Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Re: Delta Machine

Post 25 mar 2017 17:56

Heaven też ma jeden, mój :) ciekawe, że Slow nie ma żadnego
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 mar 2017 18:03

Bo to taki kawałek, który wszyscy lubią, ale nikt najbardziej z całej płyty. Mimo, to dziwne, bo jednak to jest świetny kawałek.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 25 mar 2017 18:19

No właśnie, po tych paru latach się dobrze trzyma, ta bluesowa gitara i niski głos Gahana, ma swój urok. Tym dziwniejsze, że na każdy z bonusów ktoś głosował.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 mar 2017 18:55

O ile Long Time Lie i Always uwielbiam, o tyle pozostałych dwóch bonusów praktycznie nie słucham.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 mar 2017 22:58

Ja zagłosowałem na Long Time Lie mimo tego, że wolę Happens i Always. Ten specyficzny klimacik utworu i dość minimalistyczny aranż jest jednak warty uwagi, podobnie zresztą jak cała druga płytka deluksa.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 maja 2021 22:05

W ankiecie Should Be Higher ma 11 głosów, potem Soothe My Soul i Welcome To My World - po 2 głosy.
OMG - czy tu głosowali jacyś kosmici? :?:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 maja 2021 22:10

Zawsze w tych ankietach jest mnóstwo głosów, ale piszemy tylko my.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 24 maja 2021 22:47

Też mnie ten Should Be Higher rozwala, bo to nigdy nie był ulubiony kawałek wśród nas.
Normalnie bym sądził, że trzy pierwsze utwory będą miały najwięcej głosów.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 maja 2021 22:50

A może Czez w jakiś sposób przekupił slicka funtami podobnie jak Murzyna w 1 lidze i zagłosował 11 razy? ;)
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 maja 2021 00:22

Popularność SBH tutaj w ankiecie bez jakiegokolwiek wyjaśnienia to jest mocne science fiction, nieogarnialne zupełnie. Gdzie, co, jak się tutaj wybija? No chyba nie sama w sobie "balladowość" tego numeru, na tej płycie co drugi numer mniej więcej ma coś w sobie takiego. :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 maja 2021 00:25

Ta ankieta wygląda jak z kreski, bo tam SBH obrosło kultem.. ale tylko w wersji z Lettermana, bo na studyjną się depesze obrazili za inny wokal w outrze.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 25 maja 2021 00:28

W ogóle absurdem jest taka popularność czegokolwiek bez uzasadnienia. Najlepiej, gdyby ci, co głosowali, wypowiedzieli się na ten temat, żebyśmy zrozumieli (ale mało prawdopodobne, żeby to zrobili). Sama "balladowość" czy "podniosłość" tego utworu to trochę za mało.
Zgadzam się, Hien, to wygląda jak z kreski, właśnie to samo pomyślałem. Chyba dobrze, że tamto forum podupadło.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 maja 2021 00:40

Gdzie tam dyskusja o sztuce z fanatykami, to by się skończyło samymi nominacjami do Złotych Ust czy po prostu utrwaleniem tego w historii forum jako popisu najlepszych wypowiedzi. Jest zajebiste, bo Gahan śpiewa. Cxuj, że śpiewa jeszcze w 150 innych utworach ogólnie, ale to jest bardzo istotne!!
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 wrz 2021 23:27

Slyszeliscie juz demowki z Delty?

https://youtu.be/mZ2jt-QUcxw

I powiem tylko, ze podzielam opinie komentujacych na yt
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 wrz 2021 23:44

Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 wrz 2021 00:26

Obydwa udostępnione nagrania przesłuchałem dwa razy. Klasycznie opatruję swoje 0.03 PLN w temacie komentarzem o swoim wrażeniu i że na podstawie fragmentów to można... wiadomo. No ale skomentować mogę, to czemu nie. :D

Martinowe demówki są bardzo zabawne, My Little Universe i Soothe My Soul urastają na jakąś taką surrealistyczną bekę z tymi dodatkowymi partiami klawiszowymi. Chyba najbardziej te numery chciałbym usłyszeć w pełnych demo wersjach. Slow jakby tak podłożyć brzmienia z 1993 roku brzmi faktycznie jak podrasowane z tamtego czasu, podobnie mógłby wypaść Judas na przykład. Always może dobrze, że jednak wyszło bardziej surowo, tu dłubanie w studiu naprawdę wyszło temu kawałkowi na dobre - chociaż tutaj ten instrumentalny mostek działa świetnie. Welcome To My World jeszcze zbyt drewniany rytmicznie, Martin na offbeacie brzmi jak diwa. Heaven dostatecznie uszlachetniony, tu już prawie czeka tylko na dogranie wokalu Gahana.

Demówki Gahana to są stylistyczne koszmarki. Ja po samych fragmentach nie mam żadnych złudzeń, że tam przede wszystkim Uenala się w to bawił, a Dave to może co najwyżej mówił czy spoko czy nie. Wszystkie w tym samym mrocznym klimacie, mniej lub bardziej teatralnie zbudowanym, ale na tyle stereotypowe i odtwórcze, że na dłuższą metę byłoby to nużące. Tak bezpośredniej ucieczki klimatem wstecz bym nie kupił raczej. Where I Wait wypada przy nich jak po prostu wydana demówka z tego okresu, brzmi praktycznie identycznie. Słuchany przeze mnie ostatnio And One z takich wersji miałby pociechę. Zaskakująco dużo też wychodzi różnic w linijkach - a to tylko fragmenty przecież. Happens All the Time w tej wersji przypomina Miracles, totalnie senny zapychacz - wielka robota została wykonana w studiu, kawałek klimatycznie odwrócony do góry nogami zyskał dobrą głębię i jest bogatszy o ten bujający rytm, na który za każdym razem zwracam uwagę, bo po prostu jest na co. Całe to demo Broken jest fatalne pod względem wokalu, jest niemożliwe niemrawe. Ogólnie mówiąc, Delta jest naprawdę dobra nie tylko samymi pomysłami, ale też realizacją i produkcją.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 wrz 2021 04:17

Fajny wyciek Czez, dzięki. Co do demówek to są mega słabe, ich starsze demowki bywały ciekawsze. Gahanowe dema to ponure potworki, Martinowe niewiele różnią się od finalnych wersji (mam na myśli że nie zmieniły melodii już), poza tym kawał roboty w studio wykonano. Rozumiem że Schism został końcówką My Little Universe i sklejono instrumental z utworem po prostu. Komentarze że demowki lepsze od albumu wzbudzają śmiech jak dla mnie, chyba faktycznie to coś dla fanów And One itp.

P. S. Teraz docenilem Deltę jeszcze bardziej.

P. S. 2 może SUT mial szanse na inne brzmienie chociaż, jakiś taki Ghost 2 bym w tym widział moze
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 wrz 2021 10:29

Mnie się dema gahanowe podobają. Szczególnie Secret i Happens. Lubię takie nostalgiczne klimaty. Choć oczywiście wersje finalne też lubię.
Demo Broken też dobre z dobrym wokalem. I huk, że brzmi jak And Ten.
Demo Should Be Higher dla mnie bardziej interesujące od irytującej wersji albumowej.
Czyli wychodzi na to, że mnie dema gahanowe się podobają w odróżnieniu od Was. No ale każdy też szuka w muzyce czego innego.
Natomiast demo Slow utwierdziło mnie w przekonaniu, że ten utwór powinien śpiewać Gore. Robi to dużo fajniej od Gahana. I można było zrobić Slow jeszcze bardziej blusowo. Tak totalnie blusowo, bo się ten utwór do tego idealnie nadaje.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 wrz 2021 10:47

Miewam słabość do takich tanich, minimalistycznych, elektronicznych wersji, chętnie bym posłuchał pełnych nagrań. Zwłaszcza Secret brzmi dobrze. Welcome też bardzo ciekawe. Natomiast komentarze, że to lepsze od albumu, to śmiech na sali. Nie, to jest totalne wycie ze śmiechu na sali. Dlatego większość fanów DM nie rozpozna dobrej muzyki, nawet jeśli się im ją podłoży pod nos. Liczy się tylko czy jest elektroniczne plumkanie, czy nie. Jak nie, to do kosza.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 25 wrz 2021 12:08

Mi tez te dema bardziej podchodza, ale nie mowie o samym wokalu. DM pokochalem, zreszta jak wielu, wielu innych ludzi wlasnie za elektronike. I to mnie w tej muzie najbardziej pociaga. Tanie czy nie tanie, ale to jest znak firmowy tego zespolu. Na plycie to wszystko jest przywalone jakims halasem.
Enjoy The Silence
ODPOWIEDZ