Delta Machine Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Delta Machine Tour

Post 08 maja 2013 23:26

A skąd wiadomo, że WTBS i Home są akustykami? Gdzie tego można posłuchać?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 09 maja 2013 09:54

Home to dokładnie taka sama wersja jak na TOTU. Na Yt jest video. Natomiast co do WTBS to nie mam pojęcia jak to było zagrane.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 maja 2013 10:13

Nie wiem, jak było zagrane WTBS, nikt tego nie wrzucił. To trochę asekuracja z mojej strony, ale ten utwór nawet w akustycznej wersji jest niezły (jak - zapewne - większość piosenek z tej płyty). Mogę chyba założyć, że wyszło nieźle (to tylko spekulacja). Home na pianinie, nie jest źle.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 maja 2013 11:55

No nie wiem, WTBS opierał się przede wszystkim na aranżacji Chandlera i wokalu Gahana (jak na tamte czasy zaskakującym), nie wiem jak to wyszło w wersji saloonowej. Potrafię sobie to wyobrazić, ale nie wiem czy mi się to podoba. Lepiej by było gdyby Gore zagrał to na gitarze.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 maja 2013 22:03

http://www.youtube.com/watch?v=seqKpWPD33U

nie jest źle

Flecz wygląda jak ochrona w markecie.

ps. bardzo nie jest źle

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Wr1odCzgx8

chyba moja ulubiona wersja.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 10 maja 2013 00:01

Nie wiem ktora lepsza: albumowa, ta z Warszawy czy teraz z Telawiwu, choc tej ostatniej nie slyszalem w calosci.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 10 maja 2013 18:59

Wszystkie aranżacje są w porządku, nowa też.
Ogólnie to fajnie, że Martin od czasu do czasu potrafi nas jeszcze czymś zaskoczyć. Na tyle zmian w repertuarze Gahana bym nie liczył. Ale też nie można powiedzieć, że obecny zestaw jest zły, przyjemnie zaskoczyli paroma rzeczami. Nowe 'Halo' jest świetne, 'Black Celebration' lepsze niż na Exciter Tour, do nowego 'Pain' przekonałem się po przesłuchaniu tego w lepszej jakości. No i przede wszystkim 8 piosenek z nowego, dobrego albumu. Na TOTU nawet na początku tylu nie grali.
Lada moment koncert w Atenach, ciekawe, czy i dzisiaj czymś zaskoczą. Żeby tylko tym razem obyło się bez biegunki :8
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2013 00:31

"Black Celebration" na Exciterze miało jakiegoś bigla, podrasowali to ładnie i brzmiało świetnie.
To teraz brzmi jak wersja albumowa z perkusją graną kredkami.
Podoba mi się "When The Body Speaks" i podoba mi się "Higher Love" (oba dzisiaj zagrane).
Ten pierwszy z Eignerem na klawiszu. Widać, że Gore nie wyręcza się już tylko akustykami, kombinują jak te aranżacje urozmaicić.
Zaczynam mieć ochotę na ten Warszawski koncert. Szkoda tylko, że nie ma nic z Sounds Of The Universe.
Szczerze mówiąc, nawet "Wrong" chętnie bym usłyszał.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 maja 2013 17:12

No, Wrong by się wpasował w klimaty Delta Machine ale Gahanowi chyba nie bardzo chce się już drzeć japę tak, ale mogliby to grać np. zamiast ogranego I Feel You.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 12 maja 2013 13:52

Tak, 'I Feel You' na żywo już od dawna było denne, a słuchając nagrań z Nicei stwierdzam, że na tej trasie sięgnęło już absolutnego dna. :/ Dlaczego mu się tak podoba to wycie? 'Policy of Truth' czy 'AQOT', których obecności w setliście też nie jestem w stanie zdzierżyć, przynajmniej brzmią w porządku.
No i ostatnio w Atenach Gore po raz kolejny zapodał publice przepiękne, plumkane 'Home' :co: Dzisiaj w Sofii życzyłbym sobie chociaż powrotu 'AQOL', to jednak jest pełna aranżacja i chętnie bym to usłyszał w Warszawie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 maja 2013 01:57

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-m ... 85b54.html

Jadą po linijkę. Z tego zestawu wywaliłbym Just Can't Get Enough, Policy Of Truth, Soothe My Soul, A Pain That I'm Used To i Halo.
W zamian dorzuciłbym Soft Touch, Slow, Broken, My Little Universe oraz cokolwiek z SOTU, np. Miles Away albo Come Back.
Jeżeli tak im się to klei z Sofadem to czemu nie Mercy In You? Albo z Ultry, The Love Thieves po 10 latach.
Póki co niestety największą porażką jest dobór remiksów. Halo straciło wszystko to co dobre w tym numerze, wolałbym już zamiast tego np Photographic w wersji Rex The Doga albo singlowe Condemnation z fajnymi trip loopami.
Myslałem, że po odejściu Alana wyleczyli się z tego zmieniania aranżacji na siłę.

Póki co najlepiej wypada When The Body Speaks, zapomniałem już jaki ten utwór jest piękny.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 16 maja 2013 21:39

Wolałbym A Pain That I'm Used To i Halo w wersjach albumowych, ale jednak tak lubię te utwory, że nie będę narzekał. Ważne, że w ogóle są.
Zauważyłem, że każda płyta - począwszy od BC a skończywszy na PTA - ma w setliście swojego przedstawiciela. Tylko czemu znowu jest AQOT, a nie np. Here in the House? Czemu znowu jest POT, a nie np. Sweetest Perfection? Czemu znowu jest I Feel You i WIMS, a nie Judas czy Mercy in You? I w końcu czemu znowu jest cholerny, najsłabszy na PTA Precious, a nie cokolwiek innego?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 maja 2013 22:15

Już widzę, jak oni teraz grają Here Is The House, a zwłaszcza jak Gahan śpiewa.
Nie wiem po co w ogóle grają AQOT, pamiętam jak byłem na koncercie Gahana w Spodku i ten utwór wydawał mi się wtedy rarytasem.
LOL, co za czasy. Akurat I Feel You i WIMS będą zawsze bo to kawałki z grona, które DM uważają za świętość.
Z jednej strony można to zrozumieć, są ludzie, którzy przychodzą na koncert pierwszy raz i jeszcze nie rzygają tymi numerami.
To dla nich one są. Dla reszty są inne kawałki, jest to w miarę zrównoważone na tej trasie.
Nie kocham Precious, ale wolę już to niż John The Elevator.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 23 maja 2013 23:14

Fajnie Hien to ujales :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 26 maja 2013 12:11

Na całej trasie chyba najpiękniejszym utworem jest When The Body Speaks, to jest tak śliczna ballada, że nie potrzeba jej bogatej aranżacji. No i Should Be Higher, o wiele lepsze niż na płycie. Ogólnie, podoba mi się ta lista.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 29 maja 2013 08:50

Tymczasem dzisiaj moja kolej :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 30 maja 2013 00:20

London, O2 Arena - 29.05.2013

1. Intro + Welcome To My World
2. Angel
3. In Your Room
4. Precious
5. Behind The Wheel
6. World In My Eyes
7. Should Be Higher
8. Barrel Of A Gun
9. Only When I Lose Myself
10. When The Body Speaks

11. Heaven
12. Soothe My Soul
13. John The Revelator
14. Soft Touch / Raw Nerve
15. Secret To The End
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye

19. Home
20. Halo
21. Just Can't Get Enough
22. I Feel You
23. Never Let Me Down Again


No to troszkę zaszaleli z tymi zmianami, jak na DM oczywiście ;) Czez, zazdroszczę setlisty z niespodziankami.

To teraz pobawmy się w plusy i minusy.

Plusy:
+ nie kłamali mówiąc, że na tej trasie zamierzają wprowadzać więcej zmian w setliście :) Jeśli ta tendencja się utrzyma, to możemy mieć całkiem ciekawą trasę.
+ nie ma 'Policy of Truth', zamiast niego jest nieporównywalnie bardziej strawny kotlet, który zwie się 'World in my Eyes', to znaczy kotlet, którego odgrzewanie kompletnie mi nie przeszkadza :)
+ jest 'In Your Room'
+ nie ma 'A Question of Time', nareszcie :) Sto razy chętniej usłyszę przeciętne 'Soft Touch', które przynajmniej nie śmierdzi już od odgrzewania.
+ 'John the Revelator', oj Hien będzie niezadowolony ;) A dla mnie to zwykła, przyjemna odmiana. Chociaż mogłoby być zamiast 'Precious', bo ostatnio przekonałem się do nowej aranżacji 'Pain' i jest dla mnie całkiem w porządku.

Minusy:
- wolałbym jednak 'Black Celebration' zamiast 'Behind the Wheel', choćby dlatego, że ten drugi kawałek już słyszałem na koncercie.
- zła decyzja o wstawieniu 'In Your Room' w miejsce 'Walking in my Shoes', kawałka oklepanego, ale jednak jednego z moich ulubionych. Powinni byli dać zamiast pseudorockowego wycia, czyli 'I Feel You', które niestety zostało.
- nadal katują pianinkowe 'Home' :lol:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 maja 2013 12:17

Mniejsza już nawet o "John The Revelator", ale kto przy zdrowych zmysłach ucieszy się z granego od trzech tras "Behind The Wheel", które zastąpiło "Black Celebration"? LOL
Wolałbym też setny raz zobaczyć "Policy Of Truth" niż "World In My Eyes".
Reszta tych zmian jest spoko (zwłaszcza "Soft Touch"), ale Warszawa i tak dostanie zestaw podstawowy, który jest lepszy, ale jednak
ten "Soft Touch"...
A "Home" będzie tłuczone do końca trasy, wystarczy obejrzeć filmiki na YT żeby zrozumieć dlaczego.
"The Child Inside" też już raczej nie wróci, przynajmniej nie przed halową trasą. Szkoda.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 30 maja 2013 14:02

Zadziwili tymi zmianami, że hej! Ale po kolei:

Czez, jak tam wrażenia?

Co do samej setlisty:
+ World zamiast Policy, zdecydowanie wolę to pierwsze w wersji na żywo, Policy jest świetne na albumie, ale koncertowo - prócz Devotionala i WVT mnie nie przekonuje
+ Soft Touch, to jest to, na co czekałem! Znakomity utwór, idealny do grania na żywo;
+ John spoko, jak na tak kiepską piosenkę ;)

- Behind - nie uznaję tego utworu oprócz wersji z singla i remiksów na singlu, szczególnie lipna jest zmiana za Black, mam nadzieję, że to nie na stałe, bo to najgorsza zmiana z tych wszystkich

Ciekawe, co będzie dalej...

Sinner, Home i Body Speaks w wersji "akustycznej" są bardzo fajne, chciałbym oba usłyszeć w Warszawie (nigdy nie byłem na koncercie DM). O wiele lepiej niż gdyby mieli grać Somebody :/
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 30 maja 2013 15:33

No niestety, 'Behind the Wheel' zamiast 'Black Celebration' to największe rozczarowanie przy tych zmianach, właściwie jedyny powód, dla którego wolałbym usłyszeć w Warszawie jednak tę starą setlistę. Bo poza tym jest świetnie, spełniło się moje małe marzenie o zastąpieniu 'Policy of Truth' i 'A Question of Time' czymkolwiek.

@Malkolit, jeśli nie byłeś na koncercie DM, to i 'Home' masz prawo chcieć usłyszeć ;) Ja bym tak nie marudził, gdyby to była pełna aranżacja. Słyszałem to pianinko w Pradze 2010 i na żywo nie zrobiło to na mnie wrażenia.
A co do 'When the Body Speaks' to się zgadzam, bardzo zacna aranżacja :) Choć kawałek przeciętny, ale przynajmniej nieskatowany. Nie obraziłbym się jednak, gdyby wróciło 'The Child Inside'.
Co do 'Somebody', no cóż, nie sposób się nie zgodzić :lol: Dla mnie absolutnie niestrawny utwór.

A największe zaskoczenie to brak 'Walking in My Shoes'. Pierwszy w historii koncert, kiedy nie zagrali tego kawałka. Czekam z niecierpliwością aż znudzi im się 'I Feel You', ale to chyba niemożliwe ;)
ODPOWIEDZ