Znienawidzone zespoły, utwory oraz gatunki muzyczne.

Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Re: Znienawidzone zespoły, utwory oraz gatunki muzyczne.

Post 23 kwie 2017 00:52

Budka Suflera to taki śmieszny zespół, który jest tworzony przez Januszy wyglądających jak kierowcy autobusu i którego targetem są chyba tacy Janusze kierowcy autokarów.
Ktoś mi kiedyś mówił, że te ich pierwsze dwie płyty to całkiem niezły progrock, ale prawdą to nie było, o hitach z radia złote przeboje to szkoda gadać, chociaż kiedyś mocno wypity śpiewałem ze znajomymi Jolka, Jolka pamiętasz i do dziś mi to wypominają :/
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 kwie 2017 03:20

Są niezłe płyty Budki, ale teraz mi się nie chce sprawdzać, które to były. Ale są.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 23 kwie 2017 22:02

Ja w tym temacie musiałbym długo wymieniać. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 kwie 2017 22:33

Ja już sam nie wiem jakie gatunki mnie kompletnie odpychają, nie ma tego wiele.
Jeżeli miałby wymienić ten jeden jedyny to oczywiście disco polo, ale przyznam też, że kompletnie nie trawię piosenki turystycznej.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 kwie 2017 00:24

Ja mam szczególną alergię na muzykę góralską (i w ogóle na folklor) i muzykę lat 60-70-tych.
No i jest jeszcze coś takiego jak Arka Noego. Normalnie gdy słyszę, to dostaję szału.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 kwie 2017 00:46

Muzykę 60' & 70' - CAŁĄ?

Stworków typu szanty, piosenka turystyczna, disco polo nie potrafiłbym słuchać samych w sobie - zresztą i tak nie robię tego praktycznie w ogóle, więc ani nie kocham, ani nie nienawidzę - po prostu taka muzyka jest mi cholernie obojętna.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 kwie 2017 00:52

Całe 60 i 70? Niezależnie od kraju i stylu? Bój się Boga!! ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 kwie 2017 21:55

Całe gówniane lata 60 i 70-te. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 kwie 2017 23:11

No to teraz jestem w szoku. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 kwie 2017 23:16

Jeżeli jakąś dekadę miałbym spisać na straty, to chyba jednak lata 80-te. Powstało wtedy dużo dobrej muzyki, ale też tyle samo potwornego badziewia, od którego można się pochorować. I nie mam tu na myśli tylko popu. Jeżeli chodzi o lata 60 i 70, to raczej zdania nie zmienię, że były to najlepsze lata w muzyce. Tworzyły wtedy zespoły, którym DM nie dorastają do pięt.
No, ale off-topuje, bo tutaj mają lecieć hejty :D Kiedyś szanty działały na mnie jak płachta na byka, ale obecnie mam do nich obojętny stosunek.
W zasadzie jeśli miałbym wybrać jeden jedyny gatunek, to będzie disco polo.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 kwie 2017 23:54

Hien pisze:Tworzyły wtedy zespoły, którym DM nie dorastają do pięt.
Rzuć jakiś przykład.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 kwie 2017 00:05

Pink Floyd, The Beatles, Led Zeppelin, The Doors, The Beach Boys, King Crimson, Genesis, David Bowie, Kraftwerk...

Można wymieniać cały dzień. I pomijając kompletnie gust, czy preferencje, to są zespoły, które osiągnęły znacznie więcej niż DM osiągnęło i kiedykolwiek osiągną. Kształtowały brzmienia całych pokoleń późniejszych zespołów, przecierały nowe szlaki w muzyce i były po prostu bardzo dobre, bo te osiągnięcia z dupska się nie wzięły. Nie mówię tego złośliwie, ale po prostu takie są fakty i nie da się ich zbytnio podważyć. Bawi mnie trochę kiedy mówi się o DM jako ojcach chrzestnych elektroniki, bo jednak wcale nie odstawali tym co robili od innych bandów grających elektronikę w tym czasie. Taki Nitzer Ebb robił znacznie śmielsze rzeczy, znacznie wcześniej, ale grali zbyt agresywną muzykę żeby się przebić. Bez lat 60-70 nie byłoby Depeche Mode. Największe inspiracje Gore'a i Gahana pochodzę właśnie z tego okresu. Nie bez przyczyny.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 kwie 2017 00:30

Może źle się wyraziłem. Nie twierdzę, że wszystkie zespoły z tamtego okresu były be. Potrafię je oczywiście docenić, bo te wymienione przez Ciebie to wielkie marki. Mnie ta muzyka jednak kompletnie nie odpowiada. Jeszcze Genesis czy Kraftwerk mogę posłuchać, choć ich fanem też nie jestem. Zresztą Genesis kiedyś nawet trochę słuchałem i lubiłem wokal Collinsa. Ale już takich zespołów jak Led Zeppelin czy The Doors naprawdę szczerze nienawidzę. Gdy ich słyszę, to mam ochotę normalnie się powiesić.
Kiedyś pisaliście trochę tu na forum o King Crimson, więc postanowiłem ich popróbować. I było to dla mnie niestety nieprzyjemne przeżycie. To absolutnie nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 kwie 2017 00:32

A lata 40 i 50? :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 kwie 2017 00:47

Nawet jednego wykonawcy Ci nie jestem w stanie wymienić.
Dobrze, że jeszcze nie pytasz o muzykę średniowieczną. :P
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 kwie 2017 00:49

Bogurodzica :D
Ale to też jest ciekawe, że dla Ciebie muzyka zaczyna się w latach 80-tych. To czego Ty słuchałeś wcześniej?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 kwie 2017 01:52

Eee, to nie jest ze mną tak źle bo u mnie z grubsza muzyka zaczyna się gdzieś pod koniec lat 60. :D

A nie, pardon, przecież nawet lubię trochę jazzu z lat 50. (ze dwie płyty będą!)

A odnośnie znienawidzonych gatunków to disco polo króluje, ych. Oprócz tego może np. taki folk metal ukochany przez mojego kumpla, bleh.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 kwie 2017 07:55

Hien a kiedy miała się dla mnie zacząć muzyka jak nie w latach 80-tych biorąc pod uwagę, że urodziłem się w 1973r.? Pewnie dlatego wszystko co starsze mi się nie podoba. Właśnie gdzieś ok. 1986r. zacząłem świadomie interesować się muzyką. Może trochę późno, ale to były inne czasy. Nie było komputerów i internetu. Człowiek znał cokolwiek tylko z radia. Tym bardziej, że rodzice w sumie nic nigdy nie słuchali.
Ty jesteś dużo młodszy ode mnie i słuchasz starej muzyki, ale ja się nie będę zmuszał, skoro tych czasów po prostu nie znoszę. Bez względu na to, jak zasłużone to zespoły i wykonawcy.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 26 kwie 2017 14:08

Ja lubię różnych rzeczy posłuchać, ostatnio dzięki mamie poszedłem na koncert z dawną muzyką francuską, taka muzyka dworska czy folkowa zupełnie mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Ładne to, delikatne, liryczne - albo podniosłe, piękne, intrygujące.
Zawsze też lubiłem pop z lat 80., takie oderwanie od nazbyt nieraz patetycznej muzyki dekady poprzedniej (zwłaszcza proga i różnych pokrewnych, wiem, disco też było i inne funki).

Ja nie trawię głównie rzeczy robionych dla jaj typu Bracia Figo Fagot (ja rozumiem, że warto mieć poczucie humoru, ale takie coś jest bardzo drażniące). Disco polo typu Łady i inne takie (mam znajomego, który chętnie puszcza takie rzeczy; po dwóch dniach spędzonych przy takiej muzyce każdy w miarę sensowny utwór wydaje się arcydziełem). No i Frippa - ta muzyka, ze względów estetycznych, mnie do szału doprowadza, a w środku wszystko się we mnie przewraca. Wyjątkowo koszmarne doświadczenie. I ten patos. Totalnie gościa nie trawię. :/
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 28 kwie 2017 22:45

Kurde, w jednym temacie propsujesz ELP, a tutaj narzekasz, ze Fripp jest zbyt patetyczny i podniosły xD
Ja rozumiem, ze gusta są rózne, ale nie mogę pojąć, jak dla kogoś King Crimson jest asłuchalny i nieznośny, a ELP ciekawym i intrygującym zespołem, z mocnym brzmieniem, wyjaśnij mi to plz
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA