Najlepiej sprzedawane albumy wszechczasów Billboard Top-300

Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 96
Rejestracja: 20 lis 2009 10:42
Ulubiony utwór: Walking in my shoes

Najlepiej sprzedawane albumy wszechczasów Billboard Top-300

Post 23 lut 2012 09:17

to dotyczy wielu artystów więc proponuję nowy wątek...
Billboard w 2009 roku opublikował listę najlepiej sprzedawanych albumów wszczechczasów w skali całego Świata... Przyznam się, że nie widziałem jak dotąd równie prawdziwgo i oficjalnego zestawienia w tej materii...

Kompletne "Billboard Magazine: 300 Best-selling Albums of All-Time" możecie podejrzeć tutaj:
http://prince.org/msg/8/304825

======================================================================
Na podstawie ww. zestawienia Top-36 najlepiej sprzedawanych wykonawców wszczeczasów (aktualne na rok 2009) w skali całego świata wygląda tak:
1. The Beatles – 11 albumów w Top-300 i sumaryczna sprzedaż tych albumów 207,6 mln. egz.
2. Michael Jackson – 5 albumów i 174,2 mln. egz. ( w tym Thirller z 74,1 mln egz, to zdecydowany numer 1 )
3. Whitney Houston – 6 albumów i 129,1 mln. egz. (te ilości w tym roku znacznie się poprawią .. wiadomo dlaczego …)
4. Led Zeppelin – 7 albumów i 122,4 mln egz.
5. Mariah Carey – 6 albumów i 121,1 mln egz.
6. Pink Floyd – 5 albumów i 117,5 mln egz.
7. U2 – 7 albumów i 111,5 mln egz
8. Madonna – 6 albumów i 110,4 mln egz
9. Celine Dion – 5 albumów i 109,9 mln egz.
10. Phil Collins – 6 albumów i 98,1 mln egz.
11. The Eagles – 5 albumów – 91,9 mln. egz.
12. Garth Brooks – 6 albumów – 77,9 mln egz
13. Guns ‘n Roses – 4 albumy i 76,3 mln egz.
14. Backstreet Boys – 4 albumy i 74,5 mln egz
15. Billy Joel – 5 albumów i 69,6 mln egz
16. Enya – 5 albumów i 65 mln egz
17. Dire Straits – 4 albumy i 64,5 mln egz
18. Bruce Springsteen – 3 albumy i 64 mln egz
19. Shania Twain – 3 albumy i 63,5 mln egz
20. Fletwood Mac – 3 albumy i 60,7 mln egz
21. Metallica – 4 albumy i 59,8 mln egz
22. Elton John – 4 albumy i 58,3 mln egz
23. Janet Jackson – 4 albumy i 57,4 mln egz.
24. Bon Jovi – 3 albumy i 56,4 mln egz.
25. Britney Spears – 3 albumy i 56,4 mln egz
26. AC/DC – 3 albumy i 55,6 mln egz
27. Eminem – 3 albumy i 52,7 mln egz
28. Bee Gees – 2 albumy i 51,5 mln egz
29. Simon & Garfankul – 50,7 mln egz
30. Queen – 2 albumy i 49,9 mln egz
30. Abba – 3 albumy i 49,9 mln egz
32. Santana – 3 albumy i 49,8 mln egz
33. Nirvana - 3 albumy i 49,6 mln egz
34. Aerosmith – 4 albumy i 49,2 mln egz.
35. REM - 3 albumy i 40,4 mln. egz
36. Genesis – 3 albumy i 39,6 mln egz.

Miło popatrzeć jak kanon rocka bardzo dobrze radzi sobie z popową papką np... :> głównie z miejasca 14 i 25...

Na marginesie:
Miejsce pierwsze #1 w tym zestawieniu to Michael Jackson z albumem "Thirller" z 74,1 mln egz.
Miejsce #300 to album Janet Jackson "The Velvet Rope" i 10 mln sprzedanych egz. na całym świecie...
W Top-300 brak albumów zespołów typu: Depeche Mode, a-ha, Roxette.... więc sprzedały jak dotąd ponizej 10 mln egz swoich albumów...
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 23 lut 2012 12:44

Chujowa ta lista, sorry, no bonus.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 lut 2012 13:13

Wiedziałem, że jeżeli ktoś nakarmi trolla to będzie Mintaj. Łapiesz haczyk jak rasowa ryba.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 23 lut 2012 13:14

Tapla siem w gnojowicy :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 lut 2012 13:17

Gnojowica FTW
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 23 lut 2012 14:18

Hien pisze:Wiedziałem, że jeżeli ktoś nakarmi trolla to będzie Mintaj. Łapiesz haczyk jak rasowa ryba.
Troll trolla zawsze zrozumie. :wstyd:
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 96
Rejestracja: 20 lis 2009 10:42
Ulubiony utwór: Walking in my shoes

Post 27 lut 2012 15:02

Dziwię się skąd tyle jadu na tej stronie... Jeśli dałem ku temu powód to sorry.. Wrzuciłem ciekawostkę i ...nie łapię dlaczego tak ostry odzew... ufff
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 27 lut 2012 19:09

ACH, CZEMU TYLE ZŁA NA ŚWIECIE TYM!!!

Nie rozumiem prostytutka tego, beskitu. :>
Przychodzisz poraz milionowy na forum, wklejasz te rankingi, które nikogo nic a nic nie obchodzą (myślę, że powinieneś już dawno to zauważyć... jeżeli nie, to właśnie poznałeś tą brutalną prawdę ..........) i oburzasz się, gdy to piszemy.
Kaman, jest tu mnóstwo spox tematów muzycznych (ba, plotki głoszą, że nawet da się zakładać nowe!), a ty jedyne co tu robisz od ponad 2 lat to wklejasz rankingi sprzedaży albumów, na które wszyscy tu kładą lachę i piszesz w temacie o a-ha.
KOLO WEŹ SIĘ ZA SIEBIE :wstyd: :wstyd:

Pozdro :arrow:
Kolo z brodatą babą w avatarze
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 lut 2012 19:45

Panie drogi, pisaliśmy Ci już, że nas te rzeczy nie obchodzą. Listy przebojów i zestawienia wszechczasów nie mają żadnego znaczenia. Polecam czasami dla odmiany posłuchać muzyki nie sprawdzając wcześniej, na którym jest miejscu.

Pozdrawiam 600
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 337
Rejestracja: 30 cze 2009 16:44
Ulubiony utwór: In Your Room
Kontakt
Strona WWW

Post 27 lut 2012 20:14

Obserw99 znajdzie robotę w GUS. Tak jak Erw zresztą :lol:
I've been watching You...
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 96
Rejestracja: 20 lis 2009 10:42
Ulubiony utwór: Walking in my shoes

Post 28 lut 2012 09:39

Statystyki owszem nie dla wszystkich są ciekawe..

Jednak o wiele gorsze jest uczestnictwo w forum o "Depeche Mode" różnych gostków, którzy np nie lubią zupełnie Depeche Mode albo lubią go tylko minimalnie...
Czy to z kolei ma sens? i to jest np OK?

Z drugiej strony... Jeśli jakakolwiek inicjatywa np w temacie statystyk (pal licho)... jest totalnie zgonojona i obraźliwie komentowana i ładuje się swoje kompleksy na 1 forumowicza.. To ja spadam z tego forum ... To z pewnością mój ostatni post...
Dodam jeszcze do tego, że jeden czy drugi krytykant nie ma praktycznie nic innego ciekawszego do zaproponowania.. i to jest dopiero żenujące...
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 28 lut 2012 10:04

Masz jeszcze jeden wybor - zignoruj taka osobe i po problemie. Po co sie spinac? Chillout.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 28 lut 2012 19:24

Aż miałem odpisać, ale jak trafiłem na ten fragment o "obrażaniu i gnojeniu" (pal licho, że te posty nawet nie były kierowane do obserwa), to wymiękłem.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 28 lut 2012 19:25

Nie rozumiem jednego. Nie wyobrażam sobie, tutaj daję czysto hipotetyczną możliwość, wpadać dajmy na to na spotkanie koła gospodyń wiejskich tylko dlatego, że jakoś tam pokrętnie, raz na jakiś czas zdarza mi się upiec chleb wiejski - tylko z nazwy zresztą. Rzucać za to coś zupełnie nie interesującego rzeczone gospodynie, o czym dały mi znać już wcześniej w sposób dalece bardziej delikatny. A kiedy te gospodynie wreszcie zaczną docinać, to mieć pretensje do nich, no bo kto to widział...
Nie widzisz, naprawdę, jak kuriozalna jest ta sytuacja? Jakby to wyglądało, gdybym wchodził na forum zespołu X, pisał czasem w temacie o zespole Y i do tego co jakiś czas, bez większego sensu zarzucał forumowiczy informacjami, względem, których mają zupełnie inne zdanie, lub co ciekawsze, mało rzeczone informacje tych forumowiczy interesują?
Jeśli prosisz o argumenty - Hien podał najtrafniejszy z możliwych - słucha się muzyki dla muzyki nie dla jej osiągów komercyjnych. Coś się świetnie sprzedaje i mi się podoba? Świetnie dla zespołu i wytwórni. Coś sprzedaje się w liczbie sztuk 3, nagranych na Verbatimie? Podoba mi się? Świetnie!
Ale jak się nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to stosuje się bardzo lubianą wśród polskich khe khe khe "elit" retorykę. Retorykę "jadu", "złości", "moralnych autorytetów", "zaprzaństwa", "cepelii", "zaścianka" i wielu podobnych. Wybierz sobie właściwe.
Powiem więcej, jaką masz czelność zwracać uwagę, jeśliś sam guzik poza statystykami napisał? Tutaj nikt nie jest antyfanem DM de facto. Inni po prostu mają inne horyzonty. Nie bądź bezczelny w ten pokrętny i manipulatywny sposób. Bo nie wiem jak slick, z którym przecież często mam rozbieżne zdanie, ale ja i wiele innych osób - stanowiących, tu proszę o uwagę - trzon tego forum ma zgoła inne podejście.
Wpadłeś między wrony to krakaj jak ony, a jeśli chcesz mieć inne zdanie - a ja jestem pierwszy żeby przyklasnąć komuś jeśli argumentuje coś odpowiednio - to rób to porządnie.