Problemy / pytania

ODPOWIEDZ
Jari

Re: Problemy z forum, wasze pytania...

Post 12 mar 2011 00:50

Nie wiem czy było czy nie, ale od jakiegoś czasu nie mogę poprawiać swoich wpisów, kiedyś była opcja edit a teraz kupa z wazeliną... Nie ma, zabrali, sponiewierali, oddawać mi mój ukochany przycisk 'edit' ! WTFuck?
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 19 mar 2011 18:52

Opcja "edytuj" jest aktywna do 60 minut od momentu napisania posta przez użytkownika. Po tym czasie własnych postów już nie można edytować. Zawsze można zgłosić post moderatorowi (naciskając ikonę wykrzyknika, która to jest dostępna przy każdym poście).
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 19 mar 2011 20:15

Straszna głupota. Czasem podane informacje się dezaktualizują i zamiast pisać nowe posty wystarczyłoby wyedytować poprzedni... Definitywnie opcja do zmiany.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 19 mar 2011 20:20

To akurat Jari jest kwestia interpretacji, są minusy ale są też plusy. Po to jest 1 godzina, żeby w razie czego zmienić. A jeśli sytuacja jednak ulegnie potem zmianie, to nikt głowy nie urwie za nowy post, a nawet taki nowy post jest lepiej widoczny na forum...
Jari

Post 19 mar 2011 22:01

Ja już nie proszę, ja żądam !!! :8
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 20 mar 2011 13:42

Definitywnie zostanie tak jak jest. Przez okolo 5 lat istnienia forum, użytkownicy mogli w każdej chwili edytować swoje posty. Niestety zauważyliśmy złą praktykę polegającą na usuwaniu wartościowych postów (często po latach od napisania) poprzez ich edycję i zastępowanie frazami typu "del", "do usunięcia", "edit". Wiele razy miało to miejsce np. w temacie ze zdj. forumowiczów czy innych związanych z DM. Powtórzę to co zawsze powtarzam - nie pozbywamy się historii forum. W pierdolnikach czy Strefie Devotees to proszę bardzo. Tam są wątki "ambitne inaczej". Opcja bezterminowej edycji nie wróci. Tak jak powiedział rajca - proszę napisać nowego posta, nikt nie skrzyczy za taka nabitkę.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9073
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 20 mar 2011 17:05

A ja z innej beczki: gdzie sie podzialy rangi?
Enjoy The Silence
Jari

Post 20 mar 2011 17:52

Slick, ja wiem, że konkurujesz z pewnym forum pod względem treści, liczb, statystyk itp ale to akurat nie jest najlepszy sposób na prowadzenie forum. Dlaczego nie mogę być panem swojego własnego zdania, dlaczego nie mogę zmienić treści postu jeżeli na przykład uznam, że wypowiedź jest zbyt ostra, albo nieadekwatna do dyskusji a napisałem swoją np pod wpływem jakiś emocji, które z czasem cichną... To jakieś nieporozumienie, że nie mam wpływu na swój własny wpis. Na Fbooku np jest opcja kasuj a ostatnio pojawiła się opcja edit post a ty jedziesz w drugą stronę - skasować nie można, wyedytować nie można itp.

Załózmy, że zamieszczam post o koncercie, imprezie. Wątek trwa jakiś czas, po czym zmienia się miejsce, godzina itp itd. Nie mogąc edytować postu pierwszego powoduje, że ludzie dostają złe info bo statystycznie rzecz biorąc wiele np. wątków o imprezach jest czytanych na zasadzie pierwszego (reklamowego) wpisu.

Niedawno sprzątałes (podobno) forum - chyba tylko po to aby je zaśmiecić 100 postów stworzonych na zasadzie: bo nie mogłem wyedytować starszego wpisu...
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 07 kwie 2011 10:32

Dzisiaj od rana występował na forum błąd Internal Error 500. Zauważyłem to dopiero o 10.00. Wczoraj w nocy jeszcze wszystko było OK. Czy ktoś wie od której forum siadło? :(
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 kwie 2011 11:22

Wczoraj ok. 15 było to samo.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 07 kwie 2011 11:23

Wiem, że wczoraj forum siadło gdzieś między 15 a 16.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 07 kwie 2011 11:30

Generalnie "powinno" być już ok...
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 07 kwie 2011 20:02

500etkę to ja miewam nie od wczoraj... :P
FREE STATE

Post 08 kwie 2011 17:10

Ale na szczęście już jest w porządku. Przynajmniej u mnie...
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 16 kwie 2011 23:15

Ot i dzisiaj wyskoczyła 500tka, tak ni z gruszki ni z pietruszki :P
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 01 cze 2011 17:40

Jeszcze odnośnie pytań dotyczących wiadomości przechowywanych w folderach "wysłane" lub "do wysłania" - moja znajoma zachwycała się swego czasu tą właśnie funkcją for dyskusyjnych opartych na phpbb i praktykowała rozmowy z pewnym gościem (za obopólną zgodą) właśnie przez PMy. Miała z nim specyficzny kontakt, odzywali się do siebie raz na kilka miesięcy, odchodzili od siebie, wracali. Nieważne :) Dlaczego przez PMy? Bo jak wiadomość lądowała w wysłanych to miała ABSOLUTNĄ PEWNOŚĆ, że adresat ją przeczytał. Pomijając teraz kwestię zaufania, którym darzymy drugą osobę, a raczej braku takiego zaufania - takiej pewności (co do dostarczenia wiadomości) nie daje praktycznie nic, zawsze można naściemniać, że mail / sms nie doszedł etc.

Oni w ogóle nie udzielali się w dyskusji ogólnej (nie mam nawet pojęcia jakiej tematyki było to forum), tylko pisali te PMy. Po prostu wiedzieli, że jak wiadomość "uciekała" z folderu "do wysłania", to adresat "zatęsknił" i można znowu zaatakować ;( Nie jestem pewien czy wspomniana wymiana wiadomości przez PMy nie trwa w ich przypadku do teraz ;(
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9073
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 cze 2011 17:55

Dotychczas nie wiedzialem, ze tak to funkcjonuje, ale juz zostalem oswiecony :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 cze 2011 18:17

Erwartungen pisze:Jeszcze odnośnie pytań dotyczących wiadomości przechowywanych w folderach "wysłane" lub "do wysłania" - moja znajoma zachwycała się swego czasu tą właśnie funkcją for dyskusyjnych opartych na phpbb i praktykowała rozmowy z pewnym gościem (za obopólną zgodą) właśnie przez PMy. Miała z nim specyficzny kontakt, odzywali się do siebie raz na kilka miesięcy, odchodzili od siebie, wracali. Nieważne :) Dlaczego przez PMy? Bo jak wiadomość lądowała w wysłanych to miała ABSOLUTNĄ PEWNOŚĆ, że adresat ją przeczytał. Pomijając teraz kwestię zaufania, którym darzymy drugą osobę, a raczej braku takiego zaufania - takiej pewności (co do dostarczenia wiadomości) nie daje praktycznie nic, zawsze można naściemniać, że mail / sms nie doszedł etc.
Powinni to wprowadzić do maili i komórek. Tak ktoś ściemnia i niby się nie wierzy :P, ale pewności nie ma.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9073
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 cze 2011 21:02

Ja w mailach z reguly prosze o potwierdzenie przeczytania wiadomosci.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 08 cze 2011 19:11

slick, IE9 nie wyświetla fava.
ODPOWIEDZ