Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 13 wrz 2017 19:11

Filozofia filozofią, ale po prostu dla mnie w przypadku DM zaczęła ewoluować w mało strawny sposób. 4 utwory z nowej płyty w secie, który przecież dotyczy koncertu w połowie trasy. Do tego powrót śmierdzących trupów jak Judas czy Policy Of Truth. Nawet jeśli, to przecież wiemy, że nie pochowali wielu utworów, ale ich premiery na żywo były na pewno z korzyścią dla zespołu. Scum, Mercy In You, Poorman... Nikt od nich rzeczonej rewolucji nie wymaga.

Sama promocja płyty... tym bardziej w dzisiejszych czasach można zrobić wokół tej znakomitej płyty naprawdę znaczniej więcej szumu niż jest. Ten Going Backwards to jak został opublikowany, tak po prostu zginął gdzieś w internecie, bo w radiu to już tylko namolni fani pchają te utwory w listę Trójkową. Pewnie Cover Me czeka to samo, więc szczerze mówiąc, to po prostu już taka czysto teoretyczna promocja. Sam teledysk do CM to po prostu ten obraz nagrany do tego utworu specjalnie na trasę.

Z drugiej strony czepiam się teledysków, choć w przypadku innych wykonawców są po prostu dla mnie kwestią obojętną. Z tymi teledyskami rzeczywiście mogę przesadzać, choć to po prostu zbyt jasne pójście na łatwiznę.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 wrz 2017 19:38

Ja tam jestem człek starej daty i nie raz pisałem, że teledyski są dla mnie sprawą bardzo istotną. Dobry teledysk potrafi uczynić utwór jeszcze lepszym. Doznania wzrokowe są niemniej ważne niż słuchowe.
Teledysk do Where's the revolution jest jak najbardziej super. Z Going Backwards jest już gorzej o ile to jest w ogóle teledysk, bo szczerze mówiąc nie jestem pewien.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 wrz 2017 21:34

Going Backwards to numer, który mógł tylko osiągnąć sukces na LP3 albo gdzieś na alt liście w USA, bo to taki Springsteenowy kawałek.
Z Cover Me będzie jeszcze gorzej, nikt tego nie kupi poza fanami, nikt tego nie będzie słuchał. Numer jest piękny, ale hita z tego nie będą mieli.
Nie przeszkadza mi to, DM mogliby nawet przestawać wydawać w ogóle single (jak Radiohead przy okazji Kid A) i niczego byśmy nie stracili przez to, bo co? Remiksy?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 13 wrz 2017 22:35

Dlatego w gruncie rzeczy przeszkadza mi takie stanie zespołu w rozkroku. Wydają single, których nikt nie łyknie - no może poza tym pierwszym, kiedy zawsze wybierają na tyle chwytliwy kawałek, który może dać sobie radę na listach. Ani to specjalnie opłacalne, ani to nie przynosi wielkiego rozgłosu.

Jeszcze gorzej jest z trasą, która po prostu opiera się (poza kawałkami ze Spirit i 3-4 wyjątkami) na naprawdę mocno przetartym schemacie. Szczególnie podmienianie So Much Love na Policy Of Truth - no to już kompletna degrengolada.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 14 wrz 2017 00:49

Ja tam twierdzę, że skoro byłem na koncercie i bardzo mi się podobał, także setlistowo (w końcu pojawiły się takie perełki jak Heroes, Corrupt czy znakomite World In My Eyes), to jest fajnie i tego się trzymam. Czemu degrengolada? Bo wrócił stary hit w miejsce nowości? Nic nowego w ich przypadku ;)

Być może przyzwyczaili się po prostu do promowania płyt za pomocą singli, to są ludzie w pewnym wieku i karierę zaczynali prawie 40 lat temu. Przyzwyczajenia zostają. Tak samo w kwestiach trasowych. Przypominają mi się te wszystkie wypowiedzi po Ultrze, że Gahan to teraz zupełnie inny człowiek i to rozumiem. Inne priorytety w życiu, ludzie dorastają i nie angażują się już tak mocno. A on przecież i tak zdziera gardło co drugi wieczór, zachęcając do zabawy i prezentuje się świetnie. Ja ani nie kupuję singli, ani raczej nie słucham remiksów (poza pewnymi wyjątkami, WIME choćby), więc mi to wisi.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 wrz 2017 09:37

No, więc ja nie mam bólu względem koncertów, na których nie byłem, a że nie byłem na żadnym, to generalnie nie mam bólu ;)
Mało mnie smyra, że gdzieś tam w USA, milion kilometrów ode mnie, DM wywaliło So Much Love. W ogóle to podziwiam Dragona, że jest na bieżąco z tymi ich setami, ja przestałem sprawdzać chyba parę tygodni po starcie trasy xD
Widać, że ich "pomysł" na tę trasę to statyczna setlista, ale nadrobili wplatając tak niecodzienne dla nich rzeczy jak "Heroes", czy wykopany z kosmosu "Corrupt" (które mimo plotek cały czas siedzą w secie i nigdzie nie wylatują). Są plusy, są minusy, jak zawsze.
Może nie jest tak ekscytująco jak podczas Delty kiedy Martin co drugi koncert wyskakiwał z czymś innym, ale wtedy też nie byłem jakimś wielkim beneficjentem tych zmian, bo nie pojechałem na żaden koncert. Tyle, że na bootlegach miło było posłuchać. Myślę, że zaoraliśmy już ten temat ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 wrz 2017 20:13

Warto jakieś newsy podsyłać, szczególnie, że jest mi łatwiej o tyle, że po prostu gdzieś tam na Fejsbuku przewinie mi się jakaś wiadomość z depeszowego obozu. Chociaż przy takim podejściu do setu jakakolwiek informacja o zmianie zrobi większy szum. :D

Za trzymanie Corrupt w secie duży szacunek, szczególnie, że to po prostu jeden z większych highlightów na trasie. Solidny numer z niezłą gitarą, który pasuje klimatem i brzmieniem do nowości.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 06 paź 2017 12:55

"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 paź 2017 14:10

Trzecia nocka w Los Angeles przynosi kolejne odświeżające nowości.
2017/10/16 LA, Hollywood Bowl

1. Intro (Cover Me)
2. Going Backwards
3. It’s No Good
4. Barrel Of A Gun
5. A Pain That I’m Used To
6. Corrupt
7. In Your Room
8. World In My Eyes
9. Cover Me
10. Insight
11. Home
12. Poison Heart
13. Where’s The Revolution
14. Wrong
15. Everything Counts
16. Stripped
17. Enjoy The Silence
18. Never Let Me Down Again
19. Shake The Disease
20. Walking In My Shoes
21. Black Celebration
22. I Feel You
23. Personal Jesus
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 17 paź 2017 14:30

Insight też w wersji "akustycznej". No, ciekawie się robi!
Nie no, to jest DM, te zmiany są czymś ekstra. Ale chętnie posłucham obu utworów z Ultry.
Tymczasem przed nami jeszcze jedna nocka w LA i może coś jeszcze się pojawi (ale nie BTW czy coś takiego).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 paź 2017 14:38

BTW akustycznie
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 paź 2017 16:28

No, to by było dopiero wyzwanie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 paź 2017 20:03

Było kiedyś Clean kiedyś na pianinko i gitarkę to może tym razem Question Of Time :8
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 paź 2017 20:22

Było Clean na gitarę, fajnie wyszło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2017 09:06

Ładnie dowalili wczoraj
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 paź 2017 11:15

2017/10/18 LA, Hollywood Bowl

1. Intro (Cover Me)
2. Going Backwards
3. It’s No Good
4. Barrel Of A Gun
5. A Pain That I’m Used To
6. Useless
7. In Your Room
8. World In My Eyes
9. Cover Me
10. Sister Of Night
11. Home
12. Precious
13. Where’s The Revolution
14. Wrong
15. Everything Counts
16. Stripped
17. Enjoy The Silence
18. Never Let Me Down Again
19. But Not Tonight
20. Walking In My Shoes
21. Policy Of Truth
22. I Feel You
23. Personal Jesus
Useless to rzeczywiście zmiana przez duże Z. Podobnie It's No Good, chociaż oczywiście Gahan nie mógł uniknąć wpadki z wejściem z wokalami w drugiej zwrotce. ;)

Wszystko fajnie, dobrze, że trochę tej Ultry rzucili, ale mnie martwi jednak liczba utworków ze Spirit... no to jest już po prostu tragedia, czego nie będę komentował, ale dobrze, że chociaż zmieniają, to przynajmniej temat nie jest martwy. :8
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 paź 2017 14:31

niewykluczone że będę na koncercie w Łodzi, pytanie do weteranów, które sektory najlepsze z punktu widzenia tego konkretnego obiektu?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2017 15:31

Jeżeli chcesz siedzieć, to najlepiej z boku po środku. Nie za blisko sceny, bo gówno zobaczysz. Tyły odpadają, a sektory VIP to jedno wielkie gówno.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 paź 2017 17:01

Myślałem o miejscach stojących po środku przed sceną, za tymi vipowskomi sektorami
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2017 19:51

No, to tu nie masz za dużego wyboru :D z płyty generalnie dobrze widać, chyba że stoisz na szarym końcu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ