Najgorszy utwór (1980-1989)

Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 1709
Rejestracja: 18 lip 2013
Ulubiony utwór: Ferdydurke
Lokalizacja: Niederschlesien

Post 09 lis 2019 13:33

I po drugim etapie:

What's Your Name? 10+8+13+10+13+6
Monument 5+7+7+4+12+3
The Great Outdoors 12+10+10+7+8+2
Fools 4+12+9+8+7+11
Shame 3+1+2+1+10+4
Told You So 6+3+1+11+4+5
Work Hard 11+6+3+5+11+10
Flexible 9+11+12+13+3+7
People Are People 2+4+6+9+2+13
If You Want 7+2+5+6+1+12
Christmas Island 8+5+8+3+6+8
Breathing In Fumes 13+9+11+2+9+9
Route 66 1+13+4+12+5+1

czyli wygląda to tak;

60 What's Your Name
55 Flexible
53 Breathing In Fumes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
51 Fools
47 The Great Outdoors
46 Work Hard
38 Christmas Island
38 Monument
36 People Are People
36 Route 66
33 If You Want
30 Told You So
21 Shame

Dobrze wypadło Route 66, mimo dwóch jedynek i dwóch najwyższych wyników. :D
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 lis 2019 15:23

Dziwi mnie trochę ta niechęć wszystkich do Breathing in fumes. :roll:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 lis 2019 16:13

Bo to praktycznie tylko remix, a nie nowy numer. Ja widzę na przykład po niektórych, że w pierwszej kolejności skazują na wygnanie covery, opierając decyzję nie na tym czy brzmią dobrze, czy źle, ale tylko dlatego, że nie napisał ich nikt z dm. I to mnie dziwi bardziej od niechęci do Breathing in fumes, który jest takim Are People People BC.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 lis 2019 16:22

No ale ja sam bym chętnie zaglosowal na jakiś cover, gdyby był dobry. Ale jak już pisałem DM wybierają na covery utwory bardzo nijakie (wyjątek So Cruel). Niby takie Free nie jest złe, ale nie jest też jakieś dobre. Takie tam posłuchaj i zapomnij.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 lis 2019 16:27

No to jest wszystko kwestia gustu więc wszelkie zdziwienia, oburzenia i bulwersy i tak są bez sensu ;)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 lis 2019 16:34

No tak, ale jeżeli w naszych głosowaniach wszystkie te covery były w czołówce klasyfikacji na najgorsze utwory, to chyba to o czymś świadczy. Nie są to tylko moje wymysły.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 lis 2019 16:43

Świadczy to o niechęci fanów do utworów innych zespołów. Pamiętam kiedy wyszło Dirt. Wszyscy się zachwycali, że to lepsze niż cały Exciter, dopóki nie wyszło, że to cover. Nagle wszyscy zaczęli narzekać i się wycofywać. Nienawidzę tego typu hipokryzji.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 1709
Rejestracja: 18 lip 2013
Ulubiony utwór: Ferdydurke
Lokalizacja: Niederschlesien

Post 09 lis 2019 17:08

So Cruel to akurat bardzo nijaki cover, tak jakby po prostu Martin akurat przypadkowo wybrał sobie ten numer jako ofiarę zabaw przy całej stercie modularów i analogów. ;)

Dirt jest naprawdę solidne wykonany, dość wiernie Panowie trzymali się oryginału, ale Gahan przekuł tę energię jako swoją, a do tego dochodzi ta charakterystyczna produkcja z epoki.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 lis 2019 17:28

Co do So Cruel to chwaliłem oryginał. Wykonanie DM to już inna sprawa. Mnie się średnio podoba, takie ani złe ani dobre. Na pewno wykonanie U2 dużo lepsze.
Nie wiem jak tam inni odnosili się do Dirt jako coveru, ale ja nie tyle nie lubię samego utworu co wokalu Gahana.
W ogóle to zrobiliśmy błąd dopuszczając te covery do głosowań. Bo wtedy wyłoniono by najsłabsze kompozycje DM i nie byłoby domysłów, że byliśmy do czegoś uprzedzeni.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 1709
Rejestracja: 18 lip 2013
Ulubiony utwór: Ferdydurke
Lokalizacja: Niederschlesien

Post 09 lis 2019 17:52

shodan pisze:
09 lis 2019 17:28
W ogóle to zrobiliśmy błąd dopuszczając te covery do głosowań. Bo wtedy wyłoniono by najsłabsze kompozycje DM i nie byłoby domysłów, że byliśmy do czegoś uprzedzeni.
Jakieś tam uprzedzenia to zawsze kwestia indywidualna, choć np. nie widziałem kompozycji niejakiego van Beethovena w drugim etapie. ;)

Zresztą depeszowe covery jak dla mnie są zawsze na tyle mocno związane (choćby i pod względem produkcyjnym; zbliżonego charakteru aranżu do tych autorskich nagrań) z resztą, że nie ma co ich oddzielać. Nie jest ich też specjalnie za dużo.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 lis 2019 18:51

Zgadzam się z tym co napisał Dragon. DM to nie jest zespół, który nagrywa covery na prawo i lewo i one zawsze były jakoś ładnie ujęte w kontekście płyt, które znajdowały się w pobliżu. Route 66 ma idealnie wpleciony cytata z BTW. Dirt brzmi jak konsekwentna kontynuacja Dead Of Night. So Cruel brzmi jak coś z sesji do SOTU. Heroes powinien być w wersji studyjnej b-side'em albo chociaż bonusem do Spirit. IMO DM zrobili z tych numerów swoje kawałki i dla mnie są tak samo ważne jak te pisane przez nich, ale zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości i te covery zawsze będą używane jako pretekst do nienominowania kawałków DM, nawet jak są dużo słabsze.
No, ale uzgodniliśmy już, że ponowne głosowanie skupi się na albumach. I jestem ciekaw co wtedy niektórzy zrobią xD
Awatar użytkownika
Murzyn
Posty: 4019
Rejestracja: 09 wrz 2006
Ulubiony utwór: I Feel You
Lokalizacja: Bełchatów

Post 09 lis 2019 18:57

Dragon pisze:
09 lis 2019 17:08
Dirt jest naprawdę solidne wykonany, dość wiernie Panowie trzymali się oryginału, ale Gahan przekuł tę energię jako swoją, a do tego dochodzi ta charakterystyczna produkcja z epoki.
Zgadzam się w 100%, zawsze uwielbiałem ich cover bo prawie że zrobili ten numer ich własnym a poza tym dzięki niemu odkryłem świetny album Fun House grupy The Stooges :)
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 2853
Rejestracja: 24 cze 2011
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: Zielona wyspa
Kontakt
Strona WWW

Post 09 lis 2019 20:59

Ja zagłosowałem przeciw Dirt, bo mi się nie podoba, a nie dlatego, że cover. Zresztą, Route 66 bardzo lubię, nie rozumiem nawet dlaczego znalazł się wśród najgorszych kawałków lat 80.
Uważam, że Hien ma rację, jeśli chodzi o kwestię kto podpisał się pod danym utworem. Gdyby to nie było wiadome, nie byłoby całej sprawy.

A przeciw Breathing in Fumes głosowałem właśnie dlatego, że to remiks Stripped, który wygląda kiepsko przy innych utworach.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 1709
Rejestracja: 18 lip 2013
Ulubiony utwór: Ferdydurke
Lokalizacja: Niederschlesien

Post 14 lis 2019 00:35

Czas na Najgorszy utwór (80s) 2.0

2.0, bo tym razem bierzemy pod uwagę tylko numery podstawowe, bez żadnych b-side'ów, remiksów, instrumentali spoza podstawowego wydania... biorę pod trzy numery z każdej płyty i słucham Państwa. :P

Speak
What's Your Name
Nodisco
Big Muff

Broken
Monument
Nothing To Fear
The Meaning of Love

Construction
Shame
Told You So
The Landscape is Changing

Some
People are People
If You Want
Somebody (i to z jakim żalem...)

Black
It Doesn't Matter Two
New Dress
World Full of Nothing (też boleśnie)

Music
Pimpf
Strangelove *albumowy crap*
Sacred
Awatar użytkownika
Murzyn
Posty: 4019
Rejestracja: 09 wrz 2006
Ulubiony utwór: I Feel You
Lokalizacja: Bełchatów

Post 14 lis 2019 07:54

Speak & Spell

I Sometimes Wish I Was Dead
What's Your Name
Any Second Now (Voices)

A Broken Frame

Monument
A Photograph of You
Shouldn't Have Done That

Construction Time Again

More Than a Party
Shame
Two Minute Warning

Some Great Reward

It Doesn't Matter
Stories of Old
Somebody

Black Celebration

A Question of Lust
Dressed In Black
World Full of Nothing

Music for the Masses

Never Let Me Down Again
Sacred
Little 15
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 lis 2019 08:30

S&S

Boys say go
Whats your name
I sometimes wish I was dead

ABF

The meaning of love
Satellite
Shouldnt have dont that

CTA

And then
Told You so
The landscape is changing

SGR

People are People
Master and servant
If You want

BC

Dressed in Black
World Full of nothing
New dress

MFTM

Nothing
To have and to hołd
Sacret

Już na BC i MFTM był problem, a co będzie w kolejnej dekadzie. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 lis 2019 09:28

Speak & Spell

Just Can't Get Enough
Boys Say Go!
What's Your Name

A Broken Frame

Shoulnd't Have Done That
Nothing To Fear
The Sun & The Rainfall

Construction Time Again

Told You So
Two Minute Warning
Shame

Some Great Reward

Something To Do
If You Want
People Are People

Black Celebration

Dressed In Black
It Doesn't Matter Two
Fly On The Windscreen

Music For The Masses

Pimpf
To Have & To Hold
I Want You Now


Najtrudniej było z Construction, bo tam nie ma słabszych momentów. Najłatwiej z Some Great Reward, utwory same mi się pchały pod klawiaturę.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 lis 2019 09:35

Wow nawet FOTW poleciało.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 11532
Rejestracja: 14 maja 2006
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 lis 2019 09:41

Z Black Celebration naprawdę nie jest łatwo wybrać ofiarę.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 6603
Rejestracja: 04 lis 2007
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 lis 2019 09:47

Wiem. To właśnie jedna z tych płyt, gdzie z grupy dobrego trzeba ustrzelić to jednak odrobinę mniej dobre.