Setlista marzeń

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Setlista marzeń

Post 26 lut 2014 11:38

Zaczynasz gadać ze sobą Melki, niedobrze ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 26 lut 2014 21:52

Czy naprawdę takim problemem było by zagranie albumowej wersji Blue Dress zamiast tego pobrzękiwania? :x
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 lut 2014 22:32

A mnie się taka wersja podoba, zwłaszcza te wokalizy na końcu. Też kiedyś myślałem, że wszystko nie"akustyczne" wychodzi im lepiej, ale Sister of Night pokazało już, że nie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 26 lut 2014 23:14

Lubię niektóre akustyki jak Clean, It Doesn't Matter Two, Waiting For The Night czy nawet Home, ale nie Blue Dress. Utwór traci 99% wartości.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 lut 2014 23:16

Z tym Clean czy WFTN to się średnio zgodzę.
Natomiast bardzo mi podszedł Slow. Jeden z nielicznych powodów, dla których fajnie by było być w poniedziałek w Arenie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 wrz 2016 20:18

Licząc na to, że pewnie coś z SOTU w secie się pojawi, a z Delty nie będzie na co liczyć, to chętnie zobaczyłbym powrót do Hole To Feed albo Miles Away. (no może jeszcze ewentualnie Jezebel w pełnym aranżu) Szaleństwem byłoby pojawienie się Fragile Tension, ale zagrali raz i już w 2009 roku się nie przyjęło, a co dopiero za rok.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 wrz 2016 17:17

Nie byłbym taki pewien tego, że pojawi się coś z sotu.
Za dużo jest numerów, które wg nich muszą się pojawić, a z tych granych rzadziej wybiorą prędzej coś z lat 80 i 90, bo tego chcą fani. Jeżeli ktoś lubi nowsze DM, to może się pocałować w dupe.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 26 wrz 2016 17:52

Co trasę jednak pojawiają się dziwne powroty. Goodnight Lovers na TTA, Freelove i Insight (tak, wiem w jakiej wersji) na TOTU, A Pain i John Elevator w mniej bydlęcej wersji (i chyba też Suffer Well było gotowe?) na trasę Delty.

Ewentualnie coś z SOTU może być przygotowane, ale tylko raz na jakimś drugonocnym koncercie zagrane - to byłoby maksimum możliwości.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 27 wrz 2016 14:57

Będzie pewnie Heaven, Precious, Home, może It's No Good, może Pain albo inny utwór z PTA zagości na dłużej (Suffer Well?) Poza tym Gore na pewno coś odkurzy, na ostatnich trasach było już Freelove, When The Body Speaks, Insight, Surrender, The Bottom Line (fakt, że nie wszystkie naraz). Z tego wszystkiego SOTU wygląda najbardziej wątpliwie, skoro już na DMTour nie zagrali ani jednej piosenki z tego albumu.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 wrz 2016 22:00

Ale Wrong było cały czas w klawiszach. Mieli to odłożone na wszelki wypadek, obok Stripped (zagrany raz), A Question of Time (zagrane raz z podkładem), itd, którym się poszczęściło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 wrz 2016 07:56

Ja jakoś stawiałbym na Should Be Higher lub Angel bardziej niż Heaven. Z SOTU może Mart odkurzy Little Soul na gitarze, ot.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 28 wrz 2016 13:21

Hien pisze:Ale Wrong było cały czas w klawiszach. Mieli to odłożone na wszelki wypadek, obok Stripped (zagrany raz), A Question of Time (zagrane raz z podkładem), itd, którym się poszczęściło.
No mieli, ale jako rezerwę. A oni rzadko korzystają z rezerw (jak z Policy of Truth na TOTU; choć to inne okoliczności). Dlatego wydaje mi się to wątpliwe. Albo będzie w głównym secie, albo najpewniej nie będzie wcale.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 28 wrz 2016 17:25

Może nie być. Musi zmieścić się nowa płyta (przynajmniej z 8 numerów) + Enjoy, NLMD, Feel You, Walking, Personal Jesus, Precious, A Question of Time (7 numerów) + grane bardzo często, ale nie zawsze In Your Room, Word in My Eyes, Behind The Wheel i Policy of Thruth (4 kawałki). To już 19 kawałków z czego na raz będzie pewnie grane +/- 15. Zostaje ok. 5 wolnych slotów. Będzie jedna lub dwie dawno nie grane niespodzianki (pewnie coś w tylu Clean, Something To Do, itd), będą 2 numery z Ultry - Home i prawdopodobnie It's No Good, które jest grane co drugą trasę (może za 5 lat dostaniemy w końcu Useless). Just Can't Get Enough raczej nie będzie, bo też grają to co drugą trasę. Zostaje jeden, góra 2 sloty, które można wypełnić czymś z ostatnich 4 (!!) płyt. Zatem szansa jest niewielka.
Celowo pomijam w tym całym zestawieniu set Martina, bo tu rotacja będzie największa. Na ostatniej trasie Gore zaśpiewał ok. 14 numerów (z czego przynajmniej 1/3 to nie były akustyki), na Tour of The Universe zaśpiewał 12 utworów, na Touring The Angel, 9.
Widać tendencję zwyżkową, zatem można założyć, że najbardziej poszaleje Martin. Może w końcu zdecyduje się zagrać The Things You Said, z którym czai się od chyba 2 tras. To chyba jedyny członek zespołu, którego stać jeszcze na coś spontanicznego (np. żeby dla zgrywy zarzucić pomysł dla Gordeno w samolocie i wieczorem zagrać, nawet jeśli jeden raz na trasie). Oczywiście wykonania będą rozsiane po całej trasie, ale umówmy się, większość z nas będzie i tak słuchała tego wszystkiego z bootlegów. Chyba nie ma tutaj fanatyków, którzy odkładają pieniądze przez pół roku i odwalają po kilkanaście koncertów na trasie?

Tak, czy inaczej, jest pula utworów, które DM muszą zagrać (a przynajmniej tak sobie wmawiają, że fani tego chcą) i głównie te utwory blokują miejsce w secie (a DM to nie The Cure, nie zagra 4 godzinnego koncertu). Nawet U2 wzięło się na ubiegłorocznej trasie na sposób i grało "One" co drugi koncert (na zmianę z I Still Heaven't Find What I'm Looking For). Kiedyś trzeba podjąć taką decyzję, DM ma tyle wielkich przebojów, że naprawdę nie muszą grać ich wszystkich co wieczór.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 28 wrz 2016 20:35

stripped pisze:Ja jakoś stawiałbym na Should Be Higher lub Angel bardziej niż Heaven. Z SOTU może Mart odkurzy Little Soul na gitarze, ot.
Should Be Higher to chyba zupełnie wykluczone - tej końcówki z "love" nie dałby rady znowu na całej długości trasy (choć i tak pod koniec ostatniej obstrukcja setlisty zaczęła się rozwijać w jej ostatnich tygodniach i z setu zaczęły znikać utwory grane cały czas).
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 wrz 2016 07:18

Hien wyjaśnił to tak, że w sumie nic dodać, nic ująć. Ja rewolucji też się nie podziewam.
Awatar użytkownika
dexapini9
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2017 19:11
Ulubiony utwór: Enjoy The Silence

Post 31 sty 2017 19:23

1. Stripped (Highland Mix)
2. nowy
3. nowy
4. Home
5. nowy
6. Policy of truth
7. Barrel of a gun
8. Useless
9. I feel loved
10. nowy
11. Freelove
12. Precious
13. Enjoy The Silence (coś a la Hands and Feet mix)
14. nowy
15. Strangelove
16. Never let me down
17. Soothe my soul
18. Should be higher
19. Condemnation
20. When the body speaks
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 lut 2017 00:54

Ten Should to faktycznie ciekawa sprawa - wcale nie byłbym tak zaskoczony, gdyby chociaż raz się trasie promującej Spiryt pojawił.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 04 lut 2017 00:21

Przy tak brzmiącej płycie najlepsza byłaby setlista pełna piosenek od PTA do teraz. Z Corrupt, In Chains, In Sympathy, Broken, Heaven, Alone... Pomarzyć dobra rzecz. Ciekaw jednak jestem, czy pojawi się coś z Delty, czy oleją tę płytę tak jak SOTU 4 lata temu. Myślę, że 1-2 utwory się pojawią.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 lut 2017 01:08

Ale po co. Delta była niedawno, więc po co ją znowu grać. Są inne starsze płyty i utwory, które trzeba by wreszcie odkopać.
Ja chcę Useless!!!
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 lut 2017 12:34

Gahan coś wspominał, że chciałby znowu zagrać "Barrel of a Gun", a zazwyczaj grają jeden numer z Ultry + Home. W takim wypadku raczej nie ma co liczyć na "Useless".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn