2009-05-06 Rockhal, Esch-sur-Alzette, Luxembourg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Re: 6 maj 2009 - Esch-sur-Alzette (Luxemburg)

Post 07 maja 2009 17:15

Wrocilem z roboty i rzucilem sie na Fly, Mastera i Stranve. Kurr... zaoralo mnie! Te wersje mimo, ze nie moga sie rownac z 80's to nawet z garami sa swietne! Balem sie tych aranzacji jak sam sk..unks ale sa mocne, bardzo mocne! Koncowka Mastera juz spuszcza z tonu ale Strangelove zakrecil mnie tak, ze nie moge wyjsc z podziwu mimo wszystko. Zagrali kawalki o ktorych nawet nie snilem, ze je jeszcze uslysze. To sa wlasnie utwory prawdziwego Depeche Mode a nie te cuchnace sofady, plytkie excitery czy srota. Dla tych kawaleczkow ide na koncert i jestem jeszcze bardziej podjarany niz z EC na TTA. Nawet nie zaluje tak, ze nie bedzie Everything. Strange pierwszy raz od World Violation, Master to samo! Wersja Fly lepsza niz Devotionalowa (BCT dalej liderem) ekstra sampelki.

Ktos sie przyczepi, ze to wersje albumowe z nieznacznymi tylko modyfikacjami. Co z tego! To kosy nawet w takiej postaci. (Przyklad WIME z TTA - podstawowa wersja jak z albumu, bez udziwnien, a mozliwosc uslyszenia tego utworu warta wiecej niz polowa exciterowych scierw ktore lecialy w 2001, (o exciterowej trackliscie zreszta pisalem, nic godnego uwagi poza BC ktore i tak zgwalcili perkusja)).

No nie moge, Strangelove! Ide puscic jeszcze raz! Mega!
Jak SROTU szrotem i nawet nie zamierzam sluchac tego "albumu" tak trasa koncertowa (czyli to co w DM lubie najbardziej - LIVE) czuje, ze bedzie lepsza od TTA bez problemu. Chyba najlepsza trasa po US Summer '94. Singles Tour moze jeszcze nawiazac walke ale z doborem kawalkow przegrywa.

Ahhh! Podnieta! Fly, M&S i Strange! Ahhh!
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 07 maja 2009 17:44

_precious_ pisze:Troche szkoda mi Nati , że na koncercie bedzie musiała wysłuchiwać przez cały czas , że jaet bez sensu , nijak tak czy siak :8 :8 p.s. Nati ... pozdrawiam ;)
A co ty wiesz co będzie. Akurat Nati jest więszym malkontentem koncertowym niż ja :o :8
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 07 maja 2009 18:17

Moje wrażenia z tego co dotychczas słyszałem:

In Chains - rewelacja, tak jak na albumie :)
Hole To Feed - może być, to jeden ze słabszych utworów na płycie, na żywo daje radę
Walking In My Shoes - ten kawałek na żywo robi się coraz lepszy wraz z wiekiem! :) Plus za wizualizacje.
It's No Good - to jest to! :) Fajna aranżacja i dobry wokal Dave'a, czego nie można powiedzieć o wersji z Exciter Tour
A Question Of Time - nie mam zastrzeżeń, ale naprawdę mogliby sobie odpuścić ten kawałek. Wykonanie jednak lepsze niż na TTA.
Precious - bardzo dobrze, na TTA wokal Dave'a był taki że nie dało się tego słuchać, a teraz jest świetnie. Plus za maszynę do pisania. ;)
Fly On The Windscreen - rewelka, ustępuje tylko wersji albumowej. :)
Jezebel - nie mam zastrzeżeń. Plus za "księżyc" ;)
A Question Of Lust - fajna wersja, miałem już serdecznie dość tego kawałka, ale jako jeden ze zmieniających się akustyków może być.
Enjoy The Silence - ustępuje wersjom z Devotional, World Violation i The Singles Tour, od dwóch ostatnich jest dużo lepsza. Plus za astronautów. :D
Never Let Me Down Again - najlepsza wersja ever, bez dwóch zdań :nlmda: Po prostu miód. Wielki plus za oświetlenie.
Stripped - dużo lepiej niż na TTA, całkiem nieźle, ale i tak Devotionalowa i wszystkie wcześniejsze górą.
Master And Servant - tego najbardziej się obawiałem, a wyszło genialnie! :fletch: Ten kawałek z żywą perkusją brzmi jeszcze lepiej niż bez niej. :tak: Jak dla mnie najlepsza wersja.
Strangelove - aranżacja mogłaby być lepsza, ale i tak bardzo się cieszę że grają ten kawałek. :)
Personal Jesus - to jest to, jedna z najlepszych wersji, obok Devotional i WVT :tak:


Tak przy okazji: http://www.youtube.com/watch?v=Ef-MIhM-zJA - króciutki, ale najlepszy jakościowo klip z Master And Servant. :) Subskrybuję kanał gościa, może wstawi coś więcej.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 07 maja 2009 19:58

Jestem zjechany jak kon po westernie i nie mam sily ale musze napisac. Sinner, generalnie podpisuje sie pod tym co Ty napisales, z tym ze Hole To Feed to jeden z moich ulubionych kawalkow na plycie, a z koncertu jeszcze nie sluchalem.
Jak ktos bedzie krytykowal Waiting For the Night To Fall to bedzie mial ze mna do czynienia. Wprost genialne. Chlopaki moga sie skoncentrowac tylko i wylacznie na wspolnym spiewie i to ladnym spiewie. Koniec kropka. Ogolnie wokal jest b. dobry. Scena tez super, wszystko przejrzyste widac co sie dzieje w kazdym zakatku. Setlista jest jaka jest ale jest dobra.
Ogolnie nie moge sie juz doczekac zeby tam byc.
Enjoy The Silence
astiz

Post 07 maja 2009 20:15

Czez pisze: Waiting For the Night To Fall to bedzie mial ze mna do czynienia. Wprost genialne.
Jak dla mnie,to wieje wręcz grozą;moja ulubiona piosenka została po prostu zryta.Teraz żałuje,że nie było mnie na Służewcu :(
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 07 maja 2009 20:33

Ja na sluzewcu bylem, solidarnie zmoklem i WFTN slyszalem. Znamy tez wszyscy wersje albumowa. Martin tez sam ja spiewal. Teraz uslyszymy na zywo wresje wokalna i to jest kwintesencja tej piosenki. Mowisz ze Twoja ulubiona. Ja tez ja uwielbiam, nawet nie wiesz jak bardzo i to wykonanie poprostu mnie rozwala. Wyobraz sobie ze siedzisz przy ognisku w sobotnia letnia noc, ktos gra na gitarze, a Ty ze swoja dziewczyna spiewacie do siebie WFTN.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 07 maja 2009 21:26

posluchalem wkoncu na spokojnie (nie raz) i coz... :)
podoba mi sie :))

jednak nadal fanuje, po swojemu ale jednak jeszcze fanuje.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 07 maja 2009 21:29

Boże, przesłuchałem Peace... po co oni wstawili tam ten dyskotekowy beat? ;( W Jimmy Kimmel Live to brzmiało dokładnie tak jak powinno, a teraz to brzmi okropnie... ;( Mam nadzieję, że szybko to zmienią.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 07 maja 2009 22:18

Wzięło przeleciało Peace. Ten beat sprawia wrażenie jakby utwór miał świadomość i starał się uciec, ciągle tak samo z tempem, a wrażenie, ze "chyba" chcieli szybciej... Nie, Peace- fail.
Wrong wokalnie jest coraz lepiej.
Hole to Feed troszkę nabrało życia, a In Sympathy to taki mały Igorek z Czarnobyla co mi się mimo wszystko podoba(Igorek mi się nie podoba! :grins: )
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 07 maja 2009 22:27

Rajca pisze:..
Wrong wokalnie jest coraz lepiej.
Hole to Feed troszkę nabrało życia, ...
zauwaz ze Dave z koncertu na koncert na kazdej trasie jest lepezy. ten czlowiek z koncertu na koncert sie bardziej profesjonalizuje w tym co robi w ciagu zdarzen.

co do Holu zgadzam sie, z SOTU mi nie pasuje wogole, tutaj jakby inny duch wstapił. Jest lepsze.
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 07 maja 2009 22:42

kurcze jak tak oglądam, to przywrócili mi wiarę. :bouncy: bo niestety na wstępie zawiodła mnie okładka. potem zawartość płyty jeśli patrzeć ogólnie na całość. ale na żywo dają radę tak bardzo zajebiście, zarówno oprawą sceny, wizualizacjami oraz muzycznie. ja chcę już warszawski koncert. !! :fletch: :sex:
astiz

Post 07 maja 2009 22:46

No muzycznie,to bym się kłócił;te nowe aranże mają chyba 16 lat.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 07 maja 2009 23:00

newdress pisze:No muzycznie,to bym się kłócił;te nowe aranże mają chyba 16 lat.
Newdress i co z tego? Live to live - wykonanie albumowe jest aranzacja sama w sobie. Wspomniane przeze mnie WIME z TTA mimo, ze z wersja '93 a nawet '98 rownac sie nie moze to przez swoj minimalizm wypadl bardzo dobrze. Sztuka jest przebajerzyc czy zrobic cos w formie minimalistycznej a na poziomie?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 07 maja 2009 23:08

to były moje odczucia, nie każę Ci się z nimi zgadzać. :P
astiz

Post 07 maja 2009 23:12

Spoko :) Po prostu obiecywali nowe aranże,a ja się na nie strasznie napaliłem,ale cóż nie będę walić głową w mur.
Martwi mnie jeszcze AQOT;ileż tego można słuchać na okrągło? :?:
Myślę jednak,że nie jest tak źle;już nie mogę się doczekać koncertu w Wa-wie :)
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 07 maja 2009 23:18

Mam rozumieć, że Enjoy The Silence z Devotional Tour albo The Singles Tour absolutnie niczym nie różnią się od wersji z TOTU? To ja chyba głuchy jestem... ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 07 maja 2009 23:23

SinnerInMe pisze:Mam rozumieć, że Enjoy The Silence z Devotional Tour albo The Singles Tour absolutnie niczym nie różnią się od wersji z TOTU? To ja chyba głuchy jestem... ;)
Odnosisz sie do mojego posta? Jesli tak to w takim razie co ma piernik do wiatraka? :>
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 maja 2009 23:25

Jari pisze:ps: Sinner - czasem mam wrażenie, że jakby nawet kupę na środku sceny zrobili i wsadzili w to piórko to byś się tym zachwycał chyba dla samej zasady zachwycania się.... Czy tobie naprawdę się To podoba? Podoba Ci się bezpłciowe brzmienie gitary, grane a włąsciwie odklepane te same kawałki od 4 tras koncertowych przetykane akustycznym pitoleniem też odgrzewanych kotletów....? Podoba Ci się stojący na scenie glut, który nawet dwoma palcami nie potrafi grać i mieni się muzykiem? A to cholerne Mr. Martin Eeeeellll Goreeee..... zaczyna być już wkur*****e. Mnie to nie zadowala, sorry. Oczekuję więcej tym bardziej, że płacę, a za bilety nie zwracają...
Och Jari, sprawiasz wrażenie, jakby Cię strasznie drażniło i irytowało każde pozytywne zdanie wypowiedziane o DM. Ciebie naprawdę boli, że są jeszcze prawdziwi fani Depeche Mode?
A z koncertu możesz się jeszcze wycofać. Chętnych na odkupienie biletu nie zabraknie. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 maja 2009 23:31

A ja z innej beczki (do której nawet Jari się nie doczepi), zdążył ktoś sciągnąć pełny bootleg, który leżał u Węgrów ale go zdjęli (nie ten zgrywany z jutóba)?
Autorem nagrania jest Mr.Jenka, mam pare bootlegów autorstwa tego człowieka (róznych zespołów) i to zawsze wysoka jakość nagrania z publiki.
Od razu jak to zobaczyłem to się podnieciłem a tu dupa, link już nie działa :(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ