Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 21 maja 2017 01:29

Jakieś źródło odnośnie zdjęcia "kąsków"?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2017 19:00

Jak mają wymieniać lub wyrzucać kawałki, które lubię, to lepiej niech grają jak grają.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 21 maja 2017 20:40

@slick, dlatego te ponoć. Konkretnych info nie ma, ale portale okołodepeszowe mówią o tym, że zespół już się zastanawia nad zmianami w miejsce Corrupt, Heroes itp. "kąsków".
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16514
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 maja 2017 15:41

Ciekawe, któremu Corrupt nie pasuje - Gorowi czy Gahanowi.
Nie sądzę, żeby chodziło o Fletchera, bo wiadomo, że chłop zagra wszystko, czego dusza zapragnie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 23 maja 2017 10:11

http://mode2joy.pl/2017/05/14/koncerty- ... r-analiza/

Martini pisał o ewentualnych zmianach. Facet zwykle jest dobrze poinformowany, ja tam wierzę temu źródłu.

Dragon, od ilu lat słuchasz tego zespołu? Pytam, bo na razie ta setlista specjalnie się nie różni od poprzednich tras pod względem zmian. Na razie wprawdzie nie ma żadnych, ale tylko czekać, aż Gore coś wyciągnie z rękawa.
A co do stosunku widowni - jaki ma być, skoro w pierwszej części programu prawie nie ma hitów, które większość chciałaby usłyszeć (poza World In My Eyes, In Your Room i utworami Martina)? Zrobili dokładnie to, o co prosiło wielu fanów - o nieograne do imentu przez lata utwory. I są takie - Barrel, Pain, Corrupt, In Your Room, nowe piosenki... Co było na poprzedniej trasie - Black Celebration, Policy of Truth, Walking In My Shoes, Precious - hity! Więc nie bardzo rozumiem narzekanie.
Obejrzałem w weekend koncert ze Sztokholmu i naprawdę, fajne to! Może poza I Feel You i Wrong (mam mieszane uczucia) reszta daje radę. Zdecydowanie podoba mi się ten program. Jedną podmiankę bym zaakceptował - na It's No Good, którego jeszcze nie słyszałem (mówię o koncercie, nie o filmach z Youtube).
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16514
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 23 maja 2017 12:23

Przeczytałem sprawozdanie Martiniego i doszedłem do takich oto wniosków.
Wciąż wszyscy narzekają, że zespół gra oklepane hity. W momencie, gdy zespół gra utwory troszkę mniej znane, to stoją na koncecie jak manekiny i pytają, gdzie są ich hity. Choć szczerze mówiąc nie wiem jak dla fana DM taki Corrupt czy Barrel mogą być mniej znane. :roll:
W sprawozdaniu Martiniego można przeczytać, przy których utworach publika naprawdę szaleje - ETS, PJ, NLMDA, WIME. Jak więc ma się zespół zachować, skoro na koncercie widzi, co się dzieje? Każdy muzyk woli, gdy widownia reaguje żywiołowo, a nie stoi jak w kościele. A potem znów narzekamy, że ETS jest grane co trasę albo że wracają odgrzewane kotlety. Tak więc my sami wymuszamy na zespole, co mają grać.
Druga sprawa - tempo utworów. Nie ma tempa, to nie ma odpowiedniej reakcji widowni (choćby Corrupt). Wielokrotnie tu pisaliście, że "depesz" to musi mieć przy czym podrygiwać. I to jest chyba racja.
Myślę, że gdyby zespół zagrał koncert wg mojego wymarzonego setu, to prawdziwe Dave'y by posnęli. :mrgreen:
Podsumowując - co by zespół nie zrobił i tak będzie źle.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 maja 2017 13:03

Tak jest jak Shodan pisze. Dodam, że stagnacja w secie, to problem tylko tych, którzy wybierają się na większą ilość koncertów. Ilu mamy takich fanów na tym forum? Ja nie wiem jeszcze, czy w ogóle pójdę na jakikolwiek koncert, ale gdyby tak miało być, to wolałbym żeby setlista się nie zmieniła. Oczywiście, fajnie by było posłuchać czegoś innego nawet z bootlegów, ale chyba nie ma co jęczeć, bo to niczego nie zmieni.
Trochę mnie zaskakuje, że po 8 koncertach nawet Martin się nie zająknął w temacie zmian, ale widać im to odpowiada, a narzekają głównie fani śledzący sety przed kompem, nie ci którzy pojechali na koncert i źle się na nim bawili. Nawet u2, zespół który w samym 2015 r zagrał 60 utworów (na jedynie 84 koncertach), na tegorocznej trasie trzyma się dosyć mocno ustalonego schematu.
Zmian może nie ma, ale DM nadal gra bardzo fajną setlistę, która zawiera ciekawe jak na ten zespół smaczki.
Za czasów Delty też było marudzenie (zwłaszcza kiedy nie było zmian na halowej trasie), a DM pobili w tamtym czasie wszelki rekordy ilości utworów granych w trakcie pojedynczej trasy (40). Co by ten zespół nie zrobił, to będzie źle.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 23 maja 2017 21:10

Malkolit pisze:Dragon, od ilu lat słuchasz tego zespołu? Pytam, bo na razie ta setlista specjalnie się nie różni od poprzednich tras pod względem zmian. Na razie wprawdzie nie ma żadnych, ale tylko czekać, aż Gore coś wyciągnie z rękawa.
Może po prostu sama płyta była zbyt pozytywnym rozczarowaniem, bo liczyłem na jakieś lżejsze podejście zespołu w kontekście nadchodzącego setu. I to już nawet nie chodzi o ilość odbytych koncertów - zawsze wszystko znajdzie się na bootlegu. :8 A trochę lat już z tym zespołem się żyje w uszach. Po prostu nie rozumiem jak można dobrą muzykę promować na (mimo tego, że w pewnym sensie typowy dla DM) tak dziwny sposób.

Tak jak ostatnio Budapeszt wczoraj i podmianka po prostu kolejności Home i AQOL w secie... dość zabawne. ;)
Awatar użytkownika
mrfeather8
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2017 12:33

Post 26 maja 2017 12:49

Cześć !
Organizujemy mini autokar(18os lub 23os) na koncert do Warszawy (21.07.2017) ! Okolice Wodzisław Śląski, Rybnik, Racibórz, Jastrzębie ! Wyjazd będzie z Pszowa lub z Wodzisławia.

info telefoniczne:
Krzysiek: 600 324 993
Tomek: 662 010 558

pzdr !
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2017 11:57

Post 30 maja 2017 12:14

Hmm może i bym się zabrał z Wami. Sam niedawno kupiłem bilet na 21 lipca na stronce http://www.alebilet.pl/bilety/depeche_mode i w sumie nie bardzo mam jak dotrzeć do Warszawy akurat w tym dniu. Póki co jeszcze czekam na wiadomość od znajomego i jeśli nic z tego nie będzie, to pewnie się z Tobą skontaktuję, bo jak dla mnie byłoby to dość wygodne wyjście. Jakbyś mógł to daj znać jak tam sprawa wygląda z ilością zajętych miejsc na dzień dzisiejszy. Dzięki z góry. ;)
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 cze 2017 17:03

Dzisiaj grają po raz drugi w Hannoverze. Jestem ciekaw, czy targną się na jakieś zmiany, bo do tej pory wciąż tylko była podmianka kolejności w secie Martina. Jakby się rzucili na Suffer Well za Paina, jakiś nowy kawałek w secie Gahana i Fail to byłbym rzeczywiście mocno zaskoczony. Choć i tak jakiekolwiek zmiany mile widziane. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 cze 2017 18:10

Na poprzedniej trasie zmiany były dosyć poważne kiedy grali dwie noce w mieście (jak na ich standardy), ale obecna trasa jest tak trollerska, że nie zdziwie się jakby nic nie zmienili :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 cze 2017 21:38

No i mamy zmianę - Shake The Disease za A Question Of Lust. I plumken... Strangelove za Somebody. Oni są niemożliwi :lol:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2017 13:14

Fajne to Martinowe "Strangelove".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 13 cze 2017 21:03

Dla mnie brzmi co najmniej śmiesznie - przynajmniej wymyślili jakiś argument za trzymaniem Somebody w secie. Tak brzmiąca wersja takiej piosenki nadaje się co najwyżej na festyn w Ciechocinku czy jakieś podobne imprezy.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 13 cze 2017 21:41

Uważam podobnie jak Hien, fajnie wyszło, nawet jak zaczynali dwa razy.
Dajcie już spokój z tymi "festynami", nudne to się robi.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 13 cze 2017 21:49

Może jestem lekko podrażniony w tym temacie, ale gdy przy takiej palecie utworów lepiej nadających się do takiego grania, Martin woli kastrować jeden z bardziej znanych utworów DM, słowo "festyn" rzeczywiście pasuje.

Zapomniałem dodać, że na jedynej drugiej nocce na tej części trasy Gahan nabawił się problemów z głosem i nie zagrali wczoraj Heroes.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16514
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 cze 2017 00:13

Jak już mieli plumkać, to czemu nie Strangelove? Przynajmniej coś innego.
I wyszło całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 cze 2017 00:19

Hejt na akustyki Martina jest trochę przereklamowany. Pierwotnie, kiedy te wersje zaczęły się pojawiać, to było jęczenie, że fani wolą żeby grali pełne wersje. Nie było mowy o tym, że akustyki są słabe, bo są akustyczne. Potem dopiero się utarło (głównie na PFDM), że wersja z pianinem = totalne gówno. Ale nie wszystkie numery brzmią źle w tych wersjach. Strangelove to taka ciekawostka. Nie jest nawet w połowie tak złe jak ludzie mówią, że jest.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16514
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 cze 2017 07:14

Sam kiedyś narzekałem, ale tak jakoś przywykłem do nich.
Gdybym miał wybór, to zawsze oczywiście wybiorę pełną wersję, bo DM to taki zespół, gdzie zazwyczaj właśnie elektronika robi największą robotę. Ale tak jak piszesz Hien wiele utworów i w wersji akustycznej się mimo wszystko broni. Najlepszy przykład to It Doesn't Matter Two z Exciter Tour. Jest po prostu rewelacyjne.
ODPOWIEDZ