darryla Bamonte.
Darryl Bamonte pisze:Played Wembley tonight. A very good show, but you guessed it – backstage was chaos. We had a good party at The Regent afterwards. So what now – a long rest… NOT! I move house tomorrow, then it’s Christmas, then it’s time to start all over again…
Kiedyś w ręce wpadł mi jakiś wywiad z tamtych lat, w którym Alan został zapytany o to, co najbardziej mu się podobało podczas Devotional Tour. Odpowiedział, że imprezy po koncertach / after parties. Coś w tym musiało być. :mrgreen:
Hien pisze:
26 maja 2009 15:21
W innym szkoda niszczyć rewelacyjny numer...
Jak się podobała wersja z Delta Machine Tour? :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2019 18:00

A ja nawet nie wiem jaki był kontekst tego co pisałem, 10 lat Panie to ja jeszcze młodzież byłem. A serio, to wersja z DMT jest ok. Klawisze brzmią trochę dziwacznie, ale większość starych kawałków brzmi teraz trochę jakby grał je cover band.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn