MTV

Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 20 wrz 2005 20:32

EveS pisze: W.w stacja tv puszcza jedynie polski prymitywny hip-hop. Jakaż była moja radość, gdy zobaczyłam, że mają również program poświęcony mocniejszym brzmieniom - "Hell's Kitchen", prowadzony przez odpychającego Dzikiego. Włączam sobie ten programik wieczorkiem i co widzę? Linkin' Park gra sobie w najlepsze :lol: Zaraz potem Korn i inne pierdołowate zespoły nu-metalowe :/
moze ogladalas jakis spaczony odcinek, ale kiedy ja to ogladalam to lecial behemot [nie trawie] a potem slipknot... i takie zazwyczaj klimaty sie utrzymuja w hells kitchen. chyba ze uwazasz slipknot numetal to wszystko jasne.


aha, jeszcze jedno: od kiedy korn jest jednym z pierdolowatych zespolow numetalowych? nie no, moze ja sie nie znam, ale ja zawsze za zespol numetalowy bralam linkin park itede....
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 17 lis 2005 15:12

olz pisze:aha, jeszcze jedno: od kiedy korn jest jednym z pierdolowatych zespolow numetalowych? nie no, moze ja sie nie znam, ale ja zawsze za zespol numetalowy bralam linkin park itede....
Teraz dopiero zauważyłam :o

Odpowiadam: mam wszystkie płyty Korna do "Issues", już na Follow The Leader zaczęła się kaszana ("Children Of The Korn", "All In The Family" - co to ma być :?: ). To co puszcza Dziki, to nie stary dobry Korn z Davisem prującym japę, że aż chce się puszczać, lecz nowe bzdetne i tandetne kawałki na jedno kopyto. Ciekawostką jest również to, iż ostatnio odszedł z zespołu Head, bo zaczął uważać iż grając w zespole grającym ostrą muzykę deprawuje młodzież, a on przcież kocha Boga i juz więcej nie zamierza grzeszyć. Taki amerykański Litza :lol:

Dla mnie sprawa obecnie jest jasna: Slipknot=Linkin' Park=nowy Korn=Limp Bizkit=nierajcujący (nu)metal dla buntowniczych dzieciaczków :|
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 17 lis 2005 16:49

linkin park - nie znosze
limp bizkit - nie znosze
nowy korn - nie lubie

ale slipknot nie rowna sie linkin park, lubie slipknota, nie mow ze to bzdetny numetal bo to nieprawda..... przynajmniej wedlug mnie :/
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Joanne DV75
Posty: 18
Rejestracja: 18 lis 2005 17:29
Lokalizacja: Leeds, UK
Kontakt
Strona WWW

Post 20 lis 2005 17:24

Jeszcze parę miesięcy temu powiedziałabym - bo mówiłam tak wszędzie, gdzie rozpoczęła się podobna dyskusja - że MTV Classic to jedyny polski kanał muzyczny, gdzie można usłyszeć dobrą muzykę. Ale nawet MTV C. zaczęło schodzić na psy - zauważył ktoś? Wycięli wszystkie lata z wyjątkiem dziewięćdziesiątych, i tak, jak kiedyś można było włączyć telewizor i usłyszeć Dire Straits, Joan Jett, Stonesów albo Tori Amos, tak teraz po włączeniu telewizora jest 90 procent prawdopodobieństwa, że akurat będzie leciało Atomic Kitten, Michael Jackson, Spice Girls, albo, do cholery jasnej, Krawczyk. W końcu to klasyka. Tylko co oni zrobili z tą starszą? Pożar w bazie danych?

Co do Linkin Park, Limp Bizkit, Korna, dorzucę jeszcze HIMa, Good Charlotte, The Rasmus i resztę zespołów reprezentujących ów wątpliwej jakości nurt aż za bardzo nowoczesnego rocka (nie powiem, że nazywanie tego rockiem to obraza dla rocka, bo jakoś toto sklasyfikować trzeba, a owej muzyczce jest zdecydowanie bliżej do rocka niż do rapu) - skomentuję to krótko, nie podoba mi się, jak większości tutaj. Nie jestem szczególnie obeznana z ich twórczością, ale zdarzyło mi się przesłuchać całą płytę LP (żebym ja jeszcze pamiętała, jaką...) i powiem tyle - nazywanie tego nu-metalem, heavy metalem tudzież jakąkolwiek inną odmianą metalu całkowicie mi do obrazu tej muzyki nie pasuje. Chwilami bardziej mi to przypomina kalifornijski punk rock (Offsprink, Blink 182 etc.), niż cokolwiek cięższego. Limp Bizkit - nie znam prawie wcale, przyznaję się bez bicia, a to, co słyszałam, to raczej ballady (chociażby cover The Who - przypadki, kiedy młoda gwiazda coveruje jakąś piosenkę, a później wszystkim się wydaje, że to jest autorski utwór, doprowadzają mnie najzwyczajniej na świecie do szału... Britney Spears i Joan Jett, Groove Coverage i Alice Cooper; doość!). Nie ma to jednak nic z heavy metalu/nu metalu. Korn jest tej muzyce nieco bliższy (jeśli już ludzie koniecznie muszą na coś przykleić etykietkę z napisem "nu", to proponuję właśnie Korna). Ale też średnio mi się podoba. Cover Pink Floydów wyszedł im below average, a najbardziej razi to, że zupełnie spłaszczyli gitarę. Wokal już zupełnie do tego utworu nie pasuje :)

Cholera... CZEMU JA ZAWSZE MUSZĘ TYLE PISAĆ?! -_-"
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 20 lis 2005 17:49

Joanne DV75 pisze:Cholera... CZEMU JA ZAWSZE MUSZĘ TYLE PISAĆ?! -_-"
To się chwali :) Pozwolę sobie naturalnie skomentować...

MTV Classic już od dawna zaczęło się zmieniać w kanał dla współczesnej młodzieży preferującej muzykę typu umcy-umcy :/ Przemiana w VH1 juz ukompletni tą przemianę. Jak ktoś widział ramówkę na grudzień, to zauważył, że kanał ten będzie jedynie powtórką audycji nadawanych na szmirowatej MTV.

Co do dalszej części posta, muszę się nie zgodzić. Mimo wszysko nie wrzuciłabym do jednego wora Korna i Hima tudzież Good Charlotte. Mimo wszystko zespoły te grają inną muzykę, co nie znaczy, że jest to dobra muzyka. Wczesny Korn był niezły, to samo na upartego można by powiedzieć o Himie. Ten kalifornijski rock o którym mówisz, to całkiem świeża kwestia. Fani kalifornijskiego rocka, tudzież emo (nawet nie wiem czy to nie to samo) jakoś nie pałają wieka miłością do dajmy na to "Life Is Peachy"

Limp Bizkit to z kolei dla mnie kompletna hybryda, którą notabene wylansował Jonathan Davis :grins: Też kompletnie nie znam ich twórczości i znać nie chcę.

Poruszyłaś jeszcze kwestię coverów. Dla mnie to również poniżej krytyki, że młodzi ludzie nie znają pierwotnych wykonawców :/ Chociaż ostatnimy czasy daje się obserwować zjawisko serwowania przez stacje radiowe oryginalnych wykonań, tak np. ostatnio jakiś techno-młot band zrobił nową wersję "Clubu Tropicana", a w radiu dało się pary usłyszeć oryginalną wersję wykonywaną przez WHAM :) Miejmy nadzieje, że pozwoli to nieco doedukować młodych ludzi w kwestii muzyki sprzed lat. Oby nie było to tylko zjawisko przejściowe.

Co do samych kanałów muzycznych o których dyskutujemy, polecam oglądać niemiecką Vivę w niedziele od 20 do 22. Leci program Get The Clip Retro, np w zeszłym tygodniu widziałam takie klipy jak "Come On Eileen" Dexy's Midnight Runners, "The Meaning Of Love" wiadomo kogo :8 , oprócz tego i U2 "Pride" czy też Belindę Carlisle "Runaway Horses".
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 20 lis 2005 18:39

nie znosze good charlote :|:|:|
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 16 sty 2006 16:32

Chyba przestanę bluzgać na Vh1, ostatnio co pacnę pilotem lecą tam fajne klipy, tak np. wczoraj widziałam "Condemnation" i mnóstwo klipów z 80s :D
Awatar użytkownika
RaV
Posty: 269
Rejestracja: 07 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Stolica
Kontakt
Strona WWW ICQ

Post 06 lut 2006 01:29

Ja juz nie mam MTV Classic, teraz za to mam VH1 i jest spoko. Na VIVIe nie ma juz wogole czego sluchac. MTV lubie natomiast za program "Pimp My Ride" :D
Awatar użytkownika
MaroMT
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2005 15:08
Lokalizacja: z Księżyca
Kontakt
Strona WWW

Post 12 lut 2006 16:01

Jako, że MTV Classic umarło śmiercią naturalną, dodałem opcję "VH-1 Polska". Tą telewizję jeszcze można oglądać w niektórych godzinach, ale wbrew pozorom to jeden ten sam syf co jej poprzednie wcielenie. Owszem bywa "So 80s" czy "Disco Night", ale to jedynie kropelka tego co dobre. MTV Classic mi się podobało na początku istnienia, a potem zrobili z tego...no sami wiemy co.

I tak najlepsze były Onyx.TV oraz MCM (ale gdy leciał "Top Kitsch").
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 12 lut 2006 16:18

slick pisze:Zaintrygowal mnie tam jeden debilny program, nie wiem jak sie wami ale jest idiotyczny. Opisze go krotko. Grupa gosci zaklada sie ze beda wykonywac najbardziej kretynskie rzeczy. I faktycznie, ostatnio widzialem:

:arrow: wsadzanie reki w krowi odbyt
:arrow: uderzanie pilkami tenisowymi w klejnoty kolegi
:arrow: przyczepianie czegos do mosznej (cos w stylu kogo mocniej zaboli i kto dluzej wytrzyma)
:arrow: kto komu namocniej przypiepszy z glana w goly zad

dobra wiecej nie pisze przykadow bo mi sie chce :zygi: a mam dobry jogurcik przed soba. Chodzi mi tylko to co to ma wspolnego do cholery z muzyka.

wiesz co to ma wspolnego z muzyka?
pewnie chodzilo ci albo o jackassa, albo o viva la bam, a w obydwu programach gwiazda jest bam margera, ktory jest producentem teledyskow hima :x
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 21 maja 2006 12:08

Stare dobre MTV.
Viva niemiecka ma to do siebie, że tamtejsi prezenterzy potrafią przegadać całą piosenkę, a poza tym jakieś niemieckie ścierwa ciągle lecą, zamiast porządnej muzyki. Dosyć często zdarzają się również powtórki programów.
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 16 sty 2007 21:18

Przed chwilą obejrzałamna vh1, nie w całości, bo nie mogłam tego znieść: listę rzekomo najgorszych 40 utworów wszechczasów.
Noooo, już głupszych ludzi do argumentacji i wyboru nie mogli znaleźć. Nie podobała im się pewna piosenka o miłości, bo jacyś jankesi-idioci stwierdzili, że jak facet śpiewa "co kolwiek robisz, czegokolwiek chcesz,będę zawsze na ciebie czekał" to jest to niezmiernie chore. Uargumentowali to tak: "jak ją kochasz, to kup sobie bilet i do niej poleć!". Rzeczywiście, oglądając takie rzeczy mogę się dużo(mniej) dowiedzieć, bardzo mnie to (niedo)rozwija i z pewnością (nie) zawierzę ich ocenie utworów. Kolejny, sympatyczny kawałek z lat 80' uznali za beznadziejny bo.....gra się go często na weselach. I oczywiście nie ważne, że piosenka jest dobra, ważne że ktoś poszedł na kilka ślubów i stwierdził, że gra się to na wszystkich.
Doprowadza mnie do szału, jak mówią, że jedna z piosenek Roxette (chyba the Look) jest bez sensu. A dlaczego tak myślą? Bo ci (un)inteligenci są tak beznadziejni, że nie potrafią zrozumieć tekstu! Nie wspomnę o dobrym i mocnym głosie wokalistki, o którym nie raczyli powiedzieć.
A teraz pytanie kulminacyjne: co więc sądzicie o tego typu programach, w których puszcza się takie mn.in. programy i listy.....? Czyli mtv, vh1, mtv hits....
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 16 sty 2007 21:32

jam jest bidne dziecko trzeciego świata, nie mam kablówki.

ale czasem coś tam gdzieś tam obejrzę. i powiem, że MTV się sku.rwiło. Bo niby 'Music Television', a dają jakieś bzdurne programy, w stylu 'date my mum' lub 'deathmatch', po których czuję się bardziej ogłupiała niż kiedykolwiek, a muzyki jest tyle co kot napłakał. a jesli już jakaś jest to jakieś fifticenty albo inne gówno.

a o reszcie się nie wypowiem, bo poprostu nie mam co napisać o tych stacjach ;).
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 274
Rejestracja: 23 wrz 2006 23:20
Lokalizacja: Nysa/Wroc
Kontakt
Strona WWW

Post 16 sty 2007 21:42

mtv... poziom programow jest tragiczny :| tak sadzilam gdy obejrzalam "penetrarorow" i "dismissed", ale gdy tarfilam na "pamietniki dziewicy" i "sweet 16" to juz nawet nie wlaczam zeby zobaczyc co tam leci, bez uprzedniego sprawdzenia programu.
wh1 puszcza lepsza muzyke niz mtv, ale te programy plotkarskie sa srednie :| co mnie obchodzi, gdzie kto ile wydaje na dom, ubrania, a wedlug jakich metod strzyga paris hilton...
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 17 sty 2007 00:26

Daria The Revelator pisze:jam jest bidne dziecko trzeciego świata, nie mam kablówki.
Ciesz się :8
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 17 sty 2007 00:59

to ja tez sie ciesze ,bo nie mam, a to co czasami mi sie gdzies trafi na oczy wola o pomste do nieba... i niech mi nikt nie mowi ze to co sie dzieje dookola nas: przemoc, brak szacunku dla czegokolwiek i kogokolwiek, brak uznania jakichkolwiek autorytetow - to nie wynik m.in. ogladania sieczki i papki jaka zapodaja w wiekszosci stacji nie tylko mtv. pamietam czasy gdy mtv: logo, idea, symbol - bylo kultowe.cos znaczylo.

inna sprawa ze tak naprawde ciezko znalezc cos ciekawego w tej mamalydze jaka zapodaja nam media

oczywiscie zawsze sa wyjatki :8

na szczescie :lol:
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 17 sty 2007 07:05

@Bartini, nie powiedziałam, że jest mi z tego powodu przykro :>

ten temat ewoulował przez noc ... albo jeszcze śpię?
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 13 lut 2007 13:20

vh1 jest z tego stanowczo najlepsze, chociaż i tak te niektóre programiki mnie dobijają....Ale za to 11 lutego była niedziela z Duran Duran :D Dla mnie to miłe zaskoczenie ;)
Awatar użytkownika
słuchacz
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2006 21:44
Lokalizacja: POZNAŃ

Post 13 lut 2007 20:14

mtv jak dla mne komercja!!
kiedyś to było coś, to była alteranatywa... ale se stoczyli...
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 01 sie 2013 08:35

Archeolog odkopał temat z jednej z ulubionych dziedzin. :8

MTV/VIVA/ - śmietnik muzyczny (same nowości, ewentualnie na VIVIE coś starszego, ale nie sprzed 2000 roku) i głupie seriale
VH1 - nowości/okazjonalnie starsze piosenki + 2/3 pasma z muzyką hip-hop/80s/90s

Przerzuciłem się na niejakie STARS.TV, ale też coś nowego puszczą.