DVD z Berlina (Delta Machine Tour)

Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

DVD z Berlina (Delta Machine Tour)

Post 16 sie 2014 10:05

Pojawiły się informacje na temat nowego wydawnictwa Depeche Mode - DVD z Berlina. Wydanie przesunięto z września na listopada, bo - podobno - nagranie nie jest jeszcze przygotowane do wydania.
Prawdopodobna setlista:
01. Welcome To My World
02. Angel
03. Walking In My Shoes
04. Precious
05. Black Celebration
06. Should Be Higher
07. Policy Of Truth
08. The Child Inside (Martin Gore)
09. But Not Tonight (Martin Gore)
10. Heaven
11. Behind The Wheel
12. Soothe My Soul
13. A Pain That I’m Used To
14. A Question Of Time
15. Enjoy The Silence
16. Personal Jesus

— Zugabenblock —

17. Shake The Disease (Martin Gore)
18. Halo
19. Just Can’t Get Enough
20. Feel You
21. Never Let Me Down Again
22. Goodbye

Jako bonus ma wyjść akustyczny set Gore'a z nocy pomiędzy koncertami (oby to nie było jakieś badziewie typu Somebody*, zresztą, wątpię, żebym chciał kupić, będę łatał dziurę budżetową po AI). Nawiasem mówiąc, mogliby tego Behinda wywalić, to jest na którymś już DVD i zawsze lipnie wychodzi... Jak łatwo zauważyć, nie było koncertu z takim setem, bo Behind zajął miejsce Soothe, a nie - był grany obok niego...

Źródło:
http://www.depechemode.de/news-roundup- ... ode-33904/

* - to mają być kawałki DM czy coś innego?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 sie 2014 11:10

Ta setlista nie jest potwierdzona, nie jęcz ;(
Niemieszki sobie zrobili zbiorczy zestaw, pewnie wyleci kilka numerów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 16 sie 2014 11:23

Gdzie ja niby jęczę? :?: No nie lubię koncertowego BTW i już. Soothe go bije na głowę.
Data wydania była już niby pewna... niby... (nie obchodzi mnie to, piszę w celach informacyjnych, bo nie kupię i tak).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 sie 2014 12:19

No jęczysz, jęczysz ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 sie 2014 11:50

Jak nie będzie Barrela to w ramach protestu też nie kupię i już. :roll:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 sie 2014 13:30

A po co Barrel, jest przecież na dvd z występów telewizyjnych z 2013. Jeżeli coś dorzuca do Berlina to właśnie to.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 sie 2014 17:55

Wyobraź sobie Hienku, że nie kolekcjonuję dvd z występów telewizyjnych z 2013. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 sie 2014 19:07

To nie jęcz, że nie masz Barrela ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 sie 2014 06:37

Mam barrela na dysku kompa, ale ja lubię mieć wszystko w jednym miejscu. Jak jest dvd z trasy, to chcę tam Barrela, albo będę jęczał dalej. :P
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 sie 2014 11:14

Podejrzewam, że zespół nie jest zachwycony z tego jak to wyszło i zakopie Barrela głęboko w archiwum.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 sie 2014 04:55

Chyba mi niedobrze :co:
Kolejne DVD z 'Policy of Truth' i 'A Question of Time'. Znowu 'Shake the Disease'. Brak perełek tej trasy typu 'Only When I Lose Myself', 'Higher Love', 'When the Body Speaks', 'Barrel of a Gun'. W zasadzie to nie ma sensu tego kupować. Chyba że jest jakiś bonus, o którym nie wiem.
A bonus w postaci tajnego szoł Martina do plumkania Gordeno w kontekście powyższego brzmi już jak trolling. :lol:
Ogólnie to nie mam złego zdania o całej mijającej "epoce" Delta Machine. Wydali przyzwoitą płytę i pojechali w trasę po świecie (póki jeszcze zdrowie pozwala i nie trzeba występować podłączonym do kroplówki), żeby zarobić trochę na emeryturę. Pośpiewali rozweselonej gawiedzi swoje największe przeboje i kilka perełek dla koneserów, a że mimo pięciu dych na karku koncertowo dają jeszcze radę, to trudno być szczególnie niezadowolonym. O ile oczywiście nie ma się oczekiwań, że do zespołu powróci Alan, przeżyją drugą młodość i nagrają nowego Violatora. It ain't gonna happen. Jeśli ktoś liczy, że nagle zaczną zmieniać setlistę na każdym koncercie i grać 'Flexible' i 'Boys Say Go' na bis, i od tego uzależnia swoje zadowolenie z obcowania z tym zespołem, to niech lepiej o nich zapomni i zacznie fanować komu innemu, bo oni nie są znani z takich wybryków. I tak jeśli chodzi o liczbę różnego rodzaju niespodzianek i zmian w setliście to tendencja jest rosnąca. Pomimo wszystkiego powyższego nie mam jednak zamiaru wydawać pieniędzy na film z koncertu, na którym połowa zagranych piosenek to te same co na analogicznym wydawnictwie sprzed 4 lat. Koncert Depeche Mode wciąż jest sympatycznym przeżyciem, choćby grali set pod tytułem "Najbardziej Wysuszone Ciągłym Odgrzewaniem Kotlety Schabowe Świata", ale DVD to zupełnie co innego. Tu trzeba postarać się o maksymalne zróżnicowanie, bo inaczej to zwyczajne wciskanie ludziom czegoś niestrawnego i skok na ich kasę. Już raz widzieliśmy w haj definiszyn tatuaże kręcącego się przy 'A Question of Time' Gahana, za drugi raz serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 sie 2014 14:54

SinnerInMe pisze:Jeśli ktoś liczy, że nagle zaczną zmieniać setlistę na każdym koncercie i grać 'Flexible' i 'Boys Say Go' na bis
a kto by chciał tego słuchać? :/
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 sie 2014 18:13

Ja to niekoniecznie, ale są tacy, co by chcieli. Ale to tylko taki przykład skrajnie niepopularnego i nieoklepanego utworu, jakich grania oczekują od nich niektórzy. Tymczasem Depeche Mode wstydzą się grać niektórych swoich wielkich przebojów z dawnych lat, a co tu dopiero mówić o jakichś bisajdach - 'People Are People' prawdopodobnie nie usłyszymy już na żywo (nie jestem szczególnie rozczarowany). Z innymi utworami mają problem pod tytułem "Gore może by chciał, ale Gahan się nie zgodzi, bo kiepsko mu idzie śpiewanie tego". Jeszcze inne po prostu nie brzmią dobrze (na przykład 'Fragile Tension' z TOTU - absolutnie najgorsze co słyszałem w temacie Depeche Mode na żywo :lol: ). Oczekiwanie, że wydarzy się coś tak przełomowego w dziedzinie setlisty jest w tym przypadku skrajną naiwnością, bo z tym zespołem nigdy tak nie było. Można by za to oczekiwać, że skoro zagrali w Warszawie takie smaczki jak 'Higher Love' czy 'Barrel of a Gun', to utwory te trafią na DVD live, nie zaś wszystko to, co było grane również na poprzedniej trasie. Z DVD TOTU zresztą też nie było najlepiej - dostaliśmy 'Policy of Truth' czy 'World in my Eyes', które były przecież i w Mediolanie, a zabrakło smaczków tamtej trasy w postaci 'Strangelove' czy 'Master and Servant'. Co najmniej jakby zaskoczyło ich to nagrywanie DVD i nie mogli wcześniej tego lepiej zaplanować.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 sie 2014 19:57

Mnie to nie rusza głównie dlatego, że dvd i tak nie mam zamiaru oglądać. Depeche Mode to zespół nudny do oglądania, zwłaszcza, że jak się widziało Paryż, to widziało się wszystko w temacie DM 2001 - 2014. Jeżeli już to posłucham ripa audio (bo jednak brak LHNów z tej trasy robi swoje), a jeśli chodzi o audio to trudno narzekać. Mam kilka pro jakości wersji BoaG na dysku i przynajmniej jedno Higher Love. Jedyne czego mi brakuje to Secret To The End i ten utwór wolałbym znaleźć jako bonus, nie BoaG (który dupy nie urywał, STTE wprawdzie też, ale Barrela mam z co najmniej kilku występów promocyjnych). Tak się sprawa przedstawia.
A Fragile live był ok moim zdaniem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 sie 2014 21:45

Mnie FT też się podobało.
DM to zespół od dawna znany z tego, że szczególnie popularne i lubiane przez nich samych utwory powtarzają się właściwie co trasę. Dlatego mamy po raz kolejny AQOT, WIMS, POT czy ETS. Wg mnie atrakcyjność ich wydawnictw DVD zależy przede wszystkim od utworów z aktualnie promowanej płyty. Dlatego tak bardzo lubię ONIP i TOTU, bo Exciter i PTA to płyty z mojego top 3. Na dodatek utwory z tych płyt bardzo dobrze brzmią live.
Lubię SOTU i Deltę, ale koncertowo - z małymi wyjątkami - utwory z tych płyt szału nie robiły. Na dodatek nie grali na koncertach wszystkiego, co na tych płytach najlepsze. Albo grali sporadycznie jak np. Miles Away.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 10 paź 2014 08:18

I są wieści ze strony oficjalnej:
http://www.depechemode.com/depeche-mode ... a-records/

Jak komuś nie chce się sprawdzać:

Live In Berlin DVD
Intro
Welcome To My World
Angel
Walking In My Shoes
Precious
Black Celebration
Should Be Higher
Policy Of Truth
The Child Inside
But Not Tonight
Heaven
Soothe My Soul
A Pain That I’m Used To
A Question Of Time
Enjoy The Silence
Personal Jesus
Shake The Disease
Halo
Just Can’t Get Enough
I Feel You
Never Let Me Down Again
Goodbye
Credits

Reszta dodatków raczej lipna... DM deluxe to nie jest jakaś superokazja...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 paź 2014 09:48

Delta była już dostępna wcześniej w 5.1?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 10 paź 2014 17:47

Szczerze mówiąc nie wiem; ja i tak słucham klasycznie, czyli stereo.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21429
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 paź 2014 19:14

Ostatnio zacząłem się bawić Adobe Audition i wydzielam pojedyńcze ścieżki z 5.1 Porcupine Tree. Świetna zabawa, możesz sobie robić instrumentale, albo znajdywać nigdy dotąd niesłyszane dźwięki (kiedyś Jari coś takiego wrzucał).
Mam zamiar w taki sam sposób pobawić się z ostatnimi albumami Depeche Mode, dlatego mnie to ciekawi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16441
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 paź 2014 19:46

Jak coś wydzielisz, to wrzucaj.