Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 17 mar 2017 21:27

Wiedziałem, że Hien będzie zadowolony z utworów z SOTU ;) Mi akurat tyłka nie urwało, wciąż za dużo odgrzewanych kotletów, ale bardzo miło, że wreszcie zauważyli 'Corrupt'. Najfajniej chyba jednak wypadło 'Cover Me', coraz bardziej zaczynam doceniać ten utwór.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 mar 2017 21:29

Ano zagrali pode mnie, ogólnie mało oczywistych hitów, co mnie zaskoczyło. Nadal ukrywają In your room i Everything Counts. Nowe kawałki zabrzmiały świetnie, Cover Me końcówka zmiazdzyla.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 17 mar 2017 21:36

Znaczy fajnie, że odkopali coś takiego jak 'Little Soul', w sumie całkiem przyjemny utworek, ale ta wersja martinowa stolcówa + pitu-pitu Gordeno jakoś mnie jednak nie przekonuje :lol: Ten utwór bardzo dużo traci bez swojej albumowej aranżacji.
Liczę, że na trasie jednak pojawią się 'Eternal' i 'Fail' :tak: One zjadają na śniadanie prawie wszystko, co Martin dotychczas zaśpiewał.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 mar 2017 21:42

To Little Soul było takie wykastrowane, w 2009 Martin dogrywal chociaż na gitarze na końcu. Liczyłem, że zaraz potem poleci z Fail. O ile Eternal rączej się nie pojawi, to Fail jest moim zdaniem musem na trasie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7886
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 mar 2017 21:44

Tak myślałem, że SOTU jednak wróci, ale to jakaś imitacja. Taka płyta i tak smętny Little Soul - nie wiem, kto może ich przekonać, że granie niektórych utworów to po prostu zły pomysł. Już nie wspomnę o tym smętnym Painie, który był dobrym patentem na raz, no ale nie więcej, na Boga.

Na plus oczywiście World i kawałki ze Spirytu - reszta....
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 17 mar 2017 22:39

Złym pomysłem to jest w ogóle granie utworów muzyki elektronicznej w aranżacji pt. akademia szkolna z okazji dnia papieża :D Wolałbym, żeby Martin śpiewał tych piosenek mniej, ale żeby jednak to był dobry stuff typu 'Higher Love' czy OWILM z ostatniej trasy.
EDIT: tak żeby być uczciwym wobec samego siebie: pianinkowe 'But Not Tonight' akurat było całkiem przyjemne, ale to kwestia też tego, z jakim utworem mamy do czynienia. BNT jest lekkie i melodyjne, więc nie brzmi źle z samym brzdąkaniem Gordeno.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 mar 2017 01:39

Włączyłem dopiero na Barrelu, więc nie słyszałem ani Corrupt, ani nowych utworów niestety. :(
Największy dla mnie zawód to A Pain That I'm Used To znowu w wersji Jacques Lu Cont Remix. No jak można tak kaleczyć tak dobry numer.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7886
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 mar 2017 01:40

Na pewno im młodszy utwór, tym gorszej nadaje się do przedszkolnego grania by Peter Gordeno. BNT ma tak wyraźną melodię, że akurat tutaj jakoś płazem uchodzi. Gorzej z Little Soul.

Wracając do spirytusowych utworków... no takiej mocy jednak po drugim odsłuchu się nie spodziewałem. Może i GB trochę blaknie, ale nadal to wysoki poziom. Co innego tak zagrane Cover Me czy So Much Love (który w takiej wersji ostatecznie mnie przekonuje) - to jedne z lepszych wykonań na żywo w ogóle.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 mar 2017 11:26

"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 mar 2017 15:43

Dzięki Hien.
Koncert naprawdę rewelacja. Nowe utwory brzmią świetnie, szczególnie Going Backwards. Fajnie brzmi gitara no i końcówka na 2 głosy. So Much Love na żywo też brzmi szałowo. Gore daje czadu na gitarze. Już ostatecznie się teraz do tego utworu przekonałem.
Poza tym aż 3 utwory z mojego top 10.
World In My Eyes mógłbym po prostu słuchać w nieskończoność. Świetne wykonanie.
Przy Corrupt ciarki nie odpuszczały ani na moment. No i jest ta uwielbiana przeze mnie zagrywka Gora na gitarze w refrenach. Na to kur... czekałem długie 8 lat. Utwór absolutnie topowy.
Barrel Of A Gun jak zwykle wymiata. To jest właśnie to brzmienie.
Trochę psioczyłem na A Pain That I'm Used To, bo wolałbym w wersji albumowej. Ale co tam, nawet w tej wersji to wciąż świetny numer. Jest "syrena" na początku, są tak uwielbiane przeze mnie przejścia między zwrotkami, gdzie perkusja szaleje. Gore znów fajnie pogrywa na gitarze. Jest pięknie.
Walking In My Shoes jest grane co trasę, ale tu absolutnie nie mam pretensji. Ten utwór zasługuje na to.
Nawet Personal Jesus mi się podoba. Bo brzmi dosyć podobnie do wersji albumowej, bez jakiegoś wydziwiania.
Po tych wszystkich pochwałach muszę też niestety dać jeden minus - za Little Soul. Lubię bardzo ten utwór, ale nie w takim wykonaniu. Po prostu się absolutnie nie nadaje. Uważam, że to było stracone kilka minut koncertu.
Ten jeden utwór nie może jednak zaważyć na końcowej ocenie. Jeżeli na trasie oprócz nowych utworów dorzucili by jeszcze np. Useless, Rush, The Sweetest Condition czy coś z PTA (byle nie Precious), to już naprawdę będę happy.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 mar 2017 15:48

To Little Soul chyba z okazji tego, że Gore został ojcem ;)

Swoją drogą, Corrupt to pewien ewenement. Do tej pory nie było takiego przypadku żeby zespół przypomniał sobie o utworze po dwóch trasach od wydania go na płycie. Nie liczę wykonan akustycznych tylko pełne wersje. Podobna sytuacja była z "It Doesn't Matter" w 1988, ale to nie był jednak całkowity debiut, a debiut wersji albumowej. Nie sądziłem, że DM stać jeszcze na takie szaleństwo i o względem ostatnich płyt. Przecież na Delcie nie zagrali ani jednego kawałka z Sounds.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11280
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 mar 2017 17:11

To chyba jakaś niepisana zasada by podczas trasy unikać numerów z poprzedniej płyty, wszak czas promować nowy materiał uzupełniony o hity. Przeważnie unikają ich lub jest najwyżej jeden, przynajmniej tak od 98 chyba jak sie nie mylę
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7886
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 mar 2017 17:25

W takim razie na następnej ewentualnej trasie pojawienie się takiego Broken czy Alone nie byłoby niczym dziwnym. ;)
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 mar 2017 23:16

Obejrzałem dopiero z odtworzenia, wczoraj byłem tak zainteresowany różnymi kryminałami, że aż zapomniałem o DM (!)
Bardzo dobry koncert, większość utworów nie była dotąd zbyt często grana (albo jest to ich pierwsza trasa) i to się panom pisze na duży plus. World bardzo zbliżony do albumowego, A Pain That I'm Used To wyszedł nieźle, Corrupt mocarny. Przychylam się do stwierdzenia, że to utwór z czołówki dyskografii w ogóle.
Nowe utwory świetnie wypadły, zwłaszcza zmysłowe Cover Me. Uwielbiam Little Soul Studio Session, a o tej wersji sam nie wiem, co myśleć. Melodia jest w samym wokalu, wiele więcej w sumie nie trzeba. Ale na stadionie chyba by się nie sprawdziło.
Może doczekamy się np. Heaven czy Should Be Higher?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 mar 2017 22:08

Właśnie skończyła się transmisja z drugiego promo koncertu, tym razem z Francji.
Setlista trochę krótsza, wypadło World In My Eyes, Little Soul i Barrel Of A Gun.
Włączyłem w trakcie "Corrupt", więc muszę jeszcze sprawdzić pierwsze dwa kawałki.
Zajebisty występ, fajny lokal, fajne światła, publiczność bardzo blisko zespołu, a samo Depeche Mode robili sobie dużo jaj na scenie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7886
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 21 mar 2017 22:21

Jak Corrupt wytrzyma do końca pierwszej części trasy, to będzie naprawdę miło. Swoją drogą zauważyłem, że jednak można wykorzystywać dokładnie sample z albumowych wersji piosenek - dzięki czemu taki World In My Eyes już w ogóle nie miał wyczuwalnych zwykłych bębnów, a i Barrel nie jest już też tak mocno wykastrowany.

Minimalny plusik za Random Carpet Mix, jeden z IMO najlepszych remiksów DM i jednej z lepszych produkcji Orbita.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 mar 2017 22:23

Remiks jest fajny, ale to wykorzystanie go w wersji live bardzo umowne, taki mini pic na wodę.
Wolałem chyba wersję z poprzedniej trasy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7886
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 21 mar 2017 22:55

No właśnie stąd minimalny. I ten początek dość niepozornie czerpie z remiksu, pierwsza zwrotka też jest śpiewana przy dość oszczędnym, basowym aranżu, ale potem wszystko wraca do "normy". Oby za 4 lata sięgneli po Anandamidic Mix - singiel Walking'a to prawdziwa kopalnia świetnych remiksów.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 mar 2017 10:55

Barassi pochwalił się, że to on namówił DM do grania "Corrupt". W końcu facet zrobił coś dobrego.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 23 mar 2017 09:31

Depeche Mode Global Spirit Tour - March 2018 Latin American Tour

March 11, 2018 - Mexico City, Mexico - Foro Sol
March 16, 2018 - Bogota, Colombia - Simon Bolivar Park
March 18, 2018 - Lima, Peru - Estadio Nacional
March 21, 2018 - Santiago, Chile - Estadio Nacional
March 24, 2018 - Buenos Aires, Argentina - Estadio Unico de la Plata
March 27, 2018 - Sao Paulo, Brazil - Allianz Parque

Czyli halową Europę pewnie też wkrótce ogłoszą.
ODPOWIEDZ