Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Następny album DM - Wasze oczekiwania..?

Post 04 maja 2011 17:49

Trochę dziwna ta ankieta, za dużo opcji. Przydałaby się możliwość zaznaczeniu kilku a tak się nie da.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 maja 2011 18:12

OK, ankieta wielokrotnego wyboru. Można wybrać max 5 opcji. Enjoy.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2011 18:24

Zatem tak.
Z chęcią usłyszę więcej kompozycji Gahana, coraz lepiej mu idzie. Mi przynajmniej się podobają jego utwory.
Jako, że nie chce aby DM było zespołem, którym nie jest, zaznaczyłem zarówno więcej gitary jak i elektroniki.
Niech kombinują. Niech zgłębiają nowinki elektroniczne (tudzież sensownie grzebią przy tych analogach jak muszą), niech Gore szlifuje warsztat gitarowy i odpuści sobie brzdękanie ala Playing The Angel, na rzecz ciekawszych zagrywek (jak na ostatniej płycie, a zwłaszcza jak na Ultrze).
Zmiana producenta tez się przyda. Wprawdzie nie jestem już takim hejterem Hilliera, ale warto spróbować czegoś nowego.
I od siebie - chciałbym, aby dalej kombinowali z mnogością stylów, rytmiką, itd.
Podoba mi się ten kierunek. Także poproszę więcej sensownego minimalizmu, mnie sampli a więcej kompozycji, które bronią się nawet z samą buczącą linią basu.
I tyle. Ale oczekiwać to sobie można. Co będzie to będzie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 04 maja 2011 19:06

Dołączam się do tego co napisał Hien. A osobiście chciałbym żeby było mniej kombinowania z głosem Gahana. Oczywiście nie mam na myśli kosmetyki, która jest naturalnie konieczna. Chodzi mi o taką obróbkę po której brzmi on jak robot.
FREE STATE

Post 04 maja 2011 19:41

Ja też dołączam się do próśb Hiena.
Poza jedną - jeśli ten nowy album będzie podobny do PTA, to mnie to zadowoli. :)
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 04 maja 2011 20:16

Więcej kompozycji Dave'a, Więcej elektroniki, Więcej gitary, Coś innego (napisz co), Inny producent

czyli w skrócie: niech nie stoją w tym samym miejscu.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2011 22:52

Ode mnie:

Inny producent - niech mnie zaskoczą, powiew prawdziwej świeżości by się przydał, SOTU nie leży zbyt daleko od PTA czy Excitera, chcę odmiany
Więcej kompozycji Dave'a - mogą być 4 zamiast 3, i już ok, lubię jego kawałki
Więcej ballad Martina - tzn. przynajmniej ze dwie, byle wrócił do formy z nimi wreszcie, choć nie wiem czy jest na co liczyć, coś na skalę Home lub choćby Macro mi wystarczy
Więcej gitary - ale tak jak dawniej, bardziej melodyjnie i country-bluesowo, w stylu Dream On, Precious czy Personal Jesus, te rzęrzenia z Come Back czy Fragile Tension odpadają
Kolaboracja z innym muzykiem - nie musi być ktoś znany, wystarczą sesyjni muzycy jak na Ultrze, upatruję w tym powiewu świeżości też. Za dużo ostatnio chyba Gore się ostatnio rządzi w zespole - Nothing's Impossible sknocili, w Come Back zjebali gitarą, i ta przewaga analogowego 80's pitu pitu na SOTU, chyba niepotrzebnie, wolę by patrzeli w przyszłość jak na Exciterze.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2011 23:00

Muzycy sesyjni byli by dobrzy ale tego już nie będzie.
Kiedy nagrywali Ultre byli w popłochu, potrzebna była im pomoc bo oni sami nie wiedzieli czy dadzą sobie radę z tym wszystkim.
Teraz jak chcą perkusji to mają Christiana, ale i tak najczęściej wchodzi automat.
Inna sprawa, że teraz albo coś idzie z syntetyka albo z gitary.
Nie ma już skrzypiec zaaranżowanych przez Knoxa, jak w "When The Body Speaks" czy "I am You" i tego typu rzeczy.
Ale to czy takich zabiegów brakuje czy nie, uzależnione jest od charakteru kawałków a kawałków ni ma.
Chętnie usłyszał bym więcej kawałków w stylu "Corrupt" czyli muzyka rockowa na syntezatorach, taka w stylu Tubeway Army czy przedostatniego Bomb The Bass. Może trochę haczyć bluesem, trochę jazzem, kurde kiedyś lizali takie klimaty z powodzeniem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2011 23:17

No tym bardziej że wiadomo jest że Gore miał takie inspiracje no bluesowo rockowe, w muzyce zakochał się po odkryciu kolekcji rock 'n' rollowych płyt swojej matki o ile pamiętam i ja w nim widzę tą miłość do gitarowego grania w amerykańskim wydaniu. Możecie się śmiać ale dzisiaj gdy słucham Pleasure, Little Treasure to czuję rock 'n' rolla w tym, hah. Do tego Gahan który też lubi amerykańskiego rocka, cover "Dirt" grupy The Stooges w ich wykonaniu uważam za lepszy od oryginału. A oni dużo takich melodii chowają na B-Side'ach. Kolejny przykład już gorszy to Better Days, mógł z tego niezły kawałek być nawet ale to B-Side i potraktowany po macoszemu.

Jazz również się delikatnie przejawiał, ale to głównie czasy Ultry - The Bottom Line, Jazz Thieves czy Surrender.
Teraz na Sounds of The Universe mieliśmy bossa novę w Little Soul, mieliśmy Corrupt sięgające tych trochę bluesowych tradycji, mieliśmy Miles Away i Hole to Feed które gdzieś poniekąd (nie pytajcie jak) zalatują mi country. Oni nie powinni się bać tego, nie powinni na siłę trzymać się klawiszy ani też odwrotnie - nie przesadzać z gitarą (Come Back).

Potrzebne im podejście jak z czasów Violatora, wg dewizy którą powiedział Flood "If you wanna use a guitar, use a guitar" - robi się to co dobrze brzmi a nie robi się na siłę elektronikę. Ale wolności też nie może być za wiele, bo uważam właśnie że Hillier pozwalał im na wszystko i stąd czasem nadmiar gitary na SOTU która nie wszędzie pasowała.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 04 maja 2011 23:23

Ja baaardzo chcialbym zeby producentem byl Alan. Mam nadzieje ze jego miks In chains potwierdzi moje przypuszczenia, ze wprowadzi nowe - stare brzmienie na najwyzsze poziomy.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2011 23:24

Oj jestem przekonany że nie i że zrobi z tego Recoilową papkę...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2011 23:26

Stripped, nadmiar może nie, ale od PTA Gore lubi plumkać tą gitarą jakoś byle jak.
Czasem wyjdzie, czasem nie, ale najlepszy przykład to demo Nothings Impossible i ostateczna wersja. W tym pierwszym, pomysłowe solo pod koniec (może nie solo ale zagrywka spoko). Martin dostał kawałek do roboty i wpuścił to rzężenie.
Czasami taki bujające riffy działają (Miles Away) a czasami zwyczajnie zapychają miejsce.

A Bottom Line to raczej mi pod country podchodzi a nawet folk (tylko zaaranżowany inaczej), jazzu tam nie słyszę.
Widzi mi się ten utwór w wersji Dylana, może nawet Donovana.

A DM w produkcji Alana, nie widzę tego.
Nie dali by rady razem pracować.
Co innego piwko, remiks i wspólne Somebody, a co innego faktyczna praca w studio.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 04 maja 2011 23:41

Moze sie kiedys przekonamy :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2011 23:48

Lepiej nie ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2011 23:58

Kolejna rzecz której mi brak to takie bity jak w Suffer Well, mocny klubowy bit, nie takie pitu pitu jak In Sympathy czy I Feel Loved tylko coś z jajem. Hien pewnie chętnie skazałby ich na dykotekową emeryturę i spokojny krok ku końcowi jak u Johnny'ego Casha ale ja uważam że oni jeszcze mogą zawojować kluby. Suffer Well w 2007 roku miało nominację do nagrody Grammy na najlepszy utwór dance. Nie widzę przeszkód by jeszcze to powtórzyć, wszak Andy i Martin zdaje się lubią klubową muzykę też. A DM przez lata robili dobre taneczne numery, czasem nawet prostą łupankę jak w A Question of Time. Nie oszukujmy się - mają sporo młodych fanów którzy też pewnie nie chcą zasypiać nad ich płytami.

Aj zresztą... wszystko i tak będzie zależeć od tego czego chłopaki się nasłuchają w najbliższych latach przed i podczas ewentualnego nagrywania albumu. Szkoda że Gore woli pitolić na tej kolekcji gitar zamiast znowu klecić dobre riffy jak w Useless, Home czy I Feel You. Marnotrawstwo :/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2011 00:04

Od bitów to mają remiksy. Ja akurat specjalnie imprezowym człowiekiem nie jestem więc wiszą mi klubowe numery.
Był czas na dyskoteki, teraz jest czas na inne granie. Lepiej teraz niż kiedy nie będą w stanie się podrapać po dupie.
Poza tym nie rozumiem tego "zasypiania nad płytami". Mi się nie zdarzyło, a Tobie tak? Ale tak serio?
Może właśnie lepiej żeby nauczyli młodych fanów pewnej wrażliwości, bo w tym są znacznie lepsi niż w tłuczeniu podkładów pod imprezę.
Od tego, jak już napisałem, mają remikserów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 maja 2011 00:09

Może... kilka fajnych remiksów było w ostatnich latach nawet.
Ja po prostu czegoś z jajem potrzebuję, drugiego SOTU nie zniosę, ot.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2011 00:12

No to nie zniesiesz, i co zrobisz? :P
A tylko kawałki z bitem są z jajem?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 maja 2011 00:26

Nie.

Ale muszą być albo serio jakieś emocje albo rockowe kopnięcie albo bit który ruszy. Na Sounds of the Universe nie ma chyba nic, sztuka dla sztuki, nie czuję tego. Jest dość mdła ta płyta i bardzo odtwórcza dla mnie. Ale weź pod uwagę że my szukamy kompletnie odmiennych rzeczy w muzyce raczej, mnie coś musi poruszyć, Ty szukasz muzyki bez takich wymagań, tak luzacko podchodzisz bardziej jakby. Albo no szukasz czegoś czego nie widzę w tym. Chodzi mi o to że chciałbym by robili muzę jak kiedyś, wziąwszy pod uwagę że ostatnie dwa albumy oparły się na analogach to w gruncie rzeczy nic nadzwyczajnego z nimi nie zrobili też (Precious i Ghost jak dla mnie naprawdę super brzmienia, ale tak to bez pereł). Chcę by wyznaczali trendy a nie nimi podążali, by znowu byli o krok przed innymi ze swoją muzyką.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2011 11:02

DM już nigdy nie wyznaczą żadnych trendów, musisz się z tym pogodzić :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ