Najlepszy remix Depeche Mode

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Remixy Depeche Mode

Post 02 lis 2017 15:21

https://www.youtube.com/watch?v=6-vGnuQ_SA4
Nigdy wcześniej nie słyszałem tego remiksu, a jest on naprawdę dobry. Lepszy niż oryginał.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 lis 2017 22:44

Remiksów Kaisera czy Dominatrixa unikam jak ognia. Szczególnie, że ten pierwszy w cyklu Editing The Mode zremiksował praktycznie całą dyskografię, a te remiksy wcale nie są jakoś szczególnie wyróżniające.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lis 2017 23:11

Jak na fanowski remix, to nawet niezłe, gość nawet duetuje z Gahanem xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lis 2017 23:45

Na pewno dużo lepsze niż 99% shitów z ostatnich płyt, których nie da się słuchać.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 03 lis 2017 00:10

A już na pewno nie porównywałbym do remiksów z ostatnich płyt, bo kilka z nich było naprawdę niezłych. Cover Me w wersji Warpaint, Autoluxowy Where's The Revolution czy Heaven by Owlle. To te, które pierwsze przychodzą mi do głowy, ale było ich więcej. Czasem wystarczy dać szansę i po prostu ich przesłuchać. ;)

Ostatnio przy okazji jakiegoś domowego zajęcia włączyłem maxisingla Heaven i po czasie wydaje mi się, że właściwie nie ma tam słabego nagrania. Nie jest specjalnie łupankowo, ba, nawet wtedy jeszcze DM remiksowali w miarę znani muzycy tacy jak choćby Matthew Dear.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 07:19

Dragon pisze:nie ma tam słabego nagrania
Samo Heaven jest przecież słabe. :P
Remiksy Where's The Revolution słyszałem wszystkie i nie znalazłem nic godnego uwagi. No ale każdy lubi co innego.
Mnie się podoba remiks Sister of night bo nie jest właśnie jakiś wydziwiony. Oryginalna melodia plus ładne klawisze w tle mi wystrczą. To na tyle dobry utwór, że naprawdę nie trzeba wydziwiać.
Dobre remiksy DM to już były i dawno się skończyły. Teraz to się tworzy jakąś elektroniczną siekaninę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lis 2017 09:21

Pls, Heaven by Owlle to potworny syf i ciężka obraza dla oryginału. Fanowskie remiksy mają ten problem, że zazwyczaj nie robi się z utworami nic ciekawego, tylko przerabia gotowy kawałek nakładając nowe ścieżki (bo do Sister of Night nie ma osobnych ścieżek w necie). Z drugiej strony, może nie są odkrywcze, zazwyczaj są rzeczywiście dosyć słabe, ale przynajmniej nikt nie bierze za nie ciężkiego hajsu, tak jak autorzy, których remiksy wydawane są na singlach Depeche Mode.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 15:58

Dobrze prawisz, nie są odkrywcze i najczęściej dosyć przeciętne. Ale czasami się trafi coś, co po prostu dobrze brzmi. Bardzo podobnie do oryginału, ale ma dodanych nieco nowych dźwięków. Tak jest w przypadku Sister of night czy Useless Kaisera.
Wysłuchałem już w życiu naprawdę setki remiksów DM i mogę stwierdzić, że te najlepsze pochodzą z lat 80-90-tych. Może kiedyś robiło się lepsze remiksy, a może po prostu tamte utwory lepiej się do tego nadawały. Utwory z Violator czy OWILM to przykłady świetnego materiału do remiksowania. Sam World in my eyes miał więcej dobrych remiksów niż wszystkie utwory z ostatnich 3 płyt razem wzięte.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lis 2017 17:13

Hien pisze:Pls, Heaven by Owlle to potworny syf i ciężka obraza dla oryginału.
Lekki, chwytliwy, electropopowy, świeży w brzmieniu, naprawdę dobrze zrobiony remiks, nie czaję tego hejtu serio.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lis 2017 18:57

shodan pisze:Może kiedyś robiło się lepsze remiksy, a może po prostu tamte utwory lepiej się do tego nadawały. Utwory z Violator czy OWILM to przykłady świetnego materiału do remiksowania. Sam World in my eyes miał więcej dobrych remiksów niż wszystkie utwory z ostatnich 3 płyt razem wzięte.
Myślę, że kiedyś się po prostu słuchało innej muzyki. Na przełomie lat 80 i 90 było sporo remiksów na modłę ówczesnego techno (a to było jednak trochę inne techno niż teraz), a za czasów SOFAD było sporo remiksów trip-hopowych, bo tego się wtedy słuchało.
Aktualnie wuj wie czego się słucha, bo mainstream jest teraz bardzo poplątany. DM ewidentnie patrzy głównie w stronę twórców indie-electro (co też czasami widać po doborze zespołów supportujących) i DJów zajmujących się muzyką taneczną, ale czasami znajdą się takie perełki jak większość remiksów Sixtoes. Przyznam, że nie jestem już takim fanem Depeche Mode żeby tego wszystkiego słuchać, bo straciłbym czas, który mógłbym spożytkować na słuchanie innych dobrych zespołów. Jak dla mnie mogliby przestać w ogóle wydawać single. Tylko klipy do utworów, żeby coś mieli do wrzucenia na fejsa. Tradycyjny model promocji zaczyna się wypalać, a DM jednak nadal są jedną nogą w latach 90-tych z tym wszystkim. W rozkroku wiele nie zdziałają, albo idą full retro, albo z duchem czasu (czy to jest fajne, czy nie).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 03 lis 2017 19:24

shodan pisze:Dobre remiksy DM to już były i dawno się skończyły. Teraz to się tworzy jakąś elektroniczną siekaninę.
Krzywdzące uogólnienie, szczególnie, że w elektronice cały czas dzieje się dobrze i cały czas pojawia się coś nowego, co czasem widać i słychać w remiksach nowszych singli Depeche Mode. Łupanina się pojawia, ale jest jej naprawdę niewiele.
Hien pisze:Pls, Heaven by Owlle to potworny syf i ciężka obraza dla oryginału.
Myślę, że utwór się obrazi gdy zagra się go nawet w aranżacji discopolowej. Kwestia tego, że on podszedłby słuchaczom w takiej wersji. ;)

Ja tutaj zgodzę się ze stripped'em, że to dobry aranż, który pozwala na Heaven popatrzeć inaczej. W wersji Owlle to świeży, electropopowy numer. Czego się tu czepiać. :8
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 20:41

Dragon pisze:w elektronice cały czas dzieje się dobrze
Ale ja odnosiłem się tylko do remiksów DM, a nie ogólnie do muzyki.
Co do Heaven to sam utwór mnie drażni, a co dopiero jeszcze słabszy remiks.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lis 2017 21:41

Ostatecznie Shodan ma rację, że remiksy są teraz znacznie gorsze i ta granica między oficjalnymi i fanowskimi zaczyna się zacierać. Swoją drogą, nie pamiętam kiedy ostatni raz słyszałem coś nowego elektronicznego, co by mnie zaciekawiło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 22:20

Niektóre fanowskie są bardzo zbliżone do oryginału, pewnie dlatego mi się podobają dużo bardziej, niż dziwactwa niepodobne do niczego.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 lis 2017 00:02

Mi się podobają remiksy inne od oryginałów (bo od oryginału mam oryginał, ew. wersje z koncertów), ale tylko jeśli był na nie konkretny pomysł. I te pomysły były kiedyś ciekawsze.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lis 2017 13:07

Na fali naszych ostatnich dyskusji o remiksach DM przesłuchałem sobie po długim czasie mój jedyny singiel na cd jaki posiadam - OWILM:

Only When I Lose Myself (Gus Gus Long Play Mix)
Painkiller (Kill the Pain Mix - DJ Shadow vs Depeche Mode)
Surrender (Catalan FC Out of Reach Mix)
Only When I Lose Myself (Gus Gus Short Play Mix)
World in My Eyes (Safar Mix)

Wszystkie remiksy są świetne.
I nie wiem, czemu kiedyś narzekałem na remiks Surrender, bo to naprawdę kawał dobrej muzyki.
Przesłuchałem też w formacie mp3 wszystkie remiksy Barrel of a gun. I tu dla odmiany nic mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 lis 2017 20:25

Będę złośliwy i powiem, że wcale nie są takie dobre. Ba, część z nich to techno najgorszego sortu rodem właśnie z końcówki lat 90'. Gdzie one do bardziej kombinowanych remiksów Heaven czy Cover Me... :8

Już Painkillera bardziej subtelnie przerobił Plastikmen, a Only When I Lose Myself całkiem przyjemnie brzmi w miksie Subsonic Legacy.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 lis 2017 00:11

Nie pamiętam już niektórych, ale Safar mix był okropny. Nawet zespół się do niego nie przyznaje.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 21 lip 2019 19:56

Wczoraj po raz pierwszy przesłuchałem w całości Remixes 2 (a mam ten album od 8 lat lol), i stwierdzam, że When The Body Speaks w wersji 2/3 Miike Snow jest bardzo fajne. Na tyle fajne, że poleciało na zapętleniu jakieś 20 razy :D
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 lip 2019 00:28

Jesli utwor jest slaby, tak jak Heaven to trudno zeby mixy byly dobre. Natomiast od kazdej reguly sa wyjatki. Dla mnie takim jest I Want It All. Oryginal taki sobie, ale Roland Dill Remix jak dla mnie petarda :)
Enjoy The Silence
ODPOWIEDZ