Best of Forum (Albumy - WRZUTKI)

Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4380
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 08 mar 2024 13:28

Pixies - Doolittle

Ta chwila prędzej czy później musiała nadejść. Po względnie ciepłym przyjęciu Pixies w bestce utworowej (to było dawno i nie chce mi się sprawdzać coście tam powypisywali) i nawet bardziej niż ciepłym przyjeciu w Depeszwizji, którą bym wygrał, gdyby nie Robert i nie to, że włozyłem sobie kij w szprychy, czas na Pixies w bestce albumowej.

W grę wchodziły w zasadzie tylko dwa pierwsze albumy - późniejsze płyty, mimo wszystko, aż tak dobre nie są, a te wydawane po reaktywacji... przyjmuję do świadomości, że istnieją, nie przeszkadza mi ten fakt, ale dla mnie to już nie to samo i to se ne vrati. W każdym razie, po dłuższym niż mi się wydawało namyśle, zdecydowałem, że zaprezentuję PT gronu forumowemu album pt. Doolittle.

Powody były dwa. Po pierwsze - debiut, częściowo ale jednak, już tutejszemu gronu przedstawiałem. Drugi powód - pisząc te słowa własnie sobie do obu tych płyt wróciłem i tak jak nadal lubię zadziornośc, losowość i luzacki klimat bijące ze słynnego albumu z Gołą Babą Na Okładce, tak jednak Doolittle jest albumem spójniejszym, kompletniejszym i mam też dziwne przeczucie, że będzie lepszym wprowadzeniem do dyskografii dla tych z was, którzy jej nie znają.

W praniu się pewnie okaże, że się mylę, bo prawdę powiedziawszy ja sam od Doolittle za pierwszym razem mocno się odbiłem i dopiero ww. płyta z Gołą Babą sprawiła, że skumałem o co biega w tej muzyce i tym podobne, ale byłem wtedy młody, głupi i słuchałem Swans, więc sami wiecie.

W każdym układzie, dostajecie ode mnie album zawierający kilkanaście prostych, ale nie prostackich, krótkich i zwięzłych kompozycji. Kuba w swoim czasie ładnie tu napisał, że to brzmi jak muzyka stworzona przez ludzi, z którymi chciałoby się współpracować i ja bym tego lepiej nie ujął, bo choćbym poślady spiął i mięśnie swe naprężył, to bym nie znalazł równie luzackiego zespołu, który mógłbym z czystym sumieniem nazwać dobrym.

No a nawet jak wam to nie siądzie, to przynajmniej płyta jest krótka heh.

Jacyś faworyci? Here Comes Your Man brzmi jakby Beatelsi urodzili się w Ameryce 2 dekady później. Monkey Gone to Heaven z surrealistycznym tekstem i luzackim klimatem. Mr. Grieves które zaczyna się niemal dubowym intrem, by praktycznie płynnie przejśc w punk. O i Gouge Away jest super!

Dobra, co ja będe wam pieprzyć - idzie wiosna, biercie i słuchajcie tego.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... kA1Lc2OEGl
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6425
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 mar 2024 13:56

Sin Cos Tan - Afterlife (2013)

No dobra, wyszedł hui, albowiem się wyrobiliśmy (nie wiem, jak), i wrzutka marcowa będzie w kwietniu, a kwietniowa była w lutym. Mam nadzieję, że nikt nie czuje się z tego powodu poszkodowany <3 Co to Sin Cos Tan? Poza formułami trygonometrycznymi (plus CTG) jest to synthpopowy w sumie duet z Finlandii, który stanowią DJ, producent i muzyk Jori Hulkkonen, oraz tekściarz i wokalista Juho Paalosmaa. Juho Paalosmaa śpiewał w innym fińskim duecie o nazwie Villa Nah, robili house, a ich debiut produkował właśnie Hulkkonen. W zamian za to Juho udzielił się wokalnie na jednym z numerów Hulkkonena z jego płyty Man From Earth, która ukazała się w roku 2009. Goście się polubili i postanowili porobić coś razem, ale bardziej "strawnego" radiowo. Tak powstało Sin Cos Tan, które najpierw wydało 3 albumy jeden po drugim w latach 2012, 2013 i 2014, potem EP w 2015 (które potwornie ciężko było znaleźć w necie jeszcze w kilka lat po premierze), a potem po dłuższej ciszy następne EP w 2021 i album jesienią 2022 (i ten album jest od początku do końca zajebisty). Oczywiście po drodze parę koncertów, głównie na zachodzie Europy (ale też np. w Chinach lol) i dalsza jakaś tam współpraca. Podobno kolejny album jest in the making. Pożyjemy, zobaczymy.

Skąd ich znam? Przez Hulkkonena oczywiście. A samego Hulkkonena przez Johna Foxxa, którego Hulkkonen jest wielkim fanem od zawsze. Foxx został zaproszony do wokalnego udziału na numerze Dislocated z jego albumu Dualizm z 2005 roku (wówczas Hulkkonen przerzucił się trochę z typowego house'u i resztek techno, które wówczas nagrywał, na rzecz czegoś bardziej wysublimowanego, bardziej melodyjnego i cokolwiek interesującego). Okazało się, że Foxx i Hulkkonen też się bardzo polubili, i tak ex-frontman Ultravoxu postanowił nagrać z nim jeszcze jeden numer, Never Been Here Before, który ukazał się na świetnym skądinąd krążku Errare Machinale Est od Hulkkonena 3 lata później. To nie wszystko - w 2013 roku wydali razem EP, tym razem bez featu, tylko po prostu John Foxx + Jori Hulkkonen o tytule European Splendour, na którym są remiksy od Davida Lyncha lol. Taka trivia jeszcze, swego czasu hulały po necie plotki, jakoby miała powstać elektroniczna "supergrupa" składająca się z Foxxa i jego stałych współpracowników, tj. Hulkkonena, Steve'a Jansena, Bena Edwardsa, Hannah Peel, całego Xeno & Oaklander, Matthew Deara i... Gary'ego Numana. Niestety, niewiele z tego wyszło. Aaa, i producentką miała być Cate Brooks xD To byłoby coś.

No dobra, ale może samo Sin Cos Tan? Po prostu przeczytałem gdzieś, że Hulkkonen ma taki synthpopowy duecik, wpisałem w YT (to było w lutym 2015) i przesłuchałem debiut. A potem drugi album, czyli ten, który wrzucam, a potem trzeci. No i co mogę powiedzieć, wszystkie 3 są świetne (acz czwarty je deklasuje równo; dlaczego więc wrzucam drugi? O tym później), otóż tych dwóch gości świetnie się rozumie. Hulkkonen, poza robieniem dobrych (choć przydługawych) kompozycji tech house, ma też talent do pisania fajnych popowych piosenek, ciekawych melodii i chwytliwych riffów. Juho ma dobry głos (choć momentami nazbyt się drze), pisze fajne teksty, czego więcej chcieć? O ile na pierwszym ich albumie (zatytułowanym po prostu Sin Cos Tan) znalazło się parę utworów które już po niemal 9-ciu latach słuchania ich oceniam jako fillery, tak drugi i trzeci takich nie mają. Dlaczego wrzucam AKURAT drugi? Bo ten jako pierwszy zapamiętałem najmocniej, bo ten słuchałem niemal cały marzec 2015 i od tamtej pory odpalam go co marzec, bo jest pięknie melancholijny (trzyma się swego tytułu), nieco tkliwy, momentami aż bym powiedział elegijny, a to ciągle dwóch gości z syntezatorami. Ma wszystko to, czego można oczekiwać od nordyckiego klimatu (Wujowi powinien się spodobać) tęskniącego już za wiosną, gdy listopad za oknem trwa trzydziesty rok.

Na marginesie dodam, że myślałem kilkakrotnie o tym, czy nie wrzucić jednak Living in Fear z 2022, niemniej jednak to jest płyta na jesień, a Afterlife (choć ukazało się we wrześniu 2013) to dla mnie krążek na wczesną wiosnę, i mam do niego już odpowiedni stosunek, podbity perspektywą czasową. Całość uważam za świetną, ale otwieracz (z całkiem fajnym wideo, należy dodać, bo to singiel był), Part of Me, Ritual, Destroyer czy Moonstruck to są cuda. Moonstruck swego czasu mocno zapropsował Hien, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybierzmy się na wycieczkę do Helsinek, tam chyba ciągle śnieg leży.

https://youtube.com/playlist?list=OLAK5 ... d2bVZuZIeM
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8123
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 mar 2024 14:04

mintaj pisze:
08 mar 2024 13:28
gdyby nie Robert
Przepraszam

Trochę powrót do 1001 płyt, które trzeba sprawdzić przed śmiercią, ale z drugiej strony dawno jej nie słuchałem. Szykuje się kolejny ciekawy challenge
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11482
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 mar 2024 18:57

Wujek dojeżdżaj
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8123
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 09 mar 2024 22:21

Może jest jakaś Rolivia Odrigo, ja bym to liczył jako osobny wykonawca, będzie łatwiej
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4380
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 09 mar 2024 22:31

Nie no, chyba nie było jej w albumowej
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11482
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 mar 2024 22:32

No nie było, niech wlatuje COKOLWIEK zresztą, no - bez dubli na razie ok
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4380
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 09 mar 2024 22:34

Będziesz przeklinać to cokolwiek słuchając Olivii Rodrigo latem....
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21710
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 mar 2024 22:38

Wujek, jak Ci mogę odsprzedać album. Tak od 20 zł, ale jeśli Radiohead, to stówa minimum.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11482
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 mar 2024 22:45

Żebyś zaraz nie kwiczał jak wrzuci za Ciebie to Radiohead xD
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16693
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 mar 2024 22:46

Sam sobie zaraz wezmę In Rainbows i to za darmo. :8
Z TS chwilowo zeszliście, to teraz śmichy z Olivii widzę. Boomerzy. :8 :8
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4380
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 09 mar 2024 22:46

Sam sobie zaraz wezmę In Rainbows i to za darmo. :8
To śmieszne, bo pamiętam, że jak ten album wyszedł to był udostępniony za darmo
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21710
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 mar 2024 23:12

Ja za płytę w sklepie płaciłem
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4380
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 09 mar 2024 23:20

hehe frajer xd
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 2/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8123
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 09 mar 2024 23:28

Ja nie płaciłem, ale In Rainbows powinienem mieć w kolekcji fizycznej. Z drugiej strony trudno wskazać taką płytę Radioheads, której lepiej nie kupować.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16693
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 mar 2024 00:17

Hien pisze:
09 mar 2024 23:12
Ja za płytę w sklepie płaciłem
Ja za dobrą płytę zawsze jestem gotów zapłacić. Jak wychodzi coś, co mnie naprawdę interesuje, to nie czekam, aż się ukaże gdzieś za darmo, tylko kupuję od razu w wersji cyfrowej na Empik.
Albumy DM zawsze kupuję na cd mimo, że w tej formie już prawie w ogóle nie słucham muzyki. Ale na półeczce DM musi stać. :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21710
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 mar 2024 09:16

Fajny offtop, ale dawaj wrzute xd
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16693
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 mar 2024 10:20

Ariana Grande - Dangerous Woman (2016)

Generalnie nie jestem może jakimś wielkim fanem Ariany Grande, nie łykam wszystkiego, co nagrała. Słucham dosyć wybiórczo i nie za często. Ale jest taki jeden album, który lubię właściwie w całości, czyli Dangerous Woman. Ariana to amerykańska piosenkarka o włoskich korzeniach. Dysponuje uważam dosyć charakterystycznym sopranem. Przynajmniej dla kogoś bardziej osłuchanego jest on dosyć rozpoznawalny. Ariana oprócz śpiewania pisze również teksty i komponuje, chociaż nie wiem, w jakim stopniu. Muzyka zawarta na Dangerous Woman to zestaw utworów popowych i R&B. Czym się ta płyta wyróżnia na tle innych jej albumów? Uważam, że kompozycje na nim zawarte są dosyć wyraziste i nie nikną w morzu podobnych utworów. Po bliższym zapoznaniu się z albumem stwierdziłem ze zdziwieniem, że większość utworów jest naprawdę bardzo przyjazna dla słuchacza, łatwa do zapamiętania, przyswojenia, przebojowa. Piosenki nieźle bujają. I brzmią dobrze. Produkcja stoi na dobrym, a chwilami nawet na bardzo wysokim poziomie.
Cztery single z albumu, czyli Dangerous Woman, Into You i Side to Side i Everyday bardzo sobie cenię za ogólną jakość i przebojowość. Podobnie jak dwa single promocyjne (Be Alright i klimatyczne Let me Love you) z udziałem gości z zewnątrz na wokalu. Do tego dobry otwieracz Moonlight, fajne Greedy oraz znane już z bestki utworowej Leave me Lonely, które lubię najbardziej. Końcówka albumu już nieco mniej spektakularna, nie tak wyrazista. Ale nie zmienia to faktu, że Dangerous Woman to bardzo przebojowy album, nastawiony na szeroki odbiór.
Myślę, że każdy chociażby z jeden utworek dla siebie godny uwagi wyłowi.

https://www.youtube.com/watch?v=denGNWM ... _c&index=1

Słuchajcie tylko do 11-go utworu. Reszta to jakieś dodatki.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11482
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 mar 2024 08:38

Uzupełniam.


Best of Albumy

Kolejka 1.

Nas - Stillmatic (Murzyn)
Leighton Meester - Heartstrings (munlup)
Karl Hyde - Edgeland (dev)
Recoil - subHuman (Dragon)
Depeche Mode - Violator (Czezu)
King Crimson - Discipline (mentos)
Sting - The Soul Cages (Wujas)

Kolejka 2.

Papa Dance - Poniżej Krytyki (mentos)
Pezet/Noon - Muzyka Poważna (Murzyn)
Kraftwerk - Computer World (Czezu)
John Carpenter/Alan Howarth - Escape From New York (munlup)
Tangerine Dream - Rubycon (Dragon)
no-man - Schoolyard Ghosts (Wujas)
Stan Ridgway - Black Diamond (dev)

Kolejka 3.

Philip Glass - Koyaanisqatsi (Murzyn)
Blondie - Eat to the Beat (Melki)
The Advisory Circle - Other Channels (dev)
The Bravery - The Bravery (munlup)
Katie Melua - In Winter (Wujas)
GAS - Pop (Dragon)
Grimes - Visions (mentos)

Kolejka 4.

The Cure - Seventeen Seconds (Murzyn)
XTC - Nonsuch (munlup)
Robert Wyatt - Rock Bottom (mentos)
Jean-Michel Jarre - Oxygene 7-13 (Dragon)
Pet Shop Boys - Actually (Wujas)
John Foxx and the Maths - Interplay (dev)
Porcupine Tree - The Sky Moves Sideways (Melki)

Kolejka 5.

The Disposable Heroes of Hiphoprisy - Hypocrisy Is The Greatest Luxury (munlup)
Esprit 空想 - virtua.zip (Dragon)
Gang Starr - Moment of Truth (Murzyn)
Poets of the Fall - Signs of Life (dev)
Susanne Sundfør - Music For People In Trouble (Wujas)
Sandra - Paintings in Yellow (Melki)
Kate Bush - Never For Ever (mentos)

Kolejka 6.

Honeyroot - The Sun Will Come (Murzyn)
Fishmans - Uchū Nippon Setagaya (munlup)
Long Fin Killie - Houdini (Dragon)
Birdy - Young Heart (Wujas)
Moev - Yeah Whatever (dev)
Pink Floyd - Dark Side of The Moon (mentos)

Kolejka 7.

Pink Floyd - Wish You Were Here (Murzyn)
Alicia Keys - HERE (Wujas)
Wild Nothing - Nocturne (dev)
Justin Timberlake – FutureSex/LoveSounds (munlup)
Arca - Arca (Dragon)
My Bloody Valentine - Loveless (mentos)

Kolejka 8.

Boards of Canada - The Campfire Headphase (Dragon)
Frank Sinatra – Only The Lonely (munlup)
Electric Light Orchestra - Discovery (dev)
Fever Ray - Fever Ray (Murzyn)
Taylor Swift – folklore (Wujas)
David Bowie - Heroes (mentos)

Kolejka 9.

Lilu - LA (Murzyn)
DJ Spooky - Songs of a Dead Dreamer (Dragon)
Simple Minds - Black and White 050505 (dev)
New Order – Technique (Wujas)
Nick Drake – Pink Moon (munlup)
Sparks - No. 1 in Heaven (mentos)

Kolejka 10.

Banco da Gaia - Maya (dev)
Kraftwerk - Electric Cafe (Murzyn)
Jean-Michel Jarre - Metamorphoses (munlup)
Massacre - Killing Time (Dragon)
Recoil – Liquid (Wujas)
Kult - Tata Kazika (mentos)

Kolejka 11.

Tears for Fears – The Tipping Point (munlup)
A Tribe Called Quest - The Low End Theory (Murzyn)
Blacklist - Midnight of the Century (dev)
Auscultation - L'étreinte imaginaire (Dragon)
Ozric Tentacles - Erpland (Melki)
Billie Eilish - Happier Than Ever (Wujas)
Big Black - Songs About Fucking
(mentos)

Kolejka 12.

Alphaville - Afternoons in Utopia (dev)
Jessie Ware - Glasshouse (Murzyn)
no-man – ((speak)) (munlup)
Kraftwerk - Tour de France Soundtracks (Dragon)
a-ha - East of the Sun, West of the Moon (Wujas)
Television - Marquee Moon (mentos)
Jethro Tull - Songs from the Wood (Melki)

Kolejka 13.

Junior Boys - Last Exit (Dragon)
The Notorious B.I.G. - Life After Death (Murzyn)
David Sylvian – Dead Bees on a Cake
(munlup)
Bomb the Bass - Clear (dev)
The Orb - Orbvs Terrarvm (Melki)
U2 – Achtung Baby (Wujas)
Coil - The Ape of Naples (mentos)

Kolejka 14.

China Crisis - Diary of a Hollow Horse (dev)
King Crimson - Islands (Dragon)
Common - Be (Murzyn)
London Grammar - Californian Soil (Wujas)
Peter Gabriel - Melt (mentos)
Arianna Savall - Peiwoh (Melki)
Mansun - Attack of the Grey Lantern (munlup)

Kolejka 15.

Röyksopp - Melody A.M. (Murzyn)
Peter Gabriel - Up (munlup)
Klaus Schulze - Body Love (Dragon)
Massive Attack - 100th Window (Wujas)
Black - Blind Faith (dev)
France Gall - Babacar (mentos)

Kolejka 16.

Katy B - Little Red (Murzyn)
Talk Talk - Laughing Stock (munlup)
Andy Stott - Too Many Voices (Dragon)
Pixies - Doolittle (mentos)
Sin Cos Tan - Afterlife (dev)
Ariana Grande - Dangerous Woman (Wujas)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup