Best of Forum (edycja growa)

Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Best of Forum (edycja growa)

Post 30 cze 2022 11:09

Alien: Isolation

No dobra, o tej grze dyskutowaliśmy już z Hienem na forum na tyle sposobów, że naprawdę ciężko cokolwiek dodać. Gra jest absolutnie genialna i im więcej w nią gram, tym bardziej doceniam. Choć oczywiście niezapomniany jest ten pierwszy raz, kiedy to wszystko było zupełną nowością i niewiadomą. Kiedy nie miało się tej całej wiedzy o grze co teraz. Wtedy gra była jeszcze trudniejsza i straszniejsza.
AI to niewątpliwie tytuł z mojego top-10, a może i 5 gier. Przechodzę tę grę po raz kolejny i jestem pewien, że jeszcze nie raz wrócę do Sevastopola.
Polecam wszystkim lubiącym pierwszoosobowe skradanki i lubiącym się bać.

Disco Elysium


No i tutaj mamy coś, czego kompletnie nie znałem. I właściwie ma ta gra w sobie elementy, które w grach lubię i których jednocześnie nie lubię.
Podoba mi się grafika i design leveli. Wespół z izometrycznym rzutem od razu ta gra przywodzi mi na myśl inną grę, którą na pewno tutaj wrzucę.
Gra sprawia wrażenie klimatycznej poprzez właśnie grafikę, wygląd map i warstwę dźwiękową. Lubię też w grach elementy RPG w postaci możliwości rozwoju postaci w wybranych kategoriach.
Co mnie natomiast odstrasza to na pewno ściany tekstu. Właściwie wychodzi na to, że ta gra czytaniem stoi. No nie po to włącza się wg mnie grę komputerową, żeby czytać powieść kryminalną. Mentos zachęca do gry ciekawą fabułą. Prawda jest taka, że ja każdą fabułę w grze zawsze traktowałem jedynie jako pretekst do prowadzenia rozgrywki. Może to głupie, ale nigdy do fabuły nie przywiązywałem żadnej uwagi. Chciałem wiedzieć zawsze tylko tyle, ile było konieczne do sensownego grania.
Z tego powodu to tytuł prawdopodobnie nie za bardzo dla mnie. Przy tak ogromnej ilości dostępnych gier naprawdę wszystko musi być zrobione idealnie pode mnie, żebym chciał to w ogóle zainstalować.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 sie 2022 17:03

Dobra, koniec tego, trzeba nadgonić i tutaj.

AvP 2

Nie spędziłem z tą grą tyle czasu, co z jedynką. O jedynce mogę napisać dużo dobrego. To była pierwsza gra, którą dostałem kiedy w domu pojawił się komputer (Gwiazdka 1999). Będąc już wielkim fanem zarówno Obcego jak i Predatora, płakałem wręcz ze szczęścia. Uczucie zaszczucia było tam tak mocne, że żadna inna gra (nawet Isolation) nie była w stanie tego przebić, a mówimy tu o grze z 1999 roku. Z jakiegoś powodu, w dwójkę grałem bardzo mało, może przez to, że trochę mi się cięła. Żałuję, że nigdy do tego nie wróciłem, zwłaszcza, że pędziła ona na silniku LiTech, tym samym co Shogo, tylko oczywiście zmodernizowanym. Myślę, że w najbliższym czasie, pogram w końcu w tę grą tak jak powinienem był to zrobić lata temu. Sorry, że więcej tu piszę o jedynce niż o dwójce, ale z jedynką mam największe wspomnienia i w sumie jakiekolwiek większe doświadczenia. Myślę jednak, że obie gry mają wiele wspólnych mianowników. Tego uczucia kiedy siedziałem przed kompem przy zgaszonym świetle, przedzierałem się przez korytarze bazy jako Marines i nagle słyszałem tek charakterystyczny pisk i nagle stado obcych lecących na mnie z prędkością światła, nie da się podrobić. Albo jak łaziłem cały zesrany, szukając wyjścia, a tu ojciec nagle wchodził i zapał światło i instant kupa w gaciach. Piękne czasy.

Disco Elysium

Nie mogę za dużo napisać, bo nie grałem, ale szybki rzut oka i czuję się zaintrygowany. Na początku miałem rzucić, że ooo jakiś nowożytni Fallout, ale widzę, że coś więcej. Uznałem, że nie będę za dużo oglądał, bo planuję w to zagrać. Ok, to wygląda jakbym szukał pretekstu żeby za dużo się tu nie napisać, ale serio, mam ochotę w to pograć. Tylko tyle i aż tyle. Podoba mi się retro klimat, nacisk na atmosferę i fabułę. Takich gier nie powstaje już zbyt wiele.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 sie 2022 09:12

Mentos jak masz coś do powiedzenia w tym temacie, to dawaj, bo ta kolejka ciągnie się już od 16 czerwca! :|
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4423
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 10 sie 2022 09:17

Nie ukrywam, ze Alien to raczej nie jest moja ulubiona seria, ale wieczorem pewnikiem cos skrobne
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 13
STATUS: A CO MNIE TO, ROBERT PROWADZI
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 sie 2022 09:34

Mentos, dwa miechy nic nie napiszesz, bo Alien to nie Twoja ulubiona seria? Chyba nie o to chodzi. Rzuć okiem, napisz dwa zdania komentarza i już. Nikt Ci nie każe przecież w to grać. To nie bestka muzyczna.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11537
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 sie 2022 09:38

Przecież powiedział że napisze wieczorem... listopadowym może jakoś hehe
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 sie 2022 10:29

Ale dopiero po mojej reprymendzie. ;)
A Ty co stripped, jego adwokat czy co? :P
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4423
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 10 sie 2022 10:39

robi za murzyna
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 13
STATUS: A CO MNIE TO, ROBERT PROWADZI
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 sie 2022 11:04

dobry murzyn z bełchatów
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 sie 2022 19:54

stripped pisze:
10 sie 2022 09:38
Przecież powiedział że napisze wieczorem... listopadowym może jakoś hehe
Chyba rzeczywiście pomyślał o listopadowym wieczorze. A my naiwniacy myśleliśmy sobie nie wiem co. ;(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 sie 2022 23:35

Ja sobie myślałem właśnie to i Mentos dostarczył
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 sie 2022 23:30

Dobra, myślę, że temat można uznać za padły. Ryby z Odry tu szybciej się udzielą niż Mintaj xD Szkoda, bo w sumie jeszcze miałem fajną gierkę do wrzucenia. Chyba jednak, o dziwo, lepiej pójdzie z bestką filmową.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 17 sie 2022 23:38

No szkoda, bo ja miałem jeszcze mnóstwo gier do zaprezentowania. Również takich bardzo staruteńkich.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8177
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 sie 2022 23:50

Bestka filmowa to byłby dopiero challenge, ale też małe wejście na ambicję, bo nie mogę się zmobilizować do obejrzenia tego co mam nagrane, a tak to może i z filmami złapałbym jakiś rytm.
DEPESZWIZJA 13: EDYCJA LATAJĄCEGO DILDA 69 KLAUSA WIESE
STATUS: oczekiwanie na głosy
PRZESYŁKI: 3/8
FINAŁ: 23/24 maja
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 sie 2022 00:31

Z filmami, to by trzeba było po mału. Obstawiam kolejkę na pół roku.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16773
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 sie 2022 09:03

Gorzej jak taki Mentos zapoda np. Modę na sukces. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 sie 2022 09:45

To nie jest film.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 18 sie 2022 15:26

Prędzej bym się spodziewał ŚWK.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 sie 2022 15:26

To nie jest film.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4423
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 29 lut 2024 22:49

Wiem, że uśmierciłem temat, ale Cyberpunk z dodatkiem to ścisły top gierek w jakie grałem - piszę bo właśnie jestem po zrobieniu ostatniego questa w DLC i pewnie niedługo zacznę od nowa grę kolejną postacią
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 13
STATUS: A CO MNIE TO, ROBERT PROWADZI