Where's The Revolution

ODPOWIEDZ

WTR

10
0
Brak głosów
9
3
43%
8
3
43%
7
0
Brak głosów
6
1
14%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 7
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Where's The Revolution

Post 06 mar 2017 14:44

No to ja się przyznam, że nie słuchałem i póki co nie zamierzam słuchać tych remiksów. Płyta wychodzi za tydzień z hakiem, mam czego słuchać do tego czasu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 mar 2017 15:09

Nie słuchaj, bo nie ma czego. Stare remixy DM były dużo lepsze. Teraz to jakieś dziadostwo robią.
Albo stare utwory się lepiej do remixowania nadawały.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 06 mar 2017 20:15

No raczej, WTR nie ma chyba dość nośnej, prostej, chwytliwej melodii która dobrze odnalazła by się w remiksach, powolne tempo wokali średnio nadaje się do tych remiksów, może gdyby remix zrobili SixToes dałoby radę.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 mar 2017 21:02

shodan pisze:Nie słuchaj, bo nie ma czego. Stare remixy DM były dużo lepsze. Teraz to jakieś dziadostwo robią.
Albo stare utwory się lepiej do remixowania nadawały.
Coś w tym jest, bo WTR IMO nie nadaje się specjalnie do remiksowania. Schemat takiego typowego remiksu WTR (poza Autolux) jest w zasadzie taki sam i po kilku odsłuchach może to być męczące.
stripped pisze:No raczej, WTR nie ma chyba dość nośnej, prostej, chwytliwej melodii która dobrze odnalazła by się w remiksach, powolne tempo wokali średnio nadaje się do tych remiksów, może gdyby remix zrobili SixToes dałoby radę.
Jeśli SixToes, to bez wątpienia ich aranż do The Sinner In Me - naprawdę warty zapamiętania. Ale ci od 2009 roku w temacie DM niczego już raczej nie proponują.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 mar 2017 22:57

SixToes robili Sinnera? Ja pamiętam tylko ich kapitalne remixy do Peace, Jezebel i Come Back.
W ogóle z Sounds of The Universe było dużo naprawdę dobrych remiksów jak Ghost, The Sun & The Moon..., czy Oh Well.
Wcześniej, to może z Excitera było kilka dobrych (zwłaszcza Dead of Night).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 mar 2017 23:13

https://www.youtube.com/watch?v=Wl5VaGWF9Uo

Rzucili go do pobrania przez Internet przy okazji Remixes 2: 81-11. Na płytkach go nie ma, stąd ciężko go znaleźć i część nawet może nie wiedzieć, że istnieje.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 mar 2017 23:23

Świetna wersja. Myślę, że problem polega na tym, że Depeche Mode (o ile to oni) dobierają mało różnorodnych remikserów. Nie jestem hejterem tanecznych remixów, ale ich ilość jest przytłaczająca. Moim zdaniem powinni zostawić takie dłuuugie dance remixy na wydania winylowe, a na cd (albo chociaż jako download) dawać coś bardziej przekrojowego. W 93/94 roku ich numery poszły do rąk trip-hopowćów, których muzyka była wtedy modna. W latach 00 kompletnie zignorowali wykonawców indie rockowych, a mogło być interesująco. Niby pokazali, że są w miarę na czasie dając MGMT do przerobienia Fragile Tension, ale nawet nie pamiętam tego remiksu więc chyba wyszło średnio. Zobaczymy.
Przy SOTU wyszło duży remiksów jako exlusivy, dla różnych sieci/stron, np iTunes miał inne, amazon chyba inne, w boksie były inne. I to były remiksy różnych numerów. Nawet bonusy zostały zremiksowane (i to w sumie najlepiej). Teraz mamy tylko Where's The Revolution.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 mar 2017 23:30

No właśnie - o ile to oni. Mute przestało szukać jakichś rzeczywiście pomysłowych remiksów i remiksujących, tylko od kilku lat praktykuje promowanie jakichś nowych projektów, z którymi wcześniej już współpracowało. Za SOFADa był trip hop i Brian Eno. Za Ultry pojawił się nawet Underworld i Darren Price. W epoce Excitera pojawiło się kilka projektów z nurtów tech house czy glitch (np. świetny remix Zenstation). Rzeczywiście były dodatkami do materiału na płycie. Na SOTU było tego mnóstwo w różnorakich wersjach, ale było to jeszcze jakoś kontrolowane. Teraz już nikt nie siada i nie układa list remiksów rzeczywiście pasujących i jakoś łączących się, tylko rzucane są byle jak.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 mar 2017 23:38

Z czasów PTA pamiętam tylko, że remix "Newborn" podobał mi się bardziej od oryginału, i że jakiś remix robił Tiga, którego wtedy lubiłem sobie posłuchać (i faktycznie jego remiks był ok). Z Delty nie pamiętam wiele, kompletna pustka. Chyba tych remiksów było bardzo mało albo po prostu olałem zawartość singli po "Heaven", bo trochę miałem to w dupie :/ Ale czy coś straciłem?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 mar 2017 23:48

Raczej nie - jeszcze za czasów deltowego zbieractwa zdobyłem pojedyncze maxisingle, ale niespecjalnie do tego wracam. Mistrzostwem było wrzucenie do Soothe My Soul kompletnie nietrafionego remiksu... Goodbye.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 mar 2017 00:15

Pierwszy raz słyszę ten remix Sinner in me i muszę przyznać, że bardzo ciekawy. Dużo bardziej wolę coś takiego, niż jakieś współczesne taneczne gówno.
Z Delty prawie w ogóle nie słyszałem remixów, z SOTU może z parę. Rzadko jakiś remix mi się w ogóle podoba.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 09 mar 2017 23:40

Where's The Revolution ? no ***** gdzie ? :P

Umarłam z nudów. Nie dotrwałam nawet do połowy ( coś tam się dalej dzieje ?). Panowie jak w szkole łupią kolejny "wierszyk" na pamięć. Może na całej płycie znajdzie się dla mnie chociaż jeden numer do posłuchania...

Swoją drogą dziwi mnie, że DM nie zrobiło jeszcze jakiegoś jakiś feat. z Kimś. Może to jest pomysł na "coś nowego", jakiś powiew świeżości, a nie odgrywanie starych kotletów pod innym tytułem.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 mar 2017 23:44

Gdzie te stare kotlety? ;p Płyta świeża, mocarna, ciężka, każdy odsłuch zachęca do kolejnego.

Where's The Revolution to najbardziej przebojowy (o ile to słowo w ogóle do tej płyty pasuje) utwór na albumie. Może jeszcze So Much Love ma wybijający się refren. Niezły kawałek, ale chyba najsłabszy (tak mi się widzi po paru odsłuchach).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 mar 2017 23:51

A czy tutaj mowa o singlu, czy płycie?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 mar 2017 23:54

O płycie. Single słabsze to by się znalazły (Hole To Feed).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 mar 2017 23:55

No to Wam się chyba temat pojebał Misie Pysie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 10 mar 2017 00:00

Dlaczego? Kawałek jest na płycie i fajnie jest określić jego miejsce wśród innych.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 10 mar 2017 00:01

Ja mówię o singlu...(a to jest temat o płycie ?) Na resztę nie mam dziś weny, za dużo dobrego Dead Can Dance i Bowiego dziś słuchałam.
Dam im szansę w inny dzień. :)

Jak niby Revolution jest przebojowy, to ja idę spać :grins:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 mar 2017 00:03

Pewnie, że jest.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 10 mar 2017 00:05

Ba, ostatnio chyba Wrong był w miarę podobnie "przebojowy" jak Revolution. Jest pomysłowy teledysk, jest chwytliwy tekst, nośny aranż - dzisiaj niespecjalnie nowości DM się mocno przebijają, ale w przypadku WTR rzeczywiście jest czego żałować.
ODPOWIEDZ