Stare / nowe Depeche Mode

Awatar użytkownika
Dr Haing S. Ngor
Posty: 24
Rejestracja: 25 kwie 2006 15:58
Lokalizacja: Malmö

Stare / nowe Depeche Mode

Post 25 maja 2006 12:37

Zasadniczo tworczosc zespolu mozna podzielic wyraznie na ta sprzed 1990 roku i druga ktora juz byla po wydaniu Violatora. Ktore (w przyblizeniu napisze) "dziesieciolecie" zespolu bylo dla was tym najciekawszym? Ktore sie wam podobalo? Czy to od strony muzycznej, wydanych albumow, wygladu zespolu czy tez tras koncertowych?

PS. Dawno mnie nie bylo, witam i dalej do pracy zmykam. :)
Awatar użytkownika
El
Posty: 110
Rejestracja: 09 lut 2006 21:35

Post 25 maja 2006 13:07

Sztuczny i lekko "chory" podział...
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 25 maja 2006 13:48

Wg. mnie stara muzyka była lepsza.
Bez Alan'a Wilder'a to już nie to samo, choć nowa też posiada swój urok
Awatar użytkownika
Lilith
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2005 19:25
Lokalizacja: Zgorzelec/Szczecin
Kontakt
Strona WWW

Post 25 maja 2006 14:11

Po 90 troche jakby zmienili styl, ale przed i po sa fajne kawalki. tak sie tego podzielic nie da...
MontanaDM

Post 25 maja 2006 15:36

Do Violatora DM bardziej mi się podobało, a to co było później już mnie tak nie raduje.
Awatar użytkownika
Customers Suck
Posty: 84
Rejestracja: 08 lip 2006 21:09
Lokalizacja: Berlin

Post 21 sie 2006 18:09

"Stare" lepsze, bo niekomercyjne i brzmieniowo bardziej mi pasuje.
Awatar użytkownika
Arashy
Posty: 988
Rejestracja: 18 cze 2005 10:33
Ulubiony utwór: ETS
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka Wawelskiego

Post 07 wrz 2006 10:11

Oj chyba zależy od nastroju. Teoretycznie wolę ten okres do Violatora.
Awatar użytkownika
maya
Posty: 10
Rejestracja: 04 wrz 2006 18:02
Lokalizacja: z marynaty

Post 08 wrz 2006 23:47

wg tego podziału - zdecydowanie nowe
wg mojego od 1986
z wcześniejszych poszczególne utwory...
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 09 wrz 2006 19:03

ja ide na kompromis: najlepszy okres dla mnie to od BC do SOFAD, pozniej i wczesniej pojawialy sie plyty nierowne, od kawalkow doskonalych po takie sobie, chociaz koncertowo po Devotional Tour ida do przodu i graja fantasyczne trasy!!! I oby tak dalej...
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 09 wrz 2006 22:55

Tak sobie myśle, że to co zrobił Alan dla DM powinno być zapisane złotymi zgłoskami, ale przypisywanie wszystkiego co najlepsze tylko jego obecności i pisanie, że po jego odejściu to już nie to samo, uważam za lekką przesade. Nie znam zespołu, ktory wydawał by płyte po płycie za każdym razem znakomitą. Lata 80 - te i początek 90 - tych to prawdziwy koniec indywidualności i dla wszystkich gwiazd jak DM jedyne wyjscie to poszukiwania muzyczne (z zapomnieniem co jest modne i odcieńciem sie od tego co już było) może o włos trafione jak "Ultra' lub wielka pomylka jak "exciter" (to tylko moje zdanie), ale trafienie nową płytą do wszystkich, chodzi mi tu do sceptycznie nastawionych do DM jak i do starych fanów to juz jest magia i taki wyczyn zdaża sie tylko nielicznym. Miejmy nadzieje, że to Nas spotka.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 wrz 2006 16:47

ja bym postawił na lata 90-te jednak, bo podobał mi się poza ich muzyką z tych czasów cały image grupy, ten z Violatora ale i ten z SOFAD, choć za czasów Ultry wyglądali wg mnie trochę dziwacznie (wiadomo głównie Dave bo to niejako twarz zespołu, frontman)

no ale jest też i 3 dziesięciolecie grupy, Exciter i PTA, to też uważam za niezłe, wiadomo że muzyka musi ewoluować i chyba nieźle im to wychodzi, może nie mają takich hitów jak za Violatora ale muzycznie chyba się jednak rozwijają, tworzą coraz ciekawszą muzykę :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Tulo
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2005 00:51

Post 26 wrz 2006 16:03

Myślę że jednak to stare DM, czyli w okresie kiedy w zespole był Alan Wilder. Zmienił styl i brzmienie zespołu. Wprowadził kilka nowinek, m. in. nauczył chłopaków korzystać z samplera, co w tamtym czasie było przełomem. Od czasu gdy przyszedł, radykalnie zmieniło się brzmienie. Często wystarczyło posłuchać pierwszych taktów jakiejś piosenki i już było wiadomo że to Depeche Mode. Dzięki Alanowi zespół zyskał swój charakterystyczny, niepowtarzalny styl, którego wcześniej mu brakowało (wystarczy posłuchać jakiejś płyty sprzed "Construction Time Again" żeby zrozumieć co mam na myśli). Po odejściu Alana zespól ponownie zmienił styl, ale to już nie to samo. Właściwie to chyba ostatnim naprawdę typowo "depechowym" albumem jest "Violator", mimo że nie był to ostatni album z udziałem Wildera. Później zabrakło już tego charakterystycznego depechowego "pazurka" i kolejne płyty stały się niemal nudne. Zaznaczam że jest to tylko moja opinia i nie każdy fan Depeche Mode musi się z nią zgadzać.
Awatar użytkownika
sonny
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2006 22:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post 29 paź 2006 22:44

Ja tylko cieszę się że nie zostali przy tworzeniu muzyki w stylu płyty SOFAD, a wrócili do swojego dawnego elektro DM.
Awatar użytkownika
Ania Depeszka
Posty: 455
Rejestracja: 01 lis 2006 16:12
Lokalizacja: Szczawnica
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lis 2006 14:32

Ja nie dzele DM na stare/nowe bo to wg mnie nie ma sensu. Uwielbiam ich za całokształt muzycznego dorobku. Chociaż łezka w oku się kreci na myśl że nie ma z nimi Alana ;(
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 02 lis 2006 14:36

Ania Depeszka pisze:Ja nie dzele DM na stare/nowe...
Ania Depeszka pisze:Chociaż łezka w oku się kreci na myśl że nie ma z nimi Alana ;(
Więc jednak dzielisz. :mrgreen:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
johny_revela
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2006 18:42
Kontakt
Strona WWW

Post 06 lis 2006 15:36

dla mnie nie ma podziału na stare i nowe... to że odszedł, ktośprzyszedł to nie ma znaczenia... zespół jest nadal ze standardową trójką i chyba jak narazie w najlepszej kombinacji, choć za czasów vinca i alana utwory były inne... mogliśmy to usłyszeć w dźwięku klawiszy....
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 358
Rejestracja: 15 paź 2006 18:59

Post 09 lis 2006 18:22

Jak dla mnie najlepszy był okres BC-SOFAD. Albumy wychodziły im równe, nie było słychać o narkotykach, był Alan :) No i muzyka była jednak zupełnie innego kalibru niż później, było w niej coś wielkiego co sprawiało że od razu było wiadomo jaki zespół to gra. Nie mówię oczywiście, że Ultra czy PTAk były złe (bo bardzo je lubię), ale w trzyosobowym składzie bez Alana nawet jeśli jest dobrze, to na pewno z nim byłoby lepiej.
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 02 gru 2006 20:34

Stare Depeche Mode, bez dwóch zdań zespół 10000000000000000 lepszy był z Alan'em Wilder'em. Nie ma nawet o czym gadać, większość ludzi powinno zauważyć, jaka muzyka była na pierwszych, wczesnych albumach, a jaka jest teraz. I to się tyczy wszystkiego w DM.

I pozdrowienia dla wszystkich wyznawców DM z Alanem. :)
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 358
Rejestracja: 15 paź 2006 18:59

Post 04 gru 2006 16:58

Alan-4ever pisze:większość ludzi powinno zauważyć, jaka muzyka była na pierwszych, wczesnych albumach, a jaka jest teraz.
Jakby teraz nagrywali to samo to nikt by tego praktycznie nie kupił ;) A tak serio po odejściu AW zespół bardzo się zmienił, choć nie mówię że na gorsze. Po prostu teraz jest inaczej... Ale nie zgadzam się że to co teraz wydają jest gorsze.
Awatar użytkownika
Ania Depeszka
Posty: 455
Rejestracja: 01 lis 2006 16:12
Lokalizacja: Szczawnica
Kontakt
Strona WWW

Post 04 gru 2006 17:07

Młody pisze:
Alan-4ever pisze:większość ludzi powinno zauważyć, jaka muzyka była na pierwszych, wczesnych albumach, a jaka jest teraz.
Jakby teraz nagrywali to samo to nikt by tego praktycznie nie kupił ;) A tak serio po odejściu AW zespół bardzo się zmienił, choć nie mówię że na gorsze. Po prostu teraz jest inaczej... Ale nie zgadzam się że to co teraz wydają jest gorsze.

W dużej mierze muzyka DM zmieniła sie na lepsze po dojściu Alana.Co by było gdyby Vince niezdecydował się odejść z DM.Pewnie przez cały czas by grali słodki-cukierkowy synth.Przecież na odchodne Vince zostawił Martinowi & co sporo kawałków i chwała Bogu że niezdecydowali się z nich skorzystać.Kto wie jak by się potoczyła kariera Depeche Mode...