No-man

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

No-man

Post 04 wrz 2011 00:33

DCR i Speak to tak w ogóle jakieś kompilacje co nie?
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 04 wrz 2011 00:39

Z tego, co mi mówi wujek Google, to DCR to takie jakby uzupełnienie Dzikiej Opery, zawierające odrzuty z sesji i remiksy, więc ciężko to nazwać kompilacją, a ((speak)) to już zwykły album.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 00:41

DCR to EP - singiel, tytułowy utwór jest z płyty "Wild Opera" a reszta to remiksy i "odrzuty" z sesji.
((speak)) to teoretycznie kompilacja odreastaurowanych nagrań z sesji z lat 88-89, ale ja traktuje tą płytę jak zwykły album. Bardzo zgrany zestaw utworów, bardzo lajtowy, bardzo ambientowy. Słuchasz Speak i masz wrażenie jakby Ci się to śniło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 04 wrz 2011 00:48

O lol, aż do teraz żyłem, ze świadomością, że ((speak)) to normalny album, a nie składanka. ;(
A propo - gdzieś, nie pamiętam dokładnie gdzie, czytałem, że kasetowa i płytowa wersja tej płyty znacznie się od siebie różnią. Prawda to?
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 00:59

Bo to praktycznie normalny album. Nazywa się go kompilacją bo raz - został wydany po 10 latach, dwa - tracklistę trochę przemieszano, trzy - jest to bardziej zbiór utworów niż przemyślana całość (chociaż brzmi jak bardzo przemyślana całość).
W zasadzie to nie ma znaczenia co to jest, ale oficjalnie jest to kompilacja.
Jeżeli chodzi o wersje kasetową to tracklista było ciut inna i wokale ciut inne.
Tim miał na samym początku zupełnie inną manierę wokalną, śpiewał bardzo gardłowo, bardzo ciężko, taką trochę stolcówą (w przecwieństwie do obecnej maniery, o której mówią, że jest airy, nie znam polskiego odpowiednika, któy dobrze by to oddał).
Wstydzi się tego teraz i wszystkie wokale nagrał na nowo (jednoczesnie grzebiąc subtelnie w tekstach, ale niewiele), ponad to muzyka do "Night Sky Sweet Earth" została nagrana na nowo (ale praktycznie tak samo). Ripa tej kasety poszukuję od lat, wiem, że jest gdzieś w necie, ale nie mogę znaleźć. Mam tylko 3 kawałki z demówki "Swagger", "The Ballet Beast", "Night Sky Sweet Earth" i "Forest Almost Burning" (który z nowego wydania wyleciał, zapewne dlatego, że zupełnie nie pasuje chociaż kawałek jest kozacki).
Do tego utwór "Desert Heart" odżył jako "Close You Eyes" (w dwóch wersjach, na Returning jesus i Carolina Skeletons). Na oryginalnej kasecie nie było tez coveru Drejka. I w sumie tyle.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2011 01:11

Wokal Tima to w ogóle wg mnie jeden z mocniejszych punktów No-man.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 01:26

A wyobraź sobie, że sa ludzie, dla których n-m jest nie do przełknięcia własnie przez ten wokal. Najczestrzy zarzut to drętwota i brak emocji. I tu właśnie warto sięgnąć po baardzo wczesnego no-mana (tego praktycznie niewydanego), tam Bownessa aż roznosi. Jęczy z takim zaangazowaniem jakby miał zatwardzenie.
Ja głos Tima uwielbiam z resztą nie ma takiej rzeczy w n-m, której bym nie uwielbiał, to prawdopodobnie mój najbardziej ukochany zespół w życiu.
Dobra, kończmy off top, albo zakładamy osobny temat o n-m. Fajnie się gada, ale w końcu ktos nas rozgoni i już nie będzie tak miło. Chyba, że ktoś będzie tak miły i cała rozmowe przeniesie. to by było miłe. Nawet bardzo.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2011 01:32

No właśnie - brakuje mi tu tematu o No-man.
Hien pisze:to prawdopodobnie mój najbardziej ukochany zespół w życiu.
O, a myślałem, że wolisz jednak PT.
Mimo, że znam No-man nie za długo, to chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że po DM to mów zespół nr 2.
A do zainteresowania się tym zespołem najbardziej na początku zachęcił mnie właśnie fantastyczny głos Tima. Wprost stworzony do takiego zespołu jak No-man.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 01:42

Bo jest zapotrzebowanie na taki temat.
Jeżeli ktoś z modów byłby tak miły i przekleił rozmowę z "czego słuchacie?" to byłoby super.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 01:47

http://www.depechemodeforum.pl/viewtopi ... =35&t=5397

proszę Shod, możemy kontynuować bez off topiców!

A kończąc temat, ja generalnie lubuje Stevena Wilsona. Każdy jego projekt. Porcupine Tree, no-man, Bass Communion, Altamont, IEM, Karma, Blackfield, solówki, gościnne występy... dla mnie to jest tęcza najzacniejszej muzyki jakej doświadczyłem.
Dlatego zawsze dodaje "prawdopodobnie" bo może ulegam chwilowemu złudzeniu, że to akurat no-man a nie PT. Ale czesciej jednak ulegam złudzeniu, że to no-man więc może to nie złudzenie jednak.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2011 01:55

Ulubione utwory?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 02:03

Night Sky Sweet Earth, Sinister Jazz, Sheeploop, Things I Want To Tell You, Housekeeping, Taste My Dream, Animal Ghost, All That You Are, Samaritan Snare, Amateurwahwah, Song of the surf, Wherever There is Light, Only Baby, Days In The Trees...
ale to tak bardzo ogólnie, bo nie ma takiego czegoś jak słaby kawałek no-man'a.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2011 02:13

Też nie słyszałem jeszcze słabego utworu no-man.
Niektórych podanych przez Ciebie utworów niestety jeszcze nie znam, bo nie mogę znaleźć w internecie.
Moje ulubione to Pigeon drummer, Truenorth, Photographs in black and white, No defence, Pretty genius, Sheeploop, Evelyn the song of slurs, Dry cleaning ray.
Bez tych utworów to ja już żyć nie mogę. Szczególnie bez trzech pierwszych.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 02:24

A możesz ściagać torrenty? To bym Ci wkleił linka do torrenta ze wszystkim no-man'o podobnym. Jak posłuchasz wszystkich płyt to może Ci się namieszać. Pierwsza płyta trip-hopowo taneczna, druga popowa, trzecia industrialno-trip-jazzowa (strasznie kombinowali wtedy), potem lekki rock-jazz, potem bezperkusyjny ambient i w końcu "Schoolyard Ghost" czyli poprostu kolekcja pięknych piosenek.
Każda płyta inna, każda wspaniała. Do tego sporo nadprogramowych dzieł, pełno singli z dodatkami, krótkograjki jak "Heaven's Taste", "Dry Cleaning Ray" czy "Carolina Skeletons", do tego ((speak)) i "Lost Songs". Sporo.
No i słynne raczkowanie, które ożna sobie ściągnąć tutaj:

http://norecordshopsleft.blogspot.com/s ... l/No%20Man

to nie wszystko rzecz jasna, ale na początek wystarczy.
Nie wspomnę nawet innych płytach z udziałem Tim Bownessa.
W tym roku wyszła płyta Memories Of Machines a wcześniej Tim śpiewał tez w Henry Fool, Centrozoon, Bowness/Chilvvvers, Samuel Smiles, Bowness/Barbieri i kilka innych.
I jeszcze wisienka w torcie czyli solowa płyta Tima "My Hotel Years" i miliony gościnnych występów.
Dla fanów głosu tima horyzont sie nie kończy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2011 02:39

No to mam dużo do nadrobienia.
Co do torrentów to szczerze mówiąc nie wiem nawet. Ale linka możesz podać.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 12:47

extratorrent.com/torrent/1358952/No-Man+-+Discography+and+Extras+(1993-2008)+[email protected]

ściagasz jakiś program do torrentów (najlepiej BitTorrent) i wrzucasz ten plik.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 04 wrz 2011 12:50

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 12:51

co za różnica ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 04 wrz 2011 12:51

Ciskam się bo sam nie mogę torrentów ściągać ;(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 wrz 2011 12:58

why?
z resztą jak sobie Shod nie poradzi z torrentem to na necie jest pełno linków, trzeba poszukać.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ