Wasze typy na przyszłe single z albumu

Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Re: Wasze typy na przyszłe single z albumu

Post 26 mar 2017 12:36

Akurat te remiksy klubowe z SOTU to, jak dobrze pamiętam, była dość łatwo przyswajalna sieczka, więc ten wynik na Dance Charts wcale nie musiał być wielkim zaskoczeniem. Gdyby oryginał tak wysoko zaszedł, no to byłoby wydarzenie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 mar 2017 13:15

No właśnie myślałem, że to oryginał się tak wspiął.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 mar 2017 20:57

Od SOTU już przy Ultrze zacząłem olewać single. Jeszcze na Barrelu fajny był Painkiller w pełnej wersji, i super singiel ze Slowblow i Surrender czyli Only When I Lose Myself, na Exciter pojedyncze przebłyski. Później coraz gorzej.

Mam na myśli materiał dodatkowy na cd singlach poza tytułowymi kawałkami.

Lepiej niż mixy były jak niegdyś dodatkowe kawałki, a jeśli ich brak wersje akustyczne czy dema.
Ewentualnie covery jak świetnie zrobione Dirt.

Nie kręcą mnie podnajmowani Dje i ich wariacje.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2017 21:13

Może wrzuca studio session z "Heroes".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 mar 2017 21:14

Hien pisze:Może wrzuca studio session z "Heroes".
możne. niewątpliwie single z sesjami, demami, alternatywnymi wersjami czy nawet coverami były by większa gratką niż łupu łupu cholera wie spod czyjej reki
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2017 21:17

Nawet jakieś lajwy by były spoko. Zwłaszcza, że lhn to już przeszłość.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 mar 2017 21:37

w przypadku koncertowych to jeśli już, to w zmienionych aranżacjach, a nie na zasadzie jeden szablon do jednego kawałka na cała trasę.
Bo tym samym by spalali sobie na starcie co-trasowe DVD :] z boxami na CD
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 kwie 2017 11:20

Wracając do tematu singli, skoro już Hien wspomniał o Goodbye a ja wziąłem się za wygrzebywanie innych jeszcze dziwniejszych przykładów to kto pamięta że na limitowanym 12 calowym singlu wyszedł remiks The Darkest Star gdy wydawali Bong37 (Suffer Well)?

https://www.youtube.com/watch?v=ngu7J6C_eS8

Brakuje takich rzadkich wydawnictw, nawet jeśli nigdy nie wpadną mi w rękę to po prostu fajne że są wg mnie :) Myślę że Scum odnalazłoby się na 12 calowym klubowym singlu w jakimś remiksie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 kwie 2017 09:14

Zawsze to dobra okazja na poznawanie TAKICH remiksów jak te The Darkest Star. Gdyby miało się pojawić znowu coś w stylu tych bezbarwnych remiksów Revolution, to już lepiej sobie darować takie limitowane barachło. ;)

Zresztą zupełnie inaczej sprzedawały się single DM te 10-11 lat temu niż dzisiaj - chętnych na takie "limitowane" single byłoby na pewno mniej a i specjalnie sensu wydawania dzisiaj takich klubowych 12 calówek nie ma. Na pewno ciekawostka, ale czy potrzebna?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 kwie 2017 10:25

Przeciętny fan klubowej dwunastki nie kupi, ale DJe bardzo chętnie się się uzbroją w klubowe remiksy świeżych utworów znanego zespołu.
Scena klubowa, to kompletnie inny świat, ale też z tego powodu tego typu 12" wychodzą głównie w formie promo.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 kwie 2017 21:32

Powoli dochodzę do wniosku że oprócz WTR to faktycznie Poison Heart i So Much Love są chyba w stanie najlepiej przetrwać próbę czasu dzięki swej prostocie i chwytliwosci. Natomiast odrzucilem ostatecznie propozycję SML na singlu bo uważam że numer ten nie brzmi jak typowe Depeche Mode, ma w sobie pazur i to nie rockowy a wręcz punkowy i przez ten mankament podejrzewam że mógłby singlem jednak nie zostać. No More jeśli zostanie na singlu to może podwójnym z czymś jeszcze. Going Backwards choć obstawialem troszkę przynudza, brakuje mu tego pierwiastka X hehe, ma go już bardziej Scum ale obawiam się że przez refren nie przejdzie w radiach, zwłaszcza w czasach w jakich żyjemy. Miłym zaskoczeniem byłoby The Worst Crime bo to solidna kompozycja.

Ten album jest bardzo wyrównany i niesinglowy, ych.

P.S. a wpadło mi do głowy że jako trzeci singiel ale promujący bardziej DVD mogloby być Heroes, ale musieliby nagrac chociaz jaka studio session, jak Hien pisal.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 kwie 2017 23:33

Nagrali Heroes Studio Session.

A jeśli chodzi o następny singiel to obstawiam So Much Love.
Argument - nie będzie singlem, bo "nie brzmi jak typowe DM" - trochę śmieszny, bo co brzmi jak typowe DM? Heaven? Peace? Goodnight Lovers?
Fletcher rzucił, że jego zdaniem to popowy numer, a jeżeli oni tak uważają, to wyczuwam singiel.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 27 kwie 2017 23:34

Wcześniej pisałem o No More i Scum - ale będąc realistą, widzę szanse na singla dla Poison Heart + So Much Love, obydwa są najbardziej charakternymi kawałkami. I tłuką je na promo trasie - podobnie było z SMS, SBH i Heaven 4 lata temu. Soft Touch i Angel to były takie zmyłki, jak w tym roku GB i Cover Me.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 kwie 2017 23:52

Hien pisze:bo co brzmi jak typowe DM? Heaven? Peace? Goodnight Lovers?
Policy Of Truth. :mrgreen:
Myślę, że singiel to będzie coś z trójki: Poison Heart, So Much Love, No More.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 05 maja 2017 00:18

Poison Heart byłoby w dechę. Cover Me też.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2017 01:00

Swoją drogą, w ciągu kilku tygodni powinien pojawić się nowy singiel. Najwyższy już czas. Trasa startuje, a idąc tropem wydawniczym poprzedniej płyty, to powinni teraz coś wydać. Cały czas obstawiam "So Much Love".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 cze 2017 09:24

Paskudna kastracja, miałem się bawić i zrobić symulację tego jak może wyglądać radiowy mix tego numeru ale to przykra rzeź kiedy wycinają zwrotkę :/

https://www.youtube.com/watch?v=EDSDd_g ... e=youtu.be
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 cze 2017 10:05

No cóż, wiedziałem, że skrócą utwór, bo 6 min. to jednak trochę długo. Brak zwrotki mnie nie martwi. Myślę za to, że niepotrzebnie skracali tę fajną końcówkę. Nic by się nie stało, jakby utwór był o pół minuty dłuższy.
Ale są utwory DM obcinane na potrzeby singla, gdzie to skracanie rzuca się w oczy dużo bardziej i rzeczywiście drażni, np. Dream On.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 cze 2017 21:33

A mnie się bardzo podoba. Jako alternatywna wersja sprawdza się doskonale. Edit może faktycznie dziwny, ale sam mix jest zdecydowanie lepszy niż na płycie, wyeksponowano bas i generalnie wszystko jakoś tak bardziej "chodzi". Mogli spokojnie dać ze 4 minuty, ale uważam, że i tak jest całkiem nieźle. Fajnie, że jednak nie miałem racji z "So Much Love", chociaż nadal uważam, że ten kawałek i tak wyjdzie na singlu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 cze 2017 21:45

Nie spodziewałem się szczerze mówiąc Going Backwards na singlu.
Tym bardziej się cieszę, że właśnie to dali. Jeszcze tylko żeby teledysk był choć tak dobry jak w przypadku Revolution.