Exciter / Playing The Angel / Sounds Of The Universe - najlepsze wersje utworów

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 sty 2020 23:26

W takim wypadku mój głos idzie również na Exciter Tour, ale wielkie wyróżnienie dla wykonań Martina z Delty. Zrobił to dobrze, minimalistycznie, ale nie odzierając utworu z tego co było w nim najlepsze (a co zrobił np. z Home na tej samej trasie i poprzedniej).

When The Body Speaks

7 Exciter Tour

5 Delta MAchine Tour

A teraz Freelove

Exciter Tour 2001


Freelove zagrano w pełnej okazałości na jednej trasie. Christian doskonale się tu odnajduje. Gahan miał w zwyczaju przeciąganie końcówki z publicznością. Fajnie to wychodziło, mimo wokalnego beczenia. Brakuje już takich ballad z Gahanem.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2001 ... 644/12.m4a


Tour Of The Universe 2009/2010

Martin wyskoczył z tym z dupy (jak to on). On i gitara. Fajnie czasami usłyszeć takie utwory w jego wykonaniu, bo człowiek nagle zdaje sobie sprawę, że w końcu to on napisał te piosenki, a dopiero teraz słyszymy jak je śpiewa. Taka ciekawostka.

https://www.dropbox.com/s/q94veezk5raww ... .flac?dl=0


Moje typy:

2 Exciter Tour
1 Tour of the Universe

Martin zrobił to fajnie, tak jak lubię, ale jednak wersja pełnozespołowa jest lepsza, bo tam każdy się doskonale odnalazł. Różnice między wersją albumowa, a live są duże i każdy coś od siebie dołożył, zwłaszcza Peter i Christian. Jeżeli koncerty Exciter Tour nie pokazały, że to jedna z najlepszych płyt DM, to nie wiem co.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 sty 2020 23:34

2 Exciter Tour
1 Tour of the Universe

Oczywiście wygrywa genialna wersja z Exciter Tour. Te chóralne śpiewy publiczności w końcówce są po prostu niesamowite.
Ale wersja Martina też jest super. Bo to świetny numer.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 sty 2020 23:38

Zapomniałem dodać, że w końcu wersja z Exciter Tour ma MURZYNKI.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 sty 2020 23:47

O właśnie, przed chwilą przesłuchałem tę wersję i miałem to dopisać.
Końcówka utworu jest niesamowita. Chyba jeden z najpiękniejszych momentów live DM. To robi większe wrażenie niż końcówka NLMDA. I jeżeli po takim czymś nigdy nie mieli ochoty tego powtórzyć, to ja już nic nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 30 sty 2020 00:20

Freelove
2 Exciter Tour
1 TOTU

Panowie już elegancko opisaliście sedno. Choć jednocześnie doceniam próby Martina, szczególnie, że wciąż elegancko oparł swojego akustyka na wersji albumowej bez specjalnego pośpiechu. Ciekawe jak byłby odebrany w Łodzi...
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 30 sty 2020 20:43

Freelove

2 Exciter Tour
1 Tour of the Universe

Zgadzam się z shodanem, Freelove z ET ma fenomenalną końcówkę! Zaraz mi się przypomina Breathe, bo to ten sam przypadek, kiedy cichy, spokojny utwór staje się gwiazdą koncertu. Martin też zagrał świetnie, podoba mi się ten akustyk, niesie dużo energii w sobie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2020 08:13

Freelove

8 Exciter Tour
4 TOTU

Zegnamy Excitera (niestety) i zabieramy się za Granie na Ptaku.

A Pain That I’m Used To

Touring The Angel 2005/2006


Wersja taka jak na albumie, tylko zagrana jak przez cover band. Martin gra swoje partie jak dziecko po pierwszym tygodniu nauki gry na gitarze, Gahan się męczy (a to dopiero początek koncertu), jedynie Eigner coś tutaj pokazuje.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2006 ... 256/01.m4a


Delta Machine Tour 2013/2014


Połączenie oryginału z remiksem wyszło wersji koncertowej na dobre. Jest żywiej, Gahan jakby lepiej, Peter Gordeno na gitarze basowej.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2013 ... 256/08.m4a


Global Spirit Tour 2017/2018

W zasadzie taka sama wersja jak na trasie wcześniej, ale brzmi jakoś śmielej, bardziej pomysłowo. Jednocześnie też bardzo surowo, rockowo. Peter i Martin robią lepszy pożytek z gitar (zwłaszcza Martin), Christian ma olbrzymie pole do popisu i korzysta. Bardzo bujająca wersja, chyba pierwsza wersja A Pain, która naprawdę działa w kontekście live.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2018 ... 128/03.m4a


Moje typy:

3 Global Spirit Tour
2 Delta Machine Tour
1 Touring The Angel

Po odświeżeniu sobie tematu nie miałem wątpliwości. Nowa wersja to najlepsze co się przytrafiło temu kawałkowi na koncertach i nie dziwie się, że grali to dwie trasy z rzędu. Słychać jak fantastycznie się na tym bawi cały zespół. Publika też.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 lut 2020 01:20

A Pain That I'm Used To - swego czasu bardzo nie lubiłem, ale później się przekonałem. Dosyć to melodyjne, ostre, są jednak gorsze rzeczy.

3 Global Spirit Tour - zdecydowanie najlepszy, najbardziej luźny, żywy APTIUT, panowie się świetnie bawią, publika też
2 Delta Machine Tour - przyzwoicie wyszedł ten remiks, z koncertu aż takich wspomnień nie mam
1 Touring The Angel - dość sztywna wersja, ciężka, Gahan ledwie zipie już na samym początku koncertu [sic!]

Mimo wszystko wolałbym, żeby na następnej trasie tego nie było, bo mogą zajechać.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 lut 2020 16:16

A Pain That I'm Used To
3 Touring The Angel
2 Delta Machine Tour
1 Global Spirit Tour

Głosuje tak z przyczyn trochę pozamuzycznych. Na DMT ten numer się doskonale sprawdzał i ostatni raz powinien wybrzmieć 7 marca 2014 roku. Już w Warszawie 2k17 traktowałem go jako swoisty zapychacz, nie było już tej energii, na Openerze tylko się to wrażenie pogłębiło. Jakość wykonania też spadła, wokalnie średnio, aranżacyjnie chyba też oczywiście lekko spłycony jeszcze bardziej. Niech dadzą zdechnąć tej piosence koncertowo. Suffer Well czeka, albo chociażby John na pełnym dystansie...

Same wykony na TTA mimo wszystko dość dobre, szczególnie na początku trasy i jak dla mnie samo otwieranie koncertu też jednak zaskakujące, bo ta albumowa wersja poza tym hałaśliwym wystrzałem nie oferuje jakiegoś mocnego startu. Ale podoba mi się też bardziej niż ten rockowy JLC Remix, w tym miksie na płycie ta wersja zyskuje w tej klubowej otoczce.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lut 2020 17:29

Jezu tylko nie Suffer Well xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 lut 2020 18:45

Ale w sumie czemu nie? Pain i Johny zostali dobrze odświeżeni, Suffera też dałoby się dobrze uporządkować no i dziś pewnie np. Eigner grałby go w mniej drewniany sposób. Lepsze to niż ten Pain obleśny na trzeciej trasie. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lut 2020 19:02

Suffer Well był obleśny na każdej trasie. Jeżeli mają już wracać do jakiegoś starego kawałka Gahana (czego generalnie nie robią), to jest wiele innych lepszych. W zasadzie wszystkie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lut 2020 22:02

3 Global Spirit Tour
2 Delta Machine Tour
1 Touring The Angel

Mocny numer świetnie brzmiący live. Słyszałem w 2013 w Warszawie, słyszałem w 2018 w Gdańsku i za każdym razem robił na mnie ogromne wrażenie.
Wersja z TTA najniżej, co nie znaczy że jest jakaś gorsza.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lut 2020 22:14

Wyniki A Pain That I'm Used To (Be - jak to ludzie pisali po wycieku)

10 Global Spirit Tour
8 Delta Machine Tour
6 Touring The Angel

teraz John The Revelator

Touring The Angel 2005/2006


Wersja albumowa, ale wydaje się podrasowana (co nie znaczy, że jest). Na pewno grana na większym czadzie. Gahan wypruwa z siebie flaki na tym kawałku, ale ciągnął go dzielnie przez całą trasę.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2006 ... 256/10.m4a


Delta Machine Tour 2013/2014

Jaś pojawił się na Delta Machine Tour nieoczekiwanie i tylko w formie zamiennika użytego 4 razy.
Wersja podobna, ale zawiera trochę inne intro i wydaje się brzmieć oszczędniej (ale to może być efekt nagrania, bo to samo jest tutaj z innymi kawałkami). Martin zdecydowanie lepiej gra na gitarze niż w wersji TTA. Gahan chyba też bardziej panuje na utworem.

https://www.dropbox.com/s/ez9z3groe4bqp ... r.mp3?dl=0


Moje typy:

2 Delta Machine Tour
1 TTA

To nie jest utwór, który darzę jakąś wielką sympatią, ale na żywo wypada całkiem przyjemnie.
Trudno mi było się zdecydować, ale ostatecznie stawiam na DMT ze względu na Martina, który nauczył się grać oraz Gahana, który też radzi sobie trochę lepiej niż kiedyś.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 lut 2020 23:10

Dragon pisze:
02 lut 2020 18:45
Ale w sumie czemu nie? Pain i Johny zostali dobrze odświeżeni, Suffera też dałoby się dobrze uporządkować no i dziś pewnie np. Eigner grałby go w mniej drewniany sposób. Lepsze to niż ten Pain obleśny na trzeciej trasie. ;)
Lepiej, żeby tego nie grali, zwłaszcza w wersji zbliżonej do tej z TTA. Ten okropny bit będący zwykłą rąbanką plus Gahan, który śpiewa, jakby w ogóle nie wczuł się w ten kawałek, i jeszcze melodia brzmiąca jak z taśmy... Jezu, masakra!
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 03 lut 2020 00:47

Na szczęście Suffer Well nie groziłoby granie w tej wersji a la TTA, to już nie grozi raczej żadnej piosence wtedy granej. ;) Jak dla mnie to po prostu lepszy singiel niż Pain, jeśli daliby mu choć jedną szansę na żywo, to bym się nie pogniewał. Szczególnie kosztem Paina. No ale teraz Johnny.

JTR
2 DMT
1 TTA

Bardziej oszczędna wersja, dzięki czemu spójniejsza, bez jakichś tandetnych ozdobników, lepszy Gahan na wokalu - wersja DMT broni się w porównaniu do starszej na każdym polu.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 lut 2020 12:09

2 DMT
1 TTA

Rzeczywiście wersja z Delty troszkę lepsza. Szczególnie gitara i te mini-solo Gora po drugiej zwrotce.
No i Gahan od 2009 wg mnie śpiewał lepiej niż na TTA.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 lut 2020 19:32

Melki wtf?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 05 lut 2020 20:43

John The Revelator:

2 Delta Machine Tour
1 Touring The Angel
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 lut 2020 21:42

JTR

8 DMT

4 TTA

Precious

Touring The Angel 2005/2006

Bardzo podobnie jak na płycie, tylko jak to ze wszystkimi kawałkami na tej trasie, Martin męczy się z gitarą jak uczniak. Gahan śpiewa jak może, brzmi to lepiej niż się wszyscy przed trasą spodziewali (zwłaszcza, że wyrobi te wysokie końcówki).

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2006 ... 256/04.m4a


Tour of the Universe 2009/2010

Bardzo podobnie, ale Gordeno trochę więcej szaleje na swoich klawiszach. Martin nałożył sobie srogi przester na gitarkę.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2009 ... 128/07.mp3


Delta Machine Tour 2013/2014

Martin ma nowe zagrywki w ostatniej zwrotce i ostrzej gra końcówkę. I to w sumie tyle nowości.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2013 ... 256/04.m4a


Global Spirit Tour 2017/2018

Część po solo na klawiszu i ostatnia zwrotka jest trochę zmieniona, ale to nie są jakieś szokujące zmiany. W pozostałym zakresie jest tak samo.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm2018 ... 128/05.m4a


Moje typy:

4 Delta Machine Tour
3 Touring The Angel
2 Tour Of The Universe
1 Global Spirit Tour

Delta odrobinę wyżej za rewelacyjnego Martina. TTA ma niezwykle fajnego i emocjonalnego Gahana i tak naprawdę obie wersje są dla mnie na równi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn