Miles Away / The Truth Is

Jak Ci sie podoba Miles Away / The Truth Is?

10 :tak:
4
17%
9
8
33%
8
8
33%
7
2
8%
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
4%
1 :nie:
1
4%
 
Liczba głosów 24
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Miles Away / The Truth Is

Post 19 kwie 2009 16:58

Czy Wy musicie koniecznie wszystko porównywać?
Miles Away to Miles Away i tyle :) Takiego czegoś jeszcze nie było!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 kwie 2009 17:58

Racja. Mnie tam też Miles Away niczego nie przypomina.
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Post 19 kwie 2009 21:32

Cześć wszystkim fanom i fankom DM. Od wielu lat słucham DM, za miesiąc wybieram się na pierwszy koncert do Warszawy, od wczoraj posiadam najnowszą ich płytę, a dziś zarejestrowałem się na Waszym forum, które czytam od dawna... :) To tytułem wstępu. Poza tym mieszkam w Krakowie i tyle o sobie.
Pierwszy post tutaj, ponieważ ten utwór jest dla mnie genialny, ma charakter, styl i tą agresywność w głosie którą lubie i którą posiada dla mnie do tej pory niezniszczalny utwór RUSH, moc, moc i jeszcze raz moc energii !
Oby zagrali go na koncercie, a najlepiej oba.

Wasze zdrowie ! :beer:

Wojtek
tylko przed siebie
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 kwie 2009 23:18

Witamy na forum :) Myślę że Miles Away mógłby na dłużej wpisać się do koncertowej listy he heh, chwytliwy bardzo, jak nie zagrają na koncercie tego to wtopa będzie ostra wg mnie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9036
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 20 kwie 2009 16:59

Ja nie porownuje. Miles Away jest jedyne w swoim rodzaju, a jesli napisalem ze SC jest od niego dalekie to tylko dlatego ze Miles Away duzo bardziej mi przypadlo do gustu.
Witamy na forum Wojtek
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 21 kwie 2009 11:10

tak jak mnie na poczatku Miles złapało, tak trzyma i sądze ze w całokształcie dM to będzie dla mnie jedna z czołowych piosenek.
Lubie taki rytm, wokal. w 100% pokrywa sie z moim gustem
astiz

Post 23 kwie 2009 19:33

Pamiętam,miesiąc temu dawałem temu utworowi 8,a dziś jest dycha jak się widzi! ;) To najlepszy utwór skomponowany przez trio: Gahan,Phillpot,Eigner.
Awatar użytkownika
esque
Posty: 84
Rejestracja: 29 kwie 2009 17:42
Ulubiony utwór: dream on

Post 29 kwie 2009 18:45

8. Nie, 8 z plusem. Bardzo fajna piosenka, siedzi mi w głowie co jakiś czas, a ocena nie 10 tylko dlatego, że niektóre przed nią i wokół podobały mi się bardziej.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 30 kwie 2009 20:12

Chociaz bardzo mi się podoba In chains to moim zdaniem po miesiącu (z hakiem) słuchania płyty to najlepszy z niej kawałek,z świetnym powerem,fajnie by było gdyby go na singlu wydali(zamiast hole to feed).I ciekawi mnie jakby ta piosenka brzmiała w wersji koncertowej?
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 30 kwie 2009 20:15

Myśle , że sie niebawem przekonamy .
astiz

Post 11 maja 2009 18:55

Zauważyłem ostatnio,że owe "Come On" w tym songu,jest przepuszone przez vocoder :)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 05 sie 2009 20:39

Własnie słyszałem koncertowa wersje Miles... na nareszcie :D
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Post 05 sie 2009 20:40

Gdzie, gdzie , gdzie ? :)
tylko przed siebie
Jari

Post 06 sie 2009 09:40

http://www.youtube.com/watch?v=BIUj7oUi ... re=related

Koncertowo ten numer... sporo stracił... :/ Na tym ich albumiku brzmi to dużo lepiej. Nie ma na live tego bujającego riffu gitarowego ino jakieś rzempolenie bez ładu i składu.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 sie 2009 20:55

Ale to było do przewidzenia. Wiele utworów w wersji live traci na wartości. Niestety z SOTU wg mnie wszystko na żywo traci i to zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 sie 2009 22:19

Nie słyszałem jeszcze Miles Away live ale w kwesti strat...
Niestety problem polega na tym, że jeśli Gore coś spłodzi na gitarze w studiu to trudno mu to odtworzyć live. Personal i ETS to proste motywy ale granie jednego akordu i podciąganie strun jest jeszcze prostrze... muszę posłuchać, może to zła jakość. Uważam, że In Symphaty zyskał na żywo ale go wywalili. Hole To Feed musi się obyć bez drugiej gitary więc lipa. Reszte kłada zywe gary. One kłada w zasadzie połowe setu. Co innego gdyby dali więcej kawałków z Ultry. Tam gary były obecne w studia i pięknie pobrzmiewają w Barrelu, Useless, nawet hip hopowe loopy z Home brzmią lepiej niż podkłady z inych płytt. W ogóle Ultra to instrumentalne bogactwo, ilość znakomitych gość sprawia, że az mam ciarki, dlatego Ultra to najlepsza płyta DM (tak tak, dla mnie, nie czepiajcie się). Ale to już OT.
Tylko zespoły, które grają organiczną muzykę, mogą brzmieć lepiej live niż w studiu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 06 sie 2009 23:45

A co to dla nich.... :8 , puścić playback i masz nawet 10 gitar na raz. I tak walą z taśm i HDD to co to za różnica dorzucić tam jeszcze z 5 dodatkowych ścieżek? ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 sie 2009 00:00

Tez prawda, szkoda, że tego nie robią ;)

Przesłuchałem Miles Away w mp3 i ten bujający riff tam jest.
Nie widziec czemu, gitara Gore'a jest zepchnięta na dalszy plan (może celowo), za to perkusja dudni na maksa. Może to specyfika nagrania ale wychodzi z tego niezły jazgot. I tak jest nieźle i to Miles Away brzmi lepiej niż połowa kawałków w secie (bo to i lepszy utwór) ale spodziewałem się, że będzie lepiej.
Posiada ktoś może Fragile Tension w mp3? Jeszcze nie słyszałem wersji live.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
soultaker
Posty: 255
Rejestracja: 04 wrz 2005 11:52
Ulubiony utwór: In Your Memory
Lokalizacja: Kassel
Kontakt
Strona WWW

Post 07 sie 2009 13:45

Hien pisze: Posiada ktoś może Fragile Tension w mp3? Jeszcze nie słyszałem wersji live.
A prosze bardzo :)

http://depechemodeforum.pl/viewtopic.ph ... 29#p116929
Spreading the news around the world...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 08 sie 2009 01:14

Hien pisze:Nie słyszałem jeszcze Miles Away live ale w kwesti strat...
Niestety problem polega na tym, że jeśli Gore coś spłodzi na gitarze w studiu to trudno mu to odtworzyć live. Personal i ETS to proste motywy ale granie jednego akordu i podciąganie strun jest jeszcze prostrze... muszę posłuchać, może to zła jakość. Uważam, że In Symphaty zyskał na żywo ale go wywalili. Hole To Feed musi się obyć bez drugiej gitary więc lipa. Reszte kłada zywe gary. One kłada w zasadzie połowe setu. Co innego gdyby dali więcej kawałków z Ultry. Tam gary były obecne w studia i pięknie pobrzmiewają w Barrelu, Useless, nawet hip hopowe loopy z Home brzmią lepiej niż podkłady z inych płytt. W ogóle Ultra to instrumentalne bogactwo, ilość znakomitych gość sprawia, że az mam ciarki, dlatego Ultra to najlepsza płyta DM (tak tak, dla mnie, nie czepiajcie się). Ale to już OT.
Tylko zespoły, które grają organiczną muzykę, mogą brzmieć lepiej live niż w studiu.
Ja sie nie będe czepiał ,skłaniam sie ostatnio do podobnych osądów,Ultra rządzi :D
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!